سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سردار رجب زاده: نیروی انتظامی نه کشت و نه کشته داد؛ تهران در اختیار قرارگاه ثارالله...

سردار رجب زاده: نیروی انتظامی نه کشت و نه کشته داد؛ تهران در اختیار قرارگاه ثارالله سپاه بود

چکیده :سردار رجب زاده که جای خودش را به سردار ساجدی نیا سپرده است با حکم محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، به سمت رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران منصوب شد. او در عین حال واگذاری مسئولیت خود را به عنوان رئیس پلیس تهران، به درخواست خود عنوان کرد.ساجدي نيا در زماني که سردار احمدرضا رادان رئيس پليس تهران بود معاونت او را بر عهده داشت و از نظر خلق و خو نيز همچون همشهري خود به قاطعيت شهرت...


کلمه:فرمانده پیشین نیروی انتظامی تهران بزرگ به عملکرد خود در نیروی انتظامی و به خصوص حوادث پس از انتخابات افتخار کرد و گفت که در مدت مسئولیت او، پلیس در کشته شده حتی یک نفر نقش نداشته است. ضمن اینکه کشته هم نداده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار رجب زاده در مراسم تودیع خود به عنوان فرمانده پلیس پایتخت همچین افزود که بعد از انتخابات، پلیس تمام امکانات خود را در اختیار قرارگاه ثارلله سپاه قرار داده و این قرارگاه مسئول امنیت تهران بود.

سردار رجب زاده که جای خودش را به سردار ساجدی نیا سپرده است با حکم محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، به سمت رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران منصوب شد. او در عین حال واگذاری مسئولیت خود را به عنوان رئیس پلیس تهران، به درخواست خود عنوان کرد.

××مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی تهران ز

«هدف من در تهران بزرگ تقويت اقتدار و شأن پليس است و مردم به پليسي افتخار مي کنند که مقتدر بوده و از شجاعت و ظرفيت کافي براي بهره برداري از قدرت قانوني برخوردار باشد.» رئيس پليس جديد تهران ترجيح داد در روز معارفه اش، سخنانش را با چنين جملاتي آغاز کند؛

جمله هايي که بر روند قاطعيت بيشتر پليس در برخوردها صحه مي گذارد و اين جمله سردار احمدي مقدم نيز آن را موکد تر مي سازد؛ «ان شاءالله سال آينده سال تقويت امنيت اجتماعي در تهران بزرگ خواهد بود و اميدواريم سردار ساجدي نيا با هوش اصفهاني که دارد کارها را با سرعت پيش ببرد.»

ساجدي نيا در زماني که سردار احمدرضا رادان رئيس پليس تهران بود معاونت او را بر عهده داشت و از نظر خلق و خو نيز همچون همشهري خود به قاطعيت شهرت دارد.

فرمانده جديد انتظامي تهران بزرگ روز گذشته با تاکيد بر تقويت اقتدار و شأن پليس گفت؛ رفع و برطرف کردن تعارضات و تنش ها مستلزم همکاري همه نهادها به ويژه شجره طيبه بسيج است.

به گزارش ايلنا سردار حسين ساجدي نيا در مراسم توديع و معارفه فرمانده انتظامي تهران بزرگ گفت؛ در پي آن هستيم تا امنيت را بيش از پيش در تهران بسط و گسترش دهيم که مرادم از اين امنيت، امنيت در بعد وسيع و بسيط آن است. رئيس پليس پايتخت با بيان اينکه مردم نبايد بيم آن داشته باشند که عده يي زندگي آنها را با تنش و تعارض روبه رو کنند، افزود؛ رفع و برطرف کردن تعارضات و تنش ها مستلزم همکاري همه نهادها به ويژه شجره طيبه بسيج است.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ با تاکيد بر اينکه همه براي ايجاد و تقويت سرمايه اجتماعي بايد تلاش کنند، گفت؛ بايد اعتماد عمومي را افزايش دهيم تا همکاري همگاني را براي انجام ماموريت ها به دست آوريم و از اعتماد مي توان به عنوان يک پشتوانه ارزشمند بهره گرفت. ساجدي نيا در ادامه خاطرنشان کرد؛ در ارائه خدمات بايد کرامت و عزت شهروندان حفظ شود و هدف ديگر من در تهران بزرگ تقويت اقتدار و شأن پليس است و مردم به پليسي افتخار مي کنند که مقتدر بوده و از شجاعت و ظرفيت کافي براي بهره برداري از قدرت قانوني برخوردار باشد.

رئيس پليس پايتخت افزود؛ چگونگي افزايش چنين اقتداري را در جلسات با همکاران تشريح مي کنم. وي به اهتمام ويژه خود به سرمايه انساني ناجا اشاره کرد و گفت؛ موفقيت سازماني مستلزم اين است که کارکنان آن سازمان از انگيزش و اشتياق کافي برخوردار بوده و داراي تخصص، درايت و دلبستگي به سازمان باشند. در روز توديع سردار عزيزالله رجب زاده فرمانده سابق تهران بزرگ او سعي کرد با ارائه آمار، 16 ماه فعاليتش در اين سمت را پيش روي مهمانان مراسم بگذارد.

او گفت؛ روز بعد از انتخابات در 63 نقطه تهران تجمعاتي برگزار شد که اين تعداد را در روز 25 خردادماه به 11 نقطه کاهش داديم. او در ستاد فرماندهي پليس پايتخت گفت؛ از 12 خردادماه تبليغات انتخاباتي آغاز شد و در 63 نقطه پايتخت تجمعاتي شکل مي گرفت که پليس با خويشتنداري و حوصله فرمان رهبري مبني بر حضور پرشور در انتخابات را مد نظر قرار داد. رئيس پليس سابق پايتخت تصريح کرد؛ در روز انتخابات نيز ناامني نداشتيم اما شب انتخابات در دو نقطه تجمعاتي شکل گرفت و از روز بعد تجمعاتي برگزار شد که توانستيم اين تجمعات را از 63 نقطه در روز بعد از انتخابات به 11 نقطه در روز 25 خردادماه کاهش دهيم.

احمدي مقدم؛ مدافع حوادث ناگوار بعد از انتخابات نيستم

فرمانده نيروي انتظامي در اين مراسم با بيان اينکه حوادث ناگوار پس از انتخابات اجتناب ناپذير است و من مدافع آن بخش نيستم، به نقش بسيج در همراهي ماموران ناجا اشاره کرد و افزود؛ بسيجيان مي آيند فداکاري مي کنند، موتورشان آتش مي گيرد، چشم شان کور مي شود، خسارت مي بينند و مزدي هم مطالبه نمي کنند. سردار اسماعيل احمدي مقدم گفت؛ ماموران پليس تهران بار سنگيني در سال 88 به دوش داشتند و شايد در طول تاريخ نيروي انتظامي چنين فشار و ماموريتي در اين واحد تجربه نشده بود و خوشبختانه ماموران سربلند بيرون آمدند و ثابت کردند که مي توانند مورد اعتماد مردم باشند.

وي ويژگي نيروي انتظامي در برخورد با حوادث اخير و اتفاقات اجتماعي قبل و بعد از انتخابات را مطيع رهبري، مجري قانون و خدمتگزار مردم عنوان کرد و افزود؛ در اين فتنه ها تعدادي زير دست و پا از بين مي روند که بخشي از مردم هستند و زندگي مردم مختل مي شود که برخورد با چنين حادثه پيچيده يي هم از نوع عجله و شتابزدگي نمي توانست باشد؛ از اين رو بايد با حوصله، خويشتنداري و حداکثر اقناع و توجيه افکار عمومي و حداقل اعمال زور و خشونت برخورد مي شد.

وي با اشاره به اينکه نيروي انتظامي يک حلقه مهم در ايجاد چنين فرآيندي در 22 بهمن بود، خاطرنشان کرد؛ بايد از نقش بي بديل رهبري ياد کنيم و بايد افتخار کنيم سربازاني براي ولايت و مردم بوديم و به آنچه کرديم افتخار مي کنيم. احمدي مقدم با اشاره به اينکه البته در چنين مسير بزرگي ممکن است کاستي هايي هم پيش بيايد، ادامه داد؛ حوادث ناگوار در چنين حادثه يي اجتناب ناپذير است و من مدافع آن بخش نيستم از اين رو ما بايد تجهيزات و آموزش هايمان را حرفه يي تر و دقيق تر کنيم تا حق کساني ضايع نشود.

احمدي مقدم تصريح کرد؛ طبيعتاً با آن کسي که در خردادماه آن دروغ بزرگ را باور کرد، نمي توانيم همان برخوردي را داشته باشيم که در روز عاشورا فتنه درست کرد و 22 بهمن مي خواست فتنه درست کند. فرمانده نيروي انتظامي با بيان اينکه هم اکنون ضدانقلاب و منافقين در اين ميدان مانده اند، افزود؛ آنها گفتند امام و انقلاب و دفاع مقدس و مردم هم باور کردند اما هم اکنون زواياي فتنه روشن شده است.

وي با بيان اينکه ضدانقلاب و منافقين در مقابل ولايت فقيه ايستادند، گفت؛ امام را، مثل قرآن سر نيزه کردن اصحاب معاويه، براي فريب مردم مطرح کردند که ديگر فايده ندارد. وي با بيان اينکه سهم کارکنان پليس در اين حوادث بسيار بالا بود، افزود؛ گاهي از دو طرف مورد انتقاد بوديم به طوري که اگر سختگيري مي کرديم گروهي انتقاد مي کرد و اگر با مدارا برخورد مي کرديم حوادثي مثل عاشورا اتفاق مي افتاد که ما براي حفظ حرمت روز عاشورا يک مقدار مدارا کرديم اما آن حوادث رخ داد.

فرمانده نيروي انتظامي خاطرنشان کرد؛ در بخش امنيتي کار بايد مديريت شود نه اينکه به دنبال سرکوب باشيم و بايد با متانت کار پيش مي رفت که اين اتفاق نيز افتاد. فرمانده ناجا با بيان اينکه من هيچ وقت به خاطر هيچ موضوعي تند نشدم، گفت؛ صرفاً تدبير را داديم و هنگام عمل هم سعي کرديم پشتيباني کنيم.عملکرد پليس تهران جاي تقدير و تشکر دارد و بايد حضور مردم را قدر بدانيم و تلاش کنيم اين حوادث را با مشارکت اجتماعي پشت سر بگذاريم.

احمدي مقدم با اشاره به اينکه پسرش در يکي از پايگاه هاي مقاومت بسيج فعاليت دارد، اظهار کرد؛ هديه يي به اين بچه هاي بسيجي دادند اما اغلب نپذيرفتند و ناراحت هم شدند. بچه هايي با اين روحيه چقدر ارزش دارند و ناجا بايد از اين ظرفيت عظيم استفاده درست کند و فضا را براي آنها باز کند.

فرمانده نيروي انتظامي ادامه داد؛ ديديد که حضور اين عزيزان چگونه در کنار ماموران نيروي انتظامي توطئه را خنثي کرد. وي با بيان اينکه نبايد تصور کرد در 22 بهمن همين طوري امنيت تامين شد، افزود؛ شوراي تامين، وزارت اطلاعات، سپاه، بسيج و صدا و سيما در اين راستا همکاري داشتند و بايد از آنها تشکر کنيم که با حضور پرشور مردم اين خروجي مبارک را ديديم و دشمنان که شکست خورده بودند مجبور شدند دست هايشان را هم بالا ببرند.

احمدي مقدم در ادامه گفت؛ از اين پس حوادث مثل گذشته نخواهد بود و ممکن است پارازيت هايي در گوشه و کنار براي اثبات وجود ايجاد کنند. از اين رو مساله تهران فقط يک ماه آينده نيست.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

9 پاسخ به “سردار رجب زاده: نیروی انتظامی نه کشت و نه کشته داد؛ تهران در اختیار قرارگاه ثارالله سپاه بود”

 1. شهروند سبز گفت:

  “بسیجیان می آیند فداکاری می کنند، موتورشان آتش می گیرد، چشم شان کور می شود، خسارت می بینند و مزدی هم مطالبه نمی کنند”!!!!!!! خسته نباشن اين بسيجيان چيز بر کف

 2. ناشناس گفت:

  این یعنی قرارگاه ثارالله مردم رو کشته؟ پس زیر گرفتن مردم توسط ماشین نیروی انتظامی هم توسط فرارگاه ثارالله بوده؟

 3. آقای احمدی مقدم! نیروی انتظامی تحت امر شما! از همان فردای انتخابات به ضرب و شتم مردم پرداخت که در روز عاشورا اوج این خشونت را به نمایش گذاشتید. بهتراست بدانید برای ما جنبش سبزیها هیچ چیز عزیز تر از فدا کردن جان در راه آزادی مام وطن نیست. وطنی که برای اعلام آزادی، استقلال از هر بیگانه خارجی و خودفروخته داخلی، و جمهوری به خون فرزندانش مزین گشته است. شما و همفکران رضاخانی شما! بهتر است بدانید تهدید و ارعاب و ضرب و شتم و دربند کشیدن و کشتن نقطه آغازین برای پایان دیکتاتوری شما و امثالهم است.

 4. رضادادار گفت:

  با سلام اگر اقایان خود را مدافع حقوق مردم میدانند چرا در مقابل این مردم اینهمه شاخ و شانه میکشند اجازه بدهند مردم یکبار با حفظ امنیت از طرف پلیس که از وظایف خود میداند دریک راه پیمائی نظر خود را ابراز دارند تا این فرماندهان دروغگودروغ خود را باور نکنندماکه میدانیم همه این صحبتها از سر ترس است گربه ایکه در تنگنا میافتد با چنگ و خشم سعی میکند خود را از مهلکه نجات دهد مردم پیروزند و زمستان جای خودرا به بهار ازادی خواهد داد شک نکنید اگر شک دارید تاریخ را بخوانید

 5. ندا گفت:

  معنی جدید لغات در فرهنگ زبان فارسی دولت دهم :
  فتنه = اعتراض به تقلبات در انتخابات
  دشمن = هر کسی که به احمدی نژاد رای نداده است
  منافق = هر کس که فکر میکند در انتخابات تقلب شده

 6. علی51 گفت:

  راجع به حرفای رجب زاده:”او گفت که در مدت مسئولیت او، پلیس در کشته شدن حتی یک نفر نقش نداشته است”
  پس قبول دارید که نیروهای نظامی (جُز شما)کسی یا کسانی را کشتند؟

 7. سلام گفت:

  علیه آیت الله دستغیب امضا جمع کردن.به کی بگم؟؟؟؟؟

 8. سپهر گفت:

  دقت کردین حاکمیت با جابجایی مسئولین سعی در ماست مالی اتفاقات و وقایع دارد!!!
  در ضمن اگر این ملت فتنه هستند پس شما که این همه کشتید چه موجوداتی هستید؟؟

 9. علی51 گفت:

  رجب زاده،فیلم حمله به کوی رو دیدی؟
  مگه خودت دستور حمله نداده بودی؟
  توی فیلم واضح می گه رجب زاده دستور داده.
  گرفتی چی شد؟سپاه فیلم رو بیرون داد تا ضایعت بکنه.
  بیدار شو و به آغوش مردم بیا و،مرد باش،آزاده شو.