سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » در پی ممانعت از ورود خانواده های زندانیان سیاسی به مجلس؛نامه سرگشاده به لاریجانی ن...

در پی ممانعت از ورود خانواده های زندانیان سیاسی به مجلس؛نامه سرگشاده به لاریجانی نوشته شد

چکیده :اتمام حجت كرديم تا فرداي قيامت مورد سؤال قرار نگيريم كه چرا وقتي بر شما ظلمي رفت سكوت كرديد و زبان به اعتراض نگشوديد و شما را با خدايتان و خدايمان و وجدانتان تنها مي گذاريم باشد كه فرصت ها را به رايگان از دست ندهيد و بيش از پيش به مصلحت نظام و ايجاد امنيت در جامعه با توجه به راه هاي برون رفت از بحران هاي موجود...


کلمه:جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی در نامه ای سرگشاده خطاب به علی لاریجانی، رئیس مجلس هشتم نسبت به برخوردهای وقیحانه حراست خانه ملت با این خانواده ها اعتراض کردند.

همچنین، سخنگوی فراکسیون خط امام مجلس از استعفای اعتراضی دبیرکل فراکسیون خط امام مجلس به دلیل ممانعت از حضور خانواده های زندانیان سیاسی به مجلس و اعمال محدودیت‌های گسترده علیه این فراکسیون خبر داد و گفت: با وساطتت نایب رییس اول مجلس و اعضای فراکسیون از آقای تابش خواسته شد در مسئولیت خود کماکان بماند.

به گزارش ندای سبز آزادی متن نامه اعتراضی خانواده ها خطاب به به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

«لا يحب الله الجهر بالسوء الا من ظلم»

جناب آقاي دكتر علي لاريجاني

رياست محترم مجلس شوراي اسلامي

سلام عليكم

ما تعدادي از خانواده هاي زنداني سياسي پس از انتخابات، پس از گذشت نزديك به هشت ماه از بازداشت بهترين و خدومترين فرزندان اين ملت و با مشاهده استمرار روند دستگيري ها با احكامي كلي و ظاهرا پيشگيرانه كه منجر به گسترش دامنه نگراني هاي خانواده ها و بحران هاي جامعه شده است، امروز با هماهنگي قبلي براي تظلم و دادخواهي و ديدار نمايندگان خود به خانه ملت مراجعه كرديم و متأسفانه عليرغم ساعت ها انتظار خانواده ها در سرما و تلاش فراكسيون خط امام براي انجام اين ديدار از ورود ما به مجلس ممانعت به عمل آمد و بدون حصول نتيجه مجبور به بازگشت شديم.

مستحضريد كه چندماه قبل نيز نامه اي مبني بر درخواست ملاقات خانواده ها و يا نمايندگان آن ها به دفترتان ارسال شد كه عليرغم پيگيري هاي انجام شده پاسخي داده نشد. همچنين در نامه سرگشاده پس از تجمع نيم روزه خانواده ها در مقابل بهارستان از شما و ساير نمايندگان خواستيم تا وظيفه تاريخي خود را در رسيدگي به وضعيت بغرنج و ابهام آلود پرونده هاي موجود ايفا كنيد و نگذاريد فرزندان صادق ترين و خدوم ترين ياران انقلاب نسبت به انقلابي كه پدران و مادران دربندشان در به ثمر رساندن آن نقش و سهم داشته اند، مسئله دار شوند و خداي ناكرده نفرين مادران و پدران پير آنان كه در مواردي پرستاري كودكان خردسال زوجين دربند را عهده دار شده اند، دامنگير كساني شود كه بي اعتنا به حقوق شهروندي به حكومت و قدرت دنيايي خويش مي انديشند و آنان كه با سكوت در اين ظلم مسلم شريك مي شوند.

بار ديگر درخواست ملاقات با كميسيون اصل نود و هيأت رئيسه به نايب رئيس محترم مجلس جناب حجت الاسلام ابوترابي فرد توسط يكي از نمايندگان ما داده شد كه بي جواب ماند. امروز پس از اين بي حرمتي و بي اعتنايي به خانواده هاي محترم زندانيان سياسي كه بعضا خود و عزيزانشان زنداني رژيم طاغوت بوده اند كه اين روزها قرار است سي و يكمين سالگرد پيروزي برآن را جشن بگيريم، ما گمان كرديم كه در خانه ملت كسي علاقمند به شنيدن صداي دادخواهي مظلومان و خانواده هاي رنج كشيده اي كه روز به روز تعدادشان بيشتر مي شود، نيست !!!

فاين تذهبون ؟

اينك پس از آن كه موج دستگيري ها به خانواده هاي پايه گذاران انقلاب و جمهوري اسلامي از جمله فرزند برومند شهيد بهشتي كه نظام قضائي ما بارگرفته و بهره ور از تلاش هاي بي دريغ اوست و يا حاميان ديروز از جمله محمد نوري زاد كه به دليل منتقد و معترض شدنشان بايد در زندان انفرادي و در شرايطي سخت و ممنوع الملاقات بمانند تا به تعبير آقايان افكارشان مهار شود، ما خانواده هاي زندانيان سياسي و اعضاي خانواده بزرگ انقلاب ، بيم قياس نظام اسلاميمان را با حكومت كليسايي قرون وسطي را داريم كه دادگاه هاي تفتيش عقايدش موي بر اندام هر صاحب انديشه اي راست مي كند!

اين مسائل و نگراني هاي شديد ما از مشكلاتي كه اخيرا براي عزيزان دربند بويژه منتقل شدگان به بندهاي ديگر و حتي زندان هاي ديگر، ايجاد شده و بي خبري از بعضي زندانيان سياسي قبل و بعد از انقلاب ما را بر آن داشت تا دغدغه هاي خود را با نمايندگان مردم در ميان بگذاريم و واي بر ما اگر اين ظرفيت ها هم جوابگويمان نباشند و درب خانه خودمان را هم برويمان ببندند.

بارديگر اتمام حجت كرديم تا فرداي قيامت مورد سؤال قرار نگيريم كه چرا وقتي بر شما ظلمي رفت سكوت كرديد و زبان به اعتراض نگشوديد و شما را با خدايتان و خدايمان و وجدانتان تنها مي گذاريم باشد كه فرصت ها را به رايگان از دست ندهيد و بيش از پيش به مصلحت نظام و ايجاد امنيت در جامعه با توجه به راه هاي برون رفت از بحران هاي موجود بينديشيد.

جمعي از خانواده هاي زندانيان سياسيDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “در پی ممانعت از ورود خانواده های زندانیان سیاسی به مجلس؛نامه سرگشاده به لاریجانی نوشته شد”

  1. ناشناس گفت:

    حذرکن ز آه درونهای ریش

  2. ناشناس گفت:

    چه اسم عجیبی!
    خانه ای که ملت در آن راهی ندارد را خانه ملت می نامند.