سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

اخبار ویژه اعتماد 2 شنبه

چکیده :پس از کناره گيري محمدرضا حيدري يکي از ديپلمات هاي ايراني سفارت نروژ از مقام خود در اين سفارتخانه، ابوالفضل اسلامي يکي از ديپلمات هاي ايراني در ژاپن نيز از مقام خود کناره گيري...


فاصله يي وجود ندارد

بر اساس مطالب مندرج در بولتن يک تشکل اصولگرا، احمدي نژاد در پاسخ به ادعاهايي مبني بر اينکه بين وي و رهبر انقلاب فاصله افتاده، گفته است؛ بين بنده و حضرت آقا محال است فاصله بيفتد. به گزارش «آينده» اين بولتن نوشته است؛ چندي پيش تعدادي از استادان دانشگاه امام صادق(ع) ديداري پنج ساعته با احمدي نژاد داشته اند. قبل از برگزاري اين جلسه استادان دانشگاهي با يکديگر جلسه هماهنگي را ترتيب داده اند که قرار شد راجع به مشايي و رحيمي حرفي به ميان نيايد و در رابطه با مسائل فرهنگي، آموزش و پرورش، شوراي عالي انقلاب فرهنگي و اين گونه مسائل صحبت کنند. آنها در اين جلسه طرح ها و برنامه هايي را به احمدي نژاد پيشنهاد داده و گفته اند که اينها همگي ظرف مدت يک سال عملي مي شود. اگر اينها به اجرا رسيد ما مجدد خدمت شما طرح هايي را ارائه مي دهيم. در اين جلسه انتقادها و ادعاهايي به احمدي نژاد شده مبني بر اينکه بين وي و مقام معظم رهبري فاصله افتاده است و همچنين شخص احمدي نژاد از عدالت دور شده است. احمدي نژاد در پاسخ گفته؛ بين بنده و حضرت آقا محال است فاصله بيفتد، در مورد عدالت نيز اگر ما از عدالت بيفتيم جامعه از عدالت بر نخواهد گشت.

لوگوي روزنامه مصداق جنگ نرم

به گزارش«فردا» و به نقل از منابع مطلع حاضر در جلسه، رامين روز چهارشنبه در جلسه کميسيون فرهنگي مجلس حاضر شده و در آنجا مدعي شده لوگوي روزنامه تهران امروز نشان دهنده «رقص باله» و از مصاديق جنگ نرم است. رامين که پرينت A3 از لوگوي اين روزنامه را به همراه داشته با استناد به همان، تاکيد کرده لوگوي تهران امروز شبيه نوعي رقص (باله) است و بارها به مسوولان اين روزنامه تذکر داده ولي آنها به آن عمل نکرده اند. گفتني است پيش از اين و براي اولين بار هفته نامه «پرتو سخن» مدعي شد لوگوي تهران امروز زن در حال رقص را نشان مي دهد. اطلاعات آينده حاکي از آن است که مسوولان اين روزنامه قرار است پس از فشارهاي وارده، لوگوي روزنامه خود را تغيير دهند.

کناره گيري يک ديپلمات ديگر

پس از کناره گيري محمدرضا حيدري يکي از ديپلمات هاي ايراني سفارت نروژ از مقام خود در اين سفارتخانه، ابوالفضل اسلامي يکي از ديپلمات هاي ايراني در ژاپن نيز از مقام خود کناره گيري کرد.

تجمع کارگران کيان تاير

کارگران و پرسنل شرکت کيان تاير روز گذشته در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و عملي نشدن وعده هاي مديران کارخانه تجمع کردند. به گزارش تابناک کارگران اين کارخانه پس از عملي نشدن وعده پرداخت 50 درصد از معوقه حقوق کارگران صبح دست به تجمع زده اند.

30 ثانيه يعني چي

عدم وجود اعتماد کافي در چهره هاي مختلف مستقل و دانشگاهي به برنامه زنده اخير شبکه 3 و مجري کم تجربه آن بدجور به مذاق مسوولان شبکه سه و به خصوص مجري اين برنامه خوش نيامد. سايت خبري آينده با جمله فوق گزارش خود را آغازکرده و در ادامه آورده است؛ برنامه شنبه شب ديروز، امروز، فردا شبکه سه که به اصطلاح مدعي شفاف سازي است، در ابتدا با اعلام اسامي چهره هايي که «اعتماد» به صدا و سيما براي حضور در مناظره ها نداشتند، تسويه حساب کامل کرد و سپس با حضور جعفر شجوني فضايي را درست کرد که براي دومين بار اين برنامه تبديل به برنامه يي توهين آميز نسبت به چهره هاي مختلف انقلاب و خلط مبحث هاي عجيب و غريب شد. از نکات بارز اين برنامه، واکنش مجري برنامه بود که در لحظه هاي نخست برنامه به خاطر انتقاد و نقد عملکرد وي قدرت کنترل صداي خودش را نداشت و همين باعث بيان متلک هايي همچون جوسازي، شلوغ کاري و مطالب غيرواقع به روزنامه ها شد. اما بايد اين برنامه را آب سردي بر مواضع اخير عزت الله ضرغامي دانست که حتي توانايي کنترل آنتن شبکه هاي تلويزيوني خود را در حفظ حريم شخصي افراد که وظيفه اصلي اين سازمان است ندارد و با دعوت از فردي که نه تحصيلات عاليه دارد و نه تحصيلات حوزوي خاصي، فرهنگ توهين را در برابر چشم مخاطبان اين رسانه بسط داد. استفاده از الفاظي مانند؛ سگ، خر، احمق، مزدور، جاسوس، درک و جهنم در کنار مواردي چون توهين به نمايندگان مجلس اول را بايد جزء افتخارات گفتاري فرد دعوت شده به برنامه شب گذشته ثبت و ضبط کرد. شجوني با توهين هاي مختلف به افراد حقيقي و حقوقي کشورمان مدعي شد خودش در زندگي 50 هزار تومان سهم امام نخورده، اما برخي با سهم امام بزرگ شده اند و عمامه دارند به چه بزرگي ولي مي روند سايت جماران، که چي؟ مگر امام در جماران هست؟ مجري برنامه در لحظاتي قدرت کنترل برنامه را نداشت و حتي در ثانيه هاي پاياني برنامه که 30 ثانيه باقي نمانده بود، شجوني با بيان اينکه «من خودم رئيس راديو و تلويزيون هستم، 30 ثانيه يعني چي؟» باز هم به ادامه صحبت پرداخت و نشان داد از چه منطقي بهره مي برد. نکته ديگر برنامه سرکوفت هاي مهمان برنامه به مجري 32 ساله برنامه بود که در واکنش به پرسش وي از سن شجوني، در مقاطعي از برنامه به مجري مي گفت، آن موقع شما نبوديد، بچه بوديد، در … بوديد.

اسنادي که منتشر شد

نامه هاي خصوصي مارگارت تاچر نخست وزير سابق بريتانيا که به تازگي انتشار يافته نشان مي دهد وي درخواست جيمي کارتر رئيس جمهوري وقت امريکا براي اقدام عليه گروگانگيري ديپلمات هاي امريکايي در ايران يا اعتراض رسمي به اين ماجرا را رد کرده بود. به گزارش بي بي سي در ميان 23 هزار و 198 نامه از پرونده هاي شخصي و سياسي تاچر تلگرافي ديده مي شود که وي در تاريخ 14 نوامبر سال 1979 از جيمي کارتر دريافت کرده بود. در اين تلگراف جيمي کارتر پيشنهاد کرده بريتانيا امکان کاهش تعداد پرسنل ديپلماتيک خود در ايران را مد نظر قرار دهد. مارگارت تاچر در پاسخ يک هفته بعد خود به اين تلگراف، نوشته است بريتانيا شماري از ديپلمات هاي خود در ايران را خارج کرده است ولي در حال حاضر معتقد نيست که مطرح کردن دلايل سياسي براي کاهش پرسنل سفارت کار عاقلانه يي باشد. وي مي افزايد يکي از دلايل چنين عقيده يي اين است که بريتانيا در اينکه ايران تحت تاثير چنين اقدامي قرار خواهد گرفت، ترديد دارد و دليل ديگر نيز اين است که خطر عمل تلافي جويانه براي پرسنلي که در تهران باقي مي مانند، وجود خواهد داشت.

حصار الکترونيکي

شبکه العربيه طي گزارشي اعلام کرد نيروهاي عراقي با نظارت امريکايي ها در حال نصب دوربين و ساير تجهيزات الکترونيکي در مرز خود با ايران و سوريه هستند. به گزارش خبرآنلاين به ادعاي اين شبکه سعودي تجهيزات مذکور مجهز به اشعه مادون قرمز است. بر اساس اين گزارش، اين شبکه امنيت مرزي به مرکز فرماندهي نيروهاي عراقي در بغداد متصل خواهد شد. بنا بر ادعاي العربيه اين اقدامات امنيتي با تصويب مراجع قانوني عراق صورت مي پذيرد.

نگراني از وضعيت مهندس قدياني

باخبر شديم وکيل مدافع مهندس جعفر قدياني عضو شوراي مرکزي سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي که پس از حوادث عاشورا بازداشت شده است هنوز نتوانسته به پرونده اين زنداني با سابقه پيش از انقلاب دسترسي پيدا کند. اين در حالي است که به خانواده ايشان اعلام کرده اند اواخر هفته جاري يا اوايل هفته آينده زمان دادگاه اين فعال سياسي اصلاح طلب خواهد بود. بازپرسي وي نيز به شعبه يک اوين منتقل شده و موسوي وکيل وي هنوز امکان حضور در بازپرسي را نيافته است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “اخبار ویژه اعتماد 2 شنبه”

  1. شکوه سکوت سبز گفت:

    سکوت سکوت، عظمت سکوت، شک نکنید که در روز 22 بهمن، جریان افراطی حاکم عناصر نفوذی بسیاری را به میان ملت خواهد فرستاد تا شعار بدهند و بهانه ای برای سرکوب فراهم کنند. آنها را شناسایی کنید و نگذارید اهدافشان را اجرایی کنند. سکوت سکوت سکوت، سکوت عظیم سبز. 22 بهمن، عظمت سکوت سبز ، ترسی ترسویان را صد چندان خواهد کرد.

  2. شکوه سکوت سبز گفت:

    سکوت سکوت، عظمت سکوت، شک نکنید که در روز 22 بهمن، جریان افراطی حاکم عناصر نفوذی بسیاری را به میان ملت خواهد فرستاد تا شعار بدهند و بهانه ای برای سرکوب فراهم کنند. آنها را شناسایی کنید و نگذارید اهدافشان را اجرایی کنند. سکوت سکوت سکوت، سکوت عظیم سبز. 22 بهمن، عظمت سکوت سبز ،

  3. عظمت سکوت، موج حضور، اوج اقتدار گفت:

    با سکوت خردمندانه در 22 بهمن، اوج حضور را ثبت خواهیم کرد.