سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » “اگر ضرغامی از رضایت 100 درصدی مردم هم می گفت تعجبی نداشت”...

“اگر ضرغامی از رضایت 100 درصدی مردم هم می گفت تعجبی نداشت”

چکیده :طبیعی است که رئیس صدا و سیما از عملکرد این مجموعه دفاع کند، 100 درصد رضایت هم ‌می‌گفتند جای شگفتی نبود؛ اما این صحبت‌ها جای تامل دارد چرا که با دیگر آمارهای که هست مغایرت...


کلمه: عزت الله ضرغامی در نشست جامعه اسلامی مهندسین، خبر موفقیت صدا و سیما در رقابت با ماهواره‌ها را داد و گفت 96 درصد مردم مخاطب برنامه‌های تلویزیون هستند. یک نماینده مجلس در این‌باره گفت: «می‌گفتند 100 درصد هم جای شگفتی نداشت.»

امیر طاهرخانی در گفتگو با «فرارو» در ارزیابی عملکرد صدا و سیما گفت: «رسانه ملی باید متعلق به همه آحاد جامعه باشد؛ یعنی هم برنامه‌هایی داشته باشد که مخاطب آن آحاد مردم است و هم نظرات آحاد مردم در آن برنامه‌ها منعکس شود.»

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی افزود: «کسانی که صدا و سیما تبلیغ افکارشان را می‌کند اهمیتی نمی‌دهند که صدا و سیما مخاطب دارد یا نه، فقط تامین نظر خودشان مهم است؛ اما دیگران از عملکرد صدا و سیما ناراضی هستند.»

وی درباره بالا بودن مخاطبان صدا و سیما اظهار داشت: «طبیعی است وقتی فقط یک روزنامه باشد، تیراژش بالا می‌رود؛ روزنامه وقتی می‌تواند ادعای تیراژ کند که چندین روزنامه دیگر نیز فعال باشند.»

عضو کمیسیون آموزش ادامه داد: «با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد که صدا وسیما را تبدیل به رسانه‌ای انحصاری در نوع خود کرده و رقابتی وجود ندارد، نمی‌توان ارزیابی درستی از جذب مخاطب داشت.»

طاهرخانی مخاطب صدا و سیما را در برنامه‌هایی مثل مناظره‌ها مناسب توصیف کرد و اضافه کرد: «اما این‌گونه نیست که همه برنامه‌های صدا و سیما پرمخاطب باشد، چرا که جامعیت لازم را ندارد و برآیند دیدگاه‌های مردم نیست.»

وی درباره این آمار ضرغامی، که 96 درصد مردم جامعه مخاطب برنامه‌های صدا و سیما هستند، گفت: «طبیعی است که رئیس صدا و سیما از عملکرد این مجموعه دفاع کند، 100 درصد هم ‌می‌گفتند جای شگفتی نبود؛ اما این صحبت‌ها جای تامل دارد چرا که با دیگر آمارهای که هست مغایرت دارد.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به ““اگر ضرغامی از رضایت 100 درصدی مردم هم می گفت تعجبی نداشت””

 1. مشت سبز گفت:

  اظهارات مسئولین بیشتر شبیه حرفه تبلیغات است که با بیان هر مطلبی بدون در نظر گرفتن صحت آن سعی در رسوب کردن آن در ذهن شنونده دارند.آقای ضرغامی بیانات شما شادی و خنده را به خوانندگان هدیه داد که از شما تشکر میکنیم.اما کاش واقعی بود برادر عزیز.همه واقعیت صداو سیما را میدانند. به رسالت خود عمل کنید

 2. azade گفت:

  hesab sefr beshin
  96 darsad az chand darsad?

 3. 96% ؟؟؟؟؟
  ای عجبا! چی شد که ایشان توانست از خیر آن 4% بگذرد؟ بهرحال وقتی نابینایی و ناشنوایی اپیدمی می شود دیگر بیماری کری و کوری عیب نیست .
  اما اینگونه سخن گفتن در مود مردم و همه را همرای انچه اینان انجام می هند دانستن ( آنهم در همه امور ) را , بارها شاهد بوده ایم واین اولین و آخرین بار نیست . بهرحال یک نفر از بین آن 4% این قطعه شعر را سروده و به تمامیت خواهان پیشنهاد می کند برای آنکه کمی آمارهایشان رشنالیسی تر باشد حتما دو سه دور آن را بخوانند و از روی کلمه ها و ترکیبات تازه آن هم 5 بار.

  ای ظلم!
  حکم آنکه گربه رقصاندید با ما چیست!
  هرچه گشتم پاسخم فرمایشات ات نیست!
  این که با نام خدا دین را تبه کردید
  جرم ما بوده است آیا ؟جرم جرم کیست؟
  بس کن این قرآن فروشی را به نرخ جاه
  دولت فرعون و قارون چاره اش آهی ست
  گفته ای مردم همه تائید کردندت ,
  نام من را خط بزن از صفحه آن لیست
  لااقل اینگونه لافت شامل است ای ظلم!
  جیره خواران را , نه ما را , شامل برخی ست
  بال گنجشکان ندارد طاقت این رنگ
  گو قناری نیست پروازش هنوز آبی ست
  شاعران را خوب نشناسی که اهل شعر
  یک دوبیتی شان حریف لشکری نازی ست

  mehrdad nosrati mehreshaer

 4. اميد گفت:

  زهي خيال باطل!مستر ضرغامي…..

 5. ناشناس گفت:

  اول بررسی کند که 96 مردم برق دارند که رادیو تلویزیون داشته باشند؟!

 6. عشق وطن گفت:

  جک جالبی گفته ضرغامی. برای دوستان تعریف کردم کلی خندیدیم.

 7. ناشناس گفت:

  خدايش راي هاي مردم را با اين درصدها حساب كردند.63% شد.تازه بزرگواري كردند.

 8. farvahar گفت:

  پس چی فکر کردین فکر میکنید این داش عزت ما رو هوا حرف میزنه؟ من که شک ندارم خودش شخصا از تمام 70 میلیون نفر ایرانی پرسیده که اینقدر دقیق آمار میده وگر نه اگه اگه هرکی دیگه بود به دروغ میگفت 100%. بالاخره داش عزته دیگه کارش درسته مثل رفیق فابریکش داش محمود!!!!!!!!!!!!