سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادعای رویتر در مورد تحریم بانك مركزی ایران...

ادعای رویتر در مورد تحریم بانك مركزی ایران

چکیده :وزارت خارجه آمریكا پیشنهاداتی را برای تحریم‌های تازه علیه جمهوری اسلامی به مقامات سه وزارت خارجه در لندن، پاریس و برلین ارائه كرده...


کلمه:براساس ادعای دیپلماتی ناشناس، آمریكا به همراه سه كشور انگلیس، فرانسه و آلمان قصد دارند در دور جدید تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی بانك مركزی ایران را هدف قرار دهند.

به گزارش سرویس بین الملل آینده، خبرگزاری رویتر مدعی شد كه كشورهای غربی عضو 5+1 معتقدند بانك مركزی ایران در سرمایه‌گذاری برای صنایع هسته‌ای و موشكی این كشور و دور زدن تحریم‌های كنونی نقش كلیدی دارد.

این خبرگزاری روز سه‌شنبه از قول دیپلماتی كه نخواسته‌ نامش فاش شود گفت: “كه وزارت خارجه آمریكا پیشنهاداتی را برای تحریم‌های تازه علیه جمهوری اسلامی به مقامات سه وزارت خارجه در لندن، پاریس و برلین ارائه كرده است”.

در این گزارش آمده كه در میان این پیشنهادات به حوزه‌هایی كلی برای تحریم‌های تازه و همین طور بسط تحریم‌های گذشته مانند منع سفرهای خارجی برای مقامات ایرانی و مسدود كردن اموال شركت‌های ایرانی اشاره شده است.

مقامات چهار كشور آمریكا، فرانسه، انگلیس و‌ آلمان «احتمالا در دو سه روز آینده» درباره پیشنهاداتی كه برای تحریم تهران به روسیه و چین ارائه می‌كنند به گفت‌وگو خواهند نشست.

رویترز به نقل از این دیپلمات می‌گوید: “آمریكا و دیگر كشورهای غربی امیدوارند تا پایان ماه جاری میلادی در جمع شش كشور ۵+۱ به توافق برسند”.

رویترز از قول این دیپلمات‌ ناشناس می‌گوید: “بخش انرژی در ایران نیز ممكن است هدف تحریم‌های تازه قرار گیرد، ‌گرچه این دیپلمات‌ها در حمایت روسیه و چین از این اقدام ابراز تردید كرده‌اند”.

این خبرگزاری همچنین مدعی شده كشورهای غربی عضو 5+1 به این نتیجه رسیده‌اند كه وادار ساختن شورای امنیت سازمان ملل به حمایت از تحریم صنایع نفت و گاز ایران «به دلیل مقاومت روسیه و چین» غیرممكن است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.