سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سنای آمریکا تحریم صادرات بنزین به ایران را تصویب کرد...

سنای آمریکا تحریم صادرات بنزین به ایران را تصویب کرد

چکیده : کنگره همچنین در نظر دارد شرکت هایی که بیش از 20 میلیون دلار در صنایع نفت و گاز ایران سرمایه گذاری کنند را تحریم کنند. در این صورت، شرکت های آمریکایی حق معامله با آن شرکت ها را نخواهند...


کلمه: سنای آمریکا با تصویب لایحه ای به باراک اوباما رئیس جمهور این کشور امکان گسترش تحریم های ایران را داد. این تحریم ها معطوف به شرکتهای صادر کننده بنزین به ایران هستند.

مجلس نمایندگان نیز در دسامبر گذشته طرح تحریم شرکت های تامین کننده بنزین ایران را تصویب کرد. این دو لایحه اکنون باید با یکدیگر منطبق و برای امضای باراک اوباما به کاخ سفید فرستاده شود.

به گزارش بی بی سی در همین حال اخیرا تعدادی از نهادهای بازرگانی آمریکا به کاخ سفید هشدار داده اند تحریم های “گسترده” مد نظر کنگره علیه ایران، منافع ملی ایالات متحده را به خطر می اندازد.

نه سازمان از جمله اتاق بازرگانی، انجمن ملی تولیدکنندگان و نیز شورای تجارت خارجی آمریکا با ارسال نامه ای به کاخ سفید، درباره پیامدهای این تحریم های یکجانبه که کنگره با تصویب آن چندان فاصله ای ندارد، “عمیقا” ابراز نگرانی کردند.

کنگره همچنین در نظر دارد شرکت هایی که بیش از 20 میلیون دلار در صنایع نفت و گاز ایران سرمایه گذاری کنند را تحریم کنند. در این صورت، شرکت های آمریکایی حق معامله با آن شرکت ها را نخواهند داشت.

علاوه بر این شرکت های صادرکننده فراورده های نفتی پالایش شده بویژه بنزین به ایران نیز هدف تحریم قرار می گیرند و از حضور در بازار آمریکا محروم می شوند.

نهادهای بازرگانی آمریکایی هشدار داده اند که چنین تحریم هایی بخش بزرگی از تجارت جهانی را تحت الشعاع قرار خواهد داد. برخی منتقدان می گویند که تحریم بنزین وارداتی ایران بجای تحت فشار گذاشتن حکومت ایران، مردم را تحت فشار و مضیقه قرار خواهد داد.

تعدادی از شرکت های خارجی فروش بنزین به ایران را متوقف کرده اند. شرکت سوئیسی گلنکور از ماه نوامبر سال 2009 میلادی به ایران بنزین نفروخته است. این شرکت از تامین کنندگاه اصلی بنزین ایران نبود، اما به باور ناظران از بیم پیامدهای تحریم کنگره آمریکا تصمیم به توقف ارسال محموله های بنزین به ایران گرفت.

بر اساس آمار موجود، مصرف روزانه بنزین در ایران حدود 67 میلیون لیتر است و حدود یک سوم آن از طریق واردات تامین می شود.

گفته می شود که شرکت های چینی حدود یک سوم بنزین وارداتی ایران را از طریق فروش مستقیم یا با واسطه تامین می کنند.

شرکت بریتانیایی بی پی در گذشته یکی از تامین کنندگان بنزین ایران بود، اما مدیران این شرکت در سال 2008 میلادی اعلام کردند که دیگر به ایران بنزین نمی فروشند.

دولت ایران می گوید که برای مقابله با هرگونه تحریم بنزین از سوی آمریکا، آمادگی دارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “سنای آمریکا تحریم صادرات بنزین به ایران را تصویب کرد”

 1. ع ر گفت:

  آره، دولت آمادگی داره. چون مردم براش مهم نیستن. مهم نیست چقدر به مردم فشار بیاد.
  کجایی امام؟ میگفتی سیگار رو گرون نکنن که به مردم فشار نیاد. ببین چه بلایی سر انقلابت آوردن. ببین جوونای ایران بخاطر اعمال بعضیها دارن از اسلام دور میشن. البته از اسلام مورد نظر همون بعضیها.

 2. 123 گفت:

  دلش خوشه ما موندیم حیرون آزاد سازی قیمتها و تورم هفتاد هشتاد دیگه آب از سرمون گذشته بقول معروف به گدا چه یه تومن بدی چه یه تومن بگیری فرقی به حالش نمی کنه با این اوضاع فاجعه بار اقتصادی وو……

 3. ناشناس گفت:

  چشم شما روشن .یک امتیاز برای سبزها