سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » عقب نشینی در کار نیست/آقای‌جنتی فریاد امروز مردم‌پاسخی است به خیانت شما به رای مر...

عقب نشینی در کار نیست/آقای‌جنتی فریاد امروز مردم‌پاسخی است به خیانت شما به رای مردم

چکیده :آقای جنتی‌ادعای تقلب را مضحک و مدعی خیانت به کشور شدند اما کیست که نداند آنکه به این انقلاب، خون شهدا، امام و مردم عزیز ایران خیانت کرد ایشان هستند که کار کشور و انقلاب را به جائی رسانده که برگزاری یک مراسم ختم هم باید با حضور پلیس ضد شورش و لباس شخصی ها انجام شود.انتصابی کردن انتخابات و رد صلاحیت های گسترده نیروهای با کفایت این کشور در انتخابات های متعدد‌ و اعلام نتایج به دلخواه وحتی جابجائی پس از اعلام نتایج از شاهکار ایشان...


کلمه:سایت سحام نیوز وابسته به حزب اعتماد ملی گفت و گویی با حجت الاسلام مهدی کروبی انجام داده که به شرح زیر است:

آقای کروبی اخیرا خبری از شما مبنی بر اسقرار دولت آقای احمدی نژاد نقل شد که برداشت های مختلفی را بدنبال داشت. مهمترین برداشتی که ذهن بسیاری از افراد را مشغول کرده عقب نشینی و عدول از مواضع پس از انتخابات شما است. آیا سخن شما به معنی عقی نشینی از مواضع و ورود به فصل تازه ای است؟

برای من بسیار عجیب است که افراد صاحب نظر از عبارت صریح و روشن من چیز دیگری برداشت کردند. من از صاحبنظران می خواهم به مقدمه و موخره جمله من دقت کنند. من بر اشکالات خود نسبت به انتخابات و نتایج آن که محصول تقلب و مهندسی آرا بوده است، تاکید داشته و دارم. با این وجود آقای احمدی نژاد رئیس دولت است که علیرغم تمامی اعتراضات مراحل کسب قوه مجریه را طی و لذا باید پاسخگوی عملکرد خود باشد. در حال حاضر داخل و خارج، موافق و مخالف از او بعنوان رئیس دولت نظام یعنی کسیکه قوه مجریه را در دست دارد، نام می برند. لذا آنچه در اختیار رئیس قوه مجریه است را از او مطالبه می کنند. این نکته جدیدی نیست و به هیچ وجه به معنای عقب نشینی از مواضع گذشته نیست.

همانطور که در سایر کشورها افرادی که قدرت را به دست می گیرند، صرف نظر از چگونگی کسب آن، از آنان با عنوان مربوطه شان یاد می شود. اشکال من و مردم معترض در مشروعیت این قدرت همچنان بقوت خود باقی است و هنوز هم معتقدم حق مردم در تعین سرنوشتشان در انتخابات دهم نادیده گرفته شده است. اگر انتخابات سالم برگزار می شد و شورای نگهبان به واقع پاسدار قانون اساسی بود، نتیجه چیز دیگری بود و کشور و مردم این مقدار هزینه نمی دانند. همانطور که قبلا هم گفته ام این دولت از آنجا که برآمده از رای مردم نیست، قادر به ادامه کار نخواهد بود.

شما اشکال به شورای نگهبان کردید در حالیکه آقای جنتی در جدیدترین اظهار نظر خود گفته اند جمهوری اسلامی یکی از سالم ترین انتخابات را برگزار کرد. ایشان ادعای تقلب از سوی افراد در داخل و خارج از کشور را ادعائی مضحک و احمقانه دانسته اند و خاطر نشان کردند که این افراد خود فروخته خیانتی کردند که تاکنون هیچ کس نکرده است. نظر شما در ارتباط با این اظهارات که توهین صریح به ملت و بزرگان این کشور چیست؟

بله من هم اظهارات آقای جنتی را خواندم. آقای جنتی نزدیک به سی سال است در شورای نگهبان هستند و سال های زیادی را دبیر و نقش تعین کننده ای در این شورا داشتند. آقای جنتی و دوستانشان این هنر را داشتند که جایگاه حقوقی شورای نگهبان در قانون اساسی را به این وضعیت اسفبار برسانند. ایشان ادعای تقلب را مضحک و مدعی خیانت به کشور شدند اما کیست که نداند آنکه به این انقلاب، خون شهدا، امام و مردم عزیز ایران خیانت کرد ایشان هستند که کار کشور و انقلاب را به جائی رسانده که برگزاری یک مراسم ختم هم باید با حضور پلیس ضد شورش و لباس شخصی ها انجام شود.

انتصابی کردن انتخابات و رد صلاحیت های گسترده نیروهای با کفایت این کشور در انتخابات های متعدد مانند خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری و اعلام نتایج به دلخواه وحتی جابجائی پس از اعلام نتایج از شاهکار ایشان است که قطعا این خیانت نه تنها در نزد خود ایشان بلکه در نزد مردم پوشیده نیست. آقای جنتی فریاد امروز مردم ایران پاسخی است به خیانت شما به رای مردم، قانون اساسی و آرمان امام و شهدا که اصل انتخابات را از اساس بی معنا کردید و جمهوریت نظام را به مسلخ بردید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

34 پاسخ به “عقب نشینی در کار نیست/آقای‌جنتی فریاد امروز مردم‌پاسخی است به خیانت شما به رای مردم”

 1. بهنود گفت:

  زنده باد.ما هم محکم بر سر حرفمان ایستادهایم تا به آخر
  با تشکر از گردانندگگان سایت کلمه….ما بیشماریم.پیش بسوی 22 بهمن سبز

 2. روشنک احمدی گفت:

  با سلام. به نظر می رسد که تا تغییرات اساسی صورت نگیرد ایران صاحب نظامی کارآمد نخواهد شد.

 3. وحید گفت:

  تو رو خدا یه کاری بکنید دو نفر رو اعدام کردند

 4. Behzad گفت:

  Etehad wa Etehad tanha sharteh Piroozi.

 5. Behzad گفت:

  Etehade Melate IRAN Tanha sharteh Piroozi in harkat ast.

 6. حسین گفت:

  آفرین به کروبی نازنین.اینها فکر کردند ( مخصوصا فالس نیوزی ها!) اگه جملات کروبی رو تحریف بکنند و از واژه رییس جمهور منتخب!! در سوالشون استفاده کنند میتونند در جنبش سبز تفرقه ایجاد کنند ولی زهی خیال باطل.کروبی و همه مردم میدونند که چرا آن جناب رییس دولت نظام هستند و همانطور که میرحسین موسوی عزیز در بیانیه هفدهم خودشون گفتند اگر نظام واقعا نظام بود این دولت منتصب در مقابل قوای دیگه بخاطر اعمال خلاف قانون و انحراف از قوانین اقتصادی و تعدی هاش به مردم باید پاسخگو میبود.ولی افسوس که گویا قوای دیگر هم بجای انجام وظیفه در خدمت امیال این دولت هستند بنا به فرموده.
  اگر اینها چشمهاشون رو باز میکردند و مردم معترض و مشکلات کشور رو میدیدند مطمئنم برای بهبود کشور و حتی برای خودشون هم که شده از این دولت در چارچوب قانون مسئولیت میخواستند ولی افسوس که چشمهاشون رو بستند و مست قدرت هستند.واقعیت برای اینها جمعیت و هوادارانی هستند که در تلویزیون و روزنامه هاشون(باهزار ترفند و صحنه سازی) به تصویر میکشند و نه مردمی که به شکل اعتراضی به خیابون میاند و اونها رو سانسور میکنند و نه مردمی که زیر بار مشکلات متعدد کمرشون خم شده.به قول دوستی جمعیت اینها توی تلویزیونشون زیاده برای تبلیغات و شانتاژ وگرنه درصدشون کمتر از ده درصد مردمه و اگر به مردم اجازه حضور بدهند واقعیت رو خواهند دید ولی مجوز نمیدهند چون میترسند.

 7. بابک گفت:

  شیخ ما مردمان آذربایجان تا آخرین قطره خون در کنارت می ایستیم

 8. ناشناس گفت:

  پنجشنبه ۸ بهمن نماز مغرب

 9. کوروووش کبیرررر گفت:

  زنده باد شیخ مهدی کروبی شیخ اصلاحات…

  مرگ بر دیکتاتور

 10. حسین سبزاندیش گفت:

  با سلام خدمت ملت بزرگوار و همیشه سبز اندیش ایران
  حال که به لطف پایداری شما بزرگواران وخون پاک شهیدانمان در راه اعتلای ایران در تاریخ ۲۰۰ساله مبارزه با استعمار واستبداد دیکتاتوری به پیروزی هایی رسیده ایم و{انشاا…به پیروزی های بزرگتری خواهیم رسید}این حقیر از شما بزرگواران درخواست میکند بیاییم شعارهایمان را بر محور مطالبتمان تنظیم کنیم وتا نهادینه شدن انها پایداری کنیم اما بدون خشونت وداشتن صبر
  از جمله:

  آزادی رسانه حق مسلم ماست
  انتخابات آزاد حق مسلم ماست
  زندانی سیاسی آزاد باید گردد
  تجمع صلح آمیز حق مسلم ماست
  نفی خشونت.نفی لباس شخصی هاو…………
  و {بر محور شعار (رفراندوم)تمرکز کنیم} ونیز {شعارهای اقتصادی هم بدهیم}

  وموارد دیگر که براساس بیانیه های اخیر ومطالبات وایتکارات واقعی ملت سبز اندیش مسلمان ایران میتواند شکل بگیرد.واز این به بعد برای اثر گذاری بهتر ونتیجه گیری بهتر وسریعتر {نا فرمانی (های)مدنی} را یاد بگیریم وانجام دهیم با صبر حوصله و امید
  وبه قولی جنبش سبز رابا صبر و امید زندگی کنیم که
  به امید خدا و همبستگی جنبش سبز ما پیروز خواهیم بود

 11. طيب الله انفسكم گفت:

  من از طرف خودم و يك جمع چن ده نفره تبريك ميگم نسبت به شجاعت منتظري وار حضرت آيت الله كروبي .

  بنده ديشب برنامه ايي با اجراي وحيد يامين پور و سخنراني آقاي پناهيان . تقويان (چنين اسمهايي كه الان حضور ذهن ندارم ) نگاه كردم . به والله نيم ساعت گريه كردم . چنان صحبتهايي كه مو را بر بدنم سيخ ميكرد . يكي از آنها كافيست آدم را گيج كند . ميگفت كه حفظ ولايت و نظام از نماز بالاتر است . اسلام را در اين چن ساله بي آبرو كردند . بگويم به كروبي محبوب كه تا جا دارد بعنوان علماي دين جلوگيري كنيد . من ميترسم . راست و صاف بگويم كه ميترسم از اين وضعيت .
  من بيشتر دلم ميخواهد اين نامه ام به حضرت آيت الله كروبي يا به ميرحسين برسد تا به بينندگان وبسايت .
  توهين هايي كه در اين برنامه به مردم شد . به بزرگان نظام شد . به ميرحسين شد . به راي و نظر حضرت امام شد . به مرحوم آيت الله العظمي منتظري شد . ديگر برايمان قابل تحمل نيست .

 12. درود و سلام بر حاج آقا كروبي عزيز و مهندس موسوي رئيس جمهور منتخب ومحبوب مردم
  خون نداديم كه سازش كنيم
  ما سرباز حسينيم ياور ميرحسينيم

 13. ناشناس گفت:

  زنده باد شیخ شجاع

 14. مرداویج گفت:

  درود یزدان بر تو باد شیخ.شیر بیشه آزادیخواهی هستید براستی.اگر ایستادگی شما ها و پایداری مردم نبود این آقایان کشور را به قهقرا می بردند.

 15. کرد گفت:

  ما کردها نیز تا آخر با شماییم ای سبزاندیشان

 16. ستاره گفت:

  اندکی صبر سحر نزدیک است

 17. سبزیم و امیدوار گفت:

  ما مردم نهاوند نیز سبز هستیم درود بر شیخ شجاع

 18. سرباز کوچک گفت:

  درود بر پایمردی شما رجل سرزمین آرش کمانگیر

 19. وحيد گفت:

  کروبي زنده باد /// موسوي پاينده باد

 20. ناشناس گفت:

  تو رو به جان امام حسين برسونش بدست مهندس موسوي
  مهندس روزي كه نتايج انتخابات رو اعلام كردند رفتم جلو ستادت 1 ساعت گريه كردم از اين همه نامردي از اين همه ظلم.مهندس تو اين چند شبه هم بازم اشك چشام در اومد.به خدا شبا خواب تو چشام نيست.به علي قسم بعضي موقع غضب به روحم ميافته ميخوام برم تو خيابون فقط فرياد بزنم.نامردا چرا بازم ميكشيد؟مهندس حتماً شنيدي.
  شنيدي ميگن 2 نفرو اعدام كردن.
  مهندس شنيدي اين روزا تو تلويزيون چه توهينايي رو به ما ميكنن؟
  آخه مگه ماها چه كار كرديم؟
  چرا بايد چند روز در ميون واسم پيامك بياد كه با شال سبز خفت ميكنيم؟
  مهندس جواب خون اين شهدا رو كي ميده؟
  ميدونم ميدونم مهندس چي بهت ميگذره.بعضي موقع با خودم ميگم نكنه مهندس جامون ذاره ولي ميبينم نه تو مردي.تو شجاعي چون حمايت ما رو داري.
  مهندس مردانه بايست چون مردانه ايستاده ايم.
  مهندس گريه هاي شبانه ي ما به لبخند تبديل ميشه مطمئنم.
  مهندس وجدت شايسته ي سالها ستايشه.
  درود بر مسلمانان واقعي مهندس موسوي و دكتر خاتمي.
  رهبران ما شمائيد

 21. م.ب گفت:

  زنده باد جنبش سبز مردم ایران

 22. مرگ بر ظالم گفت:

  انشاء الله ما گیر بهتر از اینها بیافتیم و انشاء الله بدخواهان این مردم گیر بد تر از ما ها بیافتند…

 23. راه سبز امید گفت:

  درود بر رییس جمهور سبز ایران ………..

 24. حامد سبز گفت:

  آن‌ها فقط از « فهمیدن » تو می‌ترسند.

  از « تن » تو هـر چقدر هم که قوی باشد، ترسی ندارند. از گاو که گنده‌‌تـر نمی‌شوی، میدوشندت!

  از خـر که قوی‌تـر نمی‌شوی، بارت می‌کنند!

  از اسب که دونده‌ تر نمی‌شوی، سوارت می‌شوند!،

  اما آن‌ها فقط از « فهمیدن» تو می‌ترسند.

 25. sepehr گفت:

  فقط یک راه مونده و اون حضور بیشمارمون در 22 بهمن هست باید با احترام و با نهایت ادب و تاکید دارم بدون اینکه به احدی از مسئولین کوچکترین توهینی بشه اعتراض خودمون رو به این شیوه رفتار با مردم اعلام کنیم ما بیشماریم و باید مسئوبین کشور رو به شیوه ای که احساس نکنن بهشون توهین شده متوجه اشتباهاتشون کنیم فقط و فقط باید حضور داشته باشیم مثل روز انتخابات.

 26. zan گفت:

  SALAM BAR ABOZARE ZAMANE

 27. رویا گفت:

  من اگر برخیزم تو اگر برخیزی همه برمی خیزند

 28. ندا گفت:

  کروبی قهرمان یاور جنبش بمان کروبی قهرمان برس به داد ایران

 29. mojib گفت:

  درود بر شرفت میدونستم اهل عقب نشینی نیستی

 30. hamid گفت:

  سلام
  من طرفدار جنتش سبزم ولی از آقای موسوی می خواهم به طور واضح خط مشی خودش و بگن تا من و امسال من بدونیم چی کار کنیم
  مرسی ممنون

 31. شروين گفت:

  دوستان هدف اين دولت وحكومت ايجاداختلاف و شكاف دربدنه جنبش سبز و به مرور سرخورده كردن مقاومت به حق مردم ايران است . بيايد همگي دست به دست هم دهيم ، سواي اينكه چه دين ، آيين يا گرايش سياسي داريم براي آزادي ايران و رسيدن به دمكراسي واقعي وروزهاي خوش تلاش كنيم و فريب تفرقه افكني هاي….. را هم نخوريم.

 32. شهاب گفت:

  درود به شرفت کروبی

 33. با سلام و درود به همرزمان صبور جنبش سبزمان
  در روز 22 بهمن با سکوت، البته سکوتی که برای افرادی چون … مرگ بار خواهد بود ، تکلیف خود را در برابر شهدای انقلاب اسلامی و بخصوص شهدای اخیر راه آزادی ایران ( شهدای جنبش سبز) و زندانیان در بندمان، ادا خواهیم نمود.

  البته نمی دانم اگر دکتر شریعتی الان زنده بودند مطلب زیر را برای سکوت جنبش سبز چگونه می سرودند؟
  نمی دانم پس از مرگم چه خواهد شد ؟
  نمی خواهم بدانم کوزه گر از خاک اندامم
  چه خواهد ساخت ؟
  ولی بسیار مشتاقم ،
  که از خاک گلویم سوتکی سازد.
  گلویم سوتکی باشد به دست کودکی گستاخ و بازیگوش
  و او یکریز و پی در پی ،
  دَم گرم خوشش را بر گلویم سخت بفشارد ،
  و خواب خفتگان خفته را آشفته تر سازد .
  بدین سان بشکند در من ،
  سکوت مرگ بارم را
  ولی حالا سکوت ما، خواب خفتگان خفته را آشفته تر ساخته!!!!!!!!

 34. ramin hekmatara گفت:

  درود بر غيرت كروبي