سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

دردسری به اسم سهام عدالت

چکیده :بازنشستگان از ساعت 4 صبح مقابل دفتر سهام تجمع مي‌كنند تا ساعت 8 صبح كه درها باز شود و يك برگه براي پر كردن مشخصات بگيرند؛ اين حركت كم...


کلمه: نماينده بازنشستگان تامين اجتماعي با انتقاد از نحوه واگذاري سهام عدالت گفت: در هنگام واگذاري سهام يكسري دردسر كشيديم و اكنون كه بحث واگذاري سود سهام است باز هم يكسري دردسر داريم.

علي‌اكبر خبازها در گفتگو با ايلنا با انتقاد شديد از نحوه پرداخت سود سهام عدالت، گفت: اكنون براي پرداخت 40 هزار تومان سود سهام عدالت، شرايطي ايجاد كرده‌اند كه بازنشستگان از ساعت 4 صبح مقابل دفتر سهام تجمع مي‌كنند تا ساعت 8 صبح كه درها باز شود و يك برگه براي پر كردن مشخصات بگيرند.

وي با اعلام اينكه بازنشستگان اين برگه‌ها را به خانه مي‌برند و پس از پر كردن دوباره مراجعت مي‌كنند؛ گفت: آن هم يك دردسر ديگر دارد و بايد مدت‌ها در صف بمانند تا برگه‌هايشان را تحويل بدهند.

خبازها با تاكيد بر اينكه كم‌لطفي است كه پيرمرد و پيرزن بازنشسته را از ساعت 4 صبح به خيابان بكشانند تا يك برگه به او تحويل دهند؛ گفت: آقايان مي‌توانستند شرايطي ايجاد كنند كه اين مساله از طريق پست يا به روش‌هاي منطقي ديگر اجرا شود و درست نيست كه چنين توهين‌آميز با بازنشستگان برخورد شود.

وي با يادآوري اينكه هدف دولت از توزيع سهام عدالت اين بود كه ثروت ملي در بين مردم تقسيم شود؛ گفت: 5 سال است كه سهام عدالت نقل محافل و مجالس شده و در سال 76 سهام را توزيع كرده‌اند كه تاكنون 15 درصد بازنشستگان موفق به دريافت اين سهام نشده‌اند.

نماينده بازنشستگان تامين اجتماعي افزود: اكنون پس از 2 سال مي‌خواهند سود سهام بدهند كه 80 هزار تومان تعيين شده اما 40 هزار تومان بابت اصل مبلغ سهام كسر و 40 هزار تومان ديگر نيز به عنوان سود پرداخت مي‌شود.

وي با اعلام اينكه قرار است تا هنگامي كه 50 درصد مبلغ سهام به دولت پرداخت نشده نقل و انتقال سهام ممكن نباشد؛ گفت: شنيده شده كه عده‌اي فرصت‌طلب اين سهام را به صورت قولنامه‌اي اما با يك سوم قيمت خريداري مي‌كنند اما اينكه پشتوانه آنها چيست و چگونه اين كار را مي‌كنند نمي‌دانم.

خبازها از لايحه هدفمند كردن يارانه‌ها انتقاد كرد و گفت: از يك طرف سهام عدالت مي‌دهند و از طرف ديگر لايحه هدفمند كردن يارانه‌ها را تصويب مي‌كنند كه ده‌ها برابر 40 هزار تومان سود سهام عدالت را از گلويمان بيرون بياورندDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “دردسری به اسم سهام عدالت”

  1. ي گفت:

    نكته جالبي بگم اينها قرار است به خانواده ما سود سهام عدالت را بدهند اما هنوز بعد از گذراندن 5 سال يك ريال به ما ندادند به يكي از اقوام كه داده بودند قبل از انتخابات بود 80000تومان بود بعد از انتخابات كردند40000ايا با اين پول ها در مملكت عدالت اجرا مي شود؟

  2. ایمان گفت:

    این همون اقتصاد صدقه یی هست و در واقع تماما به این فکر هستند که همه کشور رو تبدیل به کمیته امداد کنن و 40 هزار میدن برای 6ماه یا 1 یکسال در بهترین حالت . اینطوری تونستن وضعیت فقر رو در ایران ریشه کن کنن (ما در کشور انسان محتاج به نان شب نداریم!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟) درصورتیکه میزان تورم در این 5 ساله باعث شده چند برابر این پول از همین مردم بیشتر هزینه بشه . البته یه نظر دیگه هم میشه داد اینکه این سود سهام(واقعا چه کارخانه هایی در این دوره رکود و تورم سوده بوده اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟) برای یک نفر در شش ماه بایستی طبق نظر دولت اون فقر و کمبود رو جبران کنه حتما هم همینه.