سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تایید احکام دانشجویان دانشگاه صنعتی بابل در دادگاه تجدیدنظر...

تایید احکام دانشجویان دانشگاه صنعتی بابل در دادگاه تجدیدنظر

چکیده :دادگاه تجدیدنظر استان مازندران احکام حبس صادر شده برای 7 دانشجوی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل را تایید کرد و تنها احکام صادره برای 5 دانشجوی این دانشگاه مبنی بر محرومیت از تحصیل در دانشگاه صنعتی بابل را از 5 سال به یک سال کاهش...


کلمه: دادگاه تجدیدنظر استان مازندران احکام حبس صادر شده برای 7 دانشجوی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل را تایید کرد و تنها احکام صادره برای 5 دانشجوی این دانشگاه مبنی بر محرومیت از تحصیل در دانشگاه صنعتی بابل را از 5 سال به یک سال کاهش داد.

شرح احکام صادرشده برای این دانشجویان در دادگاه تجدیدنظر به قرار زیر است:

ایمان صدیقی، محسن برزگر و نیما نحوی: 10 ماه حبس تعزیری و یک سال محرومیت از تحصیل در دانشگاه نوشیروانی بابل

علی تقی‌پور و سیاوش سلیمی‌نژاد: 10 ماه حبس تعلیقی به مدت 5 سال و یک سال محرومیت از تحصیل در دانشگاه نوشیروانی بابل

حمیدرضا جهان‌تیغ و حسام‌الدین باقری: 10 ماه حبس تعلیقی به مدت 5 سال

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در جریان حوادث پس از انتخابات به مدت یک هفته شاهد اعتراض دانشجویان و مردم بابل و هجوم نیروهای انصار و یگان ویژه به مردم معترض و دانشجویان بوده است.

گفتنی است پرونده‌ی ضیاء‌الدین نبوی دانش‌آموخته‌ی محروم از تحصیل این دانشگاه، که به 15 سال حبس تعزیری و 74 ضربه شلاق محکوم شده است، هنوز به دادگاه تجدیدنظر ارسال نشده است.

به گزارش کلمه، این احکام در حالی تائید می شود که روز گذشته وزیر علوم اعلام کرد: تاکنون هیچ دانشجویی به صرف فعالیت سیاسی از تحصیل باز نمانده و در برخورد با خطاهای دانشجویی تا جایی که در حوزه وزارت علوم باشد با مهربانی برخورد می شود.

وی تصریح کرد: آزادی در چارچوب مقررات و در راستای منافع ملی و نظام اسلامی در هیچ نقطه کشور و به ویژه دانشگاهها ممنوع نبوده و در پرونده دانشجو ثبت نخواهد شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “تایید احکام دانشجویان دانشگاه صنعتی بابل در دادگاه تجدیدنظر”

 1. ناشناس گفت:

  الکی مردم رو قاطی نکنید. همش چند تا بچه قرطی بودند. ما بابلیها ولایت مداریم نه شیطان مدار که دور موسویها و کروبیها بچرخیم

 2. هویت گفت:

  اقای ناشناس اسیاب به نوبت. تو اگه تو ایران زندگی میکنی چه ولایت مدار باشی چه نباشی نوبتت میشه . یه جا پات گیر میوفته .حالا به جرم حرف زدن . تماس با شبکه های بیگانه . …….. . راستی استفاده کردن از فیلتر شکنم جرم داره .تو که ولایت مداری واسه چی استفاده میکنی . ای شیطون نکنه میری…..

 3. مسعود گفت:

  ناشناس ، تو مگه وکیلی بابلیها هستی که میگی ما بابلیها !!!! من بابلیم و افتحار میکنم به اینکه همه جا از موسوی و کروبی حمایت کنم که همون احقاق حقوق پایمال شده همه ی اونهایی هست که با تو و امثال تو مشکل دارن.
  من افتخار میکنم به این دانشجوهای با غیرت و شرف که نون به نرخ روز نمیخورن. من این قرطیهارو به جنایتکارایی مثل تو ترجیح میدم.
  الهی کیفرم را میپذیرم
  که از تو ذات خود را پس بگیرم
  کمک کن تا که با ناحق نسازم
  برای عشق و آزادی بمیرم

 4. ناشناس گفت:

  با تشکر از وبسایت کلمه که نظر مخالفان رو هم انعکاس میده این نظر دوستمون نشانه گستردگی وبسایت کلمه در بین مردم و حتی مخالفان است
  فقط یک جمله بگم : ما با مخالفان هم دوست هستیم و تلاشمان در جهت بالا بردن آگاهی مردم بخصوص مخالفان در مسایل مختلف است باتشکر یاور میر حسین از مشهد

 5. mm گفت:

  من و خیلی های دیگه تو اون تجمعات بودیم.
  اینهایی که اسمشون رو آوردین و بازداشت و محکوم شدن کسانی بودن که از سالهای قبل فعالیت های سیاسی داشتن نه کسانی که تو اون تجمعات شرکت داشتن.
  فقط این مسایل بهونه ای شد تا دق دلیشون از این بچه ها رو خالی کنن.