سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » یک قراداد نفتی به روس‌ها واگذار شد...

یک قراداد نفتی به روس‌ها واگذار شد

چکیده :برای توسعه میدان آذر چند شرکت داخلی و خارجی طرح توسعه پیشنهادی خود را ارائه داده بودند که سرانجام شرکت ملی نفت ایران طرح بعضی از آنها پذیرفت و با این شرکت‌ها و از جمله شرکت گازپروم نفت مذاکره‌ها و توافق‌هایی حاصل...


کلمه:قرارداد طرح توسعه میدان نفتی آذر در روزهای پایانی امسال با یک کنسرسیوم‌ متشکل از شرکت‌های داخلی و خارجی امضا می‌شود.این میدان از سخت ترین میدان‌های نفتی و گازی ایران از نظر حفاری و یکی از پر چالش‌ترین طرح‌های صنعت نفت است؛ با توجه به پیچیدگی مخزن و وجود لایه‌های متفاوت کم فشار و پر فشار متعدد در ساختار زمین شناسی آذر، حفاری این میدان می‌تواند تجربه ویژه و منحصر به ‌فردی در کارنامه آتی پیمانکاران آن باشد.

مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران در گفت‌وگو با شانا تاکید کرده است: برای توسعه میدان آذر چند شرکت داخلی و خارجی طرح توسعه پیشنهادی خود را ارائه داده بودند که سرانجام شرکت ملی نفت ایران طرح بعضی از آنها پذیرفت و با این شرکت‌ها و از جمله شرکت گازپروم نفت مذاکره‌ها و توافق‌هایی حاصل شد.

بهمن سروشی با ارزیابی مطلوب از نتیجه مذاکره‌ها با گازپروم نفت روسیه تصریح کرد: به‌ منظور نهایی کردن مذاکره‌های قراردادی میدان آذر با شرکت گازپروم نفت، هیئتی از شرکت ملی نفت ایران به مسکو سفر کرده بود که در این سفر مباحث قراردادی طرح توسعه این میدان نفتی تقریبا نهایی شد.

به گفته سروشی، قرارداد طرح توسعه میدان نفتی آذر با کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های داخلی و خارجی از جمله شرکت گازپروم نفت منعقد می شود.

مدیر نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران همچنین با بیان این که هم‌اکنون مطالعات جامع توسعه (MDP) میدان آذر تهیه شده است، اظهار امیدواری کرد که اگر مشکل خاصی پیش نیاید، این قرارداد در نیمه مارس 2010 میلادی یعنی تا پیش از آغاز سال نو، در تهران امضا شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “یک قراداد نفتی به روس‌ها واگذار شد”

 1. خرس پاسخ داده بود و خانه شاد
  گشت از آن پاسخ که من بردم ز یاد
  یادم آید گفتگوهایی دراز
  گاه یادی از خزر دریای گاز
  دیگرش در پشتِ میز و پرده بود
  اندکیش از درزها رخ می نمود