سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقادعليخانی ازتخريب هاشمی ونوه امام(ره)...

انتقادعليخانی ازتخريب هاشمی ونوه امام(ره)

چکیده :ادامه روش كنوني در برخورد با مطبوعات و برخي از سايت‌ها جز آنكه اذهان را نسبت به تحمل بالاي نظام دچار ترديد مي‌كند، حاصل ديگري ندارد.بايد رويكردي نيك‌انديشانه به جاي نگاه‌هاي تنگ‌نظرانه حاكم بر فضاي كنوني مطبوعات...


کلمه: عضو فراكسيون خط امام در نطق پيش از دستور گفت:امروز كشور بيش از هر زمان ديگر نياز به وحدت و آرامش دارد و بايد دست از تخريب همه نيروها و به خصوص تخريب شخصيت‌هاي موثر و تاثيرگذار مانند آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني و حاج سيدحسن خميني دست برداشت و بايد حرمت همه انسان‌ها حفظ شود.

متن نطق حجت الاسلام قدرت‌الله عليخاني بدين شرح است:

بي‌ترديد انقلاب شكوهمند اسلامي ايران كه در سايه وحدت و همدلي تمامي اقشار و با رهبري مدبرانه حضرت امام خميني(ره) به پيروزي رسيد، واقعه‌اي نيست كه بتوان به سادگي از كنار آن گذشت و اين انقلاب كه امام خميني(ره) از آن تعبير به «انفجار نور» كردند اين قدرت را دارد كه شعاع خود را براي انسان‌هاي آزادي‌خواه در سراسر جهان متجلي كند.

در كنار سالگرد انقلاب باشكوه بهمن 57، حماسه حضور ميليوني تمامي آحاد ملت در سراسر كشور، موضوع ديگري است اما نبايد در آستانه هفته مبارك وحدت و ميلاد رسول مكرم اسلام آن را از نظر دور داشت. 22 بهمن نقطه پيوند استوار و شكوهمندي است كه گذشته درخشان انقلاب اسلامي ايران و آينده سراسر توفيق‌آميز و توسعه‌گراي آن را به جامعه جهاني پيوند مي‌زند و 22 بهمنه همواره تصوير زيباي پايان ظلمت است و هميشه سرآغاز زيباي توانمندي‌ها و توفيقات است و حضور مردم در حماسه 22 بهمن امسال، همچون سال‌هاي گذشته معنايي جز وجود همدلي و اتحاد ميان آحاد ملت و رهبري معظم انقلاب و اصل نظام ندارد و نبايد گروه و يا جناحي اين حضور ملي و اسلامي را در چارچوب‌هاي محدود سياسي، تفسير و يا مصادره كند.

نكته قابل ذكر ديگر اقدام مقتدرانه دستگاه اطلاعاتي كشور در خاتمه دادن به شرارت‌هايي است كه از سوي چهره‌اي مزدور به عنوان ريگي صورت مي‌گرفت. اين موفقيت بزرگ را به مردم و آسيب‌ديدگان شرارت‌هاي گروه منحرف ريگي تبريك عرض نموده و اين نكته را يادآوري مي‌كنم كه انتظار از دستگاه‌هاي اطلاعاتي كشور دقيقا همين است كه اقدام به تعقيب و دستگيري افرادي كنند كه افكار عمومي نيز بر درستي آن مهر تاييد مي‌زند و از آن حمايت مي‌كند زيرا در اينگونه دستگيري‌ها نه‌تنها وحدت طبقات مختلف كشور مخدوش نمي‌شود بلكه احساس امنيت واقعي نيز به وجود مي‌آيد.

مساله مهم ديگر تاكيد بر اتخاذ رويكردي نيك‌انديشانه از سوي مسوولان مرتبط با امر فرهنگ و رسانه است. رويكردي كه مي‌توان جايگزين نگاه‌هاي تنگ‌نظرانه و محدود حاكم بر فضاي كنوني مطبوعات شود و كمي از سرعت توقيف و تذكرات فله‌اي نشريات يا برخي فيلترهاي بي‌مورد سايت‌ها كه حتي بعضا بدون تذكر و اخطار قبلي، كم كند.زيرا ادامه روش كنوني در برخورد با مطبوعات و برخي از سايت‌ها جز آنكه اذهان را نسبت به تحمل بالاي نظام دچار ترديد مي‌كند،حاصل ديگري ندارد.

همكاران گرامي همانگونه كه مي‌دانيد فضاي امروز حاكم بر دنياي ارتباطات، دنيايي نيست كه در آن بتوان با حذف و محدوديت به مصونيت دست يافت و هنر در چنين فضايي، ايجاد زمينه مساعد براي طرح همه ديدگاه‌هاي ملتزم به قانون و نظام است نه آنكه به محض بيان انتقاد به شخص مسوول و بر مبناي گرايش‌هاي جناحي به اقدامات شديد دست زد، لذا رئيس محترم دولت كه پس از توقيف يك نشريه همسو دست به انتقاد از دستگاه قضايي مي‌زند بد نيست به زيرمجموعه خود توصيه نمايد كه از اين رويه تنگ‌نظرانه دست بردارند و به منافع كلي نظام بيانديشند.

از مسوولان دستگاه سياست خارجي و ديگر نهادهاي موثر مي‌خواهم كه با درك واقعي و به دور از هيجان از هرگونه سياستي كه مي‌تواند براي مردم و منافع كشور هزينه‌زا باشد اجتناب كنند و به تعبير امام (ره) سياستي را در پيش بگيرند كه در برابر مردم بتوان از آن دفاع عقلاني كرد و ضروري است كه برخي افراد در اين راستا قدمي جلوتر از مقام معظم رهبري و روش صحيح و روشن‌انديشانه ايشان در اينگونه موارد بر ندارند و بيشتر به منافع ملي و مصالح عمومي و اصل انقلاب و نظام و اسلام و رهبري توجه كنند و همه بايد در اين راستا يد واحده باشيم و همه بخصوص دولت بايد از فرصت‌هاي فراهم آمده از طرف مردم در جهت خدمت بيشتر به آنها استفاده كند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “انتقادعليخانی ازتخريب هاشمی ونوه امام(ره)”

  1. mahnaz گفت:

    salam , duste gerami nemayandeh mohtaram chetore ke in bozorgan khodeshunam befekre aberuo wa etebar wa ehterame khod bashan wa az bozorgane atraf wa pedar wa jade khod maye nagzarand o kharj nakonand … ke in bozorgan faraye marz ha hastand , emam khomayini faghat mitelaghe be bayte khod nemibashad … hazrate ruholah faraye marzha hastand … omid ast bayte ishan az khate emam aghab namanand ,,, enshalah

  2. حسین گفت:

    با سلام به سید خودم اقای خودم اقا سید حسن خمینی. ازش خواهش میکنم دور بعد انتخابات ریاست جمهوری کاندید شوند تا از اون طریق ظلم را نابود کنه.