سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
» نامه ی مادر سه شهید به رهبر انقلاب

به داد مردم برسید

چکیده :مشکل من فقط علی کروبی نیست بلکه مجموعه جوانهای بی گناه است که فقط بخاطر اعتراض از پایمال شدن حقشان تا سرحد مرگ کتک می خورند و بعضی از آنان هم زیر شکنجه جان می دهند. مشکل من خانواده هایی هستند که ماه ها از فرزندان و عزیزانشان بی خبرند و نمی دادند از این ظلم به کجا شکایت ببرند.رهبر عزیز، این روزها شلاق، قمه و … را به دست جوان های بیست و سه چهار ساله ایی داده اند که نه امام، نه انقلاب و نه جنگ را دیده اند و آنچنان وقیحانه به کسانی که بیشتر از سنشان سابقه مبارزاتی دارند، بنام شما اهانت و حمله می کنند. از شما می خواهم نگذارید این نو کیسه های بی هویت سرمایه بزرگ امام و شهدا را به یکباره نابود...


کلمه:سیده مهرانگیز میر مادر شهیدان اکبر، سعید و مسعود پناهی و مادر همسر علی کروبی در نامه ای سرگشاده به رهبر انقلاب ضمن اعتراض به ضرب و شتم داماد خود در روز 22 بهمن، نسبت به نحوه برخورد با جوانانی که تنها طلب حق و حقوق خود بعد از حوادث انتخابات را دارند و با آنها با خشونت رفتار شده انتقاد کرده و خواستار دخالت رهبری و رسیدگی ایشان به این امور شده است.

به گزارش سحام نیوز متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

محضر مبارک آیت الله خامنه ای

سلام علیکم

همانطور که مستحضرید اینجانبه سیده مهرانگیز میر مادر شهیدان اکبر، سعید و مسعود پناهی، از سالهای اول انقلاب و بعد از پیروزی در هشت سال دفاع مقدس تا به امروز همراه و همپای نظام مقدس جمهوری اسلامی حرکت کرده و با تمام وجود برای سرافرازی این نظام از هیچ کوششی دریغ نکردم و مهمترین سرمایه زندگی خود را به عنوان سه شهید تقدیم به اسلام ، قرآن و ایران عزیز نمودم. ارادت و علاقه من به شما بر کسی پوشیده نیست و بخوبی واقف هستید که در دوران ریاست جمهوری تان هنگامیکه عده ای از مقامات سیاسی از مخالفان سرسخت شما بوده و امروز بنا به مصالح دنیوی ذوب در ولایت شما گردیدند، از آن زمان من طرفدار و حامی شما بودم( اگر لازم باشد نام آنان را ذکر خواهم کرد).

اگر بخاطر داشته باشد سالی که به کرج تشریف آوردید به شما گفتم که ما مادران، همسران، خواهران و دختران شهدا نه مثل زن های صدر اسلام دست در آب، بلکه دست در خون عزیزانمان فرو برده ایم و با انقلاب و امام بیعت کرده ایم و به قول قرآن از این بیعت هم بسیار شادان بوده و هستیم. اما چه بگویم که بلای انتخابات ریاست جمهوری دهم مثل ساعقه بر سرمان نازل شد و خرمن زحمات ۳۰ ساله ملت ایران را به یکباره به آتش کشید. آنچنان که هیچ حرمتی برای هیچ کس و هیچ چیز باقی نماند و ثمره همه عشق، ایثار و اخلاص شهدا تبدیل شد به دستگیری یاران انقلاب و فرزندان مردم و کتک زدن بی رحمانه و اهانت های کم نظیر به دختران و پسران این کشور. خانواده شهید پناهی نیز از این همه وقاحت و سرکشی نیز بی نصیب نماند و همچون دوران دفاع مقدس که هزینه داده، اینبار نیز در کنار ملت هزینه داده است. دامادم علی کروبی در مسجد که کانون عشق و شهادت بود، مورد ضرب و شتم بی رحمانه اوباش هائی که این روزها لباس مقدس بسیج را به سرقت برده اند واقع شد و رکیک ترین فحش ها و اهانت ها به دخترم خواهر ۳ شهید توسط آن اوباش ها وارد شد.

مشکل من فقط علی کروبی نیست بلکه مجموعه جوانهای بی گناه است که فقط بخاطر اعتراض از پایمال شدن حقشان تا سرحد مرگ کتک می خورند و بعضی از آنان هم زیر شکنجه جان می دهند. مشکل من خانواده هایی هستند که ماه ها از فرزندان و عزیزانشان بی خبرند و نمی دادند از این ظلم به کجا شکایت ببرند. به عنوان مادر سه شهید درد کشیده که فرزندانش با عشق به اسلام، ایران و امام از کیان این نظام اسلامی در دفاع مقدس دفاع کردند، می گویم:

من درد مادری که در فراق فرزندش چند ماه است می سوزد را می فهمم،

من درد و رنج مادری که جوانش بی رحمانه زیر لاستیک ماشین نیروی انتظامی له می شود و بجای دلجوئی اوباش نامیده می شود را درک می کنم

من درد مادرانی که از گوشه و کنار می شنوند که چگونه جوانانشان را شکنجه می کنند حس می کنم و با گریه و ضجه آنان گریه می کنم و از قادر متعال برای آنان طلب صبر می کنم.

رهبر عزیز، این روزها شلاق، قمه و … را به دست جوان های بیست و سه چهار ساله ایی داده اند که نه امام، نه انقلاب و نه جنگ را دیده اند و آنچنان وقیحانه به کسانی که بیشتر از سنشان سابقه مبارزاتی دارند، بنام شما اهانت و حمله می کنند. از شما می خواهم نگذارید این نو کیسه های بی هویت سرمایه بزرگ امام و شهدا را به یکباره نابود کنند.

جالب تر از همه این حرف ها و سخت تر از همه کتک ها و شکنجه ها، سخنان رئیس قوه قضائیه است که می گوید ما با رافت اسلامی رفتار می کنیم و من نمی دانم اگر غیر اسلامی بود، چگونه می شد. از آن طرف هم رئیس جمهور هم دائما فریاد می زند ایها الناس، کشور ما مهد عدالت است و گرگ و میش در کنار هم به راحتی زندگی می کنند و هیچ مشکل و گرفتاری در هیچ گوشه ایران وجود ندارد. طرفداران واقعی اسلام، انقلاب، ولایت و ارزش ها دلسوخته گانی هستند که بدون هیچ چشم داشتی تنها هزینه پرداخته اند و متاسفانه در بازار مکاره متملقان و چاپلوسان که ضد ارزش ها را به نام ارزش ها حاکم می کنند، این دلسوخته گان واقعی نه تنها جای ندارند بلکه برای امر به معروف ( احترام به حقوق مردم) و نهی از منکر (انذار از ظلم وتعدی) مورد سرزنش قرا می گیرند.

رهبر عزیز، من به عنوان مادری داغدیده و ستم کشیده در راه دفاع از اسلام، کشور و انقلاب و روحانیت به خصوص از شخص شما، مجدانه تقاضا می کنم به داد مردم برسید و از حق کسانی که به گردن همه مسئولین حق دارند، دفاع کنید که بقای این نظام بر دلهای سوخته ما استوار است. ادبیات زشت و ناپسند برخی از مقامات که بعد از آنهمه زخم ها با اهانت به مردم با الفاظی مثل بزغاله وگوساله، و یا خس و خاشاک پرداختند موجب بی اعتمادی و فاصله ی بخش بزرگی از مردم با حکومت شده است. در چین اوضاعی اگر عده ای شعار جمهوری ایرانی سر می دهند نه به این دلیل است که جمهوری اسلامی را دوست ندارند، بلکه نه اسلام واقعی و نه جمهوری حقیقی را در چنین شرائطی می بینند. اسلامی که با قرائت و تفسیر کج اندیشانه اقلیتی، اکثریتی را به تقابل کشانده و با استفاده از رسانه های بیت المال هرچه آیه، حدیث که ۱۴۰۰ سال پیش تاکنون درباره کفار و منافقین گفته شده و تحریف سخنان امام در این ارتباط به آقایان کروبی و موسوی نسبت می دهند و همه آیات بهشت، فردوس، رضوان و تطهیر را برای دیگر آقایان.

به آنان که بعد از این نامه دلسوزانه بدنبال متهم کردن من می روند می گویم که من یک ایرانی مسلمان و معتقد به آرمان های امام و شهدا هستم، نه آمریکایی، نه انگلیسی و نه اسرائیلی.

با آرزوی فرج آقا امام زمان و سلامتی و موفقیت برای شما رهبر جمهوری اسلامی ایران.

سیده مهرانگیز میرDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

9 پاسخ به “به داد مردم برسید”

 1. فقط سبز علي گفت:

  ميخواستين جلوي بچه هاتون رو نگه دارين تا با انقلاب مردم در نيفتن

 2. ایران ســــبز گفت:

  در پسین روزهای فصل بهـــار … برگ هـــا در هجوم پائیزند
  زردهـا روی شاخه می مانند … سبزهـا روی خاک می ریزند‏

  جای عِطر گل اقاقی و یاس … بوی خون در فضای این شهر است
  گویی احساس سربلندی و اوج … با تمام درختهـا قهر است

  از کف سنگفرش هر کوچه … خون نا حقّ لاله را شستند
  قافل از اینکه در تمامی شهر … ســروها جای لاله ها رستند

  شب به شب، روی شاخه ی هر سرو … قمری و چلچله هم آواز است
  بانگ اللّه و اکبر از هر سو … نغمه ساز است و نغمه پرداز است

  هر دهانیکه بوی گل میداد … دوختندش به نـــوک سوزن ها
  بوی گل شد گلاب و جاری گشت … از دو چشم خمــار سوسن ها

  ناله ی پر شرار مرغ سحر … معنی اش ارتداد و بی دینی ست
  در زمستان ذوق و اندیشه … ســــبز بودن چه جرم سنگینی ست‏

  ساقه هائیکه سبزتر بودند … سرخ گشته به خاک غلتیدند‏
  باقی سـاقه ها از این ماتم … برگ های ســـیاه پوشیدند

  نخل را کنده، بید می کارند … بید مجنون کجا ثمر بدهد!؟

  ‏((ای که بر روی مــاه چنگ زدی … باش تا صبح دولتت بدمد))‏

 3. الهه گفت:

  بسیار نامه ی تاثیر گذاری بود ولی افسوس که: ..

 4. محمد گفت:

  بسمه تعالی

  ما هم شرمنده این مادر بزرگوار و تمامی عزیزانی که در راه ایران اسلامی و به رهبری امام ره جان خود را در کف دست گرفتند و خود را فدای این انقلاب کردند هستیم. این عزیزان دلسوز واقعی این مملکت هستند چون برای سربلندی این مرز و بوم هزینه ها کرده اند و الان میبینند که آنهمه تلاشها و جانفشانی ها دارد پایمال میشود. ولی از نظر اشخاصی بی هویتی که سابقه آنها بر میگردد به 8 تا 10 سال پیش و معلوم نیست که قبل از انقلاب و دوران جنگ عمر خود را چگونه و در چه راهی تلف کرده اند مملکت را در آرامش و به دور از بحران میبینند و هیچ دغدغه ای ندارند مگر زمانی که پست و جایگاهشان را در معرض خطر ببینند. متاسفانه مملکت را چنین اشخاص منحرف و بی هویتی اداره میکنند. وظیفه همگی مبارزه با این متحجران است، چون نه تنها ایران عزیز بلکه اسلام محمدی (ص) را نیز زیر سوال برده اند. خدا خمینی کبیر را رحمت کند که تا زمانی که در قید حیات بود نگذاشت کشور در دست خوارج و افراطیون بیافتد. اللهم عجل لولیک الفرج.

 5. ناشناس گفت:

  اگر همه ما مثل این مادر سه شهید نسبت به ظلم و ستم بی تفاوت نبودیم امروز کارمان به اینجا نمیکشید که ایران و انقلاب و دین مبین را عده ای اینچنین لجوج به گروگان بگیرند – کسانی که گوششان به هیچ چیز جز خود ستائی بدهکار نیست و چشمشان به واقعیت ها بسته است.

 6. سالار گفت:

  سوز دل یعقوبِ ستمدیده ز من پرس
  گاندوه دل سوختگان سوخته داند
  .
  .

 7. سعیده گفت:

  با سلام ابتدا باید عرض کنم که من از نزدیک با خانم میر ( پناهی) آشنا هستم که این آشنایی به دورا کودکی من باز میگردد و اکنون که سالهی جوانی را طی میکنم خاطرات بسیار خوبی از ایشان دارم و مراسم شبهای قدر در منزل ایشان، از اینکه این اتفاق برای داماد ایشان رخ داد بسیار ناراحت شدم ، اما خطاب به کسانی که به ایشان بی احترامی کردند میگویم اگر نبودند فرزندان ایشان و دیگر فرزندان این کشور شما به اصطلاح مسلمانها سنگ چه کسانی را به سینه مزدید

 8. آ رش از اطریش گفت:

  راستی مگر انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ، خود را برانگیخته از ارزشها نمیدانستند ؟ این ارزشها امروز کجا هستند ؟
  نامه تکان دهنده این زن مسلمان ، و این مادر داغدار ، دقیقا نشانه چیست ؟
  یکی از بزرگان زمانی گفت ، هرگز برای دفاع از اخلاق و ارزش انسانی ، به کارهای اخلاقی و غیر انسانی متوسل نشو !
  اما من رزمنده سابق جبهه میگویم ، اگر با عکس العمل غیر اخلاقی سعی در دفاع از یک ارزش انسانی را داشتی ، در مقابل تاریخ پاسخگو خواهی بود ، که براستی تاریخ بشری ، هرگز غیر منصفانه قضاوت نمیکند .
  با سپاس و درود .

 9. حمید گفت:

  به این مادر عزیز عرض می کنیم که ” خوش باش که ظالم نبرد راه به منزل “