سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پاسخ علی مطهری به توهین‌های روزنامه بذرپاش...

پاسخ علی مطهری به توهین‌های روزنامه بذرپاش

چکیده :آنچه من درباره ازدواج موقت گفته‌ام كجا و آنچه شما با عنوان «صيغه دختران دبيرستاني» آورده‌ايد و حاكي از مكنون قلبي شماست كجا؟...


کلمه:در پی انتشار مطلبی کنایه‌آمیز و سخیف در روزنامه «وطن امروز» علیه علی مطهری، این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی جوابیه‌ای برای این روزنامه ارسال کرده است.

متن کامل این جوابیه که در خود روزنامه نیز منتشر شده است، به این شرح است:

جناب آقاي علي اكبر بهشتي

با اهداء سلام، مقاله جناب عالي را تحت عنوان «آقاي مطهري! حيف روزخند» در شماره دوشنبه 19 بهمن آن روزنامه خواندم. اهانتهايي كه به اينجانب كرده‌ايد نشان مي‌دهد كه مقاله را از روي عصبانيت نوشته‌ايد. فقط چند نكته را تذكر مي‌دهم:

1. نوشته‌ايد در دوره اصلاحات اينجانب فقط درباره خرافي بودن چهارشنبه سوري و سيزده بدر نوشته‌ام و توجهي به حملات برخي اصلاح‌طلبان به اصل اسلام نداشته‌ام. مقالات من در آن دوره در كتابي به نام «اصلاح طلبي» منتشر شده و نشان مي‌دهد كمتر كسي به اندازه اين بنده به مباني فكري آنها پرداخته است. ترويج برخي سنت‌هاي خرافي ايران باستان در آن دوره يكي از انحرافات آنها بوده، همچنان كه امروز نيز اين انحراف وجود دارد و مقاله شما نيز به عنوان يكي از حاميان متعصب دولت نشان مي‌دهد كه اين امور را مهم نمي‌دانيد.

2. نوشته‌ايد «در اين دوره نيز از اين همه شبيخون، تمام دغدغه شما صيغه دختران دبيرستاني و دفاع از فرزندان هاشمي است». باز مقالات و مصاحبه‌ها و اظهارنظرهاي اينجانب در قبل و بعد از انتخابات اخير نشان مي‌دهد كه اين گونه نيست و حضرت عالي براي فريب دادن خوانندگان روزنامه حقيقت را كتمان كرده‌ايد. به علاوه آنچه من درباره ازدواج موقت گفته‌ام كجا و آنچه شما با عنوان «صيغه دختران دبيرستاني» آورده‌ايد و حاكي از مكنون قلبي شماست كجا؟ انكار ازدواج موقت يا تعدد زوجات در اسلام كه البته بايد در جاي خود انجام شود، نشانه غربزدگي و به معني جواز فساد و فحشا است.

اما دفاع از جناب آقاي هاشمي در بحران اخير، دفاع از مظلوم است، دفاع از كسي است كه خانواده‌اش توسط رئيس جمهور كشور در حضور بيش از پنجاه ميليون بيننده تلويزيون به اختلاس و غارت بيت‌المال متهم شده و وقتي در خواست چند دقيقه فرصت براي دفاع از خود مي‌كند از او دريغ مي‌شود. دفاع از آقاي هاشمي در اين بحران به معني مبارزه با ابزار واقع شدن عدالت خواهي براي افزايش آرا در انتخابات است، و الا رئيس‌جمهور مي‌توانست در چهار سال دوره اول رياست جمهوري خود با نامه‌اي به قوه قضائيه خواستار رسيدگي به پرونده اين افراد شود، همچنان كه مي‌توانست دستور رسيدگي به پرونده برخي شخصيت‌هاي حامي خود و فرزندان آنها را صادر كند. مطرح كردن اين امور در شب انتخابات نشان مي‌دهد كه اين كار براي خدا نيست و اهداف سياسي در كار است.

3. نوشته‌ايد «چگونه احمدي نژاد را ليبرال مي‌خوانيد؟» پاسخ روشن است، كافي است پرده تعصب را كه مايه كوردلي است و انصاف را زايل مي‌كند از جلوي چشم خود كنار بزنيد، آنگاه به روشني درمي‌يابيد كه رئيس جمهور محترم از نظر فرهنگي ليبرال است. به عنوان نمونه، آيا برگزاري جشنواره تورهاي نوروزي توسط سازمان ميراث فرهنگي كه رئيس آن معاون رئيس جمهور است و اين جشنواره بيشتر شبيه محلي براي عرضه بانوان و جذب مشتري سفرهاي نوروزي به وسيله جاذبه‌هاي جنسي بود، نشانه‌اي از ليبرال بودن آقاي احمدي‌نژاد از نظر فرهنگي نيست؟ اگر چنين جشنواره‌اي با ده درصد از اين وقاحت در دوره اصلاحات برگزار مي‌شد، امثال جناب عالي چه فريادها كه مي‌زديد و كفن‌پوشان تظاهرات مي‌كردند كه اسلام از دست رفت؛ اما امروز هيچ اتفاقي نمي‌افتد، چرا؟ به خاطر عشق كور و تعصب نسبت به يك فرد يا گروه، كه عشق به يك شيء انسان را كور و كر مي‌كند.

4. از شهيد آيت‌الله مطهري دم زده‌ايد و اينكه اينجانب از انديشه آن شهيد بد برداشت مي‌كنم. اين سخن ناشي از شناخت نادرست جناب‌عالي از آن بزرگوار است. جمله‌اي دارد استاد مطهري درباره علي (عليه‌السلام) به اين مضمون كه اگر واقعيت اميرالمؤمنين براي مردم آشكار شود بسياري از مدعيان دوستي و پيروي از آن امام در صف دشمنان او قرار مي‌گيرند. اين جمله درباره خود استاد مطهري نيز صادق است. اگر امروز آن شهيد حضور داشت امثال شما در صف دشمنان ايشان قرار داشتيد.

بقيه سخنان شما در آن مقاله آنقدر سست و بي‌پايه است كه نيازي به پاسخ ندارد.

علي مطهريDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

15 پاسخ به “پاسخ علی مطهری به توهین‌های روزنامه بذرپاش”

 1. احسان فرزند زاگرس از تبار آريوبرزن(ياسوج) گفت:

  از بيانيات شيرين ااي مطهري نهايت تشكر و قدر داني را دارم…

  چه زيبا شفاف و صريح و واقعيت اميز سخن گفتند…

  اما حيف كه اقاقي مطهري عزيز نمخياد ببيند يا واقعا نميبيند كه بذر پاش و احمدي نژاد و و و بهانه است اشكال از ريشه درخت است نه شاخه هاي ان

 2. جناب اقای علی مطهری همیشه با دادن جواب های قاطع به این مسلمان نماها بسیار دل ما را شاد میکنند
  زنده باشی فرزند خلف مطهری بزرگ

 3. ممنون آقای مطهری،الهی که همینطور مطهر گونه هر روز سبزتر از روز قبل شوید،چقدر جمله‌ای که درباره مولا علی‌ گفتید زیبا بود،الهی همینطور که از مظلومیت آقای رفسنجانی‌ عزیز دفاع کردید،آقای رفسنجانی هم از مظلومیت مردم دفاع کنند،در ضمن مولا علی‌ نیز فرموده اند که تا مظلوم نباشه ظالم بوجود نمی‌‌آید ،مظلوم هم به اندازه ظالم مقصر است.

 4. داوود گفت:

  دمت گرم که به اصول و افکار شخصی خودت وفاداری و برای هیچ جناحی حاضر به تغییرش نیستی. شاید من با بعضی افکارت مخالف باشم ولی این رفتاری قابل ستایش ِ

 5. میر یاسین موسوی گفت:

  علی اقا دندونشونو شیکوندی
  راستی اقای کلمه نمیخوای هدرتو تغییر بدی؟
  دهه فجر تموم شدااااااااااا

 6. ناشناس گفت:

  اقای مطهری خداوند روح پدرت را متعالی گرداند شما که میفرمائید اگر ده درصد این کار ها در دوره اصلاحات انجام می شد چه غوغائی برپا میخواست چرا فکر اساسی نمی کنید ایا دوبار رنگ پرچم مقدس ایران را عوض کردن با حضور رئیس جمهور ایا برهانی از این واضعتر پیدا می شود که ایشان صلاحیت ریاست جمهوری را ندارد کسی که بقول شما با تعصب کورکورانه با رنگ پرچم ایران اسلامی بخاطر رنگ سبز این گونه برخورد میکند ایا در مسائل دیگر دیکتاتورمابانه برخورد نی کند تا دیر نشده کاری کنید سیاست خارجی و داخلی که به مرخصی استعلاجی رفته اند وضعیت صنعت نیز از این دو بهتر نیست وای بر ملتی که کارهای بزرگ را بدست ادم های کوچک بسپارد و کارهای کوچک را بدست ادم های بزرگ
  والسلام

 7. عذرا گفت:

  سرافراز ایران وفرزندا ن خلفی جون تو

 8. هم وطن گفت:

  زنده باشی آقای مطهری
  واقعاً اگر شما نبودید و از مقام واندیشه استاد دفاع نمیکردید این مسلمان نماهای دین فروش اندیشه و تفکرات و نام آن شهید بزرگوار را به نام
  خود و اهداف شومشان مصادره و قربانی میکردند ؛ درود بر شما

 9. سید ساسان گفت:

  سلام و درود بر مطهری فرزند معلم شهید
  حالا می فهمم چرا دکتر شریعتی تنها به آقای مطهری اجازه دست بردن در آثارش را داده بود
  راستش را بخواهید به آنها حسودیم می شود که لااقل همدیگر را داشتند

 10. محمد گفت:

  بسمه تعالی

  از فرزند آیت اله شهید مطهری همین انتظار را میرود که همچون استاد شهید، از حق و حقیقت دفاع کند. صد حیف که اشخاص معتدل و با منطقی همچون دکتر علی مطهری در این مملکت شیعی بندرت یافت میشود و اگر هم باشند حکومت آنها را منزوی کرده است. بارک ا… به این بزرگوار که حقیقت و حق الناس را فدای مصلحت نمیکنند. کسانی که شهید مطهری را به شهادت رساندند از همین اشخاص افراطی فعلی بودند که خود را از پیامبر هم مسلمان تر میدانستند.

 11. مرشاد گفت:

  آقای مطهری قلم شما قلم اسلام .شما افتخار جنبش سبز هستید.خرا نگهدار فرزند شهید اسلام باشه یا حق

 12. کسی که با کتب مطهری آغاز کرد راهی نو را گفت:

  درود بر روان پاک شهید مطهری -متعالی باد جایگاهش در بهشت – که در قلوب ما زنده ی نامیراست.

 13. irani گفت:

  Afarin bar azadegan v azadandishan,fane avliyaallh la khovfon v la ham yahzanon.

 14. ناصر گفت:

  انالله و انا الیه راجعون . جناب مطهری وارد منطقه ممنوعه شدید ، انشاءالله بزودی شما در اوین ملاقات خواهیم کرد. همیشه سبز باشید.

 15. پيمان گفت:

  پرچم عدالت هرگز سقوط نخواهد كرد……