سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تعدادی از بازداشت شدگان پس از روزعاشورا آزاد شدند...

تعدادی از بازداشت شدگان پس از روزعاشورا آزاد شدند

چکیده :رضا تاجیک، روزنامه نگار که سابقه دبیری سیاسی روزنامه شرق را در کارنامه خود دارد و به گروه های ملی-مذهبی نزدیک است، روز ۸ دی در مقابل دفتر روزنامه اعتماد بازداشت شد. او با سپردن وثیقه۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شده است. تاجیک پیش از این در روزهای اول بعد از انتخابات هم بازداشت شده و ۴۶ روز را در زندان گذرانده...


کلمه: تعدادی از متهمان حوادث بعد از انتخابات که عموما در موج بازداشت های عاشورا دستگیر شده بودند، روزیکشنبه 9 اسفند از زندان آزاد شدند.

ماشاءالله شمس الواعظین (سخنگوی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات)، محمدجواد مظفر (مدیر انتشارات کویر)، رضا تاجیک (روزنامه نگار)، روزبه کریمی (روزنامه نگار)، بهرنگ تنکابنی (سردبیر مجله موسیقی فرهنگ و آهنگ)، محمد صادق ربانی (عضو شورای ملی صلح و استاد بازنشسته دانشگاه تهران) و نیکاو هویدایی (از شهروندان بهایی) از جمله آزادشدگان امشب هستند.

ماشاءالله شمس الواعظین، سردبیر روزنامه های توقیف شده جامعه و توس و نشاط و عصر آزادگان و سخنگوی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات، روز ۸ دی در خانه اش بازداشت شد.

محمدجواد مظفر، مدیر انتشارات کویر و عضو شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات و نایب رئیس انجمن دفاع از حقوق زندانیان، روز ۸ دی در محل کارش بازداشت شد.

علی حکمت، سردبیر روزنامه توقیف شده خرداد و دیگر عضو شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات، نیز که روز ۱۱ دی بازداشت شده بود، شنبه شب از زندان اوین آزاد شد.

رضا تاجیک، روزنامه نگار که سابقه دبیری سیاسی روزنامه شرق را در کارنامه خود دارد و به گروه های ملی-مذهبی نزدیک است، روز ۸ دی در مقابل دفتر روزنامه اعتماد بازداشت شد. او با سپردن وثیقه۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شده است. تاجیک پیش از این در روزهای اول بعد از انتخابات هم بازداشت شده و ۴۶ روز را در زندان گذرانده بود.

روزبه کریمی، روزنامه نگار بخش اندیشه و عضو سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت)، روز ۱۳ دی به همراه همسرش فروغ میرزایی بازداشت شده بود. خانم میرزایی روز ۲۰ بهمن آزاد شد.

بهرنگ تنکابنی، سردبیر مجله موسیقی فرهنگ و آهنگ، روز ۱۵ دی در دفتر این مجله بازداشت شد. همزمان با تنکابنی، کیوان فرزین، مدیرمسئول این مجله نیز بازداشت شد.

لیلی فرهادپور، روزنامه نگار و نویسنده و از مادران صلح که مادر بهرنگ تنکابنی است، روز اول بهمن بازداشت شد و کماکان در زندان اوین است.

محمدصادق ربانی املشی، استاد بازنشسته دانشکده علوم دانشگاه تهران و عضو هیات اجرایی شورای ملی صلح، روز عاشورا در خیابان طالقانی تهران بازداشت شده بود. ربانی برادر مهدی ربانی املشی، دادستان کل کشور در زمان آیت‌الله خمینی است.

نیکاو هویدایی، یکی از بهاییانی است که روز ۱۳ دی ماه و در موج بازداشت های بعد از عاشورا بازداشت شده بود.

منبع:بی بی سیDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “تعدادی از بازداشت شدگان پس از روزعاشورا آزاد شدند”

 1. اصغر گفت:

  پس از آزادی ایران، اوین موزه عبرت میشود.

 2. بچه های شریف گفت:

  لطفا راجع به دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شریف که بازداشت شده هم خبری بنویسید…

 3. amir sabz گفت:

  ma bishomarim