سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » “امضاجمع كردن هاشمی علیه رهبری درخبرگان دروغ است”...

“امضاجمع كردن هاشمی علیه رهبری درخبرگان دروغ است”

چکیده :تردید نسبت به انتخابات از هیچ كس مقبول نیست و باید به صورت شفاف دولت برخواسته از رای مردم به رسمیت شناخته...


کلمه:حجت السلام عباس كعبی، گفت: در اجلاسیه آینده مجلس خبرگان رهبری خواسته اعضای مجلس خبرگان از آقای “هاشمی رفسنجانی” این است كه مواضع خود را نسبت به فتنه گران داخلی به صورت شفاف بیان كند.

به گزارش ایرنا، عضو شورای نگهبان و مجلس خبرگان سه شنبه شب در حاشیه سخنرانی در مسجد اهل بیت قم در پاسخ به سوال حاضرین، گفت: امروز مرز بندی با دشمنان اسلام و انقلاب مشخص است و همه می دانند كه آمریكا دشمن است، ولی مشكل كار كه نیاز به شفاف سازی دارد مرزبندی با فتنه گران داخلی است.

وی اظهار داشت: موضع آقای هاشمی نسبت به فتنه گران باید شفاف باشد و وحدت ملی نیز از طریق تمكین به قانون اساسی و رهبری صورت گیرد، دشمنان دنبال این هستند كه نخبگان و خواص علیه نظام موضع رادیكال گیرند، ولی با حضور ملت در صحنه، توطئه آنها سركوب خواهد شد.

كعبی خاطرنشان كرد: موضع اصلی ما این است كه برخی خواص به عنوان حامیان فتنه گران در پشت پرده باقی نمانند و مطالبه ما این است كه موضع شفاف بگیرند.

وی گفت: تردید نسبت به انتخابات از هیچ كس مقبول نیست و باید به صورت شفاف دولت برخواسته از رای مردم به رسمیت شناخته شود و كسانی كه ملت را در این مدت معطل كرده و شعارهای دشمن شاد كن داده اند باید محكوم شوند.

كعبی اظهار داشت: همه باید با اطاعت از رهبری و فاصله گرفتن از فتنه گران به سمت وحدت حركت كنند و مطالبه ما (اعضای خبرگان) مرزبندی روشن با فتنه گران داخلی است.

وی در پاسخ به سوالی كه آیا در مورد ادامه یا بركناری هاشمی از ریاست بر مجلس خبرگان برنامه ای در دست اعضاست، گفت: بر اساس آیین نامه داخلی انتخابات رییس مجلس خبرگان هر دو سال یك بار برگزار می شود و تا اسفند سال 89 اجلاسی برای انتخاب مجدد هیات رییسه نخواهد بود.

كعبی تصریح كرد: در اجلاسیه اول مجلس خبرگان چون فاصله اجلاس با فتنه زیاد بود ناچار باید موضع می گرفتیم و در نامه ای از هاشمی رفسنجانی خواستیم كه به صورت شفاف از رهبری دفاع و حمایت كند و مدتی است كه ایشان حمایت از مقام معظم رهبری را رسانه ای كرده است.

وی در مورد اختلاف بین آقایان یزدی و هاشمی رفسنجانی گفت: آیت الله یزدی اعلام كرده است كه از مواضع اصولی و انقلابی و روشنگری انقلابی نسبت به جریانات داخلی عقب نشینی نكرده و سكوت نخواهد كرد.

كعبی در پاسخ به سوالی در مورد احتمال رد صلاحیت افرادی مانند خاتمی، موسوی و كواكبیان، گفت: صلاحیت در شورای نگهبان در فرآیند یك كار مشاوره ای اعضا صورت می گیرد و در مورد پرونده انتخاباتی افراد اظهار نظر نخواهم كرد.

وی در مورد رسیدگی به پرونده فرزندان هاشمی خاطرنشان كرد: هیچ كس در برابر قانون حاشیه امن ندارد و آقای “آملی لاریجانی” به عنوان سرباز ولایت در قویه قضاییه عمل می كند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی كه آیا صحت دارد كه هاشمی رفسنجانی در اجلاسیه گذشته قصد جمع كردن امضا عیله مقام معظم رهبری را داشت، گفت: این شایعه بوده و صحت ندارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به ““امضاجمع كردن هاشمی علیه رهبری درخبرگان دروغ است””

 1. motenaffer az dorug گفت:

  chera mansha chenin dorug parakaniha nashenakhte mimanad? in khod zolme bozorgist

 2. مسئولیت بزرگ گفت:

  آقای هاشمی‌ مسئولیت بزرگی‌ در پیشگاه تاریخ، قانون اساسی‌ و ملت دارد به عنوان رئیس مجلس خبرگان:

  ایشان باید به شائبه جدی تقلب رسیدگی کند.

 3. حمید انساندوست گفت:

  واقعا برای خودمان متاسفم که این آقا خبره ملت باشد. حاشا و کلا. در ضمن هیچ شائبه ای در دروغ بزرگی به نام انتخابات نیست این آقا که منصوب است ونه منتخب باید برود.