سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » 20 ميليون نفر فرم‌هاي اطلاعات اقتصادي خانوار را پر نكرده‌اند...

20 ميليون نفر فرم‌هاي اطلاعات اقتصادي خانوار را پر نكرده‌اند

چکیده :از حدود 70 ميليون نفر جمعيت ايران حدود 20 ميليون نفر فرم اطلاعات اقتصادي خانوار را پر...


کلمه:سخنگوي كميسيون ويژه طرح تحول اقتصادي عنوان كرد كه از حدود 70 ميليون نفر جمعيت ايران حدود 20 ميليون نفر فرم اطلاعات اقتصادي خانوار را پر نكرده‌اند.

سيدكاظم دلخوش هم‌چنين با اشاره به جلسه غيرعلني صبح امروز مجلس عنوان كرد در اين جلسه به شكل رسمي تصويب شد كه لايحه بودجه سال 89 در اولويت رسيدگي مجلس قرار گيرد، كما اين‌كه طبق آيين‌نامه داخلي مجلس نيز هر زمان كه لايحه بودجه به مجلس بيايد هيچ طرح و لايحه ديگري نبايد در دستور كار قرار بگيرد كه بر اين اساس قانون برنامه پنجم نيز بعد از قانون بودجه سال 89 مورد رسيدگي قرار خواهد گرفت.

وي درباره احتمال تمديد برنامه چهارم عنوان كرد: قانون برنامه چهارم پيش از سند چشم‌انداز نوشته شده بود كه اين قانون آن زمان دچار نواقص زيادي بود، هم اكنون هم قانون برنامه چهارم و هم سند چشم‌انداز را پيش رو داريم كه با علم و آگاهي از اين دو سند بالادستي، قانون برنامه پنجم بايد مورد بررسي و تصويب قرار بگيرد.

دلخوش با اظهار اين مطلب كه با اجراي برنامه چهارم بسياري از جاها عقب‌نشيني‌هاي بارزي داشته‌ايم، عنوان كرد: بايد زيرساخت‌ها در بخش‌هاي مختلف درست شود تا در برنامه پنجم دچار اين عقب‌نشيني‌ها نباشيم.

سخنگوي كميسيون ويژه طرح تحول اقتصادي هم‌چنين در پايان اين گفت‌وگو عنوان كرد كه در بودجه سال 89 سهم شركت‌هاي دولتي كاهش يافته است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “20 ميليون نفر فرم‌هاي اطلاعات اقتصادي خانوار را پر نكرده‌اند”

 1. جنبش سبز شیراز گفت:

  دولت احمدی چهار سال نخواهد ماند. از هر دیدگاه نگاه کنیم در می یابیم که عمرا این احمدی بتونه دوام بیاره!

 2. ناشناس گفت:

  رقم 14 میلیون: یک دروغ و تقلب و عددسازی دیگر در آمار
  این مطلب را لطفا درج نمائید.
  14 میلیون رای رقیبان انتخاباتی-14 میلیون ساکن شهرهای بزرگ-14میلیون در خوشه سوم. و همه برای اینکه بگویند 14 میلیون بیشتر نیستید.
  یک لحظه به واقعیت درآمدی خود در هر شهری که باشید و از دریچه اینترنت یا مطبوعات به آن نگاه ممی کنید.نگاه کنید. به عدد خوشه خود هم نگاه کنید. درست است بالای نفری 120 هزار تومان و در خوشه سوم . چرا به خود دروغ بگوئیم. با زیر این رقم چگونه می

  توان زیست؟ به یاد بیاوریم درآمد سرانه متوسط 1600 دلار در سال در چند سال گذشته و تبلیغات دولتی بر سر آن را زمانی که حداقل چند تورم بالای سی درصد تجربه نشده بود. بنابر اعلام دولتی قریب بیست میلیون در شهرهای بزرگ و نزدیک به بزرگ زندگی می کنند

  که دریافتی هیچ کسی در آن شهرها نمی تواند کمتر از 120 هزار تومان اعلامی باشد. در شهرهایی که کمترین اجاره مکان از 300 کمتر نیست چگونه می توانند زوج جوان زیر رقم 240 تومان دریافت کنند.
  کارمندان بسیاری از ادارات و نیز قشر بالایی از مشاغل آزاد از درآمد سرانه ای بالاتر از این رقم در شهرهای بزرگ تا کوچک برخوردارند.
  چه بخواهیم و چه نخواهیم آمار خوشه سوم بیش از رقم پنج ميليون و 114 هزار و 739 خانوار با جمعيت 14 ميليون و 26 هزار و 234 نفر شامل 30 درصد در خوشه سوم است. این مسئله از اینکه جمعیت شهری و اخبار عمومی حاکی از اعلام همگانی در

  اعتراض به قرار داشتن در خوشه سوم بودن است تائید می شود.
  رقم 14 میلیون یک توهم و تقلب آماری است چرا که رقم کارکنان حقوق بگیر و طبقه متوسط و کاسبان که رقم معافیت مالیاتی آنها بیش از این رقم است.
  رقم هفتاد درصدی زیر درآمد نفری 120 تومان یک دروغ عمومی است. کارمندان و طبقه کسبه در شهرهای کوچک هم نمی توانند این رقم را دریافت کرده باشند.
  بدیهی است که آمار رقمی 80 الی 90 درصدی راست نمایی نیز یک دروغ بزرگ است . اما چرا دولتی که برسر دریافت مالیات با انواع روشهای کارآگاهانه و غیره مقدار دهها برابر اظهارنامه مالیاتی را بدون نیاز به ارائه دلیل و غیره طلب می کند چنین مورد خلاف واقع

  از راست نمایی را اعلام می کند؟ دولتی که با آن دقت در هنگام آمارگیری، افراد را زیر دقیق ترین نگاه از جهت اعلام درآمدی می گذاشت. دولتی که جزئیات درآمدی طبقات کارمند، کارگری تحت بیمه، اکثریت طبقه بازاری را به دقت ثبت نموده است. اعلام 14 میلیون

  یعنی شما در خوشه سوم نیستید اما در عمل می بینید که هستید!!!
  دلایل متعددی برای عددسازی وجود دارد که عبارتند از:
  1. اعلام خوشه سوم برای اکثر جامعه شهری که بیش از تعداد 13 الی 14 میلیون می باشد منجر به آن خواهد شد که میزان یارانه درنظرگرفته شده به همین مقدار بیشتر برای دولت باقی بماند که معلوم نیست صرف چه هزینه هایی می شود.

  2. دولت می تواند در مدت زمان دیگری مانند مورد کار چندساعته بجای اشتغال که در انتخابات توسط همه رقبا اظهار گردید به تدریج با ارقام جدیدتر به شیپور تبلیغاتی خود بدمد.

  3. خود این خوشه سوم مبین طبقه متوسط و بالاتر در ایران است. که باز حدود 13 الی 14 میلیون اعلام می گردد . معلوم نیست دولت چرا اصرار دارد که طبقه متوسط و شهری بالای جامعه را همین رقم اعلام کند. آیا همه ساکنان در غیر 5 شهر بزرگ که اتفاقا همین

  14 میلیون می باشند (رک سایت الف) جزو طبقه فقیر، تحصیل نکرده و زیرمتوسط و مستضعف و پابرهنه و روستایی می باشند؟ در آمار انتخاباتی هم همین رقم حدود 14 میلیون برای مجموع آرای رقبای معترض و غیرمعترض مخالف رئیس دولت مکرر ذکر می گردید.

  اصرار باز بر همان 14 میلیون باز و باز بر این رقم 14 میلیون . و باز همین رقم 14 میلیون. چه کسی برای چه عدد سازی می کند؟!
  آنچه هست اینکه سیاست تطمیع اقتصادی تنها ایزار تبلیغات عملی دولت برای جلب آرای عمومی طبقات پائین است. تطمیع بجای اقتصادی متوازن و ایجاد رعب و هراس از دزدانی که آن را از دستان این طبقه خارج می سازند یک سیاست در جهت جنگ دهکها یا جنگ طبقاتی و

  اشتغال به آن است.
  جنگ دهکها که در نیم سال گذشته تبلیغ می شود و جنگ طبقات که از آغاز کار این دولت به آن اهتمام نموده است اما چرا؟!

 3. ناشناس گفت:

  این مطلب را لطفا درج نمائید.
  رقم 14 میلیون: یک دروغ و تقلب و عددسازی دیگر در آمار
  14 میلیون رای رقیبان انتخاباتی-14 میلیون ساکن شهرهای بزرگ-14میلیون در خوشه سوم. و همه برای اینکه بگویند 14 میلیون بیشتر نیستید. آیا طبقه متوسط و بالای کشور14 میلیون است؟
  یک لحظه به واقعیت درآمدی خود در هر شهری که باشید و از دریچه اینترنت یا مطبوعات به آن نگاه می کنید.نگاه کنید. به عدد خوشه خود هم نگاه کنید. درست است درآمد بالای نفری 120 هزار تومان و در خوشه سوم . چرا به خود دروغ بگوئیم. با زیر این رقم چگونه می توان زیست؟ بنابر اعلام دولتی قریب بیست میلیون در شهرهای بزرگ و نزدیک به بزرگ زندگی می کنند که دریافتی هیچ کسی در آن شهرها نمی تواند کمتر از 120 هزار تومان اعلامی باشد. در شهرهایی که کمترین اجاره مکان از 300 کمتر نیست چگونه می توانند یک زوج جوان زیر رقم 240 تومان دریافت کنند. کارمندان بسیاری از ادارات و نیز قشر بالایی از مشاغل آزاد از درآمد سرانه ای بالاتر از این رقم در شهرهای بزرگ تا کوچک برخوردارند.
  واقع آن است که با حقوق چند برابر 120 برای هر نفر برای هزینه های مسکن و حمل و نقل و … هم دشوار است. تورم همچنان معضل اساسی است. اما مسئله مهم رقم 14 میلیون خوشه سوم است.
  چه بخواهیم و چه نخواهیم آمار خوشه سوم بیش از رقم پنج ميليون و 114 هزار و 739 خانوار با جمعيت 14 ميليون و 26 هزار و 234 نفر شامل 30 درصد در خوشه سوم است. این مسئله از اینکه جمعیت شهری برطبق آمار چقدر بوده و با اخبار عمومی حاکی از اعلام همگانی در اعتراض به قرار داشتن در خوشه سوم بودن است تائید می شود. تا جایی که رئیس دولت هم به تغییر معیارها در پاسخ به اعتراضات اقدام نمود.
  رقم 14 میلیون یک توهم و تقلب آماری است چرا که رقم کارکنان حقوق بگیر و طبقه متوسط و کاسبان که رقم معافیت مالیاتی آنها بیش از این رقم است.
  رقم هفتاد درصدی زیر درآمد نفری 120 تومان یک دروغ عمومی است. کارمندان و طبقه کسبه در شهرهای کوچک هم نمی توانند این رقم را دریافت کرده باشند.
  بدیهی است که آمار رقمی 80 الی 90 درصدی راست نمایی نیز یک دروغ بزرگ است . اما چرا دولتی که برسر دریافت مالیات با انواع روشهای کارآگاهانه و غیره مقدار دهها برابر اظهارنامه مالیاتی را بدون نیاز به ارائه دلیل و غیره طلب می کند چنین مورد خلاف واقع از راست نمایی را اعلام می کند؟ دولتی که با آن دقت در هنگام آمارگیری، افراد را زیر دقیق ترین نگاه از جهت اعلام درآمدی می گذاشت. دولتی که جزئیات درآمدی طبقات کارمند، کارگری تحت بیمه، اکثریت طبقه بازاری را به دقت ثبت نموده است. به یاد بیاوریم درآمد سرانه متوسط 1600 دلار در سال در چند سال گذشته و تبلیغات دولتی بر سر آن را زمانی که حداقل چند تورم بالای سی درصد تجربه نشده بود.اعلام 14 میلیون یعنی شما در خوشه سوم نیستید اما در عمل می بینید که هستید!!!
  دلایل متعددی برای عددسازی وجود دارد که عبارتند از:
  1. اعلام خوشه سوم برای اکثر جامعه شهری که بیش از تعداد 13 الی 14 میلیون می باشد منجر به آن خواهد شد که میزان یارانه درنظرگرفته شده به همین مقدار بیشتر برای دولت باقی بماند که معلوم نیست صرف چه هزینه هایی می شود. شما در خوشه سوم هستید و دیگر در اعتراض حقی ندارید!

  2. دولت می تواند در مدت زمان دیگری مانند مورد کار چندساعته بجای اشتغال که در انتخابات توسط همه رقبا اظهار گردید به تدریج با ارقام جدیدتر به شیپور تبلیغاتی خود بدمد.
  اما نکته اصلی:
  3. خود این خوشه سوم مبین طبقه متوسط و بالاتر در ایران است. که باز حدود 13 الی 14 میلیون اعلام می گردد . معلوم نیست دولت چرا اصرار دارد که طبقه متوسط و شهری بالای جامعه را همین رقم اعلام کند. آیا همه ساکنان در غیر 5 شهر بزرگ که اتفاقا همین 14 میلیون می باشند (رک سایت الف) جزو طبقه فقیر، تحصیل نکرده و زیرمتوسط و مستضعف و پابرهنه و روستایی می باشند؟ در آمار انتخاباتی هم همین رقم حدود 14 میلیون برای مجموع آرای رقبای معترض و غیرمعترض مخالف رئیس دولت مکرر ذکر می گردید.

  اصرار باز بر همان 14 میلیون باز و باز بر این رقم 14 میلیون . و باز همین رقم 14 میلیون. چه کسی برای چه عدد سازی می کند؟!
  آنچه هست اینکه سیاست تطمیع اقتصادی تنها ایزار تبلیغات عملی دولت برای جلب آرای عمومی طبقات پائین است. تطمیع بجای اقتصادی متوازن و ایجاد رعب و هراس از دزدانی که آن را از دستان این طبقه خارج می سازند یک سیاست در جهت جنگ دهکها یا جنگ طبقاتی و اشتغال به آن است.
  جنگ دهکها که در نیم سال گذشته بعد انتخابات تبلیغ می شود و جنگ طبقات که از آغاز کار این دولت به آن اهتمام نموده است اما چرا؟!
  اما باید دانست اگر جنگ دهک ها و جنگ طبقاتی یک سیاست رئیس دولت برای انحراف اذهان عمومی از مسائل عمده کشور است با اینحال خود نیز یک جریانی است که به اعتراضات همگانی در طبقات مرتبط کمک خواهد نمود و در مجموعحقیقت آنست که کنترل این سیستم تعادلی این دیگر در حد توان ادراک برنامه ریزان امروزی نخواهد بود..

 4. سربلند گفت:

  قرار نشد شوخی کنیا.مرکز آمار خودش گفت همه پر کردن منم شنیدم به غایبان هم رسوندم.کم نیستا مجهزترین مرکزآمار دنیاست.همه کارشناساش خبره و مخا.
  کی گفت که از آشناهاشون.واسه کارشناس آمار شدن باید از فیلترای از نوع سبز و سفیدو قرمز بگذری.لازمه اینا هم فقط نمازو دعاو به کمم پاچه خواری.البته باید محمود خان اجازشو بده.

 5. شادان گفت:

  دوستی با همسرش (2 نفر) و حدود 300000 تومان درآمد (و کمک خرج پدرش) ماهی 300000 تومان هم اجاره می دهند. دیروز اینترنت را باز کرد . دید در خوشه ی سوم قرار گرفته و با پوزخندی کلمه اعتراض دارم را کلیلک کرد. او معتقد است که اساس قرار دادن “درآمد” آنهم در حد سه یا چهار برابر کمتر از خط فقر یا لااقل نصف آنچه که حداقل دستمزد روزانه تعیین شده (131000 تومان) بدون توجه به هزینه ها تفکری ساده انگارانه است. اگر آمار اولیه 90 درصد درست است پس اینهمه مردم به چه چیزی اعتراض دارند و اگر قرار است که دوباره در اردیبهشت ماه اطلاعات را بررسی نمایند؛ پس چرا قبل از این خوشه بازی ها اینکار را نکردند؟ البته بعید می دانم عمر این دولت به پرداخت یارانه نقدی قد دهد و احتمالاً همین حرکت باعث بدتر شدن اوضاع و تصمیم جدی مسؤولان برای نجات کشور خواهد شد. خداوند می فرماید در هر شری خیری نهفته است که ما قدر آن را نمی دانیم. شاید در این شری هم که دامان ملت را گرفته؛ خیری نهفته باشد. والله اعلم.

 6. من تو او ما سبز... گفت:

  کارمندای دانشگاه در یکی از شهر های بزرگ در خوشه 3 قرار گرفتن

  کارمندای شرکت گاز که دور از خانواده و در مناطق محروم با برجی 700 تا 900 تومن در خوشه 3 قرار گرفتن

  پس از نظر دولت عدالت محور و مهر ورز آدمهایی که ثروت های میلیاردی و کارخونه و زمین و باغ و ویلا دارن با آدمی که برجی 700 تا 900 تومن میگیره تو یه رده هستن؟

  حالا بگذریم از خانوارهای بیچاره ای که در آمد سرانه اشون 70 تا 130 تومنه به اونا هم قراره یه بخور نمیر بدن یا به عبارت دقیق تر یه صدقه بدن تا صداشون در نیاد .

  نه برادر من ! شما هنوز نفهمیدید که بر چه ملت بزرگ و چه کشور بزرگی حکومت می کنید.

  این مردم نخواهند گذاشت که بیشتر از این ایران رو ایرانستان کنید.

 7. ایرانی گفت:

  شادان عزیز اگه فکر می کنی که مسئولین کشور به فکر نجات کشور می افتند سخت در اشتباهی که اینا واقعا همچین درایتی ندارند، من واقعا درک نمی کنم مگه این مسئولین اینجا زندگی نمی کنند و از مریخ اومدن که خرج گرون زندگی مردم و کرایه خونه ها رو نمی دونند که فردی با درآمد 123000تومان در خوشه 3 و در طبقه رفاه نسبی قرار می گیرند. این آقای رئیس جمهور فکر کرده خیلی شجاع که طرحی رو که دولت های پیشین به دلیل عواقبی که این طرح در صورت اجرا دارد رو عملی نکردن این آقا می خواد اجرا کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  این نماینده های مجلس هم که مثلا نماینده های مردمند ولی پشیزی به احقاق حقوق مردم نمی اندیشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
  خدا اول آخر عاقبت ما رو بخیر کنه بعد این … ها رو

 8. مژده گفت:

  آمارهائي كه درمورد خوشه بندي ارائه مي دن دسته كمي از آمارهاشون تو انتخابات خرداد نداره . ما كه خودمون فرم نفرستاديم ولي يك اقوام نزديك من يك خانم بيوه 65 ساله است بازنشته يكي از بيمارستانهاي تهرانه يك خونه 50 متري اجاره كرده و تو اين دنيا هيچ چيزي هم بنامش ننيست اعم از ملك يا خودرو . باحقوق ماهانه 320000 تومان داره زندگي مي كنه كه 200000 تومانشو اجاره ميده . ايشون هم خوشه سه افتاده من كه شخصا توي تهران كسي را نديدم كه بگه خوشه 1 يا 2 افتاده حالا اين 40 ميليون رو از كجا درآوردن جاي سئواله . اگه دقت كنين اعداد و ارقام اعلاميشون شباهتي به اعدا د اعلام ي اون انتخابات كذائي داره از جمله 40 ميليوني اعلام شد راي دادن و 14 ميليون كه ميگن به كروبي و موسوي راي دادن و غيره حالا حكمتش چيه خدا عالمه