سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تاجیک در اولین برنامه غیر زنده گفت و گو ی ویژه...

تاجیک در اولین برنامه غیر زنده گفت و گو ی ویژه

چکیده :معاون اسبق وزارت اطلاعات و تحلیلگر مسایل سیاسی شب گذشته در اولین برنامه غیرزنده گفتگوی ویژه خبری شبكه دو كه بمدت دوبرابر زمان طبیعی این برنامه یعنی حدود 90 دقیقه پخش شد.در این برنامه تاجیك با صدای بغض آلود و لرزان در حالیکه کاغذهای فراوان در مقابل او قرار داده بودند از تفكرات وتحلیلهای خود قبل از دستگیری در ماه گذشته ابراز ندامت...


کلمه:اعترافات محمدرضا تاجیك ، معاون اسبق وزارت اطلاعات و تحلیلگر مسایل سیاسی  شب گذشته در اولین برنامه غیرزنده گفتگوی ویژه خبری شبكه دو كه بمدت دوبرابر زمان طبیعی این برنامه یعنی حدود 90 دقیقه پخش شد.در این برنامه تاجیك با صدای بغض آلود و لرزان  در حالیکه کاغذهای فراوان در مقابل او قرار داده بودند از تفكرات وتحلیلهای خود قبل از دستگیری در ماه گذشته ابراز ندامت كرد:

تاجیک گفت: ادامه جریانات پس از انتخابات نه تنها توجیه دینی و شرعی بلكه هیچ توجیه عقلی، مدنی و مردمی هم نداشت.

به گزارش خبرگزاری حامی احمدی نژاد، فارس، محمدرضا تاجیك مشاور خاتمی در دوران اصلاحات و كارشناس مسائل استراتژیك شب گذشته با حضور در گفت‌وگوی ویژه خبری شبكه دو سیما با اشاره به حوادث پس از انتخابات گفت: اگر نگاهی گذرا به تاریخ معاصر بیندازیم خواهیم دید كه در همه وقایعی كه جامعه ما از حركت باز ایستاده و آن وقایع موجب بحران شده است همواره دستی از درون و بیرون تأثیرگذار بوده است.

وی افزود: دست درونی از جنس تخمین غلط، تصمیم نابهنگام و تدبیر معیوب بوده و دست بیرونی هم همواره دست استكبار جهانی است به همراه رسانه‌های مجازی و اپوزیسیون برانداز خارج‌نشین بر كشورمان تأثیر گذاشته است.

این كارشناس مسائل استراتژیك تصریح كرد: براساس تحلیل‌های غلط از سوی برخی كه آنها فكر می‌كردند جامعه از شرایط موجود ناراحت و از زندگی فردی، اجتماعی و اقتصادی دلگیر است و به دنبال تغییر و پیدا كردن منجیان می‌باشد براساس همین صفت‌ها منجی را در قالب چهره‌ای اصولگرا و اصلاح‌طلب می‌دیدند كه وی می‌تواند اكثر گروهها را با خود همراه كند.

تاجیك ادامه داد: آنها فكر می‌كردند كه مردم از اصولگرایی خسته و از اصلاح‌طلبی ملول هستند لذا اگر شخصیتی اصلاح‌طلب و اصولگرا وارد میدان شود قشر خاكستری مردم نیز وارد صحنه شده و می‌تواند پشتوانه كاندیدایی كه حامل تغییر است باشد.

وی خاطرنشان كرد: براساس این تحلیل‌های غلط تخمین غلطی هم به باور آمد و آن اینكه آنها توهم پیروزی را شكل دادند البته برخی نظرسنجی‌های بی‌بنیان هم این توهم را تقویت كرد كه در پی این توهم، توهم دیگری كه مانع از توهم پیروزی می‌شد به وجود آمد.

وی تأكید كرد: توهم تقلب مقابل توهم پیروزی برخی در انتخابات قرار گرفت و آنها تنها تقلب را مانع پیروزی خود در انتخابات می‌دانستند از این‌رو در این فضا سه اتفاق رخ می‌دهد كه در اولین گام از حریم ولایت عبور می‌شود حتی اگر آنها به قانون اساسی هم معتقد باشند در قانون اساسی ولایت فقیه فصل‌الخطاب است.

تاجیك اظهار داشت: در دومین گام آنها از خود قانون هم عبور می‌كنند چرا كه قانون برای تحقق خواسته‌های حتی حق هم اجازه رخ دادن اقدامات غیرقانونی را نمی‌دهد، در سومین گام بستر برای دخالت بیگانگان، ابررسانه‌ها و سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه در كشور فراهم می‌شود.

وی افزود: رسانه‌های استكباری و صهیونیستی در زمان انتخابات خمیرمایه خود را مخصوص ایران قرار داده و از هیچ تلاشی فروگذار نكردند. آنها تمام تلاش خود را كردند كه جامه حقیقت را بر تن توهم پیروزی و البته تقلب كرده و آن را در اعماق جان و دل مردم رسوخ بدهند چرا كه در این صورت نگاه‌ها‌، زبان‌ها و رفتارها تیز خواهد شد.

این كارشناس مسائل استراتژیك در ادامه خاطرنشان كرد: رسانه‌های استكباری و صهیونیستی تمام تلاش خود را كردند كه انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبدیل به فضای بحرانی و سرشار از اغتشاش كنند چرا كه انتخابات را سكوی پرشی برای باز كردن راه خود می‌دانستند و لذا تلاش كردند در این مسیر باز شده از حریم‌های جامعه نیز عبور كنند و مشاهده كردیم كه چگونه این كار را انجام دادند.

تاجیك با بیان اینكه ادامه جریانات پس از انتخابات توجیه دینی و شرعی نداشت گفت: ادامه آن جریانات حتی توجیه عقلی، مدنی و مردمی هم نداشت چرا كه وقتی ولایت فقیه سخن می‌گوید دیگر نباید موضوع را ادامه داد، ایشان فصل‌الخطاب است لذا هیچ توجیه قانونی‌ای برای ادامه جریانات پس از انتخابات وجود نداشت.

وی با اشاره به جریان اصلاحات تأكید كرد: هرجا كه عده‌ای در طول تاریخ دنبال اصلاح بوده‌اند منظورشان سكولاریسم و غربی كردن جامعه بوده البته هیچ وقت با توجه به فرهنگ جامعه ایرانی آنها به اهداف خود نرسیدند.

مطلب مرتبط:

محمدرضا تاجیک را از زندان به صدا و سیما بردند


Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

31 پاسخ به “تاجیک در اولین برنامه غیر زنده گفت و گو ی ویژه”

 1. روزی خواهد رسید که پشت پرده این اعتراف گیری ها مشخص خواهد شد. آن روز ملت ایران درخواهد یافت که گروهی متعصب و خشک مغز با سوء استفاده از نام دین و ارزشها در زندان های مخوف خود چه بلایی بر سر فرهیختگان این ملت آورده است. مطمئن باشید آن روز دیر نیست. الیس الصبح بقریب؟

 2. hormoz گفت:

  dar yek jangale SABZ nemitoonan tamame shakheharo beboran

  22bahman ra ba SABR / METANAT va ISTADEGY hosseini SABZE SABZ mikonim

 3. حسین گفت:

  این ترس مشهود در عملکرد حکومت را باید به فال نیک گرفت

 4. رحیم گفت:

  بهتر است که اجازه بدهند که این گونه اعترافات به جای برنامه هایی‌ که مستقیم و یا غیر مستقیم بودنشان مشخص نمیشود، در دانشگاه تهران در بین همهٔ دانشجویان انجام و مستقیماً از تلویزیون پخش شود. اینطور مردم بهتر قضاوت میکنند.

 5. Amin گفت:

  بهتر است که اجازه بدهند که این گونه اعترافات به جای برنامه هایی‌ که مستقیم و یا غیر مستقیم بودنشان مشخص نمیشود، در دانشگاه تهران در بین همهٔ دانشجویان انجام و مستقیماً از تلویزیون پخش شود. اینطور مردم بهتر قضاوت میکنند.

 6. همير گفت:

  متاسف خود شاهد برنامه بودم وايشان فقط با خوردن پي در پي آب و با صداي گرفته لرزان حرف مي زد خداوند حافظ او وهمه اسيران باشد

 7. هموطن سبز گفت:

  انگار که بازجوی جناب تاجیک، حسین شریعتمداری بوده است.
  و این سخنان هم در یکی از ستونهای بی نام و نشان کیهان به قلم شریعتمداری نگاشته شده است.
  گویا حاکمان از پیوند نامیمون کیهان و سیمای غیر ملی رضایت کافی ندارند و می خواهند کاملا هر دو را یکی کنند!

 8. من خودمم گفت:

  انگار خیلی سوختید!
  از نوشته هاتون معلومه

 9. سپهر گفت:

  به این کلمه فصل الخطاب بودن توجه کنید، نمیگن این تظاهراتها اشتباه بود چون دولت واقعا 24 میلیون رای اورد بلکه میگن اشتباه بود چون خلاف نظر رهبر بود یعنی به وضوح حتی بازجوها هم پذیرفتن که تقلب مسجل هست اما با استفاده از فصل الخطاب بودن رهبر میخوان ماست مالی کنن. اگه رهبر فصل الخطاب هست پس چرا حضرت علی رفت در دادگاه و تن به نظر قاضی دادگاه داد در حالی که میتونست بگه من فصل الخطابم و به هیچ قاضی جواب پس نمیدم. فرضا الان روز باشه و ولی فقیه بگه شب هست اونوقت وظیف ما چی هست باید بگیم شبه؟ یا با آوردن برهان و دلیل بگیم روزه؟ عزیزان اصلا متوجه نیستن که فصل الخطاب نظر عموم جامعه هست نه نظر یک فرد، علی (ع) سه دوره خلافت رو برای چی سکوت کرد؟؟ جز نظر عموم مردم. این تصور که میگه نظر رییس یک کشور بالاتر و قابل احترام تر و بهتر و عقلانی تر و … هست یعنی همون نظام ارباب و رعیتی و به عبارت مدرن تر همون پادشاهی. مطمئنا این شکل دفاع از ولایت کردن به هیچ وجه نفع نیست و باعث تخریب هم میشه. بهترین شکل دفاع اجازه بیان حقایق هست نه اوردن مردم بی دفاع از زندان به برنامه گفتگوی ویژه !!!!!!!!!!!!!

 10. يه مادر ايراني گفت:

  آهاي من خودم من براستي سوختم از كلاهي كه سالها به اسم اسلام بر سرمان گذاشتين و براي شما هم كه از شكنجه يه انسان بزرگ مثل دكتر تاجيك خوشحالي آرزوي شفا ميكنم

 11. چه ساده لوحانه تصور می کنند با این مکر هایشان مردم ما کوتاه می آیند …..
  ما سبز می مانیم ……… این صحبت ها توجیه عقلانی ندارد ……….. آیا انسان عاقل و حقی این حرف های دیکته شده از زندان را باور می کند ؟
  ما که باور نکردیم ……….. ما بیشماریم ………… ما سبزیم…………. ما بر حقیم …………. ما پیروزیم ………….

  هرگز و هرگز و هرگز میرحسین عزیز و محبوبمان را تنها نخواهیم گذاشت………….

  یا حسین … میر حسین…….. یا مهدی … شیخ مهدی ……… یا حسن … حاج حسن ………. یا علی … خاتمی…………

 12. ناشناس گفت:

  اصلا فرضو این میگیریم. واقعا نظرات خودش باشه.. تاجیک مگه چیکاره این جنبشه..؟

 13. سبزینه گفت:

  فقط آنهایی که بویی از انسانیت و شرافت و دیانت نبرده اند از برنامه دیشب خوشحال شدند. خدا می داند چه شکنجه و فشاری روی دکتر بوده است. ارادتمندیم دکتر. در نظر ما همان هستی که بودی سبز سبز
  یکی از دانشجوی شما

 14. ميلاد گفت:

  جناب آقاي من خودمم
  شما چقدر مودب هستين. لذت برديم.

 15. ناقوس گفت:

  انقلاب رنگی» در کشوری که برای مردمانش «قفس» شده است ، ممکن می شود .« انقلاب رنگی» در کشوری که میان خواص اش « تضاد» وجود دارد رخ می دهد .« انقلاب رنگی» در کشوری که « چشم بزرگ دولت » ، بر زندگی مردم ناظر است رخ می دهد .

 16. ناشناس گفت:

  دوستان اگر دقت کرده باشید تمام افرادی که در این مدت اعتراف کردند همگی از یک نوشته مشترک دیکته شده و عبارات شبیه هم حرف زدند با جمله بندی های مختلف ولی محتوای یکسان . سبز باشید

 17. ناشناس گفت:

  دروغ و تزویر رسانه ملی را فرا گرفته

 18. باران گفت:

  هيهات من الذله

 19. علی گفت:

  بهزاد نبوی نمی آد اعتراف یا کسای دیگه.آیا این شکنجه هایی که شما میگید و تأکید دارید که خیلی وحشتناکه و دکتر تاجیک و ابطحی و عطریانفرو به حرف آورده نمیتونسته اونم به اعتراف در بیاره؟؟ مگه چه بلایی سر نبوی اومد که اعتراف نکرد؟؟ آقایون حرف شما همش بی حساب نیست.اما بدبینیتون جلو منطقو گرفته.

 20. سبز اندیش ایرانی v گفت:

  آفتاب همیشه پشت ابر نمی ماند… روزهای سبز خواهند رسید…

 21. سبز سبز گفت:

  باید دانست که این ترفند، بسیار قدیمی شده است و نتیجه عکس می دهد و هویت ضد بشری آنها را بیشتر آشکار می کند

 22. مرداویج گفت:

  شک نکنید که به آقای تاجیک گفته اند که اگر اعتراف نکنی زن و بچه ات را دستگیر می کنیم . مگر نه اینکه می خواستن همسر محترم دکتر بهشتی را دستگیر کنند و اگر آقای هاشمی دخالت نمی کرد ایشان را دستگیر می کردند. سبز باشید

 23. در میان همه آنچه که دکتر تاجیک به صورت دیکته شده یا حتی نظرات خودش در برنامه دیشب بیان کرد نکته قابل اعتنا و سبز گفتارش پیرامون مسئله انقلاب رنگی بود و ایشان در این خصوص از فضای بسته و قفس دولتی به عنوان دلایل بروز انقلاب مخملی نام برد و در همین جا بود که ایشان به نوعی یادآوری کرد که آری این حکومت استبدادی است و قابلیت بروز انقلاب رنگی را دارد. اما یک نکته که حیدری با ذوق زدگی بدنبالش بود همان نفی انجام انقلاب مخملی در ایران بود و اینگونه خواست بگوید که دادگاههای استالینی و سردمداران دولتی و کسانی که به دنبال اثبات انقلاب رنگی بودند اشتباه کردند. جالب این است که نفی خودشون را به دست دکتر تاجیک سپردند.
  به نظرم با این اتفاق برنامه دیشب یک خود زنی توسط کودتاچیان بود و یک پیروزی به نفع اصلاحات.
  درود بر موسوی سلام بر دکتر تاجیک

 24. ایران سبز گفت:

  معصوم میفرماید :
  جاهل دشمن خویش است چگونه میتواند دوست دیگری باشد.
  ودر جای دیگر حکیم سعدی میگوید: انسان عالم با دیوانه نزاع نمیکند .
  با گذر ایام باطل میرود وحقیقت پدیدار میگردد.
  وان روز روز شیرین و زیبائی است .
  خسته نباشی دلاور … بخند , غمگین وناراحت نباش!!
  من به سهم خودم به خاطر ازارهائی که در جهت بیداری و اگاهی ما تحمل نمودی عذرخواهی وتشکر میکنم.

 25. ناشناس گفت:

  آفرین به تاجیک که ماهیت شوم موسوی و خاتمی و کروبی و سروش را بر ملا کرد تنها راه نجات شما توبه است به دامن مردم برگردید.

 26. صادق گفت:

  جالب است تا دو روز پیش که در زندان بودند، عنصر بیگانه و خود فروخته و هزار چیز دگر بود اما به ناگاه پی از حضور در تلویزیون آن هم به فاصله تنها یک روز از آزاد شدن از زندان و گفتن موارد دیکته شده به او مجدداً تبدیل به آقای دکتر ، استاد فرهیخته ، صاحب نظر و …. می شوند واقعاً جالب است .

 27. محمد گفت:

  نکته جالب پی بردن حاکمیت به جایگاه اصلاح طلبان و اصلاح طلبی در بین مردم هست.

  وگرنه چرا محمدرضا تاجیک باید متن بخونه؟!؟!!
  همین گویای همه چیز است.

 28. اميد گفت:

  روزهاي خفقان به سر خواهد رسيذ
  ايران دوباره سبز خواهد شد

 29. ناشناس گفت:

  آیا این جمله شما را به یاد روزنامۀ کیهان نمی اندازد؟ “دست درونی از جنس تخمین غلط، تصمیم نابهنگام و تدبیر معیوب بوده و دست بیرونی هم همواره دست استکبار جهانی است به همراه رسانه‌های مجازی و اپوزیسیون برانداز خارج‌نشین بر کشورمان تأثیر گذاشته است.”

 30. امیرحسین از تهران گفت:

  خدایا به حرمت خون شهیدان جنبش سبز پیروزی ما را هر چه سریعتر محقق گردان

  یا حسین ….. میر حسین

 31. کماندار گفت:

  آقای ناشناس که به ما راه نجات نشون میدی اینو بدون که اون کسی که باید نجات پیدا کنه تویی وقته زیادی هم برات نمونده یه روز از همین تاجیک و بقیه باید طلب بخشش کنی مراقب باش دیر نشه 30 سال زمان زیادی نیست خیلی زود فراموش کردید کم پیش میاد آدم توی دوران زندگیش تکرار تاریخ به این وضوح ببینه پس از این نعمتی که خدا نصیبت کرده استفاده کن به امیده روزی که ایرانی تو ایرانی باشه که لایقشه