سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مشايی: نحوه مديريت جديد دنيا را ارايه می کنیم...

مشايی: نحوه مديريت جديد دنيا را ارايه می کنیم

چکیده :تلاش خواهيم کرد با بهره‌مندي از ظرفيت‌هاي موجود، تدوين منشور مشترک و مورد پذيرش جامعه بين الملل، نحوه مديريت جديدي در سطح دنيا ارايه...


کلمه: مشاور و رييس دفتر رييس دولت حاضر گفت: با توجه به شرايط بسيار حساس و بحران‌زده جهان تلاش خواهيم کرد با بهره‌مندي از ظرفيت‌هاي موجود، تدوين منشور مشترک و مورد پذيرش جامعه بين الملل، نحوه مديريت جديدي در سطح دنيا ارايه دهيم.

به گزارش ایرنا، “اسفنديار رحيم مشايي” در جمع سفرا و نمايندگي هاي جهموري اسلامي ايران در خارج از کشور افزود:امروز، بحث مديريت مشترک جهاني بسيار فراگير است و بنا داريم در تدوين منشور مديريت مشترک جهاني و قابل ارايه در عرصه بين المللي پيشتاز باشيم .

وي تصريح کرد:‌به اعتقاد ما ، اغلب کشورهاي دنيا از تغيير ساختار مديريت جهان متضرر نخواهند شد.

جانشين رييس دولت در شوراي عالي امور ايرانيان خارج از کشور اضافه کرد: اين در حالي است که خوشبختانه در سايه پيشرفت‌هاي خيره‌ کننده هسته اي و ساير دستاوردهاي علمي و فناوري‌هاي نوين، ايران هم اکنون به عنوان يک قدرت بزرگ منطقه‌اي و حتي جهاني شناخته شده است.

مشايي اظهار داشت: شرايط امروز جهان بسيار حساس است و دنيا هيچوقت اين‌چنين در التهاب نبوده و يکي از دلايل آن به دليل حجم بحران هاي موجود است.

وي با بيان اينکه دورنماي روشني براي سال هاي بعد، نزد اصلي‌ترين طراحان و سياستگذاران عرصه بين‌الملل مطرح نيست، افزود: جامعه جهاني، اکنون با مشکلات موجود دست و پنجه نرم مي کند و براي ترسيم افق‌هاي آينده نيز با مشکلات و چالش‌هاي اساسي روبروست.

به گفته وي، اين در حالي است که منطق سلطه جويي به روش قديم نيز با بن بست مواجه است و به همين دليل، شرايط پيش رو نشان مي دهد در آينده، قطبي در جهان وجود نخواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: در شرايط فعلي جهان، فرصتي براي حرکت پيش آمده که نبايد آن را از دست داد. زيرا کشور ما در شرايطي نيست که بخواهد فرصتي را از دست بدهد. حال آنکه جمهوري اسلامي همچنان موقعيت مناسبي براي به دست آوردن دستاوردهاي مهم‌تر در عرصه‌هاي بين‌المللي دارد.

رحيم مشايي با بيان اين مطلب که اکنون، خاورميانه مهم‌ترين نقطه جهان و ايران مهمترين نقطه منطقه است، تصريح کرد: با توجه به ويژگي‌هاي مختلف منطقه به ويژه ايران، با صراحت مي توان گفت، ايران مهمترين کشور دنياست، ضمن اينکه همواره بر گسترش تعاملات و روابط با ساير کشورها به ويژه کشورهاي مهم منطقه از جمله عربستان،‌ عراق، ترکيه، سوريه، قطر و سايرين تاکيد داريم.

وی تاکيد کرد: در شرايط کنوني بايد تلاش کنيم تا منطقه خليج فارس و اين بخش از خاورميانه را از حالت نظامي خارج کنيم چرا که اين موضوعي استراتژيک است و خاورميانه و خليج‌فارس هيچ‌وقت از مطمع نظر غرب دور نبوده و نخواهد بود. پس بايد تلاش کنيم اين فرصت براي غرب پيش نيايد.

وی با اشاره به اهميت ويژه برنامه‌ريزي براي حضور هموطنان مقيم خارج در داخل کشور و استفاده حداکثري از ظرفيت‌هاي علمي ، تخصصي ، اقتصادي و اجتماعي آنها در داخل و عرصه بين الملل تصريح کرد: دولت تصميم دارد از سال آينده با همکاري وزارت امور خارجه ، در ساختمان‌ها و نمايندگي‌هاي ايران تغييرات اساسي فيزيکي ايجاد کند.

وي گفت: راه‌اندازي و احداث خانه‌هاي ايران و مراکز تجاري و بازارهاي ايراني در خارج از کشور نيز از اولويت‌هاي دولت در سال 89 خواهد بود.

به گفته وي برنامه‌ريزي‌هاي آتي بايد بگونه‌اي باشد که نقش ايرانيان مقيم خارج در آينده کشور ترسيم شود و در عين حال بتوان از قابليت‌ها و توانمندي‌هاي ميليون‌ها ايراني مقيم خارج نيز به شکل حداکثري بهره‌مند شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

23 پاسخ به “مشايی: نحوه مديريت جديد دنيا را ارايه می کنیم”

 1. ادریس گفت:

  زرشک . اسب سواری را ولش . قاچ پالان را بچسب

 2. مرتضی گفت:

  منظور اقای مشایی اینه که بمب اتم درست کنیم و اسراییل رو از نقشه حذف کنیم حتی بچه های کوچک هم گناهکارن چون تو اسراییل به وجود اومدن بعد از اون ضرری نداره یه بمب اتم تو امریکا بندازیم که جهان از ما بترسه اون زمان یه نحوه مدیریت جدید نه فقط در ایران در جهان ارائه میکنیم .
  ((راه‌اندازی و احداث خانه‌های ایران و مراکز تجاری و بازارهای ایرانی در خارج از کشور )) شما در ایران این کار رو بکنید هزینه بکنید هر وقت در ایران گرسنه ای نبود بعدا” تصمیم در خارج از ایران رو بگیرید .
  ((وی با اشاره به اهمیت ویژه برنامه‌ریزی برای حضور هموطنان مقیم خارج در داخل کشور و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های علمی ، تخصصی ، اقتصادی و اجتماعی آنها در داخل و عرصه بین الملل تصریح کرد: دولت تصمیم دارد از سال آینده با همکاری وزارت امور خارجه ، در ساختمان‌ها و نمایندگی‌های ایران تغییرات اساسی فیزیکی ایجاد کند.)) متخصصین بیان ایران که با اینترنت فیلتر شده و روزنامه های دروغین دولت زندگی بکنند چرا شما چشم و گوش خودتون رو باز نمیکنین.

 3. اندر فوائد خاموشی گفت:

  خدا یه عقلی به این آقا بده پولم نمی خوام…..

 4. ناشناس گفت:

  سنگ بزرگ نشونه نزدنه

 5. کل اگر طبیب بودی... سر خود دوا نمودی گفت:

  واقعن آدم هیچی نگه بهتره!!!!

 6. امام مشایی گفت:

  من به قدری به قطب عالم امکان – نابغه دوران – حضرت مولانا امام مشایی حفظه الله ایمان و اعتقاد دارم که سخنان گوهر بار ایشان را آویزه گوشم میکنم . حالا هر سخنی که ایشان بفرمایند.

 7. ناشناس گفت:

  (الحمدلله الذی جعل عدونا من الحمقا)گاهی اوقات باید پرسید که اینها مردم ایران و جهان را احمق فرض کردند!!؟؟ اما نه !! اینها واقعا یا خودشون احمقند یا خودشون رو به احمقی زدند.ضمن اینکه اینها استاد گفتن دروغها وتوهمات بزرگند.میگن مشایی مراد احمدی نزاد !!!واقعاکه درست میکن.

 8. ناشناس گفت:

  موشه تو سوراخ نمیرفت یه جارو بست به دمش ,چقدر پر رو

 9. ناشناس گفت:

  کار خدا و پیامبر و امامان که یکسره شد. حالا نوبتی هم که باشه نوبت برنامه ریزی های کلان و اقتصادی دنیاست .

 10. ارش گفت:

  دوسش دارم ، چون تيشه اي به ريشه خودشونه

 11. منظورش از ظرفيت هاي موجود احتمالا توسل به زور يا شكنجه ، ارعاب ،دروغ …است.يعني اين قدر دنيا خاكش به سر است كه امثال ايشان بايد مديديت كنند؟خدا همه مريض ها را شفا دهد.

 12. من گفت:

  ستاوردهاي مهم در عرصه بين المللي همان رابطه با بوليوي و ونزويلا است؟ جك زيبايي بود.مشايي طناز شده؟

 13. 349 گفت:

  بنظر من خنده دارترین قسمت حرفهای مشایی ادعای فرصت طلبی دولت در بدست آوردن ظرفیت های مورد نیاز است که در این دولت دقیقا در جهت خلاف در جریان است ادعای خالی کردن منطقه از حالت نظامی با انجام مانور نظامی در خلیج فارس خنده دارتر است

 14. احمد گفت:

  آقای مشایی در پستی که قبلن داشتن یعنی در میراث فرهنگی حتی نتونستن یه خشت رو خشت بزارن وتنها کاری که کردن خراب کردن میراث به هر نحوی بوده .حالا میخوان جهان رو اداره کنن.

 15. ناشناس گفت:

  آقی مشایی،
  قبل از حرف زدن با تسبیح یک استخاره بگیر و ببین درست آمده یا نه!!!

 16. دوستدار مهندس موسوی گفت:

  شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد ، اینا همیشه لپ لپ میخورن به دانه اکتفا نمیکنن !!!

 17. مهدی گفت:

  هفت قله قاف را بهاون سودن هفت طاق فلک بخون دل اندودن
  هفت سال بزندان مجرد بودن به زانکه دمی همدم احمق بودن

 18. ناشناس گفت:

  هرچند با مشایی هم عقیده نبوده و بعضی از حرفهای ایشان را قبول ندارم ولی در مقابل شما یک مشایی لازم است

 19. داوودی...! گفت:

  ای دستت درد نکنه…مشایی جان…

  فکر میکنم انرژی هسته ای رو هم واسه مدیریت جهان میخواهید نه ؟
  چون بالاخره باید یه چیزی باشه که بتونید مردم دنیا رو باش بترسونید و وحدت رو در تمام دنیا برقرار کنید…

 20. توانا گفت:

  مشايي پاسخ دهد:

  با توجه به اينكه احمدي نژاد در اكثر نطق هاي خود مي گويد اللهم عجل لوليك الفرج و …. مشاهده مي شود كه ايشان سامان يافتن امور جهان را در سايه ظهور آن حضرت مي دانند و دادن الگو براي مديريت جهان در صورتي كه اعتقاد به عملي شدن آن داشته باشيم در غيبت امام زمان چگونه ممكن است.

  قبل از ورود به بحث بگويم كه بنده اعتقادي ندارم كه بايستي به ظلم و جور دامن زد تا زمينه ظهور فراهم شود ، همچنانكه اعتقاد ندارم بايستي كاري كرد تا فساد از بين برود كه زمينه ظهور فراهم شود.زيرا اولين نظر مخالف عقل است و ظلم كردن و طرفدار ظلم بودن به هر دليلي خواه باعث ظهور بشود خواه نشود مخالف فطرت بشري هم هست و دومين نظر هم صحيح نيست زيرا از بين بردن فساد خود بخود حاصل شدن مطلوب است و نيازي به ظهور نيست اگر هدف از ظهور فقط از بين بردن فساد و اجراي عدالت باشد.

  بنابراين ظهور هر انساني كه باعث رويكرد بيشتر مردم به خدا و بيشتر شدن عشق به خلق خدا و بندگي نكردن شيطان شود ميمون است (به عنوان نمونه حضور امام خميني در بين ملت ايران كه باعث روي آوردن جوانان به خدا و عشق ورزيدن به مردم و بندگي نكردن بسياري از مردم از شيطان شد به عبارت ديگر انقلابي در دلهاي مردم ايران بوجود آمد.)

  احمدي نژاد در جايي گفته است عصر عصر ظهور است و از طرفي در روايات آمده استكه كسي كه براي ظهور زمان تعيين كند كذاب است.معمولا وقتي گفته مي شود عصر عصر ظهور است منظور آينده هاي دور نيست و كسي كه اين حرف را ميزند اگر منظورش اين نباشد كه به عمر خودش كفاف مي دهد وعده جالب و قابل اعتنايي نداده است.يعني چي عصر عصر ظهور است اگر اين ظهور بخواهد پانصد سال ديگر باشد.آيا احمدي نژاد خبري دارد كه بر ديگران پوشيده است؟

  آقاي خامنه اي را كه نايب امام زمان معرفي ميكنند اينگونه ادعا نمي كند ولي احمدي نژاد اينگونه راجع به ظهور صحبت مي كند.حتي رهبري هم مثل ايشان مدام اللهم عجل لوليك الفرج نمي گويند.چه كاسه اي زير نيم كاسه احمدي نژاد و مشايي است؟ چه نقشه اي كشيده اند؟

  مشايي در جايي گفته است كه ظهور امام زمان مصادف با بروز و ظهور علوم جديد خواهد بود.

  1- آيا نظر احمدي نژاد و مشايي اينست كه امام زماني كه منتظر او هستيم همان شخصي است كه در هزار و اندي سال پيش غيبت كرد و الان سن ايشان بيش از هزار سال است و از نظر ظاهري شبيه يك انسان مثلا چهل و پنجاه ساله هستند؟

 21. ناشناس گفت:

  فکر میکنم سفر اخیر ایشون به کشور دوست ، خیلی امیدوارشون کرده که اینقدر با اعتماد به نفس صحبت کرده!!

 22. مگه خبرو نشنیدین که پیش بینی شده حماس آمریکا رو نابود می کنه! خوب اینها بایستی خودشون رو آماده کنن ابرقدرت بعدی باشند! در غیر اینصورت ممکنه حماس بعدش به ایران نارو بزنه و خودش ابرقدرت بشه!
  معلوم نیست اینها کشور رو اداره می کنند یا سیرک راه انداختند!

 23. ناشناس گفت:

  آقای احمدی نژاد! مردم این … را به پای شما هم مینویسند عقل هم خوب چیزیه