سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتشار ویدیویی فیلم حمله به کوی دانشگاه پس از 8 ماه؛مسوولان پاسخ دهند...

انتشار ویدیویی فیلم حمله به کوی دانشگاه پس از 8 ماه؛مسوولان پاسخ دهند

چکیده :در این فیلم دردناک، خشونت اعمال شده از سوی نیروهای گارد ویژه تا آنجا است که در تصاویر نشان داده می شود حتی برخی بسیجی ها به این رفتار اعتراض کرده اند. آنها با اصرار از نیروهای یگان ویژه می خواهند که ضرب و شتم وحشیانه دانشجویان را متوقف...


کلمه:فیلم حمله وحشیانه  لباس شخصی ها ،افراد خودسر به کوی دانشگاه تهران که در شب 25 خرداد، صورت گرفت، پس از 8 ماه منتشر شد.

سایت نوروز گزارش داده در قسمتی از این فیلم، تصویربردار از سازماندهی نیروها و صدور دستور حمله به کوی دانشگاه توسط سردار … فرمانده وقت …  می دهد.

این درحالی است که این فرمانده ارشد نیروی انتظامی مدعی شده بود که افتخار او اینست که در زمان مسئولیتش نیروی انتظامی نه کشت و نه کشته داد!

وی تاکید کرده بود که در حوادث پس از انتخابات کنترل تهران به سپاه سپرده شده بود.اما  فیلم منتشر شده حکایت از دروغ بودن این ادعا دارد.

بر اساس تصاویر منتشر شده که بر روی اکثر سایت های خبری قرار گرفته است ،دانشجویان معترض به نتیجه انتخابات در ساعت 9 شب 24خرداد ماه تجمع خود را در داخل کوی دانشگاه تهران آغاز کردند.

ساعاتی بعد محوطه اطراف کوی به محاصره گارد ویژه درآمد. درگیری ها در پشت میله های کوی و قبل از ورود نیروهای امنیتی به خوابگاه آغاز شده است.

دانشجویان از بالای پشت بام سنگ پرتاب می کنند و گارد ویژه هم از پایین شروع به پرتاب سنگ و شلیک گاز اشک آور می کند.

براساس قانون مصوب مجلس ششم نیروهای نظامی جز با دستور رییس دانشگاه تهران اجازه ورود به دانشگاه و کوی را ندارند، اما نیروهای ضدشورش پس از ورود به کوی دانشگاه، دانشجویان را در محوطه بیرونی کتابخانه کوی بر روی هم تلنبار کرده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار می دهند.

در این فیلم دردناک، خشونت اعمال شده از سوی نیروهای گارد ویژه تا آنجا است که  در تصاویر نشان داده می شود حتی برخی  بسیجی ها به این رفتار اعتراض کرده اند. آنها با اصرار از نیروهای یگان ویژه می خواهند که ضرب و شتم وحشیانه دانشجویان را متوقف کنند.

از ویژگی های این فیلم  تصویربرداری آن از سوی یکی از نیروهای حمله کننده به کوی است. این درحالی است که تاکنون تمامی فیلم های منتشر شده از حوادث پس از انتخابات با دوربین های موبایل و به صورت غیرحرفه ای گرفته شده است.

گاز اشک آور، استفاده از گلوله های ساچمه ای، ضرب و شتم دانشجویان و تخریب اموال آنها فاجعه ای را به بار آورد که مجلس مجبور به دخالت شد و کمیته ای را برای بررسی این حوادث در نظر گرفت و قرار شد احمدی مقدم در مجلس حضور یابد.

با گذشت هشت ماه از این رویداد تلخ که منجر به شهادت ۵ نفر از دانشجویان شد هنوز هیچ محکمه ای برای عاملان آن برگزارنشده است.کمیته بررسی کننده این حادثه که در مجلس تشکیل شده بود نیز هنوز گزارش خود را ارائه نکرده است.در زمان پیگیری های  کمیته مجلس یکی از اعضای کمیته اعلام کرد برخی از اعضا از جمله الیاس نادران گزارش خود درباره علت حوادث کوی را ارائه نمی کنند و دلیل تعویق در گزارش مجلس این است.

اکنون با پخش این فیلم به نظر می رسد مسوولان موظف به پاسخگویی به موارد مطرح شده و تصاویر وحشتناک حمله و ضرب و شتم دانشجویان باشند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

57 پاسخ به “انتشار ویدیویی فیلم حمله به کوی دانشگاه پس از 8 ماه؛مسوولان پاسخ دهند”

 1. ناشناس گفت:

  تبريك به شهدايي كه در راه اهداف انقلاب شهيد شدند؟!
  ديدن اين فيلم را به كسي توصيه نمي كنم

 2. مشت سبز گفت:

  کسی که بر حق باشد از بلند شدن صدای مخالف بیمی ندارد مگر آنکه از آگاه شدن وبیدارشدن مردم بترسد.مگر ما چه خواستیم جز این که اجازه دهید کاری را انجام دهیم که در همه دنیا امریست طبیعی وحقیست انکار ناپذیر؟حق بیان .حق اعتراض. حق اظهار نظر در موردعملکرد یا حتی بود یا نبود افرادی که پدرانمان قدرت را از شاه گرفته و به آنها هدیه کرده اندو خود ما باعث حفظ آن بوده ایم به امید استقلال آزادی و جمهوری اسلامی ولی این 4 کلمه الان دروغی بیش نیست و شعاری عوام فریب .حرکات نظام من را یاد قرآن سر نیزه زدن می اندازد که مردم را فریب داد.اشک من قویتر از تفنگ توست برادر بسیجیم آن را زمین بگذار و بیش از این مهره دست کسانی نشو که بدون مزدتورا به جان {ایرانیان}{مسلمان} و حق طلب انداخته اند واسلحه ای هستی در دست دشمنان اسلام.خدا ناظر ماست…کاش امام بود الان.بکشید ما را ملت ما بیدار تر میشوند

 3. اينان ايمانشان ملاطي از خون ، عٍقاب و پاره سنگ است گفت:

  وقتی زور ، جامه تقوی می پوشد ، بزرگترین فاجعه در تاریخ پدید می آید !
  هیچ گاه تنهایی و کتاب و قلم ، این سه روح و سه زندگی و سه دنیای مرا کسی از من نخواهد گرفت … دیگر چه می خواهم ؟ آزادی چهارمین بود که به آن نرسیدم و آن را از من گرفتند.

 4. شاید یک انسان .... گفت:

  تاثر واژه ناتوانیست ………
  وبخاطر ندارم که در هیچ زمانی از ولایت معصومین (ع)، جواز چنین کاری برای هیچ “موجودی” داده شده باشد ……….
  که دینی که اینان مدعی آنند ، پیامبری دارد “رحمه للعالمین ” که فرموده : ” انما بعثت لاتمم مکارم الاخلاق … ”
  و وای بر ما ” امت مرحومه ” از این همه بی رحمی ………
  (ضمنا بنظر من در طی فیلم لباس شخصیها هستند که میزنند واغلب ماموران نهی از زدن میکنند)

 5. محسن گفت:

  خدایا جرم ما چیست که باید این همه زجر و بدبختی بکشیم؟؟؟

 6. green movment گفت:

  اینا همه سربازای مزدور انگلیسی و افسرای امریکایی و پلیس ضد شورش فرانسه و بسیجیای جان بر کف پایگاه مقاومت شهید اسحاق رابین اورشلیم شاخه صهیونیصم بودن .

  باور ندارین مدارکشو رو کنم…
  همه مدارک موجوده….!!!!!!

 7. آقاسی گفت:

  دردناک بود فیلم