سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مصباحی مقدم: شنیدم هاشمی فعلا تمایلی به برگشت به نمازجمعه ندارند...

مصباحی مقدم: شنیدم هاشمی فعلا تمایلی به برگشت به نمازجمعه ندارند

چکیده :البته اگر خود آقای هاشمی بخواهند كه در نماز جمعه از ایشان استفاده شود باید آن بیاناتی كه در مورد تردید و تشكیك نسبت به نتایج انتخابات داشت را پس...


کلمه: عضو شورای مركزی جامعه روحانیت مبارز اظهار داشت: آخرین روایتی كه آقای هاشمی در نماز جمعه آخر خود بیان كرد، در جای خود نبود و باید ایشان آن را اصلاح كند.

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم نماینده تهران در خانه ملت در گفتگو با ایسنا، پیشنهاداتی نظیر بازگشت هاشمی به خطبه نماز جمعه و رییس جمهور به جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام را اثربخش در وحدت و وفاق ملی دانست و گفت: حضور آقای احمدی نژاد به جلسات مجمع كاملا طبیعی و قانونی است، ضمن آنكه شنیدم كه آقای هاشمی فعلا تمایلی به برگشت به نماز جمعه ندارند.

وی گفت:‌ البته اگر خود آقای هاشمی بخواهند كه در نماز جمعه از ایشان استفاده شود باید آن بیاناتی كه در مورد تردید و تشكیك نسبت به نتایج انتخابات داشت را پس بگیرند.

وی با بیان این‌كه حضور بسیار برجسته و پررنگ مردم در راهپیمایی 22 بهمن افتاد نشان دهنده آن است كه ملت ما هم نظام جمهوری اسلامی و هم ولایت فقیه و مقام معظم رهبری را مورد حمایت قوی خود قرار می‌دهد، افزود: روایتی كه آقای هاشمی در آخرین خطبه نماز جمعه داشتند و در مشهد هم آن را تكرار كردند در جای خودش مورد استفاده قرار نگرفته است.

وی با بیان آن‌كه حدیثی كه هاشمی رفسنجانی در آخرین خطبه‌ی نماز جمعه خود خواند درباره قبول مسئولیت از سوی امیرالمومنین پس از رحلت پیامبر بود نه بعد از آنكه مردم استقبال كردند و امیرالمومنین را با اصرار خود به مقام امامت آشكار رساندند گفت: اقبال مردم در اصل تشكیل حكومت و اصل روی كار آمدن یك نفر برای قبول مسئولیت نظام و ملت لازم است و رفع تكلیف ازآن كسی خواهد بود كه شایستگی‌ها را دارد، اما وقتی كسی مقام رهبری جامعه را تصدی كرد، دیگر عدم اقبال بخشی از مردم تكلیف او را برطرف نمی‌كند و او باید با حمایت كسانی كه از او اقبال كردند و همچنان به او وفادار هستند، شورش‌ها، طغیان‌ها و اعتراض‌هایی از مقوله شورش را بخوابانند.

وی افزود: اینگونه نیست كه آن رهبر مجددا حمایت مردم را مورد ارزیابی قرار دهد و رفراندومی تازه انجام گیرد و رای گیری جدیدی بطلبد، لذا به نظرم روایتی كه آقای هاشمی خواندند، در جای خود نبود.

مصباحی مقدم گفت: آقای هاشمی باید آن روایتی كه امیرالمومنین بعد از بیعت مردم و حمایت گسترده از ایشان جنگ جمل و صفین و نهروان برایشان اتفاق افتاد و فرمودند كه با استفاده از كسانی كه وفادار به من تستند، آنهایی كه سر به شورش گذاشتند را سرجایشان خواهم نشاند را بیان می‌كرد، لذا این مسئله هم از سوی آقای هاشمی نیازمند اصلاح است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “مصباحی مقدم: شنیدم هاشمی فعلا تمایلی به برگشت به نمازجمعه ندارند”

 1. ایران گفت:

  بی شرمی هم حدی دارد .آنکه باید حرفش را پس بگیرد شما هستید نه آقای هاشمی که همیشه بر اساس درایت و اعتدال و با بینشی الهی سخن می گوید . مرگ بر دیکتاتور

 2. ناشناس گفت:

  آقاي مصباحي نشنيده اي كه ميگن آدم زنده وكيل و وصي نميخواد
  درود بر ياوران خميني
  خاتمي و موسوي و كروبي و هاشمي و ….

 3. سبز سبز گفت:

  به به چه اسلام خشنی هست این اسلامی که این آقایون میگن ؟!!!

  ننگ بر شما که با این تفاسیر خشن خودتون ، تیشه به ریشه دین میزنید !!

  اندکی صبر سحر نزدیک است …

 4. علی51 گفت:

  مصباحی مقدم چه کاره هست که بگه باید حرفت رو پس بگیری تا اجازه داشته باشی بیای نماز جمعه؟!
  خیلی مسخره است!!
  البته بدعت این تندروی ها و بی قانونی ها و خودکامگی ها رو خود…. گذاشت.

 5. آقای مصباحی مقدم
  با سلام
  بفرض صحت نظریه شما (که البته درجای خود قابل نقد و بررسی است ) در مورد اینکه اقبال مردم فقط در شروع رهبری جامعه لازم است و بعد از رهبری جامعه به اتکای وفاداران باید شورشیان را باید درجای خود نشاند چند سوال دارم که خوب است پاسخ دهید :

  1- اولا مردم اقبال به شخص حضرت امام کردند و ایشان را باجان و دل پذیرفتند در مورد جانشین ایشان هم همین قضیه صادق است ؟
  2- اگر کسی … مورد بیعت مردم واقع شد مردم تا ابد باید به او وفادار باشنداگر چنین است قیام سیدالشهدا در برابر یزید که مورد بیعت اکثریت قرار گرفت چه توجیهی دارد. بنده خدا ! اینکه عقیده اهل عامه است که هرکس در مسند حکومت قرار گرفت ولی امر است و اطاعت از او واجب ! به متون علما مراجعه فرمایید !
  3- آیا امیرالمومنین هر کس زبان به انتقاد از او می گشود شورشی می دانست و او را در سرجای خود می نشاند ؟!
  4- آیا این شورشیان اکثریت جامعه بودند یا اقلیت ؟
  5- امیرالمومنین چه کرد که از 10 هزار نفر شورشی 6 هزار نفر به اردوگاه حضرت بازگشته و توبه کردند ؟ آیا آن 6 هزار نفر هم در زندانهای انفرادی حکومت حضرت متنبه شدند ؟؟؟!!!
  6- 4 هزار نفر باقیمانده چه کردند که حضرت فرمان نابودی آنها را صادر کرد ؟
  7- در خاتمه حضرت چرا فرمودند بعد از من کسی با اینها مثل من معامله نکند ؟
  .
  .
  .
  یا سخن دانسته گو ای مرد عاقل یا خموش !