سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تعلیق لغو امتیاز روزنامه‌ فرهنگ آشتی...

تعلیق لغو امتیاز روزنامه‌ فرهنگ آشتی

چکیده :علت توقیف روزنامه انتساب صریح به عنوان هوادار ضد انقلاب طبق تبصره 8 ماده 9 قانون مطبوعات به جهت درج بخشی از یك بیانیه‌ی سیاسی اعلام شد. هرچند ما بیانیه را كاملا انتقادی كار كردیم اما ماده 9 آیین اجرایی قانون مطبوعات این اجازه را به نشریات می‌دهد كه حتی بیانیه مخالفان اسلام را منتشر كنند به شرط آن كه تبلیغ...


کلمه: مدیر مسوول روزنامه فرهنگ آشتی گفت: تعلیق تصمیم هیات نظارت بر مطبوعات در رابطه با لغو پروانه این روزنامه را امروز دریافت كردیم كه انتشار آن بلامانع دانسته شده است و به هیات نظارت بر مطبوعات و معاونت امور مطبوعاتی ارشاد ابلاغ شد.

محمدمهدی امامی ناصری در گفتگو با ایسنا، با اعلام خبر برطرف‌شدن لغو امتیاز این روزنامه گفت: بعد از لغو پروانه روزنامه، توسط هیات نظارت بر مطبوعات از دو مرجع به پیگیری این موضوع اقدام كردیم.

وی اظهار كرد: علت توقیف روزنامه انتساب صریح به عنوان هوادار ضد انقلاب طبق تبصره 8 ماده 9 قانون مطبوعات به جهت درج بخشی از یك بیانیه‌ی سیاسی اعلام شد. هرچند ما بیانیه را كاملا انتقادی كار كردیم اما ماده 9 آیین اجرایی قانون مطبوعات این اجازه را به نشریات می‌دهد كه حتی بیانیه مخالفان اسلام را منتشر كنند به شرط آن كه تبلیغ نباشد.

به گفته او نخستین توقیف روزنامه فرهنگ آشتی مهرماه صورت گرفت اما دادسرا ایراد هیات نظارت بر مطبوعات را وارد ندانست و قرار منع توقیف صادر شد، خاطر نشان كرد: بلافاصله بعد از این به استناد دیگری اقدام به لغو پروانه روزنامه كردند.

وی درباره پیگری‌های بخش حقوقی لغو پروانه فرهنگ آشتی اظهار كرد: بعد از لغو پروانه موضوع را مطرح كردیم و امروز تعلیق تصمیم هیات نظارت بر مطبوعات در رابطه با لغو امتیاز این روزنامه را دریافت كردیم و انتشار آن را بلامانع دانسته شده است كه به هیات نظارت بر مطبوعات و معاونت امور مطبوعاتی ابلاغ شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.