سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

اخبار ویژه اعتماد

چکیده :پس از گذشت قريب به يک ماه از بازداشت چند تن از روزنامه نگاران هيچ يک با اعضاي خانواده خود ملاقاتي نداشته اند. اما با اين حال «کيوان مهرگان» شب گذشته در تماس کوتاه با خانواده اش از سلامتي خود خبر داده است. همچنين شنيده ها حاکي از آن است که وي يکشنبه گذشته در پي اعتراض به بازداشت خود و نامشخص بودن وضعيتش به شعبه 28 دادگاه انقلاب برده شده. خانواده «عبدالرضا تاجيک» نيز پنجشنبه گذشته مکالمه کوتاهي با وي داشته اند اما هنوز پس از گذشت يک ماه از ثبت تقاضاي خواهر و وکيل وي براي ملاقات با دادستان، با اين ديدار موافقت نشده و همچنين اجازه مطالعه پرونده تاجيک به وکيل وي داده نشده است. «مهسا حکمت» نيز از دو هفته پيش تاکنون تماسي با خانواده خود نداشته است. «سام محمودي سرابي» نيز در بند عمومي 209 اوين به سر مي برد و به خانواده او ابلاغ شده براي پيگيري وضعيتش دست کم تا دو هفته ديگر مراجعه...


آزادي سيدحسن احمديان؛

«سيدحسن احمديان» رئيس کميته مردمي ستاد ميرحسين موسوي پس از تحمل بيش از چهار ماه زندان شامگاه يکشنبه با قرار وثيقه 500 ميليون توماني آزاد شد. به گزارش کلمه اين زنداني سياسي به دليل تشديد ناراحتي کليوي قرار بود شنبه گذشته تحت عمل جراحي قرار گيرد. مراجعه مستمر خانواده احمديان به زندان اوين و دادگاه انقلاب طي چند روز گذشته سبب شد با قرار وثيقه وي موافقت شود. خانواده وي قصد دارند بلافاصله حسن احمديان را به بيمارستان برده و براي عمل جراحي آماده کنند.

ديدار مهدي کروبي با کيانوش راد؛

حجت الاسلام مهدي کروبي روز يکشنبه با حضور در منزل محمد کيانوش راد با وي ديدار و گفت وگو کرد. در اين ديدار مهدي کروبي با اشاره به اوضاع کشور تاکيد کرد از اصلاحات عقب نشيني نخواهد کرد.

ديدار عبد الله نوري با صفايي فراهاني؛

عبدالله نوري با حضور در منزل محسن صفايي فراهاني عضو شوراي مرکزي جبهه مشارکت با وي ديدار و گفت وگو کرد. به گزارش نوروز در اين ديدار حجج الاسلام سيدياسر خميني (نوه امام خميني)، سيدسراج الدين موسوي و منهاج و همچنين تعدادي از اعضاي شوراي مرکزي سازمان ادوار تحکيم نيز حضور داشتند. عبدالله نوري در اين ديدار ضمن خوشامدگويي به صفايي فراهاني از آخرين وضعيت پرونده وي و ساير اعضاي جبهه مشارکت و سازمان مجاهدين انقلاب که با وي هم بند بوده اند، مطلع شد.

يقه گيري در مجلس؛

سايت خبري تابناک از مجادله رئيس سازمان هواپيمايي کشوري و رئيس شرکت هواپيمايي تابان خبر داد. به نوشته تابناک روز يکشنبه بهبهاني وزير راه، نخجواني رئيس سازمان هواپيمايي کشوري، عبدالله پور رئيس شرکت هواپيمايي «تابان» و تني چند از ديگر مسوولان هواپيمايي کشور که براي توضيح حادثه در مجلس حاضر شده بودند پس از جلسه و رفتن وزير راه، بحث و جدلي ميان رئيس هواپيمايي کشوري و رئيس شرکت «تابان» صورت مي گيرد که در پايان به کتک کاري و زد و خورد مي انجامد. به گفته شاهدان ماجرا ، نخجواني رئيس هواپيمايي کشوري به عبدالله پور رئيس شرکت هواپيمايي «تابان» اظهاراتي مبني بر جلوگيري از ادامه فعاليت و ابطال مجوز و… مي کند و عبدالله پور در پاسخ اظهار مي دارد؛ «شما چرا با ايران اير کاري نداريد که اخيراً با حوادث و سانحه هاي متعددي همراه بوده؟،» که اين گفت و شنود باعث بروز درگيري فيزيکي ميان اين دو مي شود.

اعتراض رجانيوز به شوراي نگهبان؛

سايت رجانيوز از اينکه به گفته اين سايت شوراي نگهبان لايحه هدفمند کردن يارانه ها را که مردم را به جان همديگر مي اندازد تاييد کرده به شدت انتقاد کرد و در مقاله يي خطاب به اعضاي شوراي نگهبان نوشت؛ «عزيزان، بزرگان، فقها و حقوقدانان زبده، بر شماست که قوانين را در صورت شرعي بودنش به تصويب برسانيد، نمي خواهم بگويم که چرا اجازه داديد تا براي تقسيم بيت المال ترينً بيت المال ملت (نفت) مردم را دهک بندي کنند؟ نمي خواهم بگويم چرا اجازه داديد تا سيره اميرالمومنين را در مساوات بيت المال ناديده بگيرند؟ نمي خواهم بگويم که برابر کدام حکم شرعي اجازه داديد تا در تقسيم بيت المال مسلمين، از غني بگيرند و به فقير بدهند؟ بلکه پرسش اين است؛ مگر نه اينکه حفظ نظام، از واجبات شرعي است؟ و مگر نه اينکه رکن رکين حفظ نظام، حفظ وحدت و امنيت است؟ نکند شما بزرگواران قبول نداريد که به جان هم افتادن مردم، به خاطر ريزترين هزينه هاي خانگي (مهمان دعوت کردن، گرفتن يک جشن تولد ساده، برگزاري مجالس روضه و قرآن، ميزان استفاده آب همسايه ها و…) و زد و خوردهايي که نيروي انتظامي و کلانتري هاي کلانشهرها گنجايش رسيدگي به آنان را نخواهند داشت، به خطر افتادن وحدت مردم و… نيست؟»

نامه 110 استاد دانشگاه؛

در خبرها آمده است 110 نفر از استادان و محققان دانشگاه هاي کشورهاي مختلف جهان با انتشار نامه سرگشاده يي با محکوم کردن ترور مسعود عليمحمدي استاد فيزيک دانشگاه تهران، خواستار بررسي اين حادثه شدند.

دستگيري يک ايراني در پاريس؛

فرارو به نقل از روزنامه بوستون گلوب، از دستگيري يک مهندس ايراني در پاريس خبر داده است. بوستون گلوب نوشته است مجيد کاکاوند به اتهام به همراه داشتن قطعات نظامي و تجاري براي ارسال به ايران، جهت استرداد به مقامات امريکايي در فرودگاه پاريس بازداشت شده است.

تماس روزنامه نگاران با خانواده؛

پس از گذشت قريب به يک ماه از بازداشت چند تن از روزنامه نگاران هيچ يک با اعضاي خانواده خود ملاقاتي نداشته اند. اما با اين حال «کيوان مهرگان» شب گذشته در تماس کوتاه با خانواده اش از سلامتي خود خبر داده است. همچنين شنيده ها حاکي از آن است که وي يکشنبه گذشته در پي اعتراض به بازداشت خود و نامشخص بودن وضعيتش به شعبه 28 دادگاه انقلاب برده شده. خانواده «عبدالرضا تاجيک» نيز پنجشنبه گذشته مکالمه کوتاهي با وي داشته اند اما هنوز پس از گذشت يک ماه از ثبت تقاضاي خواهر و وکيل وي براي ملاقات با دادستان، با اين ديدار موافقت نشده و همچنين اجازه مطالعه پرونده تاجيک به وکيل وي داده نشده است. «مهسا حکمت» نيز از دو هفته پيش تاکنون تماسي با خانواده خود نداشته است. «سام محمودي سرابي» نيز در بند عمومي 209 اوين به سر مي برد و به خانواده او ابلاغ شده براي پيگيري وضعيتش دست کم تا دو هفته ديگر مراجعه نکنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.