سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ادامه بازداشت روزنامه نگاران و فعالان مدنی...

ادامه بازداشت روزنامه نگاران و فعالان مدنی

چکیده :نوشین جعفری ، مازیار سمیعی، علیرضا ثقفی، کاوه قاسمی کرمانشاهی ،علی محمد اسلامپور ، سحر قاسم‌نژاد و نازنین حسن‌نیا از جمله بازداشت شدگان اخیر...


کلمه :بازداشت روزنامه نگاران ،وب نگاران و دیگر فعالان مدنی در روزهای اخیر نیز ادامه یافته است .

به گزارش کلمه نوشین جعفری ، مازیار سمیعی، علیرضا ثقفی،  کاوه  قاسمی کرمانشاهی ،علی محمد اسلامپور ، سحر قاسم‌نژاد و نازنین حسن‌نیا از جمله این بازداشت شدگان هستند.

بنا به این گزارش مازیار سمیعی از فعالان کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض‌آمیز، در نخستین ساعات بامداد امروز پنج‌شنبه در منزلش در تهران بازداشت شد.

نیروهای امنیتی پس از تفتیش منزل، رایانه و تعدادی از کتاب‌های وی را توقیف کردند. از محل بازداشت و اتهامات سمیعی اطلاعی در دست نیست.

ماموران لباس شخصی ساعت چهار صبح ، چهاردهم بهمن ماه، سحر قاسم‌نژاد و نازنین حسن‌نیا را نیز در منزل شخصی‌شان بازداشت کردند.گفته می‌شود این دو تن با هیچ گروه و حزب سیاسی همکاری نداشته‌اند و دلیل بازداشت آن‌ها مشخص نیست. مامورانی که با حکم دادستانی برای بازداشت آن‌ها اقدام کردند، گفته‌اند که خانواده‌ها برای پیگیری وضعیت فرزندانشان به دادگاه انقلاب مراجعه کنند.

علیرضا ثقفی، عضو کانون نویسندگان و مدافع حقوق کارگری از دیگر بازداشت‌شدگان روزهای اخیر است. این روزنامه‌نگار و نویسنده، سه‌شنبه، سیزدهم بهمن، پس از مراجعه به اداره پیگیری وزارت اطلاعات بازداشت شد. وی پیش از این نیز یازدهم اردیبهشت سال جاری، در مراسم روز جهانی کارگر به همراه پسرش محسن ثقفی دستگیر شد و برای چندین هفته در زندان اوین به سر برد.

از سوی دیگر کمیته گزارشگران حقوق بشر نیز از زیر فشار بودن مهرداد رحیمی، عضو این کمیته برای اعتراف تلویزیونی خبر داده‌است.

این فعال مدنی در تماس تلفنی با خانواده خود گفته‌است که فقط در روز چهارشنبه به مدت هشت ساعت برای گرفتن «اعترافات تلویزیونی» بازجویی شده‌است.

براساس همین گزارش ،ماموران امنیتی چهارشنبه شنبه شب نوشین جعفری ،خبرنگار فرهنگی روزنامه اعتماد  را  در منزلش بازداشت کردند.جعفری که بیست و دو سال سن دارد در ماه های پس از انتخابات ریاست جمهوری هیچ گونه فعالیت سیاسی نداشت و صرفا به فعالیت در حوزه مسایل فرهنگی و ادبی می پرداخت.بنابراین گزارش،هنوز معلوم نیست او را به کدام زندان انتقال داده اند.

کاوه قاسمی کرمانشاهی،  روزنامه نگار و فعال حقوق بشر نیز۱۴ بهمن ماه در منزلش در کرمانشاه بازداشت شد.طبق گفته مادر این فعال بازداشت شده، ماموران ضمن مراجعه به منزل براي بازداشت کاوه، کیس کامپیوتر شخصی وی را نیز با خود بردند.کاوه قاسمی کرمانشاهی همچنین در کمپین یک میليون امضا، و سازمان ادوار تحکیم وحدت نيز عضویت دارد.

علی محمد اسلامپور سردبیر نشریه نوای وقت کرمانشاه  دیگر روزنامه نگاری است که دیروز بازداشت شده است.نوای وقت از نشریات هوادار انتخاباتی میرحسین موسوی بشمار می رود که بارها توسط مقامات استانی تذکر و به دادگاه فراخوانده شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “ادامه بازداشت روزنامه نگاران و فعالان مدنی”

 1. سیاوش گفت:

  پیشنهاد به سایت وزین کلمه : نظر سنجی درباره مسائل روز
  درود بر میرحسین موسوی

 2. saeedeh گفت:

  اینا واقعا چرا این همه روزنامه نگاران را بازداشت می کنند.چقدر دشمنی دارند با اهالی مطبوعات

  واقعا چرا از فردای انتخابات اینقدر به جان روزنامه نگاران افتادند شما دلیلش را می دانید

 3. ناشناس گفت:

  ساعت 30/2 صبح امروز ، دکتر سید حسین معصومی از فعالان سیاسی و مشاوران نزدیک آیت ا… کروبی در منزل مسکونی اش واقع در شهرک خلبانان شکاری ( سعادت آباد . بالای میدان بهرود ) بازداشت شد . خانواده ی او ابتدا از باز کردن در خودداری کردند اما مأمورین که اعلب شان لباس شخصی به تن داشتند تهدید کردند که حکم دارن و در را خواهند شکست . همسر دکتر به مأمورین تذکر داد که شوهرش مبتلا به بیماری قلبی است و اصرار کرد که بازداشت او را به صبح موکول کنند . اما مأمورین اعتنایی نکردند و دکتر را با خود بردند و تا این لحظه خانواده اش از او بی خبرند . دکتر سید حسین معصومی جانباز است و و در انتخابات اخیر ، دو کتاب به نام های مامه های آیت ا… کروبی و گزیده ی سخنان آیت ا… کروبی گردآوری و چا÷ کرده است .

 4. green sky گفت:

  بسمه الله قاسم الجبارين
  براستي شما نمي دانيد كه اين قوم منافق با روزنامه نگاران چرا اينگونه برخورد كرده با اين روز نامه نگران را زنداني كرده و يا از مملكت فراري مي دهند
  خوب شب زدگاني كه قدرت خود را با جهل مردم فرآهم كرده اند معلوم است با روشني آگاهي از وضع موجود ترسان و لرزان شده و مي آيند صورت سؤال را پاك مي كنند