سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شیرزاد:ژاپن سوخت 20درصد به ما نخواهد داد...

شیرزاد:ژاپن سوخت 20درصد به ما نخواهد داد

چکیده :ما در حال حاضر توان تبدیل اورانیوم غنی شده را به صفحات سوخت نداریم و ایراد اصلی كشورهای غربی نیز براین نكته استوار است كه اورانیومی 20درصدی كه تولید می شود صرف چه اقداماتی خواهد...


کلمه: یك استاد دانشگاه با بیان این مطلب كه ژاپن با درخواست ایران برای مبادله سوخت 20درصد با شرایط تهران موافقت نخواهد كرد گفت:هر چه كه به توان ایران برای غنی سازی اورانیوم با درصدهای بالاتر افزوده می شود پرونده هسته‌ای كشورمان سیاسی‌تر خواهد شد.

احمد شیرزاد در گفتگو با ایلنا،با عنوان این مطلب كه موضوع اصلی اختلافات ایران با غرب تامین سوخت 20درصد نیست، اظهار داشت:در زمان دولت هاشمی رفسنجانی نیز ما یكبار سوخت راكتور تهران را از بازار كشورهای توانمند خریداری كرده بودیم.

نماینده اصفهان در مجلس ششم افزود:كشورهای غربی خواهان تعطیلی پروسه غنی سازی اورانیوم در خاك ایران هستند و این موضوع را به اشكال و عناوین مختلف دنبال می‌كنند.

این استاد فیزیک هسته‌ای تصریح كرد:كشورهای اروپایی و آمریكا مدعی هستند زمانی كه ایران تولید اورانیوم را با توان بیش از 5.4درصد دنبال كرد دیگر هیچ امكانی برای نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای این كشور وجود نخواهد داشت برهمین اساس با سیاسی كردن این پرونده به دنبال تعطیلی برنامه‌های هسته‌ای ایران هستند.

عضو ارشد جبهه مشارکت خاطر نشان کرد:البته ما در حال حاضر توان تبدیل اورانیوم غنی شده را به صفحات سوخت نداریم و ایراد اصلی كشورهای غربی نیز براین نكته استوار است كه اورانیومی 20درصدی كه تولید می شود صرف چه اقداماتی خواهد شد؟Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.