سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مبداء انحرافات صورت گرفته از 22 بهمن 57...
» آیت الله دستغیب در دیدار با جمعی از فرهنگیان مطرح کرد:

مبداء انحرافات صورت گرفته از 22 بهمن 57

چکیده :به نظر می رسد امروز تمام امور مملکت از طریق سپاه ونیروی انتظامی صورت می گیرد و مردم هیچ نظر و اراده ای ندارند واین مبداء انحراف از بیست ودوم بهمن پنجاه و هفت است//هر بیست ودوم بهمن مردم بدنبال همان آثار بیست ودوم بهمن پنجاه و هفت هستند و چون آن را مقبول می دانند ،نمی خواهند که از آن وضع خارج شوند؛ چون اگر آن وضع نباشد خبری از جمهوری اسلامی ایران نخواهد...


کلمه:آیت الله علی محمد دستغیب،عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:صداوسیما باید حق طلب و حق جو و واقع بین باشد، شورای نگهبان باید نگهبان قانون اساسی که همان نظررسول اکرم(صلوات الله علیه) هست باشد، قوه قضائیه باید مستقل وبر مبنای احکام الهی باشد، نیروی انتظامی نباید در سیاست دخالت داشته باشد و به نظر می رسد امروز تمام امور مملکت از طریق سپاه ونیروی انتظامی صورت می گیرد و مردم هیچ نظر و اراده ای ندارند واین مبداء انحراف از بیست ودوم بهمن پنجاه و هفت است.

به گزارش کلمه آیت الله علی محمد دستغیب در دیدار با جمعی از فرهنگیان با تسلیت ایام اربعین حضرت حسین بن علی (علیهما السلام) گفت:در زیارت اربعین آمده است : ” وبَذَلَ مُهْجَتَهُ فیكَ لِیَسْتَنْقِذَ عِبادَكَ مِنَ الْجَهالَةِ وَ حَیْرَةِ الضَّلالَةِ” : یعنی امام حسین (ع) خون دل را هم دادند که مردم را از نادانی و گمراهی نجات دهد.

وی تصریح کرد:معنی کلام حضرت این است که حضرت حسین بن علی (علیهما السلام) وائمه اطهار اینطور بودند که خودشان را فدای ارشاد و هدایت مردم می کردند ؛یعنی برای اینکه مردم را از گمراهی مانند بت پرستی وتوجه به غیر خدا نجات دهند حاضر بودند جانشان را فدای این مطلب کنند.

وی با بیان اینکه بعضی را مثل حضرت ابراهیم (ع) در آتش انداختند که خدایتعالی نخواست و آتش بردا و سلاما شد. بعضی را هم مثل حضرت زکریا ما بین درخت گذاشتند ودرخت را با اره بریدند که چرا ایشان مردم را به خداپرستی دعوت کرده است. وبعضی را هم مانند حضرت یحیی به خاطر اینکه حکم شرعی خدا را گفت سر شریفش را از بدنش جدا کردند ودر طشت گذاشتند و جلوی طاغوت زمان بردند تاکید کرد:قضایایی که برای حضرت حسین بن علی (علیهما السلام) پیش آمد همه اش به خاطر این بود که ایشان سخن از حق می گفت؛ می گفت: ای مردم دنیا پرست نباشید، بت پرست نباشید، شخص پرست نباشید، فقط خدا را در نظر داشته باشید لذا به آرزوی خودشان که رضای خدایتعالی بود رسید در همان وقتی که از اسب به روی زمین افتاد فرمود:” رضاً بقَضائک، تَسلیماً لأمرِک، لا مَعبودَ سِواک” : یعنی من به قضای خدا راضی هستم؛ قضای خدا این بود که این آقا می خواست خودش را فدای دین کند ، خودش را فدای آزادی مخلوق کند، خودش را فدای این بکند که مردم را بکشاند به سوی بهشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به پیش رو بودن 22 بهمن گفت:الحمد لله که زمان طاغوت ها گذشت ویک بیست ودوم بهمنی پیش آمد که حاصل زحمات طاقت فرسای مردم وندای یک شخص موحّد بود که دعوت به خدا وپیروی از سنت حضرت ختمی مرتبت (صلی الله علیه وآله وسلم) می کرد.

وی تصریح کرد:تمام سعی حضرت امام خمینی (ره)این بود که تمام اعمالش مطابق با قرآن وسنت باشد وحاضر بود جان خویش را هم در راه این مطلب بدهد، یعنی حاضر بود جانش را فدای مردم مسلمان وحق جو بکند.

آیت الله دستغیب خاطرنشان کرد:بیست و دوم بهمن سال پنجاه و هفت روزی بود که مردم برای حق خواهی و عدالت قیام کردند، برای اینکه ظلم وستم ها از بین برود قیام کردند، برای این بود که علمای راستین و حق جو بتوانند حرفشان را بزنند، برای این بود که مردم اگر احیانا حرف حقی دارند بزنند، روز ایثار و برادری ویگانگی مردم بود و تقریبا هم سوء ظن ها از بین رفت و مردم هم دوستیشان بر مبنای خدایتعالی بود . بعد هم که دفاع مقدس پیش آمد و مردم خداجو فرزندانشان را تقدیم این انقلاب کردند.

وی با بیان اینکه بیست و دوم بهمن هر سال ادامه همان بیست و دوم بهمن سال پنجاه و هفت می باشد؛ که در یک جمله همه مردم خواسته ” استقلال، آزادی ، جمهوری اسلامی” را داشتند گفت:هدف از استقلال این بود که ما نمی خواهیم به هیچ کشوری وابسته باشیم نه به آمریکا، نه به شوروی، ونه به چین و غیره.

وی ادامه داد:مردم می گفتند که ما می خواهیم آزاد باشیم (البته نه آزادی به معنای بی بند وباری) یعنی آزادی در دینشان ، آزادی در انتخاب شغل، آزادی در بیان( به خصوص شخصی که عمری درس خوانده است و زحمت کشیده است بتواند حرف بزند واینطور نباشد که تحت سیطره عده ای باشد)، آزادی درجهات زندگیشان؛ مردم می خواهند امنیت داشته باشند واینطور نباشد که عده ای بریزند در خانه هایشان وبه هر طوری که دلشان می خواهد راه بروند، مردم می خواهند که آبرویشان در خطر نباشد که هر گروهی یک دفعه بیایند وآبروی آنها را ببرد.

آیت الله دستغیب تصریح کرد:هدف مردم از جمهوری اسلامی این بود که رای، رای ما باشد یعنی جمهور مردم همانطور که در اکثر کشورها همین طور است. 2/98 درصد مردم ایران رای به جمهوری اسلامی دادند. مردم در هر بیست ودوم بهمن همین را می خواهند ” استقلال، آزادی،جمهوری اسلامی” که انشاء الله در همین بیست ودوم بهمن نیز همین خواست باشد.

وی خاطرنشان کرد:حضرت امام خمینی (ره) و علما ومجتهدین برای تدوین این قانون اساسی زحمت کشیدند؛ همه سعی امام این بود که قانون اساسی مطابق با قرآن وسنت باشد. در هر اصلی که می خواستند تدوین کنند آیه ای از قرآن یا سنّت یا نهج البلاغه را می آوردند.

آیت الله دستغیب با بیان اینکه تمام سعی امام بر این بود که به قانون اساسی عمل شود، نظر امام این بود که مجلس یک مجلس مستقلّی باشد، قوه قضائیه یک قوّه مستقلی باشد وهمین طور سایر قوا گفت:همانطور که حفظ قرآن وسنت بر عهده مردم است، حفظ قانون اساسی هم نیز بر عهده ایشان است ؛همه مردم باید امربمعروف ونهی از منکر کنند واین فقط مختص به مجلس خبرگان نباشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد:نمی شود که فقط یک شخص عهده دار مملکت گردد قانون باید باشد که ولی فقیه هم در این قانون اساسی گنجانده شده است .البته کسی نباید منکر ولی فقیه شود وهیچ مسلمانی نباید انکار کند؛ بالاخره یک مجتهد وفقیه عادلی باید میدان دار باشد ولی این طور نیست که قانون به کنار گذاشته شود، قانون باید باشد والّا یک نفر که نمی تواند هفتاد میلیون را اداره بکند.

وی تصریح کرد:قوای انتظامی از سپاه ونیروی انتظامی وارتش باید منافع مردم را در نظر بگیرند نه منافع خودشان را، یعنی آنها باید حافظ جان ومال وآبروی مردم باشند واگر خارجی ها قصد تهاجم داشتند جلوی تهاجم آنها را بگیرند؛ نه اینکه همه را فدای منافع خودشان بکنند. قوای انتظامی باید پشت سر علما باشند نه اینکه بیایند یک کاری کنند که این ها را از میدان خارج کنند وهیچ کس هیچ آبرویی نداشته باشد غیر از آنهایی که تابع آنها باشند.

آیت الله دستغیب در ادامه خاطرنشان کرد:اگربه وضع اولیه بیست ودوم بهمن سال پنجاه وهفت بازگشت می کردند،چقدر خوب بود، چه گلستانی ما داشتیم، همه دنیا انگشت به دهان می ماندند.

وی ادامه داد:بیست ودوم بهمن روز تجلی اوصاف خدایتعالی است و جایگزین کردن عدالت بجای ظلم وپیداکردن مقام بزرگ انسانیت که تمام این موارد فراموش شده بود؛ لذا هر بیست ودوم بهمن مردم بدنبال همان آثار بیست ودوم بهمن پنجاه و هفت هستند و چون آن را مقبول می دانند ،نمی خواهند از آن وضع خارج شوند؛ چون اگر آن وضع نباشد خبری از جمهوری اسلامی ایران نخواهد بود.

آیت الله دستغیب گفت: باید ملاحظه کرد که شعار بهمن پنجاه و هفت، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی برای همه است یا فقط برای عده ای این معنا حاصل است؟ مردم در هر بیست ودوم بهمن هر سال خواستار اجرای دقیق قانون اساسی هستند ونادیده گرفتن این خواست موجب انحراف از بهمن پنجاه و هفت است.

وی ادامه داد:مردم ایران خواستار تحقق اهداف رسول الله(صلی الله علیه وآله وسلم) وائمه هدی (علیهم السلام) می باشند نه اینکه خواستار تحقّق چند نفر که وضعشان در نزد مردم معلوم نیست باشند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد:صداوسیما باید حق طلب و حق جو و واقع بین باشد، شورای نگهبان باید نگهبان قانون اساسی که همان نظررسول اکرم(صلوات الله علیه) هست باشد، قوه قضائیه باید مستقل وبر مبنای احکام الهی باشد، نیروی انتظامی نباید در سیاست دخالت داشته باشد و به نظر می رسد امروز تمام امور مملکت از طریق سپاه ونیروی انتظامی صورت می گیرد و مردم هیچ نظر و اراده ای ندارند واین مبداء انحراف از بیست ودوم بهمن پنجاه و هفت است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

42 پاسخ به “مبداء انحرافات صورت گرفته از 22 بهمن 57”

 1. آرش رحمانی گفت:

  زنده باد روحانی سبز اندیش آیت ا… دستغیب

 2. محمدرضا همت گفت:

  درود بر دستغیب که حقا کلام امام از دهانش خارج می گردد.
  یا حسین …میر حسین
  تا 22 بهمن سبز همه ما استوار ایستاده ایم تا طلوع سبز آزادی
  نحن غالبون

 3. سید محمد طباطبایی گفت:

  درود بر این روحانی شجاع که آخرت را فدای دنیا نمی کند
  مسجد قبا امروز پناه عاشقان واقعی اباعبدالله الحسین و مروج دین رحمانی است.
  روحانیون و مسجدی های شجاع شیراز امروز موجب افتخار و سند مردم مداری هستند
  امیدوارم که همگان سخنان حکیمانه ایشان با بشنوند و نصب العین قرار دهند.

  یا حسین / میر حسین

 4. ناشناس گفت:

  سلام و درود بر آیت ال… دستغیب

  با تشکر و احترام نسبت به مواضع همیشگی جناب عالی و امید برای احقاق حق میلیونها ایرانی

  با وجود اینکه نظریه ولایت فقیه در حوزه علمیه قم نیز حتی در بین مراجع عظام مخالفانی دارد و طبعا در بین مسلمانان بسیاری نیز در ایران و دیگر نقاط جهان فاقد پذیرش سراسری میباشد، بهتر نیست “هیچ مسلمانی نباید انکار کند” را به “بنا بر قانون اساسی فعلی باید به ولی فقیه احترام گذاشت” تغییر دهیم؟!

  مسلما نظریه ولایت فقیه که عمری تقریبا 200 ساله در فقه شیعی دارد، و همیشه در بین علمای اسلام مورد نقد و اختلاف بوده است، با کمال احترام به مسلمانانی که عقلانیش می دانند، نمیتواند به عنوان شرط مسلمانی فرض شود.

  با تشکر همیشگی از امر به معروف و نهی از منکرهای همیشگی این مرجع سرافراز

 5. درود بر آیت الله دستغیب،الهی خداوند پشت و پناه شما باشد،سخنان شما بر دل نشست ،آنچه که از دل بر آید لاجرم بر دل نشیند ،در این نامه همه جا از حق مردم سخن گفته بودید ،خدا شما را برای ملت حفظ کند.

 6. عادل گفت:

  خدا علمای مردمی رو حفظ کنه.

 7. آفرین به مرجع سبز گفت:

  آفرین به مرجع سبز: بالاخره یکی رسما باید جلوی نظامیان زیاده خواه بایستد

 8. آرش از اطریش گفت:

  درود بر تو انسان فرهیخته و مسلمان واقعی .

 9. ناشناس گفت:

  بهمن 57 و 58 یادش به خیر باد. چه کسی فکر می کرد حتی آزادی بیان هم نداشته باشد.

 10. محمد گفت:

  منتظر بیانیه فوق العاده تند مرجع ما باشید

 11. ناشناس گفت:

  ایشون رساله ندارن؟

 12. منصوره گفت:

  منم اين سوالو دارم : ایشون رساله ندارن؟

 13. صبا گفت:

  سلام
  من با این که ولایت فقیه را قبول دارم نظر دوم را تایید می کنم

 14. ايراني گفت:

  درود بر روحانيان سبز انديشي چون آيت الله دستغيب كه آبروي ايران و شيعيان مي باشند، اگر تمام روحانيان اينگونه فكر و عمل مي كردند حالا اين هجمه بر دين اسلام نمي رفت و مردم ايران مورد تحقير جهانيان قرار نمي گرفتند. بلكه ملتي مي بودند با اكثريت شيعه كه تمام مذاهب و اديان ديگر را به طور واقعي به رسميت مي شناسند و مردم به جاي حمله به يكديگر با هم دوست بودند و خودي و غير خودي نداشتيم.

 15. مرتضي گفت:

  در پاسخ به دوست عزيز نا شناسي كه از اين گفته آيت الله دستغيب: “البته کسی نباید منکر ولی فقیه شود وهیچ مسلمانی نباید انکار کند” كمي خرده گرفته‌اند!
  اگر نظر آيت الله دستغيب درباره ولايت فقيه را در نظر بگيريم آنگاه شما هم مي‌پذيريد كه هيچ مسلمان شيعي مخالف ولايت فقيه نمي‌باشد!!
  زنده باد روحانی سبز اندیش آیت ا… دستغیب

 16. ناشناس گفت:

  سلام علمايي چون آيت الله دستغيب حجت مابراينکه بنيان جمهوري اسلامي براشتباه نبوده مي باشند …

 17. Javad Shiraz گفت:

  وضع ازادی را بوضوع دیدیم )بزرگترین زندان روزنامه نگاران در دنیا(
  جمهوری، در انتخابات گذشته به خاک سپرده شد.
  اسلامی، بی حرمتی به ایت الله دستغب شیرازی، بیات زنجانی، ثانئ و هزاران مسلمان مخلس که در مسلمانیشان شکی نیست.
  استقلال: وابستگی به دو کشوربزرگ کمونیستی که وجود خدا را انکارمیکنند و مسلمانان را در روز روشن در خیابانها به قتل میرسانند)اولقورها رابطه با امریکا میتواند توجیه پذیرتر با شد تا چین و شوروی چرا که به مسیحیان کا فر اتلاق نمی شود
  کافر کسی است که وجود خدا را انکار کند و معامله با کا فر حرام است.

 18. ناشناس گفت:

  برای دیدن رساله معظم له به سایت ایشان مراجعه نمایید http://www.dastgheib.ir

 19. ناشناس گفت:

  اگر به سایت معظم اله رجوع شود زساله ی ایشان در دسترس است!!

 20. ناشناس گفت:

  ایشان رساله دارند و مقلدین فراوانی نیز دارند. به ویژه در شیراز

 21. عباس گفت:

  باید توجه داشت در جامعی زندگی میکنیم که دیگر کلی گویی فایده ای ندارد باید وارد مصادیق شد اینکه نیروی انتظامی باید به نفع مردم عمل کند مطلبی نیست که هر فردی به راحتی حرف شما را قبول کند زیرا که تعریف شما از مردم تعریفی غیر مرسوم است تعریف شما از تخلف در انتخابات تعریفی غیر مرسوم است تعریف شما از شهادت و از انقلا و از خیلی موارد دیگر تعریفی غیر مرسوم است پس اول ادبیات و تعاریفمان راصریح مشخص کنیم بعد شروع به ارزیابی و نتیجه گیری کنیم

 22. yasi گفت:

  سلام به شهيد زنده. آيت الله دستغيب.
  شهيد زنده
  يعني انساني كه جان خويش را بر كف ميگيرد و با وجود اين همه ظلم جانب خدا و مردم را ميگيرد و از بيداد زمانه بيزاري ميجويد. كل يوم عاشورا يعني جدا شدن امسال آقاي دستغيب از مداحان بي خاصيت به جا مانده از تاريخ.اين جنگ در طول تاريخ بوده و خواهد بود.جنگ بين نفاق و دورويي و حق خواهي و ازادگي.

 23. زنان سبز گفت:

  خونی که در رگ ماست هدیه به مرجع ماست

 24. حسین گفت:

  درود بر تمامی مراجع عالی قدر تقلید از آیت الله نوری همدانی گرفته تا آیت الله منتظری(ره)
  درود فراوان بر مراجع شجاع که در تمام سختی ها و شادیها با مردمند.
  درود فراوان بر مراجع تقلیدی که همه مردم را شهروند این مرزوبوم میدانند.
  درود فراوان بر مراجع تقلید که به فکر ترویج اسلام ناب محمدی هستند نه آنهایکه اسلام را فدای نظام …میکنند.

 25. علی گفت:

  در جواب برادر ارجمندم جناب مرتضی

  بنده از صحبتهای آن دوست ناشناس خرده گرفتنی ندیدم.

  ایشان سوال کردند کلمه “نباید” در جمله مرجع بزرگوار، “هیچ مسلمانی نباید انکار کند” وزنی دارد و بار معنایی که مسلمانان را موظف به قبول “ولایت فقیه” میداند. در حالیکه شما اذعان دارید که نظریه حکومتی ولایت فقیه، فارغ از اینکه عقلانی یا غیر عقلانی بدانیمش، امروز مدعیانی سعی در القای آن به عنوان “اصل ششم” دین اسلام دارند که بدعتی بسیار عجیب است!! در چنین زمانی چینش کلمات بسیار حساسیت برانگیز میباشد و بنده حدس میزنم سوال دوستمان هم در همین زمینه بود.

  با کمال احترام

 26. حسین سبز اندیش گفت:

  با سلام خدمت ملت بزرگوار و همیشه سبز اندیش ایران
  حال که به لطف پایداری شما بزرگواران وخون پاک شهیدانمان در راه اعتلای ایران در تاریخ ۲۰۰ساله مبارزه با استعمار واستبداد دیکتاتوری به پیروزی هایی رسیده ایم و{انشاا…به پیروزی های بزرگتری خواهیم رسید}این حقیر از شما بزرگواران درخواست میکند بیاییم شعارهایمان را بر محور خواسته ها ومطالبتمان تنظیم کنیم وتا نهادینه شدن انها پایداری کنیم اما بدون خشونت وداشتن صبر.
  {ولطفا از دادن شعارهای ساختار شکنانه وتوهینی جدا خودداری کنیم.که این کار تنها از اثر بخشی جنبش مان کم می کند وبجای جذب بیشتر موجب ریزش وکم اثر تر شدن جنبش میشود و باعوامل نفودی که از این گونه شعارها می دهند همراه نشویم وآنها را طرد کنیم.}

  ازجمله شعارهای براساس مطالبات وحقوق مسلم مان:

  آزادی رسانه آزادی انتخاب حق مسلم ماست
  زندانی سیاسی آزاد باید گردد
  تجمع صلح آمیز حق مسلم ماست
  آزادی اندیشه حق مسلم ماست
  استقلال آزادی جمهوری اسلامی واقعی
  نفی خشونت.نفی لباس شخصی هاو…………
  و {بر محور شعار (((رفراندوم)))تمرکز کنیم }ونیز {((شعارهای اقتصادی)) هم بدهیم}

  وموارد دیگر که براساس بیانیه های اخیر ومطالبات وایتکارات واقعی ملت سبز اندیش مسلمان ایران میتواند شکل بگیرد.
  {ونیز می خواستم یک درخواست دیگر از ملت بزرگوار وهمیشه سبز اندیش ایران داشته باشم که علاوه بر دادن شعارها براساس خواستها ومطالبتمان وداشتن نماد سبز که مظهر هویت اسلامی وایرانی ما وجز ماهیت جنبش الهی مردمی ما حساب می شود هر کداممان (((با یک شاخه گل)))در راهپیمایی ها شرکت کنیم که این علاوه بر کاستن از خشونت احتمالی موجب همراهی دیگران هم خواهد شد ونیز این گونه به همه نشان می دهیم که جنبش ما یک جنبش صلح طلب وحق جوست. وبا وجود هرگونه خشونت مخالف است وتنها می خواهدکه ایران واقعا برای همه ایرانیان باشد که در آن (((حقوق وکرامت همه انسان ها )))ارزشمند شمرده می شود.}
  و بیاییم از این به بعد برای اثر گذاری بهتر ونتیجه گیری بهتر وسریعتر {{{نا فرمانی (های)مدنی}}} را یاد بگیریم وانجام دهیم با صبر حوصله و امید

  وبه قولی جنبش سبز رابا صبر و امید زندگی کنیم که
  به امید خدا و همبستگی جنبش سبز ما پیروز خواهیم بود.

 27. آزادی خواه گفت:

  عرض سلام و ادب حضور روحانی بزرگوار جناب آقای دستغیب
  من یک مسلمانم، هر چند مسلمان نیستم ، پیرو آیین محمدم، هر چند نیستم،اما دوست دارم باشم و طالب حق و حقیقتم.
  مسلمان واقعی به معنی حقیقی کسی است که جز بخاطر خداوند و برای خداوند چیزی را نخواهد و برای رضایت خداوند بزرگ قیام به عدالت کند حتی به قیمت جانش که البته جان کمترین چیزی است که می توان به پیشگاه خدای مهربان تقدیم کرد. از خدا می خواهم که اجازه دهد در راه خواست او و مبارزه با ظلم این ستمگران که خون مردم را در طی سالیان توی شیشه کردند، جانم را به او تقدیم کنم.
  *به امید آزادی به معنای حقیقی*

 28. حسین سبز اندیش گفت:

  ای مرجع آزاده سبز اندیش ومردمی

  تشکر تشکر تشکر

 29. سهراب گفت:

  درود بر دستغیب

 30. از شیراز گفت:

  پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله حاج سید محمد علی دستغیب
  http://www.dastgheib.ir

 31. مقلد آیت الله دستغیب گفت:

  ابالفضل علمدار *** دستغیب ما نگهدار

 32. ساسان گفت:

  زنده باد مرجع عالیقدر آیت ا… دستغیب

 33. هانیه گفت:

  چند روز پیش خبرحمله بسیجیان رو به مسجد قبا شنیدم(مسجد آیت الله دستغیب) حالا فهمیدم که اون حمله ها بخاطر مواضع به حق آیت الله هست .
  هرکس که بسیجیان مخالفش باشند معلومه که آدم حق شناسیه .
  در ضمن اینجور که من فهمیدم ایشون رساله هم دارند .

 34. ترنم سبز گفت:

  روحانی مسلمان
  برس به داد اسلام
  مراجع ازاده حمایت حمایت

 35. مقلد آیت الله دستغیب (آقو) گفت:

  در جواب سوالی که چند نفر از دوستان که پرسیده بودن ایشون رساله دارند یا نه باید بگم بله با مراجعه به سایت ایشون(Dastgheib.ir) با سایت مکاتبه کنند .

 36. mehrdad nosrati mehreshaer گفت:

  بهار انقلاب را دی کردند و صبح امید مردم را شام تیره /چه باید کرد با برادرانی که یوسف ماه چهره چنین انقلابی را در چاه نابرادری انداختند که با استفاده از پتانسیل 1400 سال ایمان مردم به دین آزادی بخش و روحانیتی که مدعی پرچمداری آن بوده شکل گرفت.
  و چه پاسخ خواهند گفت خون مردانی مرد را که در تاریخ بی نظیر بودند . خون سیدالشهداء حمزه را , خون شیرمردی چون مالک را , خون صبور صبّاری چون اباذر را , خون ……

  رطب خورده

  اگرچه بهار تو را دی کنند
  اگرچه بر آئینه ها قی کنند
  اگرچه شب و روز هو هو زنند
  و تکرار نامت پیاپی کنند
  در این عصر تکرار فتنه که قوم
  برآنند تا ناقه را پی کنند
  کسی نیست تا خورده گیری کند
  رطب خورده منع رطب کی کنند
  صدای تو می خیزد از سینه ها
  نفس را که سوزنده در نی کنند
  صدایی که می گوید او می رسد
  و مردان , که همراهی وی کنند
  شبان بُز دلی کرده از ترس گرگ
  کجایند تا گله را هی کنند
  کسانیکه با اسب جادوی عشق
  زمین دل افسرده را طی کنند
  کسانیکه با یک اشاره به تاک
  سرِ شاخه انگور را مِی کنند
  صدای تو می گوید او می رسد
  بگو راهی از عرش تا ری کنند
  از مجموعه تیه / بند اول , بند هیس / مهرداد نصرتی مهرشاعر

 37. امیر گفت:

  درود بر آیت الله دستغیب

  کسانی که ایشون رو می شناسن می دونن که آدم معتدلی هست و کمتر پیش میاد که اینجوری تند و صریح حرف بزنه

  دیگه کارد به استخوان مراجع واقعی رسیده

 38. بهرام گفت:

  مرد و زن کشته ای
  پُر ستم گشته ای
  بشنو از کشورم
  نیستی …رم

  دخت و پورم چه شد
  بی گنه کشته شد
  پیکرِ او کجاست
  پشتِ این کشته هاست

  کشته ها پشته است
  پشت ایران شکست
  از ستم از دروغ
  …ری بی فروغ

 39. بسیجی سبز اندیش گفت:

  ای مرجع ازاده حمایتت میکنیم

 40. ناشناس گفت:

  درود بيكران بر او باد

 41. مریم گفت:

  درود و سلام بر آیت الله دستغیب که اینطور با وجود خطرات فراوان از سوی مخالفان و انحصار طلبان سخن حق را بر زبان شان جاری کردند .

  ای مرجع آزاده حمایتت میکنیم .

 42. سوده گفت:

  زنده باد ایت الله دستغیب……..خدا حفظت کنه