سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » كسانی كه در زمان مبارزه حرفی برای گفتن نداشتند، اكنون میدان‌داری می‌كنند...
» رییس مجلس خبرگان رهبری در مرقد امام راحل

كسانی كه در زمان مبارزه حرفی برای گفتن نداشتند، اكنون میدان‌داری می‌كنند

چکیده :متاسفانه افراد ناآگاه به جای اینكه مسوولیت كارهای خودشان را بپذیرند به گونه‌ای رفتار می‌كنند كه همه مسوولیت‌ها را به عهده آقا می‌اندازند و با جا خالی دادن و حرف‌های نامربوط ، باعث می‌شوند تركش كارهایی را كه مردم از آنها قبول نمی‌كنند، به آن طرف (رهبری) برود.نباید بگذاریم داستان مشروطه دوباره در كشور تكرار شود.عده ای دوباره به فكر افتاده‌اند كه امام را از ذهن‌ها حذف...


کلمه: رئیس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز و بر سر مزار بنیانگذار جمهوری اسلامی به بیان نكات مهمی درباره ضرورت ادامه راه امام(ره) و خطر مخدوش شدن آن پرداخت.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله اكبر هاشمی رفسنجانی در مراسم تجدید ‌بیت رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری با امام و شهدا كه سید حسن‌خمینی نیز حضور داشت، با اشاره به زیارت امام(ره) كه دو بار در سال انجام می‌شود، اظهار داشت: تجدید روحیه و الهام گرفتن از منویات امام بر سر مزار شریفشان آسانتر است، ولی متاسفانه تبلیغات به گونه‌ای است كه نسل جدید متوجه نمی‌شود امام با كمك مردم چه معجزه‌ای آفریدند.

وی افزود: آقایانی كه تشریف دارند شاید می‌دانند كه آن زمان و بعد از دوران آیت الله العظمی بروجردی چه می‌گذشت كه روحانیت چه قدرت و صلابتی داشت ،اما تلاش‌هایی شروع شد تا آن صلابت شكسته شود و چیزی در مقابل دیكتاتوری رژیم باقی نماند؛ در آن هنگام ما طلبه‌های جوانی بودیم كه با مسائل سیاسی و اقتصادی آشنایی داشته و به خصوص من كه كارهای مطبوعاتی و نشریه مكتب تشیع را انجام می‌دادم، با رفقا عمیق‌ترین خفقان را می‌دیدیم و فكر می‌كردیم چیزی نیست كه بتواند آن را بشكند و امیدی هم نمانده بود، زیرا تمام گروه‌ها احزاب وشخصیت‌ها كه حرف مردم را می‌زدند سركوب شده بودند و یك قبرستان واقعی و یاس مطلق در كشور حاكم بود.

این همراه امام در دوران مبارزات خاطرنشان كرد: درشروع نهضت امام تعبیر معمولی كه در جلسات و محافل طلبگی وجود داشت این بود كه حركت امام را به مشت بر سندان یا درفش كوبیدن تعبیر می‌كرد و فكر می‌كردند ما كار طلبگی خودمان را بكنیم كه واقعا شرایط این گونه بود و استثناء هم نداشت.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به اینكه در دوران آغاز مبارزه شخصیت‌هایی مانند آیت الله كاشانی، فدائیان اسلام و كسانی كه پس ازشهریور 1320 حضور داشتند از میدان سیاست و افكار عمومی حذف شده بودند،تصریح كرد: حركت امام در ابتدا مانند سنگی كه بر اقیانوس بیاندازند بود و موج كوتاهی ایجاد می‌كرد ، اما به تدریج با همت امام و شجاعت درایت ایشان و شاگردان كه خدا مانند اصحاب امام زمان(عج) ذخیره كرده بود حركت دشواری شد، ولی این موج بلند شد تا به ساحل رسید.

وی با بیان اینكه در دوران طولانی تبعید، امام ارتباط مستقیمی با مردم نداشتند و ما دلگرم می‌شدیم، ادامه داد: از سال 42 تا 57 و عمر خیلی كوتاه مبارزه شاهد بودیم كه مردم آگاه شدند و همه چیز به هدف نزدیك شد كه رفتار و كلمات امام در آن زمان و بعد از پیروزی انقلاب مهمترین سرمایه ماست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متاسفانه نسل نو كه در آن دوران نبود هیچ خبری جز آنچه در رسانه‌ها وكتاب هاست ندارد و (عده‌ای)دوباره به فكر افتاده‌اند كه امام را از ذهن‌ها حذف كنند.

وی افزود: طبیعی است كشورهای استكباری كه ضربه سنگینی از امام در ایران و كشورهای دیگر خورده‌اند، الان از ایشان انتقام می‌گیرند، زیرا نهضت فلسطین احیا شد، لبنان راهی دیگری پیدا كرد و با افكار امام به همه جا رفت و بیان شد و هر مساله‌ای كه در ایران اتفاق می‌افتد می گویند امام، دین، روحانیت و تفكرات شیعه همین است، زیرا می‌دانند از كجا ضربه خورده اند و نگران بودند ضربه عمیق‌تر شود و تاسف بیشتر این است كه در داخل هم افراد ناآگاه، شاید با حسن نیت كمك می‌كنند كه افكار امام را مطرود و مخدوش كنند و كسانی كه در آن زمان حرفی برای گفتن نداشتند الان میدان‌داری می‌كنند.

وی سپس تاكید كرد: نباید بگذاریم داستان مشروطه دوباره در كشور تكرار شود، البته دشمنان خارجی خیلی حرفه‌ای عمل می‌كنند و بعضی حرف‌هایی كه می‌زنند نشان می‌دهد كه از كارشناسان كاركشته‌ای استفاده می‌كنند كه عمدتا از ایران به خارج رفته‌اند یا فرار كردند و از تیپ‌های فرهنگی ‏‌، سیاسی، ‌اطلاعاتی و نظامی بودند كه با ایران آشنایی و ارتباط دارند و مسائل را تحلیل می‌كنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هشدار داد: موج فتنه بزرگی علیه انقلاب، اسلام ولایت و تقدس روحانیت شروع شده كه هیچ وقت نمی‌خواهد یك ذره هم كوتاه بیاید و ضعف‌های سیاسی و اقتصادی در داخل هم به یاری آنها می‌آید تا آنهارا به گذشته مربوط كند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: فكر می‌كنم، ما بقایای نیروهای پیشتاز انقلاب به اضافه نسل بعدی كه به دلیل رشد در فضای انقلاب بهتر هستند، وظیفه سنگینی داریم.

وی با تاكید بر اینكه اسلام، تشیع، امام زمان و ولایت سرمایه ماست و اصالت با آنهاست، افزود: ولی امام سمبل و نمونه بود كه نباید از آن غفلت كنیم وكسانی كه این كار را می‌كنند دقیقا مانند كسانی هستند كه میوه درختان پربار را مصرف می‌كنند و زیر سایه آن آرمیده اند، ولی آهسته آهسته درخت را از بیخ می‌زنند و این اشتباهی است كه اتفاق می‌افتد و ان‌شاءالله هوشیار باشیم و بدانیم، مسیری تا به حال آمده‌ایم درست بود و جور دیگری تعبیر نشود و افراد نورسیده‌ای نخواهند كاری جدیدی را شكل دهند كه از عهده آن بر نمی‌آیند، زیرا ممكن است با حسن نیت ، بنای تازه‌ای را روی بنایی كه تخریب كرده‌اند بسازند كه البته اشتباه می‌كنند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وظیفه سنگینی كه همه بر عهده دارند، گفت: خوشبختانه كسی مانند مقام رهبری را در راس كشور داریم كه تفسیر امام را بیشتر از همه می‌داند و آن را بیان می‌كند، اما متاسفانه افراد ناآگاه به جای اینكه مسوولیت كارهای خودشان را بپذیرند به گونه‌ای رفتار می‌كنند كه همه مسوولیت‌ها را به عهده آقا می‌اندازند و با جا خالی دادن و حرف‌های نامربوط ، باعث می‌شوند تركش كارهایی را كه مردم از آنها قبول نمی‌كنند، به آن طرف (رهبری) برود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در پایان با بیان اینكه دشمن حرفه‌ای عمل می‌كند و ما هم باید میدان را با حرفه اطلاع رسانی درست تقویت كنیم، ابراز امیدواری كرد: ان‌شاء الله وظیفه‌ای را كه برعهده داریم بتوانیم انجام دهیم و از مسوولیت سنگین شانه خالی نكنیم ، در غیر این صورت اگر این میراث را درست به نسل بعدی نسپاریم، نمی‌دانیم پیش خدا چه جوابی بدهیم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

14 پاسخ به “كسانی كه در زمان مبارزه حرفی برای گفتن نداشتند، اكنون میدان‌داری می‌كنند”

 1. حسن گفت:

  رهبري بايد موضع خودشون رو نسبت به مسائلي مانند کوي دانشگاه، خشونت عليه معترضان در خيابانها و … صراحتا اعلام فرمايند.
  بايد مشخص شود که دلسوزان واقعي نظام چه کساني هستند و دشمن واقعي مردم کيست.
  فيلمي که تازه منتشر شده ما را دچار ترديدهاي بسيار نموده است.

 2. mohammmmad گفت:

  به نظر من ایشان باید شفاف سخنانشان را در حمایت از معترضان بیان کنند.

 3. mohsen گفت:

  اگه خودشون از خودشون از خوشون تعریف تمجید نکنند پس کی این حرف ها رو بزنه ؟
  افراد مجلس کیان؟ خاتمی! یزدی ! شبستری ! مصباح یزدی! و 4تا از این افراد با این نوع طرز تفکرات!
  معدود آدمهایی توشون هستند مستقل و دارای وجدان اخلاقی!

 4. سبز سبز 3 گفت:

  چقدر این جمله برای من جالبه :

  “”نمی‌دانیم پیش خدا چه جوابی بدهیم.”

  یاد این همه کشته بخیر .. یاد زخمی ها .. یاد بی عدالتی ها .. یاد آزارو اذیت ها .. یاد شکنجه ها .. یاد توهین ها .. و … یادش خیر ،
  راستی دیروز هم تولد سهراب بود ، یاد اونم بخیر …
  نمیدونم چرا حافظه من بر عکس بعضی ها به این راحتی پاک نمیشه ؟
  راستی کشتن و زندونی کردن و توهین کردن و تهدید کردن و نظامی گری و غیره ، اسم دیگری داره به نام “درایت ” ؟

  پیش خدا جواب میدیم به خاطر اسلام بود … دیدیم ولی به خاطر مصلحت چیزی نگفتیم !!

  اندکی صبر سحر نزدیک است …

 5. محمد گفت:

  1-لطفا تحقیق شود چه کسانی صلابت روحانیت را از بین برده اند؟!!
  2 – چه کسانی با امام در حوزه مخالفتهایی داشته اند و آقای احمدی نژاد هر زمان به قم میرود با او دیدار میکند و این شخص مورد حمایت نظام!! نیز هست.
  3-شاید آقا خودشان خواستند مسولیت ها را به گردن بگیرند.

 6. ناشناس گفت:

  واقعا به بصیرت و تشخیص مقام معظم رهبری در تایید نظر و روش آقای احمدی نژاد باید آفرین گفت. آقای احمدی نژاد ثبات شخصیتی دارد که منتقدان او مانند آقای هاشمی بکلی فاقد آن هستند.

 7. توانا گفت:

  آقاي هاشمي مي فرمايند :

  خوشبختانه کسی مانند مقام رهبری را در راس کشور داریم که تفسیر امام را بیشتر از همه می‌داند.

  اين كلام با نامه اي كه ايشان قبل از انتخابات به ايشان دادند نمي خواند.

  آيا زمان آن نرسيده است كه حاكميت بواسطه ظلمي كه هواداران افراطي ايشان بر مردم معترض روا داشتنداز مردم عذر خواهي كند؟

  آيا زمان آن نرسيده است كه حاكميت به مردم اعتماد كند و دست از سياسي كاري بردارد؟

  آيا زمان آن نرسيده است كه حاكميت اعتراف كند كه درك درستي از اعتراضات مردمي نداشته است و برچسب هاي نادرست مخملي و براندازي كه به معترضين داد را پس بگيرد؟

  آيا زمان آن نرسيده است كه شعار مرگ بر ضد ولايت فقيه از جامعه ما رخت بركند؟

  آيا زمان آن نرسيده است كه جامه تقدس از اشخاص را بر كنيم و فقط قول صحيح را ارج نهيم و تبعيت كنيم؟

  آيا ….

 8. علی گفت:

  دوستان متن رو یک بار دیگه بخونید از ظاهر کلمات عبور کنید و به روح آنها بنگرید

 9. محمد گفت:

  با سلام
  ایکاش جناب سید حسن خمینی امروز هم از حرم به دیدار یکی دیگر از خانواده های زندانیان اخیر در انتخابات میرفتند و از این مراسم های تشریفاتی و سیاسی پرهیز میکردند
  محمد.ت

 10. ناشناس گفت:

  اين سخنان سه لايه دارند:

  1- خانمها و آقايان جنبش سبز، استقامت در مسير رو از امام ياد بگيريد كه در سال 42 مثل يك سنگ در دريا بود و در سال 57 مثل يك موج سهمگين.
  2- اقاي خامنه‌اي با وجود اينكه رهبر هستند، ولي ظاهراً برخي از افراد زير دست ايشون، از ايشون حرف شنوي ندارند.
  3- بايد عرصة اطلاع‌رساني طوري باشد كه در كنار ديدگاه‌هاي شبكه‌هاي آمريكايي و انگليسي، ديدگاه‌هاي افراد داخل ايران نيز به مردم منتقل شود.

  در نهايت اينكه اقاي هاشمي ظاهراً مثل هميشه علاقمند هستند كه يكي به نعل بزنند و يكي هم به ميخ. قدرت ايشون هم از همينجا سرچشمه مي‌گيرد. البته من بعيد مي‌دانم كه همان افرادي كه بقول ايشان «هم‌اكنون ميدان‌داري مي‌كنند»، اجازه دهند آقاي هاشمي ميدان را در دست بگيرد.

 11. سعید سبز گفت:

  در کلامشان اندیشه سبز موج می‌زند.

  درود بر امیرکبیر زمان

 12. رضا گفت:

  بخش اعظمی از سخنان آقای هاشمی از روی تقیه می باشد .امروز کسانی روی کار آمده اند که تنها هتاکی و زور بلدند . روحانیت را تاجایی می خواهند که حرفهای انان را بی چون و چرا تکرار کنند و اگر روحانیون بزرگی مانند ایت الله صانعی و دستغیب ذره ای انتقاد کردند حتی صلاحیت مرجع بودن را هم از دست می دهند .

  با ردیگر می گوییم : ما اسلام علی (ع) را می خواهیم نه اسلام طالبان و القاعده . اسلامی که بر ماموران خود بارزس می گمارد نه بر مردمانش جاسوس . اسلامی که در آن آبروی فرد حرمتش از حرمت کعبه هم بالاتر است اسلامی که در ان نماز خیر العمل است نه وسیله تظاهر و ریا واسلامی که در ان خدمت به خلق وظیفه است نه صدقه .

 13. رضا گفت:

  اقاي احمدي نژاد گفتند كه كوي دانشگاه دست دشمن در كار بود ولي با ديدن فيلم تازه منتشر يافته ترديدهاي در ميان مردم مهربان و مومن ايجاد گرديده است خواهشمند است ريس جمهور مجددا توضيح دهد

 14. سهیل گفت:

  امیدوارم آقای هاشمی موضع صریح تری رو در نظر بگرین

  عکس گوگل رو که همه دیدند

  فجایع دانشگاه تهران – کهریزک و دسیسه و جانبداری صدا سیما
  ترس از حضور مردم به صورت مسالمت آمیز
  قطع اس ام اس و سرعت اینترنت و بازداشت خبرنگارها و خفقان شدید
  و گردن نگرفتن اتفاقات افتاده و . . .

  همه و همه نشانه های یک تغییر کلیست
  صبور باشید.