سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

اخبار ویژه اعتماد 5 شنبه

چکیده :پخش برنامه هاي شبکه خبري العالم بار ديگر متوقف شد. ماهواره عرب ست پيشتر نيز از پخش برنامه هاي اين شبکه جلوگيري کرده...


ديدار خاتمي با خانواده نوري زاد

سيدمحمد خاتمي رئيس جمهوري پيشين به ديدار خانواده محمد نوري زاد رفت.به گزارش کلمه در اين ديدار وي با خانواده اين نويسنده اظهار همدردي کرد و ساعاتي را با حضور در منزل او، به گفت و گو با همسر و فرزندان وي پرداخت.پيش از اين نيز مهدي کروبي به ديدار خانواده محمد نوري زاد رفته بود.

شرط مجوز به کتاب تاريخ انقلاب

کلمه نوشت در پي جلوگيري وزارت ارشاد از چاپ کتاب 10 جلدي 25 سال در ايران چه گذشت (از بازرگان تا خاتمي) به دليل قرار گرفتن تصوير ميرحسين موسوي در جلد نهم که مربوط به دوران نخست وزيري او بوده است، ناشر مجبور به تغيير عکس روي جلد شد و در نهايت جلد نهم کتاب با اقدام اعتراضي ناشر و نويسنده بدون تصوير هيچ يک از مقامات و مسوولان منتشر شد.

توضيحات عليزاده طباطبايي درباره موکلانش

وکيل فرزند مصطفي معين با اشاره به نگراني شديد خانواده او از وضعيت اين زنداني گفت؛ « در آخرين تماسي که چند روز پيش محمد معين با خانواده اش داشته، گفته که حال عمومي اش رضايت بخش نبوده است.»به گفته محمود عليزاده طباطبايي که به خواسته خانواده محمد معين قرار است وکيل او باشد، خانواده اش نگران وضعيت فرزندشان هستند.همچنين اين وکيل دادگستري که قرار است وکالت چند نفر ديگر از کساني که به دنبال حوادث عاشورا دستگير شده اند را بر عهده بگيرد، گفت؛ قرار است وکالت شش نفر از دستگيرشدگان بعد از عاشورا را برعهده بگيرم اما وکالتنامه موکلانم، به رغم تنظيم تحويل گرفته نمي شود.موکلين او که هنوز دستگاه قضايي وکالت نامه آنها را از اين وکيل دادگستري تحويل نگرفته، دکتر علي عرب مازار، محمد معين (پسر دکتر معين)، خليجي (داماد دکتر بهشتي)، محمد فروزنده پور(رئيس دفتر مهندس موسوي)، جواد مظفر و محسن محققي( داماد مهندس بازرگان) هستند.

بي اطلاعي از اتهام عرب مازار

خانواده دکتر عرب مازار اعلام کردند با وجود يک ماه از بازداشت اين استاد دانشگاه علامه و مشاور ارشد ميرحسين موسوي هنوز از جزييات پرونده اش اطلاعي در دست نيست.آنها به کلمه گفتند ابتلاي عرب مازار به بيماري قلبي و ديسک کمر نگراني شان را بيشتر کرده است. تاکنون مراجعه هاي متعدد عليزاده طباطبايي وکيل مدافع عرب مازار نيز براي دسترسي به پرونده و اطلاع از اتهامات موکلش به نتيجه يي نرسيده است.

سه آزادي

«سولماز علي مرادي» عضو شاخه جوانان نهضت آزادي ايران ديروز آزاد شد. وي 27 دي ماه دستگير شده بود. همچنين به گزارش کلمه «حسين قابل» برادرزاده هادي و احمد قابل که در دفتر آيت الله صانعي در مشهد دستگير شده بود، عصر سه شنبه آزاد شد. ديگر فردي که با قرار وثيقه 250 ميليون توماني آزاد شد، منصوره شجاعي بود. اين فعال زنان هفت دي ماه در منزلش دستگير شده بود.

لطفاً سخنان تان را بخشنامه کنيد

سايت خبري شفاف در مطلبي تحليلي از محمود احمدي نژاد خواسته است سخنانش درباره وضعيت مظلومانه رسانه ها در شرايط امروز کشور و استقبالش از آزادي مطبوعات را تبديل به بخشنامه و دستور العمل کند تا به يک منشور قابل اتکا تبديل شود.

قطع دوباره «العالم»

پخش برنامه هاي شبکه خبري العالم بار ديگر متوقف شد. ماهواره عرب ست پيشتر نيز از پخش برنامه هاي اين شبکه جلوگيري کرده بود.

ارسال پرونده سه دانشجو به دادگاه

پرونده مهرداد بزرگ، احسان دولتشاه و سينا شکوهي سه فعال دانشجويي به دادگاه ارسال شد.قرار اوليه بازداشت آنها روز 29 دي ماه به پايان رسيده بود و خانواده هايشان در انتظار آزادي فرزندان شان بودند، اما هم اينک قرار بازداشت آنها تمديد شده است.

پيش بيني اشغال سفارت انگليس

محمدکاظم انبارلويي در سرمقاله ديروز روزنامه اصولگراي «رسالت» با عنوان «ما و انگليسي ها» تهديد کرد اگر دولت سطح روابط خود را با انگليس کاهش ندهد ممکن است مردم همچون 13 آبان 58 سفارت انگليس را اشغال کنند.

آيت اللهي؛ هرگز استعفا نمي دهم

حبيب الله آيت اللهي عضو فرهنگستان هنر اعلام کرد هرگز از فرهنگستان هنر استعفا نمي دهد.اين استاد دانشگاه شاهد در متن مکتوبي به «اعتماد» نوشت؛ «روزنامه مردمسالاري در روز سه شنبه پانزدهم دي ماه جاري از قول اينجانب حبيب الله آيت اللهي استاد دانشگاه شاهد و عضو پيوسته فرهنگستان هنر مطالبي منتشر کرده است که کاملاً دروغ محض و حتي افتراست، به ويژه آنچه را که در مورد استعفاي من از فرهنگستان است. بايد تذکر دهم و بر اين تذکر اصرار مي ورزم که من از اعضاي پيوسته و آغازين فرهنگستان هنر هستم و هرگز از آنجا استعفا نخواهم کرد مگر آنکه مجمع عمومي فرهنگستان به يک تصميم گروهي برسد و اين هم بسيار بعيد به نظر مي رسد. من مدت قريب به هشت ماه (حتي پيش از انتخابات گذشته) است که با هيچ روزنامه يي و هيچ رسانه گروهي ديگر (صدا و سيما و خبرگزاري ها) مصاحبه و گفت وگو نکرده ام، هرچند که پيوسته، بارها و بارها مزاحم من شده اند. يکي دو روز پيش از آن هم خبرگزاري ايلنا از قول من مطالبي را منتشر کرده است که شايسته پيگرد قانوني است زيرا هنگامي که با من تماس تلفني گرفته شد صريحاً اعلام کردم که من هيچ گونه مصاحبه يي با هيچ رسانه يي انجام نخواهم داد. من استادي هستم که مايلم بيشتر وقت خود را به وظيفه مقدس «تعليم و تعلم» بپردازم که رسول اکرم(ص) آن را عبادت دانسته است. چون مطمئن هستم که اين دو رسانه، «تکذيبنامه» مرا منتشر نخواهند کرد و با اعتمادي که به «اعتماد» دارم از شما سردبير محترم خواهشمندم به هر نحوي که شده است مطالب اين نامه را منعکس فرماييد تا بلکه جوانان بيکاري که فکر مي کنند با شايعه سازي ها و دروغ پردازي ها مي توانند اين فضاي نسبتاً آرام گرفته را دوباره به آشوب بکشانند، متنبه گردند و با دروغ پردازي هاي خود ديگران را به زحمت و رنج نيفکنند.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “اخبار ویژه اعتماد 5 شنبه”

 1. babak گفت:

  جنبش سبز با مشت های گره کرده در راهپیمایی 22 بهمن بازهم خود را به جهانیان نشان خواهد داد

 2. ناشناس گفت:

  مرگ بر منافق

 3. ناشناس گفت:

  منافق نابود باد
  در 22 بهمن با حضورمان باز امریکا و اسراییل را ناامید میکنیم

 4. ناشناس گفت:

  مسلمان آزاد اندیش هرگز شعار و لاف “مرگ بر مخالف” سر نمیدهد. این دوست ناشناسمون چه اصراری دارن که مرتب شعار مرگ میدن. اگه قرار بود به مخالف بگیم منافق و بعد هم تو بوق و کرنا کنیم مرگ بر منافق، اتفاقا هیچ کدام از این “دروغ گوها” و “نفاق گسترها” و “تزویر و تقلب پراکن ها” که زنده نبودند!