سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » “ناطق نوري از اينكه پس از مناظره‌ها كسي از او حمايت نكرد گله‌مند است”...

“ناطق نوري از اينكه پس از مناظره‌ها كسي از او حمايت نكرد گله‌مند است”

چکیده :يكي از گلايه‌هاي جدي اين افراد(ناطق،روحاني و امامي كاشاني) انتشار بدون هماهنگي گفت‌وگوهاي دروني جامعه روحانيت توسط برخي اعضاست؛ آنها مي‌گويند كه دليلي ندارد نظرات موافق و مخالف در هنگام اتخاذ تصميمات منتشر...


کلمه:عضو ارشد جامعه روحانيت مبارز توضيحاتي را در مورد دليل غيبت 3 تن از اعضاي برجسته اين تشكل روحاني محافظه‌كار ارائه كرد.

غلامرضا مصباحي مقدم در گفت‌وگو با ايلنا، در پاسخ به سوالي درباره دليل غيبت برخي چهره‌هاي شاخص عضو جامعه روحانيت مبارز، مانند ناطق نوري، روحاني و امامي كاشاني در جلسات اين تشكل روحاني، با اعلام اينكه با بعضي از اين آقايان صحبت كرده‌ام، گفت:يكي از گلايه‌هاي جدي اين افراد، انتشار بدون هماهنگي گفت‌وگوهاي دروني جامعه روحانيت توسط برخي اعضاست؛ آنها مي‌گويند كه دليلي ندارد نظرات موافق و مخالف در هنگام اتخاذ تصميمات منتشر شود.

وي افزود: ممكن است حوادث پس از انتخابات در عدم حضور اين اعضا تاثير داشته باشد، اما دليل عمده همان موضوع است. زيرا يكي از اعضا همواره با رسانه‌ها مصاحبه كرده و جزئيات را بيان مي‌كند.

مصباحي مقدم در پاسخ به اين سوال كه آيا نام بردن از ناطق نوري در مناظرات انتخاباتي، در عدم حضور او موثر است؟ تصريح كرد: ناطق نوري از اينكه نام او در مناظره‌ها برده شد و كسي از او حمايت نكرد گله‌مند است.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در ادامه، در پاسخ به سوال ديگري در مورد سخنان اخير ميرحسين موسوي مبني بر پايبند بودن به چارچوب قانون اساسي اظهار داشت: اين سخنان شفاف سازي نيست و او با اين سخنان خواسته است تا هزينه رفتارهاي منحرفين كه با يكديگر نزديك شدند را از خود دور كند.

وي با اشاره به اين سخن موسوي كه جنبش سبز نماينده‌اي در خارج ندارد، تصريح كرد: برخي افرادي كه در خارج هستند، نمي‌گويند ما سخنگوي موسوي هستيم، بلكه مي‌گويند ما آلترناتيو او هستيم و لذا نفي كردن در اين حد كافي نيست.

مصباحي مقدم ادامه داد: موسوي بايد نسبت به اغتشاشات اعلام موضع كرده و به ولايت فقيه نيز اعتراف كند، زيرا قبل از انتخابات روي اين اصل تاكيد زيادي داشت و پس از انتخابات فراموش كرد.

عضو جامعه روحانيت مبارز همچنين با بيان اينكه امروز وقت سخن گفتن از اعتراض گذشته است، يادآور شد: پس از انتخابات اعتراضاتي مطرح بود، اما وقتي نتايج روشن شد و نادرست بودن ادعاي تقلب اثبات شد و رهبري هم حكم رياست جمهوري را تنفيذ كردند، اعتراض بي‌معناست.

وي در پايان تصريح كرد: اين اعتراضات بي‌معنا بستر را براي شورش‌ها فراهم كرد و كار از دست موسوي هم خارج شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به ““ناطق نوري از اينكه پس از مناظره‌ها كسي از او حمايت نكرد گله‌مند است””

 1. سبز سبز گفت:

  سلام میرحسین عزیز رو هیچ کس نمیتونه به کاری مجبور کنه…..میر حسین نخست وزیر امام بود …میر حسین به همراهی با ملت و امام راحل اعتراف کرده است نه القابی که ارباب قدرت میخواهند

 2. ناشناس گفت:

  میرحسین مثل هر انسان آزاده ای، اول تابع حق و حقیقت است بعد تابع احکام و قرارها و توافقات ثانویه. اگر فرد مسوولی که جایگاه قانونی دارد، از رسالت خود به هر دلیلی دور شود (بی اطلاعی، تحلیل نادرست و یا خدای ناکرده حرکت در مسیر خلاف مسیر جمهوریت و اسلامیت) آیا….؟

  ضمنا در چارچوب قانون، التزام عملی مهم است و هیچ کس در بین دولتمردان حتی صاحب منصبان کلیدی کشور، به اندازه میرحسین عزیز بر تبعیت از اصول تعطیل شده و حیاتی قانون اساسی تاکید ندارد! در واقع کسانی که عامدانه یا غیرعامدانه چشم بر اجرای این اصول قانون اساسی بسته اند و می بندند، مشروعیت جایگاه خود را شرعا و عرفا از دست داده اند و می دهند.
  یا حسین