سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آخرین وضعیت پرونده امرآبادی، نقره‌کار، کاظمی، لیلاز، سجاد ساده و خانجانی...

آخرین وضعیت پرونده امرآبادی، نقره‌کار، کاظمی، لیلاز، سجاد ساده و خانجانی

چکیده :کلمه:وکیل مدافع تعدادی از دستگیرشدگان حوادث پس از انتخابات آخرین وضعیت پرونده موکلان خود را تشریح کرد. محمود علیزاده طباطبایی، درخصوص پرونده مهسا امرآبادی، روزنامه نگاری که پس از انتخابات بازداشت و درحال حاضر به قید وثیقه آزاد است، گفت: امروز همراه امرآبادی به بازپرسی رفتیم که متوجه شدیم دادیار اظهارنظر برخی اتهامات از جمله...


کلمه:وکیل مدافع تعدادی از دستگیرشدگان حوادث پس از انتخابات آخرین وضعیت پرونده موکلان خود را تشریح کرد.

محمود علیزاده طباطبایی، درخصوص پرونده مهسا امرآبادی، روزنامه نگاری که پس از انتخابات بازداشت و درحال حاضر به قید وثیقه آزاد است، گفت: امروز همراه امرآبادی به بازپرسی رفتیم که متوجه شدیم دادیار اظهارنظر برخی اتهامات از جمله اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری را از پرونده موکلم کسر کرده است.

وی افزود: پرونده موکلم به اتهام اخلال در نظم عمومی و توهین به رئیس جمهور هنوز مفتوح است البته هنوز کیفرخواست وی صادر نشده است.

وی درخصوص پرونده سجاد ساده، یکی دیگر از موکلان خود عنوان کرد: سجاد ساده دانشجوی دانشکده فنی دانشگاه تهران و از فعالین ستاد میرحسین موسوی است که بنا بود روز ۲۷ بهمن ماه به پرونده وی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب رسیدگی شود به دلیل درخواست اینجانب به زمان دیگری موکول شد که طبق اعلام دادگاه تاریخ ۲۲ اسفندماه، به عنوان زمان رسیدگی به پرونده موکلم تعیین شده است.

سجاد ساده از جمله دستگیر شدگان روز ۱۶ آذر است که اقدام علیه امنیت کشور اتهام وی است

وی درخصوص پرونده صالح نقره‌کار، خواهر زاده زهرا رهنورد گفت: بنده از وی وکالت دارم، اما هرچه در این مدت برای ثبت اعلام وکالت تلاش کردم متاسفانه موفق به این کار نشدم چون درخصوص دستگیر شدگان حوادث روزعاشورا به بعد، ۵ شعبه بازپرسی در اوین مستقر شده است بدون آنکه اعلام وکالت را بپذیرند که این کار غیرقانونی است و ما طی نامه‌ای به دادستان تهران نسبت به این امر اعتراض کرده‌ایم اما رسیدگی نمی‌شود و درنتیجه امکان ثبت اعلام وکالت و یا پیگیری پرونده این افراد نیست.

علیزاده طباطبایی به عنوان وکیل مدافع شاپور کاظمی درخصوص آخرین وضعیت موکلش عنوان کرد: پرونده این موکلم پس از صدو رای در دادگاه بدوی به شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر رفته و هنوز حکم آن صادر نشده است.

وکیل سعید لیلاز، یکی دیگر از روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی اصلاح‌طلب را بر عهده دارد درخصوص پرونده این موکل خود تصریح کرد: پرونده این موکلم پس از صدور حکم در دادگاه بدوی به ۹ سال حبس تعزیری با درخواست تجدیدنظر در دادگاه تجدیدنظر به سر می‌برد و هنوز حکم آن صادر نشده است.

علیزاده طباطبایی درخصوص پرونده جهانبخش خانجانی، دیگر موکلش بیان داشت: امروز تجدیدنظر خواهی نسبت به پرونده این موکلم کامل شده و به پایان رسید بنابراین باید منتظر صدور حکم توسط دادگاه تجدیدنظر باشیم.

وکیل خانجانی در ادامه خاطر نشان کرد: دادگاه بدوی که در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد، این موکلم را به مجموعا ۶ سال حبس تعزیری به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام که در مورد این اتهام به یک سال و اتهام اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت که درمورد این اتهام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.