سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تاکید بر مطالبات مردم با شعار یا حسین و الله اکبر...
» بیانیه سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به مناسبت 22 بهمن:

تاکید بر مطالبات مردم با شعار یا حسین و الله اکبر

چکیده :تأکید بر مطالبه و خواسته آزادی و حقوق شهروندی با شعارهای «الله اکبر و یا حسین»، بیانگر این حقیقت انکار ناشدنی است که جنبش سبز با پیوند نسل امروز و نسل 57 زیر چتر انقلاب اسلامی، در پی تحقق آرمان های اصیل و جاویدان ملت ایران در انقلاب اسلامی یعنی استقلال، آزادی و جمهوریت در پرتو معنویت و دیانت است. و چرا چنین نباشد؟ ملتی که مصادره رأی و انتخاب خویش را بر نمی تابد چگونه می تواند انحراف و تحریف انقلابی را که مظهر اراده و پایمردی خویش بر والاترین آرمان های الهی و انسانی و ثمره مجاهدت های صادق ترین فرزندان و پاک ترین خون های عزیزان خویش است، با سکوت به نظاره...


کلمه:در آستانه سي و يكمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي ايران با انتشار اطلاعيه اي ضمن بزرگداشت اين روز تاريخ ساز، تأسف عمیق خود را از برخی اقدامات و اظهارات که ظاهراً با هدف جنگ روانی و ایجاد نگرانی و تردید در بدنه اجتماعی نسبت به شرکت در راهپیمایی 22 بهمن می شود، اعلام کرد و از مردم خواست در حضور آرام و سبز خود در این روز مراقب تحرکات مشکوک و سازمان یافته و شعارهای تحریک آمیز برخی عوامل باشند.

متن كامل اين اطلاعيه به نقل از پايگاه اطلاع رساني سازمان به شرح زير است:

ملت شریف ایران!

سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را در حالی گرامی می داریم که کشور با شرایط حساس و سرنوشت سازی روبرو است. از یک سو روند رو به گسترش جنبش اصلاحی سبز به رغم تمامی محدودیت ها و فشارها و سرکوب ها از عزم راسخ و اراده استوار ملت در استیفای حقوق شهروندی، پیگیری مطالبات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مشروع و قانونی خویش تا تحقق کامل آن و مقابله با تعرض و تحدید وجه جمهوریت نظام حکایت دارد و از سوی دیگر تحریف و وارونه نمایی آرمان ها و اهداف اصیل ملت بزرگ ایران در انقلاب اسلامی و برخورد متکبرانه و لجوجانه با اعتراضات و مطالبات قانونی و مشروع مردم، آشکارا نشان دهنده عدم تمایل جریان حاکم در به رسمیت شناختن موجودیت جنبش و بی تفاوتی عامدانه نسبت به مطالبات آن است.

در این میان ناکارآمدی کم نظیر دولتمردان کنونی در اداره امور وضعیت کشور را پیچیده تر و بحرانی تر کرده است. این وضعیت اگر چه دغدغه آفرین و نگران کننده، اما از وجهی دیگر مغتنم و امیدبخش است؛ چرا که بیش از هرچیز از حیات و ماندگاری پیام و فرهنگ انقلاب در عمق جان جامعه ایران و خودآگاهی و دلبستگی و مسئولیت ملی ایرانیان نسبت به آرمان های اصیل انقلاب خویش حکایت دارد. بدان گونه که پس از گذشت سه دهه از پیروزی انقلاب نه تحریف و انحراف از آن و دستبرد به دستاوردهای آن را برمی تابد و نه در عزم راسخ خود در روز آمد کردن آرمان های والای انقلاب و تلاش برای تحقق آن تردیدی به خود راه می دهد.

از این رو جنبش سبز را باید خیزش امید بخش دیگری، در ادامه حرکت اصلاح طلبانه ملت ایران، برای دفاع و پاسداری ازاهداف و آرمان های اصیل انقلاب دانست. تأکید بر مطالبه و خواسته آزادی و حقوق شهروندی با شعارهای «الله اکبر و یا حسین»، بیانگر این حقیقت انکار ناشدنی است که جنبش سبز با پیوند نسل امروز و نسل 57 زیر چتر انقلاب اسلامی، در پی تحقق آرمان های اصیل و جاویدان ملت ایران در انقلاب اسلامی یعنی استقلال، آزادی و جمهوریت در پرتو معنویت و دیانت است. و چرا چنین نباشد؟ ملتی که مصادره رأی و انتخاب خویش را بر نمی تابد چگونه می تواند انحراف و تحریف انقلابی را که مظهر اراده و پایمردی خویش بر والاترین آرمان های الهی و انسانی و ثمره مجاهدت های صادق ترین فرزندان و پاک ترین خون های عزیزان خویش است، با سکوت به نظاره بنشیند؟ 22 بهمن امسال فرصتی مغتنم و یگانه است تا جنبش سبز ملی ایران فارغ از انحصار و محاصره رسانه ای و دروغ ها و تزویرها و اتهام ها و هتاکی های ناجوانمردانه، در متن ملت بزرگ ایران ضمن اعلام پایبندی و دلبستگی مجدد با آرمانهای ملی انقلاب اسلامی بر عزم خستگی ناپذیر خویش در تحقق این آرمان های بلند تأکید ورزد و انزجار خود را از تلاش های حاشیه نشینان دیروز انقلاب و فرصت طلبان امروز و فرقه های بنیادگرای منحرف جدید التأسیس برای تحریف هویت و اهداف انقلاب اعلام کند. 22 بهمن ملت بزرگ ایران بار دیگر از عزم جاودانه خود در دفاع از اسلام رحمانی در برابر خشونت و کینه توزی به نام اسلام، از آزادی در برابر خودکامگی، از استقلال مبتنی بر موازنه منفی در برابر روابط مبتنی بر موازنه مثبت و حاتم بخشی از منابع و منافع ملی کشور برای جلب حمایت این و آن، از عدالت اقتصادی و برابری حقوقی در برابر ظلم و نابرابری و اجحاف، از جمهوریت و مردمسالاری در برابر آمریت و مطلقیت فردی، از رأفت و سماحت دینی در برابر کینه ورزی و خصومت آفرینی و تشویق به خشونت و ستاندن جان انسان ها به نام دین، از صداقت و اخلاق در برابر فریب و ریاکاری و از جمهوری اسلامی در برابر حکومت خودکامان تأکید خواهد کرد و به تقدیس کنندگان خشونت و پرستندگان قدرت ثابت خواهد کرد که خواست و اراده معطوف به جمهوریت و آزادی در پرتو دین رحمانی و آرمان رسیدن به جامعه ای عاری از فقر و ستم در این سرزمین هرگز خاموش شدنی نیست.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان همیشه جاوید انقلاب اسلامی و معمار و رهبر بزرگ آن امام خمینی، از ملت آگاه و فرهیخته ایران از هر قوم و مذهب و قشر و طبقه ای دعوت می کند تا با حضور در راهپیمایی این روز ملی همانند روزهای انقلاب، اراده و خواست ثابت و همیشگی خود را در تحقق نظام مبتنی بر آرمان های اسلامی و حق حاکمیت ملت و نفی استبداد با هر نام و رنگی مجدداً به نمایش بگذارند و به همگان تفهیم کنند مادام که آرمان های انقلاب در جان این ملت زنده است، خودکامگی در این سرزمین ممکن نیست.

سازمان تأسف عمیق خود را از برخی اقدامات و اظهارات که ظاهراً با هدف جنگ روانی و ایجاد نگرانی و تردید در بدنه اجتماعی نسبت به شرکت در راهپیمایی 22 بهمن می شود، اعلام می دارد. در عین حال از مردم آگاه و فهیم می خواهیم در حضور آرام و سبز خود در این روز مراقب تحرکات مشکوک و سازمانیافته و شعارهای تحریک آمیز برخی عوامل باشند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

14 پاسخ به “تاکید بر مطالبات مردم با شعار یا حسین و الله اکبر”

 1. حسین سبز اندیش گفت:

  با سلام خدمت ملت بزرگوار و همیشه سبز اندیش ایران
  حال که به لطف پایداری شما بزرگواران وخون پاک شهیدانمان در راه اعتلای ایران در تاریخ ۲۰۰ساله مبارزه با استعمار واستبداد دیکتاتوری به پیروزی هایی رسیده ایم و{انشاا…به پیروزی های بزرگتری خواهیم رسید}این حقیر از شما بزرگواران درخواست میکند بیاییم شعارهایمان را بر محور خواسته ها ومطالبتمان تنظیم کنیم وتا نهادینه شدن انها پایداری کنیم اما بدون خشونت وداشتن صبر.
  {ولطفا از دادن شعارهای ساختار شکنانه وتوهینی جدا خودداری کنیم.که این کار تنها از اثر بخشی جنبش مان کم می کند وبجای جذب بیشتر موجب ریزش وکم اثر تر شدن جنبش میشود و باعوامل نفودی که از این گونه شعارها می دهند همراه نشویم وآنها را طرد کنیم.}

  ازجمله شعارهای براساس مطالبات وحقوق مسلم مان:

  آزادی رسانه آزادی انتخاب حق مسلم ماست
  زندانی سیاسی آزاد باید گردد
  تجمع صلح آمیز حق مسلم ماست
  آزادی اندیشه حق مسلم ماست
  استقلال آزادی جمهوری اسلامی واقعی
  نفی خشونت.نفی لباس شخصی هاو…………
  و {بر محور شعار (((رفراندوم)))تمرکز کنیم }ونیز {شعارهای اقتصادی هم بدهیم}

  وموارد دیگر که براساس بیانیه های اخیر ومطالبات وایتکارات واقعی ملت سبز اندیش مسلمان ایران میتواند شکل بگیرد.
  {ونیز می خواستم یک درخواست دیگر از ملت بزرگوار وهمیشه سبز اندیش ایران داشته باشم که علاوه بر دادن شعارها براساس خواستها ومطالبتمان وداشتن نماد سبز که مظهر هویت اسلامی وایرانی ما وجز ماهیت جنبش الهی مردمی ما حساب می شود هر کداممان (((با یک شاخه گل)))در راهپیمایی ها شرکت کنیم که این علاوه بر کاستن از خشونت احتمالی موجب همراهی دیگران هم خواهد شد ونیز این گونه به همه نشان می دهیم که جنبش ما یک جنبش صلح طلب وحق جوست. وبا وجود هرگونه خشونت مخالف است وتنها می خواهدکه ایران واقعا برای همه ایرانیان باشد که در آن ((حقوق وکرامت همه انسان ها ))ارزشمند شمرده می شود.}
  و بیاییم از این به بعد برای اثر گذاری بهتر ونتیجه گیری بهتر وسریعتر {{{نا فرمانی (های)مدنی}}} را یاد بگیریم وانجام دهیم با صبر حوصله و امید

  وبه قولی جنبش سبز رابا صبر و امید زندگی کنیم که
  به امید خدا و همبستگی جنبش سبز ما پیروز خواهیم بود.

 2. مهرداد نصرتی مهرشاعر گفت:

  آیا می توان شعارهایی را انتخاب کرد که هم تامین خواسته های جنبش سبز را در خود داشته باشد و هم سایرین را در ابراز آنها همراه کند؟!
  برای مثال این شعارها می توانند حول محور الزام عملی به قانون اساسی باشند و …..

 3. سيد عمادالدين نسيمي گفت:

  ای توده دست قدرت از آستین برون کن وین کاخ جورکین را تا پایه سرنگون کن
  از اشک و آه ای دل، کی می بری تو حاصل از انقلاب کامل خود را غریق خون کن
  با صد زبان حق گو لب بند از هیاهو در پنجه غم او خود را چو من زبون کن
  چون کوه کن به تمکین ، بسپار جان شیرین وز خون خویش رنگین دامان بیستون کن
  با فکر بکر عاقل آسان نگشت مشکل دیوانه وار منزل در وادی جنون کن
  در راه عشق یاری، باری چو پا گذاری آن همتی که داری بر خویش رهنمون کن
  در انتظار آن گل فریاد کن چو بلبل آشفته زلف سنبل از اشک لاله گون کن
  فرخی یزدی لب دوخته

 4. سيد عمادالدين نسيمي گفت:

  افسوس از اين احزاب که در قبيله هاي خويش خزيده اند و هر يک به تنهايي سخن مي گويند :
  آيا مي دانيد اگر همه احزاب مخالف هم اکنون کشور اعم از مجاهدين انقلاب اسلامي و مشارکت و دوم خردادي و نهضت آزادي و جبهه ملي و کارگزاران و اعتماد ملي و و و . . . که هر کدام در جاي خود در حال مبارزه هستند ، اگر جبهه مشترکي تشکيل مي دادند ، آنهم نه کاملآ رسمي ، حتي در قالب يک بيانيه مشترک اعلام همبستگي مي کردند ، ، ، مي دانيد چه اتفاقي مي افتاد . . .
  حد اقلش اين بود که مي توانستند نماينده اي در سازمان ملل داشته باشند . . .
  و مردم معترض اتحادشان بيش از پيش مي شد چراکه هدف مشترک اتحاد مي آفريند . . .
  اما متآسفانه هنوز روشنفکران ما به اندازه مردم ما به اتحاد واقعي نرسيده اند . . .
  بايد از مردم ما ياد بگيرند که از هر سنخي ( مذهبي و غير مذهبي و فقير و غني و با سواد و بي سواد و دکتر و مهندس و راننده تاکسي در تجمع ها عضو واحد يک حرکت مي شوند و در اينجاست که استعداد فداکاري و ايثار رشد مي کند . . .
  همه با هم و متحد با رنگ اعمه (سبز ) فرياد حق خواهيم زد تا گوش استبداد و استحمار و اسثمار کر شود. . .
  مرگ بر حاميان زر و زور و تز وير

 5. سید حامد سبز گفت:

  استقلال ازادی جمهوری اسلامی این است شعار ملت
  ازادی اندیشه حق مسلم ماست
  مرگ بر امریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر روسیه، مرگ بر چین

 6. ستادهای سبز - شعار سبز گفت:

  *** ستادهای سبز – شعار سبز *** ( پخش کنید لطفا ! )

  > نهضت ما حسینیه / راه سبز خمینیه …

  > روح منی خمینی ، بت شکنی خمینی …

  > زندانی سیاسی آزاد باید گردد / جمهوری اسلامی احیا باید گردد …

  > ما پیرو (لشکر) حسینیم / یاور میر حسینیم …

  > منتظری خمینی ، دو بال راه سبزم …

  > موسوی ، کروبی / استقلال آزادی / جمهوری اسلامی …

  > ما اهل کوفه نیستیم ، «حسین» تنها بماند …

  > روحانی مسلمان / برس به داد اسلام …

  > مراجع آزاده / آماده ایم آماده …

  > درود بر سه سید فاطمی / خمینی و موسوی و خاتمی …

  > اصالت بسیجی (سپاهی) ، حافظ جان ملت / اصالت قضایی ، حافظ داد ملت …

  > حکومت توهم ، قاتل جان مردم …

  > ای سیره ی خمینی ، « سید حسن خمینی » …

  > ….
  ( لطفا حتی المقدور از شعارهای تند پرهیز شود)

 7. ناشناس گفت:

  نهضت ما حسینیه
  راه سبز خمینیه

  یا حسین!
  میرحسین!

 8. هنوزم با زخم رو سينه ميخونم يا حسين /

  هنوزم با لحن اصلاحات ميخونم مير حسين …

  روشنفكر زنداني آزاد بايد گردد …

  جمهوري اسلامي احيا بايد گردد …

 9. ناشناس گفت:

  مطمئن باشید که با شعار های ساختار شکنانه اصلاحات و جنبش سبز و … نابود خواهد شد.

 10. ناشناس گفت:

  رفراندم، رفراندم / اين است شعار مردم
  زنداني آزادي، آزاد بايد گردد
  بيکاري، تورم، شکسته پشت مردم
  آزادي انديشه/ با زنداني نمي شه
  با اين همه ادعا، پس کو رسانه ما؟

 11. ناشناس گفت:

  ديکتاتور حيا کن/ بلندگو رو رها کن

 12. sabz گفت:

  جمهوری اسلامی احیا باید گردد

 13. samin گفت:

  ما بیشماریم

 14. babak گفت:

  يعني نگيم مرگ بر ديكتاتور؟
  شعار تند يعني چي؟
  آشتي آشتي ،فردا ميريم تو كشتي!!!

  امثال نداها جونشون رو ندادند كه ما بر گرديم سر جاي اولمون!

  من ميرم وبا تمام وجودم فرياد ميزنم :
  مرگ بر ديكتاتور