سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » جلسه اقلیت درباره بازداشت روزنامه‌نگاران...

جلسه اقلیت درباره بازداشت روزنامه‌نگاران

چکیده :تلاش مي کنيم براي پيگيري وضعيت اين افراد امروز جلسه اضطراري تشکيل دهيم.وي با تاکيد بر اينکه اخبار متعدد و متناقضي درباره بازداشت فعالان سياسي مطرح شده است، گفت؛ تا زماني که در مورد تک تک افراد و اشخاص بازداشت شده تحقيق و بررسي نشود نمي توان ارزيابي صحيحي از روند بازداشت ها...


کلمه: شوراي مرکزي فراکسيون خط امام(ره) امروز در جلسه يي اضطراري موج جديد بازداشت روزنامه نگاران و فعالان سياسي را بررسي مي کند.حسين هاشميان رئيس شوراي مرکزي فراکسيون خط امام(ره) در حاشيه جلسه علني ديروز مجلس در واکنش به موج جديد دستگيري و بازداشت جمعي از روزنامه نگاران و فعالان سياسي گفت؛ تلاش مي کنيم براي پيگيري وضعيت اين افراد امروز جلسه اضطراري تشکيل دهيم.وي با تاکيد بر اينکه اخبار متعدد و متناقضي درباره بازداشت فعالان سياسي مطرح شده است، گفت؛ تا زماني که در مورد تک تک افراد و اشخاص بازداشت شده تحقيق و بررسي نشود نمي توان ارزيابي صحيحي از روند بازداشت ها داشت.

به گزارش اعتماد ،هاشميان با اشاره به اينکه مجلس امروز جلسه علني نخواهد داشت، افزود؛ از آنجا که فراکسيون بناي تشکيل جلسه نداشته است جمع کردن تمام اعضاي فراکسيون براي بررسي حوادث اخير اجراشدني نيست به همين دليل تلاش مي کنيم حداقل اعضاي شوراي مرکزي فراکسيون خط امام(ره) را براي رسيدگي به وضعيت روزنامه نگاران و فعالان سياسي که اخيراً بازداشت شده اند، جمع کنيم.از حوادث پس از انتخابات تاکنون57 روزنامه نگار و اهالي رسانه بازداشت شده اند اما آنچه سبب شده است فراکسيون اقليت براي بررسي روند بازداشت فعالان سياسي که طي دو هفته اخير شدت گرفته است جلسه اضطراري تشکيل دهد، بازداشت سه تن از روزنامه نگاران باسابقه کشور طي سه روز گذشته است.

اکبر منتجبي، احسان مهرابي و وحيد پوراستاد يکي پس از ديگري در روزهاي آغازين هفته جاري دستگير و بازداشت شده اند و تاکنون نيز در مورد محل نگهداري آنها و اتهامات شان به خانواده هايشان اطلاع رساني نشده است.شوراي مرکزي فراکسيون خط امام(ره) در حالي بنا دارد امروز وضعيت بازداشت شدگان اخير را که در آستانه سالروز پيروزي انقلاب صورت گرفته است مورد بررسي قرار دهد که کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي از دستگيري سه روزنامه نگار مذکور ابراز بي اطلاعي مي کند و رسيدگي به وضعيت آنها را به خاطر تعلق صنفي شان به مطبوعات و رسانه به کميسيون فرهنگي حواله مي دهد.چنانچه حسين ابراهيمي عضو هيات رئيسه کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در حاشيه جلسه علني ديروز مجلس به «اعتماد» گفت؛ بازداشت روزنامه نگاران ربطي به کميسيون امنيت ملي ندارد بلکه وظيفه کميسيون فرهنگي است که به اين مقوله رسيدگي کند.

وي در پاسخ به اينکه تاکنون کميسيون امنيت ملي به اين موضوعات رسيدگي کرده است و ماهيت بازداشت ها هم امنيتي- سياسي است، گفت؛ کار اصحاب رسانه چون فرهنگي است ماهيتش به کميسيون فرهنگي مرتبط است لذا بهتر است اين موضوعات را از آنها بپرسيد. ابراهيمي تصريح کرد؛ تا به امروز صحبتي درباره بازداشت روزنامه نگاران در کميسيون امنيت ملي مطرح نشده است و به هر صورت چون هفته آينده مجلس تعطيل است تا هفته بعد مجلس نمي تواند به اين موضوع رسيدگي کند. کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در حالي از بررسي موج بازداشت هاي اخير شانه خالي مي کند که کميته ويژه کميسيون قضايي و حقوقي در نظر دارد هفته آينده موضوع بازداشت ها را بررسي کند.

در همين راستا سلمان ذاکر عضو کميته ويژه رسيدگي به حوادث عاشورا و پس از آنً کميسيون قضايي به اعتماد گفت؛ کميته ويژه کميسيون قضايي سعي مي کند هر چه زودتر در مورد بازداشت هاي اخير کسب اطلاع کند و از مسوولان ذي ربط در اين باره توضيح بخواهد. وي افزود؛ اگر شاهد استمرار موج بازداشت هاي اخير در روزهاي آينده باشيم کميته پنج نفره کميسيون حتماً در هفته آينده که مجلس تعطيل است تشکيل جلسه مي دهد. وي گفت؛ اميدواريم اين اقدام ماموران امنيتي و سياسي با حساب و کتاب براي خنثي کردن افرادي باشد که جو جامعه را ناآرام مي کنند.

ذاکر ادامه داد؛ به نظر مي رسد اين دستگيري ها در واکنش به اخباري باشد که در مورد تصميم برخي افراد براي ناآرام کردن راهپيمايي 22 بهمن مطرح شده است اما بنده معتقدم مسوولان بايد به نحوي در اين باره اقدام کنند که بازداشت ها خود منجر به ناآرامي يا تحريک جامعه نشود. با توجه به اينکه مجلس از امروز تا يکشنبه هفته آينده تعطيل است به نظر مي رسد تنها اقدامي که در راستاي بعد نظارتي مجلس براي رسيدگي به وضعيت بازداشت شدگان روزهاي اخير صورت مي گيرد جلسه اضطراري شوراي مرکزي فراکسيون اقليت است و تا پايان تعطيلات مجلس نبايد انتظاري از ورود ديگر کميسيون ها به اين بحث داشت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “جلسه اقلیت درباره بازداشت روزنامه‌نگاران”

 1. ناشناس گفت:

  ساعت آقاي كروبي يراي حضور خيلي دير است.آنهم از فلكه دوم. فكر كنم ما از ساعت 9 لااقل بايد در خيابان آزادي باشيم

 2. 22 بهمن سبز گفت:

  …..,””””……””””.
  ……/…./…|….|
  ……./…./..|….|
  ……../…./.|….|
  …__.-;…./|….|
  ..;…/…/__`…{
  …/…/..(..`/…|
  …/_/_/…/…|
  …|………/…./|
  ….|…-’….’….)
  …../…..`…..
  ……|……….|
  ……|……….|

  *کودتاچیان منتظر حضور میلیونی ملت سبز ایران در 22 بهمن باشند*

 3. احسان گفت:

  * الله اکبر
  * استقلال ، آزادي ، جمهوري اسلامي
  * جمهوری اسلامی آری- حکومت خودکامان هرگز
  * خميني كجايي موسوي تنها شده
  * جمهوری اسلامی آزاد باید گردد – این کشور ویرانه آباد باید گردد
  * خون بر شمشیر پیروز است – خودکامگی نابود است
  * خون شهیدان ما نوید آزادی است – خواسته ملت ما حقوق شهروندی است
  * زندانی سیاسی آزاد باید گردد – جمهوری اسلامی ایجاد باید گردد.
  * جنبش سبز ایران طالب آزادی است
  * یک کشور یک دولت – اما به رأی ملت
  * یک قانون یک دولت – اما به رأی ملت
  * استبداد محکوم است – آزادی پیروز است
  * شب تاریک ملت روز گردد – جنبش سبز عاقبت پیروز گردد
  * ادامه انقلاب – نبرد با استبداد
  * خوني كه در رگ ماست – هديه به ملت ماست
  * درود بر موسوی – سلام بر کروبی
  * درود بر موسوی – سلام بر خاتمی
  * موسوی رأی ماست – استبداد ننگ ماست
  * استبداد استبداد ننگ ماست – آزادی و عدالت راه ماست
  * یا حجت ابن الحسن – ریشه ظالم بکن
  * ما همه با هم هستیم – ما همه سبز سبزیم
  * مرگ بر دیکتاتور
  * هم غزه هم لبنان – جانم فداي ايران
  * شعار به هنگام عبور از روبروی دانشگاه تهران، امیرکبیر، شریف:
  * دانشگاه دانشگاه سنگر آزادی است – دانشجو دانشجو مظهر آگاهی است