سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حکم اعدام برای یکی از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه دامغان...

حکم اعدام برای یکی از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه دامغان

چکیده :ولیان در جریان دادگاه فقط پذیرفت که در تظاهرات برای دفاع از خود و به دلیل عصبانی ناشی از اقدامات وحشیانه نیروهای نظامی و لباس شخصی در سه مرحله سنگ پرتاب کرده است، اما این سنگ‌ها به کسی آسیب نزده است و از دادگاه خواست که بررسی کنند که چرا احساسات و نارضایتی او به این شکل بروز کرده...


کلمه:حکم اعدام یکی از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه دامغان تایید شد.

به گزارش  ندای سبز آزادی  در پرونده این دانشجوی ۲۰ ساله محکوم به اعدام به سخنان آیت‌الله مکارم شیرازی در خصوص محارب بودن حرمت‌شکنان روز عاشورا استناد شده است و این سخنان به عنوان یک فتوای شرعی تلقی گشته و بر اساس آن حکم اعدام صادر گشته است و در دادگاه تجدید نظر تایید شده و هر لحظه امکان اجرای آن وجود دارد.

روز گذشته دادستانی انقلاب طی اطلاعیه‌ای تأیید حکم اعدام این جوان ۲۰ ساله در دادگاه تجدید نظر را اعلام کرد. محمدامین ولیان، عضو فعال انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه دامغان و ستاد انتخاباتی دانشجویی میرحسین موسوی در این شهر، برآمده از خانواده‌ای مذهبی و انقلابی است، همواره مواضعی در چارچوب قانون اتخاذ کرده است و هیچ‌گونه وابستگی فکری و تشکیلاتی به گروه‌های معاند نظام جمهوری اسلامی و تشکل‌های غیرقانونی ندارد و تنها با اتهام در دست داشتن سنگ در روز عاشورا بازداشت شده است.

ولیان فردی مذهبی، متدین و با مواضع اصلاح‌طلبانه است و صدور حکم اعدام برای او با استناد به یک عکس موجی از بهت و حیرت و نگرانی را در میان خانواده مذهبی و دوستان و آشنایان این دانشجوی خوش‌خلق و نجیب ایجاد کرده است.

مظلومیت ولیان و عذاب وجدان دانشجوی بسیجی

گفتنی است چند روز پیش از بازداشت محمدامین ولیان شبنامه‌ای مبنی بر شركت او در تظاهرات اعتراض‌آمیز روز عاشورا در تهران توسط طیفی از دانشجویان افراطی وابسته به بسیج دانشجویی در دانشگاه پخش شد كه طی آن خواهان برخورد جدی نیروهای امنیتی و مسئولین دانشگاه با وی شده بودند. پس از انتشار این شبنامه محمدامین ولیان بازداشت و به تهران منتقل شد و در دادگاه متهمان روز عاشورا به محاربه و افساد فی‌الارض متهم گشت.

جالب اینجاست که مظلومیت او چنان آشکار بوده‌است که پس از محکومیت او به اعدام همان دانشجوی بسیجی که مطالب شبنامه را تنظیم و او را معرفی کرده دچار عذاب وجدان شده و برای درخواست لغو حکم اعدام او اقدام به گردآوری امضا از دانشجویان دانشگاه خود کرده است. ریاست دادگاه محمدامین ولیان را قاضی صلواتی برعهده داشت و او را به محاربه، افساد في‌الارض، اجتماع و تبانی جهت انجام جرائم علیه امنیت كشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و توهین به مقامات ارشد نظام متهم کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری ایسنا محمدامین ولیان در جلسه دادگاه خود گفت: «من وقتی در زندان بودم در تلویزیون دیدم كه سران بزرگ اصلاحات در این دادگاه ایستاده‌اند.» مطلبی که حاکی از تحت فشار قرار دادن وی و دادن اخبار دروغ و کذب توسط بازجویان به او است. گفتنی است در این دادگاه امین ولیان هیچ یک از اتهامات را نپذیرفت و حتی نماینده دادستان در پاسخ به ولیان و وکیل تسخیری وی که اتهام محاربه و افساد فی‌الارض را رد کردند، به طور غیرمستقیم از ایراد این اتهام به این فعال دانشجویی دانشگاه دامغان عقب‌نشینی کرد و گفت: «در باب محاربه اختلاف نظر زیادی وجود دارد كه این موضوع جای بررسی دارد و تصمیم با ریاست دادگاه است».

همچنین گفتنی است در این دادگاه در مورد بیانیه‌های انجمن اسلامی دانشگاه دامغان و دفتر تحکیم وحدت و همچنین برگزاری مناظره انتخاباتی بین مصطفی تاج‌زاده و اسماعیل گرامی مقدم به وی اتهاماتی وارد شد. ولیان در جریان دادگاه فقط پذیرفت که در تظاهرات برای دفاع از خود و به دلیل عصبانی ناشی از اقدامات وحشیانه نیروهای نظامی و لباس شخصی در سه مرحله سنگ پرتاب کرده است، اما این سنگ‌ها به کسی آسیب نزده است و از دادگاه خواست که بررسی کنند که چرا احساسات و نارضایتی او به این شکل بروز کرده است.

او همچنین اعلام کرد که در راهپیمایی‌ها شعار “مرگ بر دیکتاتور” سر داده است. محمدامین ولیان از روز بازداشتش تاکنون هیچ‌گونه ملاقاتی با خانواده و امکان انتخاب وکیل تعیینی و ملاقات با وی نداشته است و مستقیما از سلول انفرادی در بازداشتگاه‌های نامعلوم اطلاعات سپاه به دادگاه منتقل شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

50 پاسخ به “حکم اعدام برای یکی از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه دامغان”

 1. این همان افراطی است که بارها و بارها تذکر داده شده ولی هنوز متاسفانه عده ای در خواب غفلتند. چه سود که اینک آن دانشجوی عزیز بسیجی به خطای خود پی ببرد و علیه گفته خودامضاء جمع کند؟ براستی دیگر چه سود؟
  البته امیدواریم چنین اتفاقی را هرگز شاهد نباشیم که کسی با چنین دلایل ضعیفی محکوم به حداکثر مجازات شود لیکن این درس عبرتی است برای همه ما که علت اصلی توصیه و تاکید بزرگان دین به رعایت انصاف و قسط و پرهیز از افراط و تفریط بفهمیم.
  خدای ناخواسته اگر چنین حکمی اجرایی گردد مطمئن باشید که آن دانشجوی بسیجی پیش از اجرای آن حکم خود نیز مرده است .نه آنکه خدای ناکرده بحث مقابله به مثل آن هم بخاطر خطایی از روی نادانی باشد . نه . هرگز . که آنکه خود را سبز می نامد را با رفتارهای پائیزی چکار؟
  لیکن حال و روزگار آن دانشجو را تصور کردن اگر مرگ آور باشد جای تعجب نیست تا چه رسد به تجربه آن . اعوذ بالله من اشیطان و وسواسه.
  اما از سوی دیگر نباید افراط زدگی را در کسانی نادیده بگیریم که چون آن دانشجو ی بسیجی جوان و کارناآزموده نیستند و خوب می دانند چه می کنند .
  لیکن آنها نیز براستی نمی دانم نزد وجدان خود چگونه پاسخگو خواهند بود ؟ و بعد نوبت به دارالمکافه خواهد رسید و پاسخگویی به نکیرینی که ایشان خود به ما آموخته اند که چسان هستند و چگونه بازخواست خواهند نمود.
  قران شریف به کسانی که نفسی را بخاطر امری جز قتل نفس دیگر و فساد در ارض ( نه به تعبیر شخصی بلکه مطابق آنچه بزرگان پیش از این تعریف کرده اند) بکشد وعده عذاب جاویدان داده است و خدا چگونه رحم کند بر کسی که با آنکه تمام آنچه ما می گوئیم را پیش تر از ما خوانده و دانسته باز فرمان به غیر حق و بر صراط غیر آنچه مدّ نظر صریح آیات شریف است صادر کند ؟
  و اینک غزلی تا ان شاء الله بخوانند و متذکر شوند . انشاء الله
  قاضی

  پنهان نکن , بیهوده است آقای قاضی
  دستت به خون آلوده است آقای قاضی
  صغری و کبری بافتی , حکمم بگو چیست
  باقیش باد روده است آقای قاضی
  تا بوده بوده بوده است آقای قاضی
  اینگونه بوده بوده است آقای قاضی
  حکمی بکن !چه سرعتی؟! به به !کسی هیچ
  اینسان تو را نستوده است آقای قاضی
  مزدی بگیر و حکم کن : زندان , ابد , مرگ
  این خیر تو به توده است آقای قاضی
  تصویر حق را آتش خشمت نسوزاند
  آئینه زیر دوده است آقای قاضی
  همصحبتی باتو چه طعم نابجایی ست
  چای پس از فالوده است آقای قاضی
  در حسرت اعدامی آن حکم قبلم
  کز دست تو آسوده است آقای قاضی
  مهرداد نصرتی مهرشاعر

 2. محمد گفت:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  ومن قتل مظلوما فقد جعلنا لولیه سلطانا

 3. saba گفت:

  آدم میخواهد سرش را بکوبد به دیوار …کجای دنیا این میکنند که اینها به نام خدا میکنند ؟؟؟؟آخر محاربه با کی ؟چرا اینها خودشان را جای خدا گذاشته اند ؟دارم کم کم اعتقاد پیدا میکنم که هر کجا که به نام دین حکومت میکنند بدترین ظلم ها را به نام خدا برای خودشان توجیه میکنند ..آخرشما چرا به جای خدا تصمیم میگیرید و جان یک جوان معصوم را میگیرید؟ ننگ بر شما ..

 4. سعید سبز گفت:

  به خدا از طالبان و ریگی وحشی ترند. چطور میشه جلوی اینکار رو گرفت؟

 5. ناشناس گفت:

  خدایا به داد جوونای این ملت برس که به اسم تو میبرن میزنند و میکشند..خدایا لعنت کن عاملای این مصیبت رو..این همه دزد و قهچهقچی و قاتل صاف صاف میگردن و دانشجوها باید اعدام بشن..به چه جرمی؟

 6. رضوان گفت:

  خواندن اين خبر اعصاب مرا كلا بهم ريخته است. مگر مي توان حكومتي دادگر بر روي خونهاي جوانان پاك و بيگناه ايران زمين بنا كرد؟ هيهات!!! اين بيدادگاه به فتواي آقاي … رجوع كرده است. كساني كه در خانه خود نشسته اند و اخبار دروغ را باور دارند و بر اساس آن فتوا مي دهند بدانند كه هر گونه ظلمي به بندگان خدا به واسطه حرفشان وارد آيد در دنيا و آخرت بايد جوابگو باشند چه برسد به اينكه گرفتن جان انساني باشد كه خداوند به او حق حيات داده است. اگر برخي از مراجع نمي توانند از حق دفاع كنند طبق فرمايش امام سجاد (ع) دعا كنند كه خدا آنها را ابزار حكومت ستم قرار ندهد. يا بن الحسن خود شما به داد اين عزيزان بيگناه ما برس! آمين!

 7. یا خدا گفت:

  ان الله علیم بذات الصدور ….. یا لطیف ارحم عبدک الضعیف.

 8. اميد هميشه سبز رشت گفت:

  جاي ايت الله بهجت خيلي خاليه تو تمام سكوت زندگي كه داشتند مطمءنم اين بار سكوت نمي كردند و نمي گذاشتند جوان ٢٠ ساله خونش به خاطر حس كنجكاويش براي يافتن حق بريزه
  اي كاش حضرت امام بودن ببيند با انقلابش چه كردند جووناي ملت رو مي زنند و ميكشند
  خدايا……

 9. حق طلب گفت:

  به داد مردم برسيد اي خدا ظهور آقا رو نزديك كن

 10. مری گفت:

  واسه پرتاب سنگ و مرگ بر دیکتاتور باید اعدام کرد؟ میشه یکی بگه این نظام کجاش اسلامیه؟

 11. مری گفت:

  واقع اینجوری نمیشه ما از اقای موسوی توقع داریم یه فکری بکنن اینها اعدام کنن ما هم محکوم کنیم که نمیشه

 12. اعظم گفت:

  این آقایان دادستان و قاضی و غیره یادشان باشد که دنیا اینجور نمی مونه و اینها در آینده ای نه چندان دور باید جوابگوی رفتار خود باشند. و یادشان باشد که هم اوامر و هم عوامل گناهکارند.

  مجازات این جوان باید غیر سیاس باشد چون ایشان سنگ پرت کرده اند ولی خوشتختانه کسی آسیبی ندیده دو هفته تمیز کردن خیابان یا یک هفته زندان مجازات مناسبی برای این جرم خواهد بود.

  “شعار “مرگ بر دیکتاتور” نباید مجازاتی داشته باشد چرا که شاکی شخصی ندارد مگر اینکه شخصی خود را بعنوان دیکتاتور معرفی کند و ثابت کند که دیکتاتور هم هست.

 13. araz گفت:

  خدایا جواب خونهای به ناحق ریخته شده را بده

 14. ناشناس گفت:

  خدایا تو جای حق نشستی میبینی به اسم اسلام و دین چه ظلم ها که نمی کنن

 15. ايراني گفت:

  دوستان عزيز هر كدام از ما ممكن است در جاي بيگناهي چون “وليان” قرار بگيريم، بر ماست كه هر كاري از دستمان برمي آيد را براي نجات يك بيگناه از اعدام انجام دهيم، به علاوه كه اين اتفاق نشان مي دهد كه خشونت از طرف ما هر چند ناچيز چگونه عواقبي مي تواند به همراه داشته باشد.
  با تاكيد بر مبارزات بدون خشونت انشاءا… حكم اعدام اين جوان بيگناه را لغو خواهيم نمود و بساط چنين بي عدالتي ها و ديكتاتوري هايي را برخواهيم چيد. فقط همه باهم بايد بخواهيم و تلاش نماييم.

  طرح نداي سبز آزادي براي جلوگيري از اعدام:

  ۱- عکس پروفایل خود در سایت فیس‌بوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی مجازی را موقتاً به عکس محمدامین ولیان تغییر دهید.
  ۲- اگر صاحب رسانه یا وبلاگ هستید در پوشش خبری این فراخوان ما را یاری کنید و در اعتراض به اجرای حکم اعدام او بنویسید.
  ۳- اگر به آیت الله مکارم شیرازی و بیت ایشان دسترسی دارید وی را در جریان این فاجعه انسانی-اسلامی در شرف وقوع قرار دهید و از ایشان و دیگر مراجع عظام تقلید بخواهید تا با اعلام موضع قاطع و به موقع از ریخته شدن خون جوانی بی‌گناه و متدین جلوگیری کنند تا آبروی مرجعیت شیعه افزون شود و خون این جوان نجیب به گردن ایشان و دستگاه قضایی نیافتد.
  ۴- اگر به هر یک از مقامات عالی قضایی و مسئولان عالی‌رتبه جمهوری اسلامی دسترسی دارید،‌ صدای دادخواهی خانواده ولیان و اعتراض به حق سبزها به اعدام این جوان بی‌گناه را به گوش آن‌ها برسانید و از آن‌ها بخواهید بکوشند این حکم ناعادلانه تغییر کند و محمدامین ولیان زودتر آزاد شود.

  يا حسين ميرحسين

 16. مهدی گفت:

  عجب صبری دارد خدا

 17. وطن سبز گفت:

  معلومه طوری نفس یه عده را گرفته بوده که برای از میان برداشتنش به هر وسیله ای متوسل شدند. باور کنید اگر این اتهامات را نمی تونستند بهش بزنن. خیلی ناراحت شدم، اون دانشجوی بسیجی اگر وجدان داشت عقل و اختیار و شرفش را به یه عده نمی فروخت.

 18. ایران سبز گفت:

  محارب کیست؟
  کسی که مردم را می کشد یا کسی که کشته میشود؟
  کسی که فتوای مرگ می دهد یا کسی که با جنا یتکاران می جنگد؟
  اگر ولیان و ولیان های دیگر محاربند ما ملت سبز همگی محاربیم.

 19. حسین گفت:

  مثل جاهلای عرب میمونن در اون زمانهای قدیم .که دختراشونو زنده به گور میکردن .ایناهم جاهلای مدرن هستن.

 20. Leila گفت:

  آقای موسوی ما از شما انتظار داریم در این مورد محکم تر عمل کنید. دست کم یک بیانیه مشترک با آقای کروبی و خاتمی بدهید. قبل از اعدام، بعدش (که در مورد دفعه پیش اینگونه عمل شد) که دیگر محکوم کردن فایده ندارد.

 21. ناشناس گفت:

  اقای قاضی صلواتی حکم اعدام فلسطینیان مبارز را نیز صادر فرمودید

 22. دماوند سبز گفت:

  تا کی سکوت؟!
  تا کی هر روز به این امید باشیم که آقای رفسنجانی و آقایان دیگر چه می کند؟؟؟؟
  این همه جوان بی گناه و معصوم کشورم شهید شدند و آقایان پسرشان را فرستادند انگلیس و اروپا و کانادا که مبادا کسی چیزی بگوید و به آقا زاده ها بر خورد!!!!
  افسوس

  خدایا به بزرگیت به مهربانی و رئوف بودنت قسم انتقام خون تک تک این جوانان عزیز ایران سبز ما را از این جلادان و مفسدان بگیر

  الهی آمین.

 23. مجمد گفت:

  خداااااااااااااااااااااااا ، یه کاری بکنید .

 24. نا شناس گفت:

  بقض در گلو و اشک در چشمانم تنها چیزی است که از دست من بر می اید

 25. آناهیتا گفت:

  لعنت به شما که از اسلام یک قول ساختین برای سر کوبی مردم
  ای اسلام با اسلام پیامبر و علی (ع) فرق می کنه خدا و پیغمبر ما مهربانند و رئوف و همه بنده های خدا نزدشان عزیزند
  خدای من آدم ها ی گناه کار رو می بخشه چه برسه به آدم های بی گناه، یک روز همتون از این عذاب وجدان می میرید

 26. میر حسین.......... گفت:

  “مرگ بر دیکتاتور”

 27. احمد گفت:

  عجب صبری خدا دارد

 28. ناشناس گفت:

  مزدی بگیر و حکم کن : زندان , ابد , مرگ
  این خیر تو به توده است آقای قاضی
  تصویر حق را آتش خشمت نسوزاند
  آئینه زیر دوده است آقای قاضی
  آفرین زیرا خوب معرفی کرده اید که اینها چطور آدمهایی هستند .
  باید یک فکری بکنیم اینجوری که نمیشه

 29. رسول گفت:

  باید تا پیش از اجرای این حکم ضالمانه یه کاری کرد نه اینکه بعد از اجرای حکم هی بشینیم تاسف بخوریم

 30. ناشناس گفت:

  الملک یبقی مع الکفر
  ولا یبقـــــی مع الظلم

 31. داوود گفت:

  همان حرفی که پس از اعدام آن دو عزیز گفتم: اگر فقط یک نفر دیگر از معترضین اعدام شود؛ برای من غیرقابل اصلاح بودن حکومت ثابت میشود . در خانه اگر کس است، این حرف بس است. والسلام!

 32. خدایا به فریاد برس! گفت:

  روحانیون، آقایان آیات الله جوادی آملی و مکارم شیرازی … به اسم شما می خواهند این جوان 20 ساله را به جرم محاربه بکشند… اگر ساکت بنشینید این خون ها به پای شما نوشته میشه…تقاضا می کنم سکوت نکنید… آیا به صرف پرتاب سنگ اون هم برای دفاع، یک جوان بیست ساله را باید اعدام کرد ؟..
  آیا معنای محاربه این است؟
  آیا کسانی که روز عاشورا همانطور که آیت الله جوادی آملی فرمودند، به مردم تیراندازی کردند و با ماشین مردم را زیر گرفتند و یا آنها را از روی پل پرتاب کردند …جرم شان از یک جوان بیست ساله که سنگ در درست داشته کمتر است؟ آیا محارب واقعی آنها نیستند؟
  اجازه ندهید به اسم اسلام این جنایت ها و ظلم ها را بکنند…
  وظیفه ی ما مردم عادی ز اطلاع رسانی و اعتراض است…. اما شما می توانید جلو این ظلم و بی عدالتی و خونریزی ها را بگیرید… هل من ناصرا ینصرنی؟

 33. علی51 گفت:

  من دوستی دارم که دامغانی هستو ایشان را می شناسه،می گفت این بنده خدا مثل بقیه معترض بود و همون اعتراض معمول رو داشت.
  اساسا! یه جوان 20 ساله که تا 18 سالگی دبیرستان و پیش دانشگاهی خونده الانم دانشجو هست می تونی اهل چی باشه؟
  آخه اختناق و خودکامگی تا کی؟؟
  چرا جوانان مردم رو به سادگی می ریزید؟رییس قضا،روزا جزا چی می خوای جواب بدی؟
  من مطمئنم اینا “یوم تبلی السرائر” رو باور ندارند،اگر داشتند کمی خوف می کردند.
  ولی اون روز دیگه لباس شخصی و آیت ا… فلان و سردار بهمان به داد کسی نمی رسه.
  مرگ بر دیکتاتور

 34. ناشناس گفت:

  خیلی حرف برای زدن دارم ولی الان یک چیز رو بطور واضح میتونم در موردش بنیویسم ، اون هم نکته ای است که من جوون رو هر روز از دین دورتر میکند
  ======>>>> کـــــــــــلـــــــــــــــــاه شــــــــــرعـــــی <<<<=======

  یا آیت ا… مکارم شیرازی در مقابل این بی عدالتی موضع گیری میکند یا اینکه جوون های بیشتری را به مرجعیت بدبین میکند

  اندکی صبر سحر نزدیک است …

 35. توانا گفت:

  سرت را بالا بگير محمدامين وليان

  سنگ در دستان تو براي رسيدن به آزادي بوده است.

  بسي مايه افتخار است كه محمد امين هاي 20 ساله هدفي جز ميزان بودن رأي ملت در سر ندارند.

  ايشان مي گويند مرگر بر ديكتاتور و اين همان شعاري است كه ما اول انقلاب مي داديم.

  خانواده محمد امين ترديد نكنند كه مردم آزاده ايران زمين اجازه اجراي چنين حكمي را به ايشان نخواهند داد.

  تو به تصور اينكه عده اي خيانت در امانت كرده اند و رأي مردم را عوض كرده اند سنگ در دستانت گرفته اي و نه تنها نبايد تو را سرزنش كرد كه بايد به تو و امثال تو مباهات كرد .

  امام بزرگوار ما از ما خواسته است كه در برابر انحرافات بايستيم و اكنون تو تشخيص داده اي كه بخشي از حاكميت به رأي تو خيانت كرده است و اعتراض كرده اي خواه اين تشخيص تو درست باشد خواه نادرست. اين حاكميت است كه وظيفه داشت تو را قانع كند و اگر نكرد به خاطر بي كفايتي و بي لياقتي حاكميت است كه با كشتن تو و امثال تو نمي تواند وجهه برحق به خود بگيرد.

  اين چه عدالتي است كه يك نفر مثل ريگي را مي گيرند و جرم او سربريدن مردم بي گناه است و بايد اعدام شود و تو را هم اعدام كنند بواسطه آنكه تعدادي سنگ در يك صحنه تحريك آميز كه توسط خود حاكميت ايجاد شده است پرتاب كرده اي .

  اگر چنين حكمي را اجرا كنند آيا ما مي توانيم سرمان نزد ملتهاي دنيا بالا بگيريم؟ اگر بتوانيم ملت افغان هم مي توانند بواسطه مواظع و رفتارهاي طالبان سرشان را بالا بگيرند.

  اي روحانيون آزاده بپاخيزيد.

  عزت از آن خدا و رسول و مومنين است و خدا را شاكريم كه رسول مكرم اسلام محمد امين را پيامبر ما قرار داد در حالي كه مي دانست اگر خلافت به علي نرسد چه عاقبتي در انتظار اهل بيت او و فرزندانش است ولي به علي گفت اگر مردم سوي تو نيامدند از خلافت كناره گيري كن.

 36. سبز سبزم گفت:

  اگر ساکت بنشینیم (ما ودر راس همه ما میرحسین قهرمان ) و او اعدام شود مدیون خون اوئیم .به کدامین گناه حکم اعدام او صادرشده ؟

 37. میرحسینی قزوینی گفت:

  یه کاری باید کرد. میشه یک کمپین راه انداخت و امضا جمع کرد. من حاضرم تمام دوستانمو ترغیب به امضا کنم. نباید بگذاریم یک جوون بی گناه بی دلیل جانشو از دست بده.

 38. saba گفت:

  باید کاری کرد !باید حتما کاری کرد قبل از اینکه این جوان مظلوم کشته شود!چه فایده که بعد از اعدام محکوم کنیم،تظاهرات کنیم و صدها و صدها بیانیه بدهم ؟جان یک انسان در خطر است …یک انسان بیگناه …فرزند عزیز یک خانواده …تو را به خدا کاری کنیم …همفکری کنیم و راهی پیدا کنیم …
  آی آدم‌ها كه بر ساحل نشسته شاد و خندانید!
  یك نفر در آب دارد می‌سپارد جان
  در چه هنگامی بگویم من؟
  یك نفر در آب، دارد می‌كند بیهوده جان قربان!!!!!

 39. امضاء محفوظ گفت:

  اهل قلم دو اسلحه دارد : قلم و تیغ
  تا شاعرم کلام مرا خوب بشنوید
  که تیغ برکشم دم شمشیر می شوم
  این دعوت نیام مرا خوب بشنوید

 40. ناشناس گفت:

  یا حجه ابن الحسن العسگری
  وقت ظهور است اگر بنگری

 41. مریم گفت:

  سنگ پرتاب کردن جرمه چرا اسرائیل فلسطینیهارو اعدام نمیکنه ما میشیم محارب فلسطینیها میشن مبارز؟

 42. ساقی گفت:

  آخه چرا دست از سر جوونامون بر نمی دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  یک جوون 20 ساله که تنها گناهش اینه که دوست نداره زیر بار استبداد و زور بره….حکمش اعدامه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  واقعا که سبــز بودن چه جرم سنگیــــنیست!!!!!!!!

 43. سبز گفت:

  آخه اینا چرا اینقدر راحت حکم اعدام و قتل رو میدن؟؟؟؟؟؟
  کجای قرآن گفته اعدام به جز قتل نفس آخه……..
  واقعا معلم شهید دکتر علی شریعتی راست گفت که ما الان گرفتار خیانت صفویانیم و تشیعمون صفویه نه علوی

 44. اعظم گفت:

  آقایان فقط یادتان باشد که برای هر انسان بی گناه که شماها اعدام میکنید همه فامیل و دوستان و آشنایان آنها بر علیه شما جبهه می گیرند

 45. lvdl گفت:

  ناراحت این نباشیم که ملت های دیگر چه فکر می کنند. از این که چه به سر ما دارن میارن چه به سر این جوان دارن میارن باشیم . ناراحت باشیم که نتوانسته ایم تا حالا کاری بکنیم. و یا به هر کلک جلوی مردم سد ساخته اند. باید از ملت های جهان هم کمک بگیریم. ان ها هم بی عیب نیستد. و ان ها هم از کار خیر کردن خوشحال می شوند.

 46. ناشناس گفت:

  vay moo be tanam sikh shod

  marg bar dictator

 47. فريدون گفت:

  رنگ سبز ! دست از گول زدن خودتونو يه عده ساده لو بردارين. به خدا رنگ سبز وسيله اي شده تا عده اي آمريكا ترس و خدا نترس (من جمله موسوي و …) مردم رو بفريبند. حال آنكه اولين و آخرين فريب خوردگان همين سبز نماهايند.

 48. ناشناس گفت:

  سلام. بنده ایشان و خانواده شان را می شناسم. از متدین ترین و معتقدترین افراد جامعه ما هستند. خانواده ای که برای اسلام و ایران و انقلاب زحمتها کشیده اند. حال به اتهام محاربه در آستانه اعدام قرار گرفته است. همه ما منتظر آزادی او بودیم نه اعدامش. این اعدام آخرین حجت من در رها کردن دفاع از انقلاب خواهد بود. پآقای مکارم در این رابطه مسئولند.

 49. Reza گفت:

  تا وقتی که بعضیها از کشتن لذت میبرند این رسم پلید باقی خواهد ماند.فکر میکنید خود قاضی به بی گناهی ایشون واقف نیست ؟ این اعدامها حاوی پیامیست که به گوش همه ما آشناست…

 50. ناشناس گفت:

  تا وقتی که بعضیها از کشتن لذت میبرند این رسم پلید باقی خواهد ماند.فکر میکنید خود قاضی به بی گناهی ایشون واقف نیست ؟ این اعدامها حاوی پیامیست که به گوش همه ما آشناست…