سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آیت‌الله مكارم شیرازی:مردم را راضی نگه دارید تا در صحنه حاضر باشند...

آیت‌الله مكارم شیرازی:مردم را راضی نگه دارید تا در صحنه حاضر باشند

چکیده :مسؤولان باید سعی کنند با برنامه‌ریزی مناسب و دلسوزی و برخورد مطلوب، جلب اعتماد و وضع عادلانه قوانین مردم را راضی نگه داشته تا در صحنه حاضر...


کلمه: یك مرجع تقلید شیعه گفت:همه مسؤولان و مدیران باید خود را خادم مردم بدانند و خادم مردم نباید با آنان طلبکارانه و آمرانه برخورد کند. بلکه باید با روی خوش و گشاده به مشکلات آنها رسیدگی كند.

آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار با شهرداران کلانشهرهای کشور در سخنانی با اشاره به روایتی بر ضرورت تکریم و احترام مردم در ادارات دولتی تاکید کرد و گفت: متاسفانه به دلیل برخورد نامناسب پرسنل برخی ادارات با ارباب رجوع، نارضایتی‌هایی در این خصوص بوجود آمده است.

وی با اشاره به اینکه همه مسؤولان و مدیران باید خود را خادم مردم بدانند، تاکید کرد: خادم مردم نباید با آنان طلبکارانه و آمرانه برخورد کند بلکه باید با روی خوش و گشاده با مردم برخورد کند.

این مرجع تقلید برخی از مشکلات شهرداری‌ها با مردم را بدلیل عدم فرهنگ‌سازی لازم دانست و اظهار داشت: باید برای مردم فرهنگ‌سازی شود که وجوهی که از آنها در قالب عوارض و مالیات اخذ می‌شود، در امور شهری هزینه می‌شود.

وی تصریح کرد:البته باید توجه داشت وجوهی که از مردم تحت عنوان مالیات و عوارض دریافت می‌شود باید عادلانه باشد در غیر اینصورت سبب فرار مردم از پرداختن آن به انحاء مختلف می‌شود و درآمد شهرداری‌ها پایین می‌آید.

مكارم شیرازی با اشاره به حضور پرشور و حماسی اقشار مختلف مردمی در راهپیمایی روز 22 بهمن ماه تاکید کرد: مردم در این روز، با شکوه خاصی به صحنه آمده و در مقابل جریانات خارجی و داخلی ایستادند.

این استاد درس خارج فقه حوزه ‌با مهم توصیف کردن حضور مردم در صحنه اظهار داشت: اگر مردم در صحنه باشند ما هیچ مشکلی نخواهیم داشت اما اگر مردم در صحنه نباشند مشکلات زیاد خواهد شد.

مکارم شیرازی تاکید کرد: مسؤولان باید سعی کنند با برنامه‌ریزی مناسب و دلسوزی و برخورد مطلوب، جلب اعتماد و وضع عادلانه قوانین مردم را راضی نگه داشته تا در صحنه حاضر باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه در این راستا باید هم برای مردم و هم برای مسؤولان و مدیران فرهنگ‌سازی کرد، تصریح كرد: در صورت انجام این مهم، محبت، صفا و اتحاد حاصل می شود، اما اگر اینها نباشد و بین مسؤولان و مردم و بالعکس جبهه گیری وجود داشته باشد کار ما به مشکل بر می‌خورد.

این مرجع تقلید در پایان با اشاره به وظایف شهرداری‌ها گفت: شما باید در اخذ عوارض و مالیات‌ها مراعات حال اقشار محروم را بکنید و نباید تصور کنید هرآنچه از افراد با تمکن می گیرید از اقشار محروم نیز می توانید اخذ کنید و گاه باید به آنها چیزی هم بدهید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.