سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » برگزاری جلسه محاکمه ریگی در دادگاه علنی...

برگزاری جلسه محاکمه ریگی در دادگاه علنی

چکیده :اگر تهران محل ارتکاب بعضی جرایم عبدالمالک ریگی از نظر سازماندهی و اقدامات مربوط به آن بوده باشد، ممکن است رسیدگی به پرونده در تهران صورت...


کلمه: ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان، گفت که عبدالمالک ریگی، رهبر گروه جندالله که خبر بازداشت او روز گذشته توسط وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی انتشار یافت، در آینده در یک دادگاه علنی در استان سیستان و بلوچستان محاکمه خواهد شد.

همزمان، خبرگزاری فارس به نقل از علیرضا آوایی، رئیس کل دادگستری استان تهران، گزارش کرده است که با توجه به محتوای پرونده عبدالمالک ریگی، درخواست احاله این پرونده به دادگستری تهران “به صورت صد در صد منتفی نیست.”

به گفته آقای آوایی، معمولا رسیدگی به پرونده متهمان در محل ارتکاب جرم مورد اتهام صورت می گیرد مگر اینکه موجبات قانونی برای انتقال پرونده به محل دیگری وجود داشته باشد.

رئیس دادگستری تهران گفته است که اگر تهران محل ارتکاب بعضی جرایم عبدالمالک ریگی از نظر سازماندهی و اقدامات مربوط به آن بوده باشد، ممکن است رسیدگی به پرونده در تهران صورت گیرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “برگزاری جلسه محاکمه ریگی در دادگاه علنی”

 1. ناصر گفت:

  دورود به حاج عیرضا آوائی مردشریف ومتدین

 2. هویت گفت:

  چطور برای این اقا که جنایاتش بر هیچ کس پوشیده نیست دادگاه علنی برگزار میکنند . ولی برای دانشجویان واسرای عزیزمون دادکاه علنی و با حضور وکیل مدافع و زنده که مردم هم بتوانند قضاوت کنند برگزار نمیکنند .؟ بخاطر اینکه اینها جرمی مرتکب نشدند .فقط به اتهام اضحار عقیده . که اونم در قاون اساسی جرم نیست.

 3. روزبه گفت:

  یعنی فعالان جنبش سبز مثل تاجزاده و نبوی و …. جرمشون از ریگی سنگینتر بوده که دادگاه اونها غیر علنی بوده؟؟؟

 4. داوود گفت:

  روزبه جان! اون عزیزان جرمی نداشتند که سبک باشد یا سنگین… دادگاه اونها غیرعلنی نبود، چون اصلاً دادگاه تشکیل نشد… بیدادگاه رفیقانمان را تماشا کردیم و تابوت خانواده خویش را بر دوش کشیدیم… و اینک اینجاییم؛ 6اسفند 88 و چرخ سنگین گذر زمان است که می گذرد… ما که جایی جز این خاک نداریم و چراغمان در این خانه میسوزد، پس ایستاده ایم تا غبار بنشیند و روزی ناگهان، بهار بی چلچله خواهد آمد… بهاری که سبزیش را هیچ انعکاسی یارای تغییر ندارد… ما راه سبز امیدمان را زندگی میکنیم تا بهار در رسد و خروش رودخانه مردمان هر «ریگ» سیاهدلی را محو کند… در طغیان بیشماران قطرۀ رودخانه شده، بی شمار قطرۀ تحقیر شده، بی شمار انسان… به امید آن روزی که بس نزدیک می نماید!!!
  فاذا وقعت الواقعه…

 5. ایرانی گفت:

  واقعا جای دارد یک خسته نباشید گفت به عزیزانی که این قاتل رو دستگیر کردند .