سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازنشستگی اجباری رئیس کانون پرورش فکری پس از 17 سال...

بازنشستگی اجباری رئیس کانون پرورش فکری پس از 17 سال

چکیده :حدود یک ماه پیش در مراسمی که برای قدردارنی از نویسندگان مقالات در مجلات و نشریات کودکان برگزار شده شود، ساجده عرب سرخی فرزند فیض الله عرب سرخی عضو زندانی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی جزو یکی از برندگان جایزه بود که در هنگام دریافت جایزه در سخنان کوتاهی یاد پدرش را گرامی...


کلمه: علی اکبر چینی فروشان رئیس سازمان پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران پس از 17 سال فعالیت بعنوان مدیر این کانون با فشار دولت حاضر بازنشسته شد.

به گزارش امروز حدود یک ماه پیش در مراسمی که برای قدردارنی از نویسندگان مقالات در مجلات و نشریات کودکان برگزار شده شود، ساجده عرب سرخی فرزند فیض الله عرب سرخی عضو زندانی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی جزو یکی از برندگان جایزه بود که در هنگام دریافت جایزه در سخنان کوتاهی یاد پدرش را گرامی داشت.

پس از این اتفاق حراست سازمان پرورش فکری با اعتراض نسبت به این مسئله مقصر اصلی در این اتفاق را رئیس سازمان و معاون پژوهشی سازمان معرفی می کند و چینی فروشان نیز در پاسخ به این اعتراض خطاب به آنان اظهار می دارد که حتی در مراسم های رهبری نیز معترضان اجازه می یابند که سخن بگویند و به ماجرای دانشجوی دانشگاه شریف اشاره می کند.

با ادامه فشارهای دولت چینی فروشان در نهایت بازنشستگی پیش از موعد را به برکناری ترجیح می دهد و پس از 17 سال فعالیت از سمت خود کناره میگیرد.

گفتنی از مراسم مذکور ساجده عرب سرخی گفته بود: همیشه در چنین مراسم هایی که برگزار می شد، پدرم در ردیف های ابتدایی می نشست و مرا مورد تشویق قرار می داد،اما امروز ایشان در اوین گرفتار است و من بدون حضور او جایزه ام را دریافت میکنم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “بازنشستگی اجباری رئیس کانون پرورش فکری پس از 17 سال”

 1. ناشناس گفت:

  ببین این عزیزان در بند چقدر در بین مردم عزیز وتاثیرگذارند که حتی یاد کردنشان در هر جمعی جرم بزرگی محسوب می شود یادشا ن ترس و هراس رابرمی انگیز د که مبادا مردم به یا د مظلومیت این عزیزان بیفتند.

 2. sabze sabz گفت:

  ba in karha chehreye karihe khodeshan ra zeshttar mikonand

 3. ناشناس گفت:

  پیشنهادمی کنم همانطور که لیست شهدا و و اسرای سبز در فایلی جمع آوری شده است به جمع آوری اخراجی های سبز بازنشستگان اجباری و استعفا دهندگان اجباری سبز را جمع اوری کنید تا صدمه ای که کشور از بابت عدم حضور این خدمت گزاران و فرهیختگان می بیندمشخص شود .کانون بازنشستگان و مستعفیان سبز نیز شاید زمینه فعالیت های اجتماعی و سیاسی جدید را فراهم کند. همینطور لیست مهاجرت به خارج کشور که پس از انتخابات اتفاق افتاده است ، با همان دو منظور بالا .

 4. ناشناس گفت:

  پیشنهاد میکنم به جمع آوری لیست بازنشستگان اجباری سبز و مستعفیان اجباری سبز بپردازید.

 5. ناشناس گفت:

  آقای رئیس که سبزها را خس وخاشاک نامید….چرا دولتش اینقدر از این تعداد اندک می ترسد!!!!