سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ایسلند به بهشت آزادی رسانه‌ تبدیل می‌شود...

ایسلند به بهشت آزادی رسانه‌ تبدیل می‌شود

چکیده :هدف از این ابتکار درخواست از دولت برای تضمین آزادی اطلاعات، آزادی بیان و نیز حفاظت جامع از منابع خبری است. در این طرح جدید همچنین پشتیبانی و محافظت بهتر آن دسته از کسانی که فسادهای اداری یا دولتی را افشا می‌کنند، در نظر گرفته شده...


کلمه: ایسلند قصد دارد بر اساس قانون رسانه‌ای جدید، گردانندگان سایت‌های اینترنتی،روزنامه‌نگاران و کسانی که به افشای فسادهای اداری نزد افکارعمومی دست می‌زنند، حمایت کند .

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری دویچه‌وله، پارلمان ایسلند در حال تصمیم‌گیری درباره قانون جدید برای رسانه‌ها است و قرار است در همین راستا طرحی توسط موسسه‌ رسانه‌های مدرن ایسلند که بیش از همه در عرصه‌ آزادی بیان تلاش می‌کند، به پارلمان ارائه شود.

هدف از این ابتکار درخواست از دولت برای تضمین آزادی اطلاعات، آزادی بیان و نیز حفاظت جامع از منابع خبری است. در این طرح جدید همچنین پشتیبانی و محافظت بهتر آن دسته از کسانی که فسادهای اداری یا دولتی را افشا می‌کنند، در نظر گرفته شده است.

نکته‌ مهم این طرح این است که دولت ایسلند نه تنها در داخل کشور بلکه بایستی در خارج از مرزهای خود نیز برای تحقق این اهداف تلاش کند. در حقیقت این طرح در نظر دارد تا ایسلند را به کشوری تبدیل کند که در آن اطلاعات از گزند هرگونه سانسور و فشار برای افشا و پیگیری محافظت می‌شوند و خبرنگاری تجسسی در آن مورد حمایت قرار می‌گیرد.

موسسه‌‌ رسانه‌های مدرن ایسلند برای تهیه‌ طرح ارائه‌شده به پارلمان این کشور از قوانین کشورهای دیگری نظیر آمریکا و سوئد در زمینه‌ آزادی بیان و مطبوعات بهره گرفته است؛ به این ترتیب تهیه‌کنندگان آن در نظر دارند تا ایسلند را تبدیل به مکان امنی برای روزنامه‌نگاران و منابع خبری کنند. البته در این میان توجه ویژه‌ای نیز به گردانندگان سایت‌های اینترنتی شده که از طریق این طرح مصونیت پیدا می‌کنند.

کارشناسان بر این باورند این طرح شانس زیادی برای یافتن طرفدار در میان نمایندگان پارلمان خواهد داشت و چنانچه این طرح به تصویب برسد ایسلند به‌عنوان کشوری دارای دوستانه‌ترین قانون طرفدار مطبوعات شناخته خواهد شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “ایسلند به بهشت آزادی رسانه‌ تبدیل می‌شود”

 1. برگ سبز گفت:

  ” يعني بعد از ما ديگه ؟؟!!”

 2. بابک گفت:

  اونا از ما عقبترند اینو مطمئنم!
  رئیس جمهور عزیزمان فرمودند ایران آزادترین مطبوعات دنیا را دارد.!!! چی؟ دروغ؟!!! مگه رئیس جمهور کشور امام زمان هم دروغ میگه؟

 3. ناشناس گفت:

  پس شما ار این مقوله عقب نمانید .