سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نمایندگانی که دوست ندارند در اتاق شیشه‌ای باشند؛خبرنگاران پارلمانی ردصلاحیت می‌...

نمایندگانی که دوست ندارند در اتاق شیشه‌ای باشند؛خبرنگاران پارلمانی ردصلاحیت می‌شوند

چکیده :ساختمانی که قرار است اصلی ترین اصلش «شفافیت» باشد. اما این روز ها گویا قوانین عبور و مرور در مجلس با سلیقه ها هماهنگ شده و خبرنگاران یکی پس از دیگری حذف می...


کلمه: روزگاری اخراج یک خبرنگار به جرم دیدن فیش حقوقی یک نماینده آنقدر حاشیه به دنبال داشت که رئیس وقت مجلس بارها اعلام کرد از چنین کاری سخت پشیمان شده و اذعان کرد اخراج یک اهل رسانه هر چند از جناح رقیب، هزینه اش بیش از بودنش است.

به گزارش اعتماد، آن روزها عقلای قوم مجلس اصولگرای هفتم به این اجماع رسیدند که نمی توان در مجلسی که یکدست اصولگراست، توقع را آنقدر بالا برد که نماینده های رسانه های اصلاح طلب را هم تحمل نکرده و حکم به اخراج یک طرفه رسانه های یک طیف داد و تصمیم بر آن شد که بیش از یک بار هزینه ندهند. این طور شد که قرار را گذاشتند بر «مدارا» با همان چند خبرنگاری که قرار بود «نقدی» کنند بر مجلس اصولگرای هفتم؛ هرچند بسیاری از نماینده های اصولگرا با رسانه های اصلاح طلب گفت وگو نمی کردند.

در مصاحبه های مطبوعاتی از روی «اتفاق» نوبت پرسیدن «یک سوال» برای خبرنگار روزنامه ها و سایت های اصلاح طلب آنقدر به شانس نیاز داشت که باز هم از روی «تصادف» کم پیش می آمد نصیب آنها شود یا تنها یک گزارش کافی بود به مذاق برخی از نماینده های هرم سبز خوش نیاید تا حتی تریبون و تذکر و نطق نمایندگی جایی شود برای پاسخگویی یک طرفه به خبر و گزارش.

با تمام این سختی ها روزگار اهالی رسانه بهارستان با فراز و نشیب و ترس پیش می رفت و این طرف هم راضی بود که بودنش با هر مشقتی بهتر از نبودنش است…یک روز عمادافروغ دلش برای این روزگار رسانه ها می سوخت و وساطت می کرد و روز دیگر احمد توکلی یا رسول خادم پیشقدم شدند تا خبرنگاری اخراج نشود، حذف نشود و فشار کمتر شود و…

قرار گذاشتند رسم مدارا را در مجلس هشتم هم ادامه دهند. گرچه برخی از رایحه خوشی ها بارها از قلم هایی که نباید وارد ساختمان شیشه یی شود، لیست تهیه کردند؛ ساختمانی که قرار است اصلی ترین اصلش «شفافیت» باشد. اما این روز ها گویا قوانین عبور و مرور در مجلس با سلیقه ها هماهنگ شده و خبرنگاران یکی پس از دیگری حذف می شوند.

یکی صلاح دیده می شود به توصیه فلان نماینده نیاید، دیگری به این خاطر که در رسانه فراکسیون اقلیت مجلس کار می کند پشت درهای شیشه یی این ساختمان متوقف می شود و برای دیگری حکم می آید که باید دوباره «صلاحیتش تایید» شود و از پنجره اصولگرایی تشخیص داده شود که آیا می تواند رابط بی طرفی «ملت»، «رسانه» و «نمایندگان ملت» باشد؟

در هفته های گذشته مجلس از ورود خبرنگار پارلمانی سایت پارلمان نیوز ممانعت کرده و این خبرنگار ممنوع الورود اعلام شده است.محمدرضا تابش دلایل عدم حضور خبرنگار ارگان رسمی فراکسیون خط امام (ره) را اعمال محدودیت و فشار برای این سایت توصیف کرده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.