سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نامه دختر مظفر به پدر دربندش: چگونه بگویم که در ملک اسلام ،ظالمانه او را در بند کرده...

نامه دختر مظفر به پدر دربندش: چگونه بگویم که در ملک اسلام ،ظالمانه او را در بند کرده‌اند

چکیده :چرا نگریم که مدافع حق‌الناس در جلوة‌حق شهروندی اینک از ضروری‌ترین حق شهروندی محروم است. با این همه خدا را شاکرم که چنان ما را تربیت کرده که با این همه بی‌مهری باز صبورم و مردم‌دوست که: «والکاظمین الغیظ والعافین عن‌الناس» و «البته چشم به گشایش دارم و امید به آینده که سرو قامتش را دیگربار ببینم و در سایه‌سار مهربانی‌اش بیاسایم و با او درد دل بگویم که مادرم در این میانة بلا چه صبور است و استوار،‌ چه نستوه بود و همراه اما من می‌دانم که از درون چه رنجیده است و...


کلمه:دختر محمدجواد مظفر، مدیر انتشارات کویر، نایب رییس انجمن دفاع از حقوق زندانیان و از فعالان عرصه فرهنگ، که از 8 دی ماه در بازداشت به سر می برد، در نامه ای به پدرش نسبت به وضعیت و سلامت او اظهار نگرانی کرده است.

متن نامه دختر مظفر بدین شرح است:

«لا یُحبَُ‌اللهُ الجََهرَ بالسّوء من‌القول اِلّا مَن ظُلِم»

آنگاه که خبر بیماری پدر را در آن سلول تنگ و سرد و تاریک شنیدم طاقتم طاق شد، به مظلومیتش اندیشیدم و بر بی‌گناهی‌اش گریستم. فرزندم از من می‌پرسد: چه شده است؟ باباجون را کجا برده‌اند؟ و من ناتوان از پاسخ که به دخترکم چه بگویم؟ بگویم پدربزرگ شیرین و خوش‌سخنت را کجا برده‌اند؟ به کدامین گناه؟ نمی‌دانم به او که خردخرد با اسلام آشنا می‌شود و عدل را می‌جوید چگونه بگویم که در ملک اسلام ظالمانه او را در بند کرده‌اند.

من از بیگانگــان هرگــز ننــالم

که با من هرچه کرد آن آشنا کرد

آشنایانی که مدعی اشدّاء علی‌الکفّار رحماء بینهم هستند، حال مردی رحیم را که مهمترین خصلتش شرح صدرش است، ناعادلانه به بند کشیده‌اند. سینه مالامال درد است ای دریغا مرهمی… با خود می‌اندیشم یگانه گوهری است این مرد! همو که در میانة عاشورا هم از کار نیک غافل نیست و «عمل صالح» را پند عاشورا می داند و کتابش را خیرات می‌کند!

خدایا به که پناه برم از این همه نامردمی‌ها بر پدری که در همه حال توصیه‌اش پایبندی به اصول دین و رعایت اخلاق بوده، او که حریم فرهنگ کشور را پاس می‌دارد و چرا ننالم که:

چو پرده‌دار به شمشیر می‌زند همه را

دگر کسی مقیم حریم حرم نخواهد ماند

چرا نگریم که مدافع حق‌الناس در جلوة‌حق شهروندی اینک از ضروری‌ترین حق شهروندی محروم است. با این همه خدا را شاکرم که چنان ما را تربیت کرده که با این همه بی‌مهری باز صبورم و مردم‌دوست که: «والکاظمین الغیظ والعافین عن‌الناس» و «البته چشم به گشایش دارم و امید به آینده که سرو قامتش را دیگربار ببینم و در سایه‌سار مهربانی‌اش بیاسایم و با او درد دل بگویم که مادرم در این میانة بلا چه صبور است و استوار،‌ چه نستوه بود و همراه اما من می‌دانم که از درون چه رنجیده است و شکسته. نمی‌دانم بر حسین چه گذشت و زینب چه دید و رقیه و سکینه چه کشیدند، اما خدایا تو شاهد باش که پدرم مظلوم است همچون سرورش حسین و مادرم نستوه است چون زینب. خدایا اجرشان را بر حسین بنه که صدیقند و سلیمند و صبور.

آن سفرکرده که صد قافله دل همره اوست

هرکجا هست خدایا به سلامت دارش

منبع:تا آزادی زندانیان سبزDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “نامه دختر مظفر به پدر دربندش: چگونه بگویم که در ملک اسلام ،ظالمانه او را در بند کرده‌اند”

 1. احسان گفت:

  اگر اينجا ملک اسلام است که بايد برای اسلام خون گريست!!

 2. سبز سبز گفت:

  خواهر عزیزم … بدان که ظلم پایدار نیست و پدر با افتخار به خانه باز خواد گشت
  اندکی صبر سحر نزدیک است…

 3. ناشناس گفت:

  منم دلم براي بابام خيلي تنگ شده هر چي دعا مي كنم و روزه مي گيرم فايده نداره