سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » افشای جزئیاتی تازه از كلاه‌برداری هسته‌ای غرب...

افشای جزئیاتی تازه از كلاه‌برداری هسته‌ای غرب

چکیده :آمریكا، روسیه و فرانسه برای قانع كردن طرف ایرانی به دادن كل مقدار اورانیوم، اقدام به ارائه توجیهات بی‌اساس كردند، از جمله این‌كه به دلیل پرت بالای سانتریفیوژهای روسی، برای غنی‌سازی تا 20 درصد باید حدود 500 كیلو اورانیوم اضافه تحویل داده شود و همچنین به دلیل هزینه‌های بالای تغییر خط تولید، باید تبادل در یك مرحله انجام...


کلمه:در حالی‌كه آمریكا، روسیه و فرانسه با اصرار بر تبادل هسته‌ای قصد خارج كردن بخش عمده دستاورد چهار ساله غنی‌سازی ایران را داشتند، یك منبع آگاه در گفتگو با آینده جزئیات تازه‌ای از این طرح را كه از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی، كلاهبرداری هسته‌ای  توصیف شده را تشریح كرد.

به گزارش «آینده»، این منبع آگاه افزود: پیشنهاد آمریكا برای خارج كردن فوری 1200 كیلوگرم اورانیوم از ایران تمركز داشت كه با تدبیر رهبر انقلاب، تنها با معاوضه همزمان 800 كیلوگرم اورانیوم در خاك ایران، آن‌هم در دو مرحله و هر مرحله 400 كیلوگرم موافقت شد و این اقدام كه اهداف آن‌ها را خنثی كرده بود، موجب عصبانیت طرف مقابل گردید.

آمریكا، روسیه و فرانسه برای قانع كردن طرف ایرانی به دادن كل مقدار اورانیوم، اقدام به ارائه توجیهات بی‌اساس كردند، از جمله این‌كه به دلیل پرت بالای سانتریفیوژهای روسی، برای غنی‌سازی تا 20 درصد باید حدود 500 كیلو اورانیوم اضافه تحویل داده شود و همچنین به دلیل هزینه‌های بالای تغییر خط تولید، باید تبادل در یك مرحله انجام شود.

این منبع آگاه افزود: در حالی‌كه بنابر اطلاعات موثق اولاً سیستم غنی‌سازی روسیه پیشرفته است و دارای پرت بسیار ناچیز و در حد كمتر از 2 دهم درصد بوده و ثانیاً به دلیل این‌كه اورانیوم 5/3 درصد ایران توسط نسل قدیمی سانتریفیوژ P1 تولید شده، دارای سطحی از كیفیت و خلوص است كه در صورت تزریق آن به سانتریفیوژ‌های پیشرفته فعلی روسیه و تجهیزات فرانسوی، موجب آسیب دیدن آن‌ها می‌شود و طرف مقابل در صدد است تنها اورانیوم 5/3 درصد را از دست ایران خارج كند و قصد ندارد همین اورانیوم را به میله سوخت تبدیل كند. بلكه سوخت 20 درصد مورد نیاز را از محل اورانیوم تهیه شده خود تأمین خواهد كرد.

این منبع در خاتمه گفت: مسئولان مربوطه باید در اظهارنظرهای خود دقت كنند تا فریب توطئه طرف مقابل را نخورده و به گونه‌ای صحبت كننند كه حق را به جانب بیگانگان بدهند.

آخرین اخبار حاكی از آن است كه امروز احمدی‌نژاد که در گفت و گوی تلویزیونی خود ابتدا از طرح غرب استقبال کرده و انرا بلامانع دانسته بود، به صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی دستور داده تولید اورانیوم با غنای 20 درصد را آغاز كند .Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “افشای جزئیاتی تازه از كلاه‌برداری هسته‌ای غرب”

 1. سید حامد سبز گفت:

  ای بابا
  رییس جمهور مملکت کارش به جایی رسیده که واسه تبادل منابع کشورش باید از رعیت جماعت اجازه بگیره
  استغفر الله
  خدا هدایت کنه همه رو

 2. ستادهای سبز - شعار سبز گفت:

  *** ستادهای سبز – شعار سبز *** ( پخش کنید لطفا ! )

  > نهضت ما حسینیه / راه سبز خمینیه …

  > روح منی خمینی ، بت شکنی خمینی …

  > بانگ «جرس» از سینه ها فریاد دارد / تا جان به تن بر ضد این بیداد دارد …

  > زندانی سیاسی آزاد باید گردد / جمهوری اسلامی احیا باید گردد …

  > ما پیرو (لشکر) حسینیم / یاور میر حسینیم …

  > موسوی ، کروبی / استقلال آزادی / جمهوری اسلامی …

  > ما اهل کوفه نیستیم ، «حسین» تنها بماند …

  > روحانی مسلمان / برس به داد اسلام …

  > مراجع آزاده / آماده ایم آماده …

  > درود بر سه سید فاطمی / خمینی و موسوی و خاتمی …

  > اصالت بسیجی (سپاهی) ، حافظ جان ملت / اصالت قضایی ، حافظ داد ملت …

  > حکومت توهم ، قاتل جان مردم …

  > ای سیره ی خمینی ، « سید حسن خمینی » …

  > ….
  ( لطفا حتی المقدور از شعارهای تند پرهیز شود)