سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تبار شناسی نسبت‌های فامیلی در موتلفه...

تبار شناسی نسبت‌های فامیلی در موتلفه

چکیده :خانواده عباسپور هم شامل حسن عضو شهید شورای مرکزی، علی داماد شهید مطهری و نماینده مجلس و رئیس کمیسیون آموزش مجلس و خواهر این دو که همسر عبدالله جاسبی...


کلمه: «همشهری ماه» در شماره جدید خود، پرونده ای دارد با عنوان« موتلفه و انقلاب» که در ذیل آن به تبار شناسی نسبت های فامیلی در حزب موتلفه اسلامی پرداخته است.

به گزارش فردا، در این تبار شناسی به خانواده های معروف موتلفه، قبل و بعد از انقلاب و نسبت های فامیلی آنها اشاره شده است.

در این میان خانواده های امانی همدانی، رفیق دوست، خاموشی، لاجوردی، خداداد استادی، عسگراولادی، عباسپور و محتشمی پور ریشه های اصلی این حزب قدیمی هستند که عضو شورای مرکزی آن پیش یا بعد از انقلاب بوده اند.

ازخانواده امانی همدانی، صادق، و سعید عضو شورای مرکزی قبل و بعد از انقلاب بوده اند و هاشم سابقه 14 سال زندان قبل از انقلاب دارد. صدیقه به همراه محمود عضو دیگر این خانواده است که همسر باقر بادامچیان پدر اسدالله بادامچیان عضو فعلی شورای مرکزی است. از میان فرزندان محمود امانی، تقی عامل خرید اسلحه ترور انقلابی بوده و مهدی هم عضو با سابقه شورای مرکزی است.

فرزندان سعید امانی هم محمد علی، دبیر اجرایی حزب- احمد، داماد احمد قدیریان معاون سابق دادستان کل کشور – جواد، داماد احمد قدیریان و دخترسعید امانی، همسر اسدالله بادامچیان هستند. بر این اساس اسدالله بادامچیان دختر دایی خود را به همسری گرفته است.

فرزندان صدیقه امانی هم که عمدتا دختر بوده اند، یکی همسر احمد قدیریان و یکی همسر صادق اسلامی، یکی همسر عزت شاهی و از میان پسرانش هم اکبر عضو چندین دوره شورای مرکزی و اسدالله بادامچیان قائم مقام فعلی دبیر کل هستند.

خانواده رفیق دوست هم شامل محسن وزیر سپاه و رئیس سابق بنیاد مستضعفان، جواد عضو قبل و بعد شورای مرکزی و مرتضی داماد محمود محتشمی پور و باجناق مصطفی تاجزاده است.

در میان خانواده خاموشی ها هم علینقی رئیس سابق اتاق بازرگانی، تقی پدر رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، ابوالحسن سرپرست اسبق وزارت نیرو و محسن منافق و معدوم، به چشم می خورند.

اسدالله، مرتضی و زینب هم چهره های بارز خانواده لاجوردی هستند. اسدالله دادستان انقلاب و رئیس سازمان زندان ها بوده، مرتضی بعد از سال 68 عضو حزب شده و زینب هم همسر صادق امانی است.

خداداد استادی از جمله خانواده های دیگر حزب است که شامل آیت الله رضا استادی، مهدی عضو قبل از انقلاب و خواهر این دو که همسر حبیب الله شفیق است.

و اما خانواده عسگراولادی هم بدین شرح است؛ حبیب الله چهره معروف حزب و دبیر کل سابق، اسدالله تاجر معروف پسته و زیره، محمود گرایش توده‌ای و خواهر اینها که همسر ابوالفضل حاجی حیدری است.

خانواده عباسپور هم شامل حسن عضو شهید شورای مرکزی، علی داماد شهید مطهری و نماینده مجلس و رئیس کمیسیون آموزش مجلس و خواهر این دو که همسر عبدالله جاسبی است.

آخرین خانواده یادشده در این تبار شناسی، خانواده محتشمی پور است که سه برادر را شامل می شوند. حسین عضو شورای مرکزی قبل و بعد از انقلاب، علی اکبر وزیر سابق کشور و عضو مجمع روحانیون مبارز- که بعد از انقلاب ارتباطی با این حزب ندارد- و محمود عضو شورای مرکزی است. دختران محمود محتشمی‌پور یکی همسر مصطفی تاجزاده است و دیگری همسر مرتضی رفیق دوست.

گفتنی است بر اساس گزارش مذکور سید علینقی خاموشی، جلال الدین فارسی، عبدالله جاسبی و محسن رفیق دوست از جمله اعضای مرکزی جدا شده از حزب موتلفه هستند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “تبار شناسی نسبت‌های فامیلی در موتلفه”

 1. ناشناس گفت:

  او ه اوه عجب شاخ و برگ های در هم پیچیده ای…به این می گویند شایسته سالاری بر طبق ضوابط!!!

 2. از تبار میرحسین گفت:

  به این میگن یک خانواده بزرگ انقلابی که کل مملکت و نظام رابا سرقفلی قبضه کرده اند تا بدنبال قدرت و منافع اقتصادی آن باشند. آه افسوس!!! به این مردم ساده وخواب آلود، خدا میداند کی از خواب غفلت بیدار می شوند.

  راستش را بخواهید بدانید،جنگ سر قدرت و پول، این آقایان با ترفند اسلام و فروش بهشت برای ما امت همیشه در صحنه و ساده لو، بدنبال منافع خودشان هستند، بخدا قسم ریش و تسبیح گذاشتنشان فقط برای فریب مردم عزیز ایران است.

  امیدوارم این مردم همیشه خفته از خواب غفلت بیدار شوند و سیستم مملکت را بدست بگیرند. انشا ا…

 3. روزبه گفت:

  اللهم العن آل زیاد و آل مروان

 4. سبز گفت:

  شاید اگر چهارتا آدم حسابی مثل مصطفی تاج زاده و علی اکبر محتشمی پور بین اینا نبودن تا حالا از آسیب هایی که اینا به انقلاب وارد کردند یک بلای آسمونی درست و حسابی دامن اینارو می گرفت