سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رهبر انقلاب:اصلی‌ترین نیاز امروز جامعه وحدت است...

رهبر انقلاب:اصلی‌ترین نیاز امروز جامعه وحدت است

چکیده :مهمترین هدف از حوادث دوران فتنه بعد از انتخابات، ایجاد شكاف بین آحاد مردم بود كه این هدف بدست نیامد.به حول و قوه الهی، ملت ایران در روز 22 بهمن با وحدت كلمه و اتحاد خود همه مستكبرین از جمله امریكا، انگلیس و صهیونیستها را همانند گذشته مبهوت خواهد...


کلمه: آیت‌الله خامنه‌ای راز استحكام، ماندگاری و اثربخشی انقلاب اسلامی را وجود انگیزه الهی، اخلاص و ایمان در بنای آن دانستند و با اشاره به ضرورت حفظ وحدت آحاد مردم، تأكید كردند: ملت ایران در روز 22 بهمن، با نمایش وحدت كلمه و اتحاد خود، جبهه استكبار را بار دیگر همچون گذشته مبهوت خواهد كرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبری، فرمانده كل قوا امروز در دیدار جمع زیادی از فرماندهان، افسران، خلبانان و كاركنان نیروی هوایی ارتش، ر كه در سالروز بیعت تاریخی جمعی از افسران و كاركنان نیروی هوایی با امام خمینی (ره) در 19 بهمن سال 57، انجام شد، حادثه نوزده بهمن 57 را یك خط شكنی بزرگ سیاسی خواندند و افزودند: در این حادثه جز انگیزه خدایی و اخلاص، هیچ انگیزه دیگری وجود نداشت، و به همین دلیل حركت نوزده بهمن 57، در تاریخ ماندگار شد و همچنان نیز اثرگذار است.

آیت الله خامنه ای، انقلاب اسلامی ایران را نیز به دلیل بنای الهی و ایمانی آن، ماندگار و اثرگذار دانستند و افزودند: این انقلاب، انقلابی برای خدا و برای اجرای احكام الهی و استقرار عدالت بود كه با مجاهدت و ایستادگی به پیروزی رسید و ادامه یافت و دلها را تسخیر كرد، بنابراین انقلاب اسلامی در تاریخ ماندگار شد و ثبات و اقتدار معنوی پیدا كرد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه دشمنان انقلاب اسلامی و دستگاههای استكباری و صهیونیسم از درك علل ثبات و اقتدار معنوی انقلاب اسلامی عاجز هستند، خاطرنشان كردند: هزاران رسانه و صدها مغز و فكر با مدرنترین شیوه های تبلیغاتی و ترفندهای گوناگون، دائماً در حال تبلیغ و طراحی بر ضد نظام اسلامی هستند اما تاكنون نتوانسته اند به این نظام صدمه ای وارد كنند زیرا استحكام این نظام ریشه در بنای ایمانی و الهی آن دارد.

آیت الله خامنه ای تأكید كردند: امروز هیچ نظامی در دنیا همانند نظام اسلامی وجود ندارد كه با وجود حجم سنگین تبلیغات دروغ و مخرب و فشارهای سیاسی، اقتصادی و تحریم ها اینگونه مستحكم بایستد.

ایشان افزودند: نظام اسلامی از این پس هم در مقابل همه این فشارها خواهد ایستاد و امریكا و صهیونیسم و مجموعه مستكبران و زورگویان دنیا نخواهند توانست با ابزارهای سیاسی و اقتصادی و یا تهدید و تهمت و یا تحریك ایادی خود، اندكی این انقلاب را بلرزانند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه راز ماندگاری انقلاب اسلامی اتكاء به خداوند متعال و ایمان مردم است، خاطرنشان كردند: به همین دلیل است كه هرگاه توده عظیم مردم در سراسر كشور، برای انقلاب احساس خطر، و دشمنی جدی می كنند، بدون فراخوان به خیابانها می آیند و این همان اتفاقی است كه در روز 9 دی افتاد.

آیت الله خامنه ای با اشاره به تلاش همیشگی بدخواهان و معاندان انقلاب اسلامی برای كوچك نمایی حضورهای میلیونی مردم افزودند: راهپیمایی و حادثه روز 9 دی آنقدر عظمت داشت كه دشمنان اینبار نتوانستند عظمت آن را پنهان كنند و مجبور به تأیید آن شدند.

ایشان حضور در صحنه مردم، به هنگام احساس خطر برای نظام اسلامی را یك حركت ایمانی و قلبی و متأثر از انگیزه الهی دانستند و تأكید كردند: حضور عظیم و میلیونی مردم همچون راهپیمایی 9 دی فقط با اراده و دست قدرت الهی امكان پذیر است زیرا دلها به دست خداوند است و از آنجا كه نظام اسلامی، حركتی الهی است، خداوند از آن، اینگونه دفاع می كند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به عجز دشمنان از فهم این واقعیت افزودند: معاندان نظام اسلامی كه نمی توانند این حقایق را درك كنند، دائماً سخن از تهدید می گویند و تصور می كنند با ترفندهایی همچون حقوق بشر و یا دموكراسی می توانند برای جمهوری اسلامی نقطه ضعف بتراشند، در حالیكه افكار عمومی دنیا به این ترفندها با دیده استهزاء می نگرد.

آیت الله خامنه ای با تأكید بر اینكه ابراز نفرت مردم دنیا از سران استكبار نشانگر این است كه افكار عمومی دنیا شعارهایی همچون حقوق بشر و دموكراسی را از آنان باور نمی كند، خاطرنشان كردند: كسانی دم از حقوق بشر می زنند كه ابتدایی ترین حقوق انسانها را در زندانها و در سراسر دنیا و حتی در مورد ملت خود لگدمال، و شكنجه را رسماً قانونی می كنند. آیا این مایه سرافكندگی برای یك كشور نیست؟

ایشان افزودند: این مدعیان دموكراسی با مستبدترین و ارتجاعی ترین حكومتها در دنیا و از جمله در منطقه خاورمیانه و شمال افریقا عقد اخوت می بندند و بعد هم دم از دموكراسی می زنند.

رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: هنگامی كه افكار عمومی دنیا، این شعارها را با رفتارهای مدعیان حقوق بشر و دموكراسی مقایسه می كند، این ادعاها را به هیچ وجه باور نمی كند.

آیت الله خامنه ای افزودند: این مدعیان با چنین عملكرد و سابقه ای، جمهوری اسلامی ایران را كه قدرت به پای صندوق كشاندن 85 درصد صاحبان رای را دارد، متهم به نبود دموكراسی می كنند در حالیكه چنین سخنان و رویكردی از جانب امریكا و دیگر قدرتهای استكباری برای مردم دنیا مسخره است.

ایشان با اشاره به وجود فضای تهدید، تهمت و تحریم بر ضد جمهوری اسلامی در طول 30 سال گذشته و هوشمندی و تجربه اندوزی ملت ایران، خاطرنشان كردند: نظام اسلامی در چنین فضای سنگین تبلیغاتی و انواع فشارها، توانسته است به پیشرفت های شگرف كنونی در عرصه های دفاعی و علمی و فناوری از جمله زیست شناسی، هسته ای و لیزری دست پیدا كند.

رهبر انقلاب اسلامی حفظ وحدت آحاد مردم را خاری در چشم دشمنان، و اصلی ترین نیاز كنونی برشمردند و تأكید كردند: مهمترین هدف از حوادث دوران فتنه بعد از انتخابات، ایجاد شكاف بین آحاد مردم بود كه این هدف بدست نیامد و اكنون كاملاً مشخص شده است، كسانی كه در مقابل عظمت ملت ایران در انتخابات ایستادند، از ملت نیستند بلكه افراد ضد انقلاب صریح و یا افرادی هستند كه براثر جهالت و لجاجت خود همان كار ضد انقلاب را انجام می دادند و ربطی به توده مردم ندارند.

آیت الله خامنه ای خاطرنشان كردند: حركت آحاد مردم در راه خدا، اسلام و انقلاب اسلامی و پیاده كردن احكام اسلامی است و توده مردم راه خود را برای رسیدن به عزت و استقلال در پناه اسلام، ادامه خواهند داد.

ایشان افزودند: البته عده ای از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، با این نظام مخالف و خواستار بازگشت سلطه امریكا بودند كه اكنون نیز در خارج و داخل كشور هستند، و عده ای هم كه وابستگان زخم خوردگان از انقلاب و مزدوران رژیم طاغوت هستند، همان كینه های 30 ساله را دارند و خواهند داشت و عده دیگر نیز از اساس با حاكمیت اسلام و فقه اسلامی مخالف هستند.

رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: همه این افراد مجموعه كوچكی هستند و در مقابل، ملت عظیم ایران، با وجود برخی سلایق سیاسی متفاوت، در مسیر اسلام و اجرای احكام الهی، با یكدیگر متفق و متحد هستند.

آیت الله خامنه ای با اشاره به تلاش دشمنان، برای برهم زدن این وحدت كلمه و اتفاق نظر ملت، خاطرنشان كردند: به حول و قوه الهی، ملت ایران در روز 22 بهمن با وحدت كلمه و اتحاد خود همه مستكبرین از جمله امریكا، انگلیس و صهیونیستها را همانند گذشته مبهوت خواهد كرد.

ایشان تأكید كردند: جمهوری اسلامی ایران راه عزت در سایه اسلام، امنیت در سایه اسلام، عدالت در سایه اسلام و مردم سالاری برخاسته از اندیشه اسلامی را بدون هیچ تردید و سستی ادامه خواهد داد و جوانهای امروز و نسلهای آینده با استفاده از تجربه انباشته ملت ایران در مواجهه با استكبار، قله های پیشرفت را فتح خواهند كرد.

فرمانده كل قوا افزودند: ملتی هوشمند همچون ملت ایران كه دارای ایمان، ابتكار و آزادی ناشی از اسلام و انقلاب است، هیچگاه در حركت رو به جلو خود متوقف نخواهد شد.

آیت الله خامنه ای همه بخشهای كشور را به همت و تلاش مضاعف فراخواندند و با اشاره به پیشرفتهای بسیار خوب نیروی هوایی ارتش تأكید كردند: نباید به هیچ حدی قناعت كرد بلكه نیروی هوایی باید با استفاده از ابتكارها، به پیشرفتهای بیشتری دست یابد و همواره مظهر ایستادگی و اقتدار ملت ایران باشد.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود ایام دهه آخر صفر را متعلق به زینب كبری سلام الله علیها دانستند و با اشاره به عظمت، تأثیرگذاری و ماندگاری كار آن بانوی بزرگ، در طول تاریخ، خاطرنشان كردند: زینب سلام الله علیها، با انگیزه الهی و برای رضای خداوند متعال همه مصائب و محنت های بسیار سخت مربوط به حوادث عاشورا، از قبل از آن تا به شهادت رسیدن عزیزترین عزیزان خود و بعد هم دوران اسارت را تحمل كردند و به همین دلیل عظمت كار آن بانوی بزرگ در نزد خداوند به هیچ وجه قابل توصیف نیست.

آیت الله خامنه ای، زینب سلام الله علیها را یك ولی الهی بی نظیر در طول تاریخ خواندند و تأكید كردند: ماندگاری و گسترش اسلام، راه خدا و ارزشهای اسلامی، همه به بركت نیت الهی و صبر عظیم امام حسین (ع) و زینب سلام الله علیها و ایستادگی و تحمل مصائب از طرف آن دو بزرگوار است.

در ابتدای این دیدار امیرسرتیپ شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ضمن گرامیداشت خاطره بیعت تاریخی جمعی از افسران و كاركنان نیروی هوایی با امام خمینی (ره) در 19 بهمن 57، گزارشی از اقدامات نیروی هوایی ارتش در بازسازی، طراحی و ساخت تجهیزات پیشرفته، برگزاری دوره های مهارتی و آموزشی، اجرای رزمایش میلاد نور ولایت، و افزایش و ارتقای توان رزمی این نیرو ارائه كرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “رهبر انقلاب:اصلی‌ترین نیاز امروز جامعه وحدت است”

 1. ناشناس گفت:

  چقدر خوب بود این روزها مشاوران ایشان این حدیث پیامبر رو برای ایشان یاداوری میکردند:الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم.
  لطفا نظرمو سانسور نکنید.

 2. yek dust گفت:

  قابل توجه دوستان ولايي سايت كلمه:
  مهمترین هدف از حوادث دوران فتنه بعد از انتخابات، ایجاد شکاف بین آحاد مردم بود که این هدف بدست نیامد و اکنون کاملاً مشخص شده است، کسانی که در مقابل عظمت ملت ایران در انتخابات ایستادند، از ملت نیستند بلکه افراد ضد انقلاب صریح و یا افرادی هستند که براثر جهالت و لجاجت خود همان کار ضد انقلاب را انجام می دادند و ربطی به توده مردم ندارند.

 3. امام خمینی عزیز این لحظات چقدر کمبودت حس میشود ،کاش دوباره برگردی،تو همیشه همراه با مردم بودی….

 4. از رهبر انقلاب تقاضا داريم به نيروهاي تحت امر خود دستور بدهند از حمله به مردم معترض در 22 بهمن خوداري كنند و در مقابل شعارهاي اعتراض آميز آنان خويشتنداري كنند تا ان شائالله وحدت حاصل شود.

 5. ناشناس گفت:

  از رهبر انقلاب استدعا داریم به جوان های مردم رحم کند این ها فرزندان این ملت هستند نباید کشته شوند

 6. وطندوست گفت:

  اصلیترین نیاز جامعه میدانید چیست، خیلی ساده است، آزادی بیان، دموکراسی واقعی ، اجرا کردن قانون به معنای واقعی و تبعیت از آن، شنیدن حرف دل مردم، حکومت به معنای واقعی مردمی ،امید به آینده و زندگی ،نبودن غم در جامعه،وجود داشتن رسانه ملی حقیقت گو، وجود انتخابات واقعی و احترام به رای مردم،و……..