سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سالگرد باکری ها:وحدت بخش همه جریان ها...

سالگرد باکری ها:وحدت بخش همه جریان ها

چکیده :با توجه به روایت های متناقض بهتر دیدم در این باره چند سطری بنویسم. با خروج سردار عزیز جعفری در پایان دعای کمیل و خاموشی چراغ یکی از محافظین جوان ایشان تا پایان برنامه ماند. بسیج محل که از حضور میرحسین آگاه شده بود می خواستند در برنامه حضور یابند و شعارهایی علیه میرحسین بدهند. محافظ جوان آقای جعفری تا پایان مراسم ماندند و این گروه کوچک از بسیجیان را توجیه کردند که خدای ناکرده حرمت منزل شهید باکری شکسته...


کلمه: نویسنده وبلاگ «صادق مدیا»+ با انتشار مطلبی در وبلاگ خود روایتی از مراسم سالگرد شهادت حمید باکری نوشته که بدین شرح است:

پنج شنبه ششم اسفندماه، بیست و ششمین سالگرد شهید حمید باکری و مراسم یادبود شهدای باکری (علیرضا، حمید و مهدی باکری) بود. در کنار مراسم رسمی که از سوی نهادهایی همچون سپاه برگزار می شود، سالگرد دیگری هم در منزل این شهید برگزار شد. یادبودی بسیار ساده تر و بی آلایش تر و از سویی غنی تر و معنوی تر.

حضور همزمان چهره هایی همچون میرحسین موسوی، حسین اعلایی، عزیز جعفری(فرمانده کل سپاه)، علی شمخانی، عبدالعلی زاده، احمد خرم و بسیاری دیگر از همرزمان باکری ها، نشان داد که برغم فضا سازی و القائات رسانه های اقتدارگرایان، رهبران معترض نظیر میرحسین موسوی همچنان بر ارزش های انقلاب اسلامی پایدارند و ارتباط ناگسستنی در این میان وجود دارد و شهدا محور وحدت هستند.

در این برنامه که با قرائت دعای کمیل آغاز شد، نماهنگی از شهیدان باکری پخش شد و بعد از آن سردار پر افتخار دکتر حسین اعلایی به بیان ویژگی های اخلاقی شهیدان باکری و فضای اخلاقی حاکم بر جنگ پرداخت و با اشاره ای دقیق به سیره امام و عمل رزمندگان در مواجهه با اسرای عراقی گفت: امام فرمودند شما به گونه ای با اسرا برخورد کنید که مبلغ اسلام شوند. چنین بود که رزمندگان نه چشم بند، نه دست بند به اسرا می زندند و نه حتی به آنها دشنام و ناسزا می دادند. البته بود موارد استثنایی اما روح حاکم بر جبهه این بود. در مواجه با اسرا نهایت حسن خلق به نمایش در می آمد.

دکتر حسین اعلایی در ادامه افزود: در یکی از بیمارستان های صحرایی معروف است که بچه ها صف کشیده بودند تا به درجه دار بعثی خون بدهند تا زنده بماند و وی شروع به فحاشی کرد و به فارسی حرف های نامربوطی زد. چند نفری از تصمیم خود منصرف شدند اما شهید حمید باکری داوطلب شد و گفت امام فرموده اند نهایت، اخلاق را نشان دهید.

سردار اعلایی با بیان این که بهتر بود در این مراسم شخصیت های برجسته تری نظیر مهندس میرحسین موسوی صحبت می کردند و ما استفاده می کردیم صحبت های خود را به پایان برد.

اتفاقات و حواشی؛ به روز رسانی

به شخصه نمی خواستم این مسائل را پوشش دهم اما با توجه به روایت های متناقض بهتر دیدم در این باره چند سطری بنویسم. با خروج سردار عزیز جعفری در پایان دعای کمیل و خاموشی چراغ یکی از محافظین جوان ایشان تا پایان برنامه ماند. بسیج محل که از حضور میرحسین آگاه شده بود می خواستند در برنامه حضور یابند و شعارهایی علیه میرحسین بدهند. محافظ جوان آقای جعفری تا پایان مراسم ماندند و این گروه کوچک از بسیجیان را توجیه کردند که خدای ناکرده حرمت منزل شهید باکری شکسته نشود. در پایان برنامه جمعی از مردم که حدود ۱۵۰ نفر بودند منتظر خروج میرحسین موسوی بودند تا ایشان را ببینند. ایشان و زهرا رهنورد در کمال آرامش سوار بر خودرو خود شدند و ماشین دوم محافظین هم به همراه ایشان رفتند.

در انتهای کوچه گروه اندکی از بسیج راه را بستند تا مزاحمت ایجاد کنند و با برخی از مردم درگیر شدند که ظاهرا پسر شهید والا مقام حاج داود کریمی هم در این میان مضروب شد. در نهایت این قائله با درایت خانم باکری و خروج مهندس با ماشین دیگری از منطقه پایان یافت.

مهم حضور همه جریان ها با دیدگاه مختلف در این سالگرد شهیدان باکری است و این اتفاقات کوچک تاثیری در این حرکت ندارد.

گزارش تصویری
Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “سالگرد باکری ها:وحدت بخش همه جریان ها”

 1. ناشناس گفت:

  طبق قانونی که در این سایت قبلا اعلام داشته اید تمام دیدگاهها در این سایت آزاد است ولی مثل اینکه برعکس عمل می کنید و مطالبی که با افکار غلط شما سازگاری ندارد آن را دیدگاههای تند خطاب می کنید به قول شما دیدگاههای تند یعنی آزادی بیان پس تحمل کنید و کاربران را با کلماتی از قبیل اینکه دیدگاههای تندتند می نویسی کمی آرام تر …. دلسرد ننمائید
  این دیدگاهها تندتند نیست شما که اظهارات مخالفین خودتان را که حتی در آنها بوی توهین به شخصیت های بر جسته مملکت است درج می کنید اما دیدگاههای مخالفین خودتان را به هیچ وجه قرار نمی دهید
  بنده وصیت نامه شهید بزرگوار حمید باکری را در دیدگاهها قرار دادم آنرا دیده گاه تندتند خطاب کردید کجای وصیت نامه تند بود . بله وصیت نامه این شهید بزرگوار برای شما تند محسوب می شود چون اگر وصیت نامه این شهید را خوب بخوانید به نتایجی می رسید که با افکار شما کاملا متفاوت می باشد .

  کلمه: دوست عزیز عبارت “تند تند…” تنظیم شده بر روی نرم افزار سایت است و به صورت اتوماتیک در مورد برخی از نظرات می آید و مربوط به مسایل فنی است که منتقل نیز شده است و ارتباطی با محتوای مطالب ندارد. بنابر این شما زود قضاوت کردید.

 2. ناشناس گفت:

  ای کاش حرمت شهیدان را نگه دارند

 3. مرتضی گفت:

  این گروه وحشیان که اسلام را زیر سوال برده اند با مخالفت با یاران دیرین امام در پی خراب کردن چهره های معروف همچون اقای موسوی و ایت ا.. کروبی و خاتمی و رفسنجانی و… نوه امام خمینی ره هستند تا بتوانند با پول نفت و بیت المال زندگی راحتی داشته باشند و غیر از وحشیگری و اشوب کاری بلد نیستند.

 4. عدالت گفت:

  پایان شب سیه سپید است

  یا حسین میر حسین V

 5. داوود گفت:

  دوست ناشناس! تند تندی که شما را شاکی کرد به معنای زود به زود است، یعنی حرف دال در هر دو تند ساکن است. احتمالاً چند لحظه قبل کامنت دیگری گذاشته بودید. می بینید دوست من؟ گاهی بهتر است که قبل از هرگونه نتیجه گیری یک طرفه، به مخاطب اجازۀ دفاع داده شود. باور کن که افترا گناه عظیمی است دوست عزیزم! بنده به بند بند وصیت نامۀ آن سفر کرده و مرزوق سفرۀ باری تعالی باور دارم، شما چطور؟ به تمامش؟
  -راستی بهتر است قبل از آنکه مرا متهم به بند کشیدن و اینها کنید عرض کنم که: بند بندی که بنده نوشتم هم مانند تند تند سایت کلمه است: با ساکنی در حرف انتهایی دو واژۀ این ترکیب… سکونی که قبل از هر کنشی لازم است… سکونی که از جنس حرکت است، نه مانند حرکت یاران شما در این 9 ماه: راندن قطار کشور در دایره ای تنگ و به دور خود چرخیدن با سرعت نور… آنهم با فریاد زدن بر سر همسایگان که چرا از قطار انقلاب پیاده شده اید و خائنید و…!!!
  …و گم شدن تمام فریادها و ناله ها و اشک و آه یاران موسوی که: برادران! کمی آرام بگیرید و کمک کنید تا ابتدا این ریل های به اشتباه چیده شده را با کمک همدیگر دوباره اصلاح کنیم و در راستای اعتلای کشور و هدف آن یاران با خدا معامله کرده ریل ها را قرار دهیم و سپس همۀ ما (موافق و مخالف) در واگن های قطار بنشینیم و در آرامش تمام به انتخاب بهترین مسیر و اصلاح اشتباهات بپردازیم…

 6. ایرانی سبز گفت:

  اندکی صبر، سحر نزدیک است