سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي؛شعار اصلاح‌طلبان در 22 بهمن...

استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي؛شعار اصلاح‌طلبان در 22 بهمن

چکیده :ببينيد محرمان و معتمدان امام (ره) چه كساني بودند؟ من نمي‌خواهم بگويم كه امروز انقلاب به دست نااهلان افتاده،ولي ببينيد كه امروز آن اهل‌هاي دوران امام (ره) كجا هستند؟ آيا خانواده‌ شهيد مطهري در اين كشور محترم است؟ آيا دودمان شهيد بهشتي در اين كشور محترم است؟ آيا خانواده‌هاي شهيد همت و شهيد باكري محترم هستند؟ آيا آيت‌الله هاشمي رفسنجاني كه شناسنامه انقلاب اسلامي و يار هميشگي امام (ره) بوده‌اند محترم است؟ آيا اين سقوط اخلاقي نيست كه عده‌اي طلبه در قم سازمان داده شوند كه اگر مرجع تقليدي خلاف شاخص‌هاي مورد تاييد آنها حرفي زد يا فتوايي داد به بيت او حمله كنند؟ حال مي‌خواهد آن فرد حضرت آقاي جوادي آملي باشد يا آقاي صانعي يا منتظري و ديگران. آيا اين سقوط اخلاقي نيست كه روزنامه‌اي به خود حق مي‌دهد به محض آن‌كه آيت‌الله اردبيلي فتوايي صادر كرد، هرچه مي‌خواهد در اين رابطه بگويد و...


کلمه:مجید انصاری گفت: شعار مهرورزي، شعار دولت نهم بود ولي متاسفانه طي چند دهه‌ گذشته در قبل و بعد از انقلاب، كينه و نفرتي كه امروز براساس سياست‌ها و تبليغات نادرست در جامعه به وجود آمده بي‌سابقه است. امروز به راحتي آب خوردن در برخي سايت‌ها، صداوسيما و حتي در تريبون نماز جمعه آبروي افراد برده مي‌شود و همه ما مي‌بينيم مومناني در تريبون‌هاي رسمي به عنوان برانداز، خائن و عنصر بيگانه خطاب مي‌شوند.

امام همواره برای برداشتن لکنت زبان از مردم تلاش کرد

به گزارش ایسنا اين عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام كه صبح دوشنبه در هشتمين كنگره‌ سراسري حزب مردم‌سالاري سخن مي‌گفت، افزود:« وقتي امام خميني(ره) به حكومت رسيدند همواره در كنار مردم، براي دفاع از حقوق آن‌ها، بيان حق و برداشتن لكنت از زبان مردم تلاش كردند.»

وي با اشاره به اين‌كه «نظام ما برخلاف بسياري از نظام‌هاي ديگر ايدئولوژيك است و بنيان‌گذار آن هم يك مرجع تقليد بزرگ، فيلسوف كم‌نظير، اسلام‌شناس و مفسر قرآن است»، تصريح كرد:« امام (ره) از ابتدا بر اسلام تكيه داشتند و برهمين اساس انقلاب كردند.اين نظام يك مجموعه‌ به هم پيوسته است و نمي‌توان قسمتي از آن را پررنگ و قسمتي را كمرنگ كرد.»

دبير اجرايي مجمع روحانيون مبارز در ادامه با اشاره به اين‌كه پيامبر اسلام هدف اصلي بعثت خود را تكميل مكارم اخلاقي عنوان كردند، گفت:« امروز در حوزه‌هاي ما ده‌ها قاعده‌ فقهي تاسيس شده است، ولي هنوز در كنار آن‌ها قاعده‌اي به نام عدل و عدالت تاسيس نشده است، هم‌چنين هنوز قاعده‌اي به نام كرامت انساني در سلسله احكام ما تاسيس نشده است؛ درحالي كه حكم شرعي اگر درجهت نفي كرامت انساني باشد، غيرشرعي است، ولو اين‌كه از متن ظاهري يك روايت يا آيه استخراج شود.»

شهید بهشتی “کرامت انسانی”  را اصل حاکم بر نظام اسلامی می دانست

انصاري در ادامه با اشاره به گنجاندن اصل كرامت انساني در قانون اساسي كشورمان يادآور شد:« وقتي خبرگان قانون اساسي در تدوين اين قانون، پنج اصل توحيد، نبوت، معاد، عدل و امامت و رهبري را گنجاندند، اصل ششمي را به عنوان اصل حاكم بر اين نظام مستقر كردند و آن كرامت انساني است كه براي اين امر بايد از آن بزرگواراني كه در تدوين اين قانون نقش داشتند و در راس آن‌ها از شهيد مظلوم بهشتي تقدير كرد و براي آزادي فرزند در بند ايشان دعا كنيم. پرسشي كه امروز پيش ماست اين است كه آيا حركت كلي نظام جمهوري اسلامي به سمت تامين كرامت انساني بوده است يا خير؟»

اين عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در ادامه گفت:« امام (ره)، نظام را در فرد يا در شوكت نيروهاي نظامي و انتظامي يا قدرت قوه‌ قضاييه و دادگاه‌ها نمي‌بيند. روح نظام اسلامي، محتواي اسلامي بودن آن است و البته شكل و ظرف هم مهم است، ولي ظرف فقط براي نگهداري و عرضه‌ محتواست، ولي اگر محتوا نادرست يا خالي باشد، مثل يك گردوي پوچ مي‌شود يا به تعبير امام علي (ع) مثل يك پوستين وارونه كه هيچ ارزشي ندارد.»

انصاري با بيان اين‌كه «قانون اساسي هم عصاره‌ محتواي نظام ماست و هم شرط ضمن عقد بيعت مردم با امام در سال 57 بود»، افزود:« امام (ره) بيعت صدر اسلام را يك انتخاب آگاهانه مي‌دانستند و انتخابات را نيز جلوه‌اي از بيعت مردم در صدر اسلام عنوان مي‌كردند.»

امام در مصاحبه با لوموند گفت: اگر مردم نخواهند حجت تمام است و ما برمی گردیم

وي يادآور شد:« اگر در ابتداي انقلاب رفراندوم نمي‌شد، باز هم مردم نظام و قانون اساسي را مي‌پذيرفتند، ولي امام (ره) توجه داشت مردم صاحب حق هستند و نمي‌تواند چيزي را يكطرفه مطرح و بر مردم تحميل كند؛ چنان‌چه در همان زمان در مصاحبه با لوموند فرمودند اگر مردم نخواهند، حجت بر من تمام است و ما برمي‌گرديم.»

عضو شوراي مركزي مجمع روحانيون مبارز تصريح كرد:« قانون اساسي يك مجموعه به هم پيوسته است. يعني نمي‌شود اصولي از آن را پذيرفت و اصولي ديگر را نپذيرفت.»

انصاري ادامه داد:« مهم‌ترين ركن در اين قانون اساسي، جمهوريت و اسلاميت در كنار هم است و در واقع جمهوريت در دل اسلاميت است و به معناي ديگر نظامي كه مبتني بر خواست مردم نيست، اسلامي هم نيست؛ چرا كه اسلام نخواسته است چيزي را بر مردم تحميل كند.»

امروز باید پرسید نظام ما چقدر به شاخص های خود نزدیک شده است؟

وي در ادامه با طرح اين پرسش كه «امروز با ورود به دهه‌ چهارم انقلاب چقدر نظام ما به شاخص‌هاي اساسي خود نزديك و چقدر از آنها دور شده است؟» اظهار كرد:« بايد ببينيم كه وضعيت نظام ما در شاخص‌هاي ارزشي مانند صداقت، امانت، آزادي و آزادگي، اخلاق، معنويت، عدالت، محبت، امنيت، برخورداري و غنا، رفع فقر و رفع ترس و خوف نسبت به دهه‌ي اول، دوم و سوم جلوتر رفته يا پس‌رفت كرده است. اين بحث به معني محكوم كردن اين حزب يا آن حزب نيست بلكه امروز بحث كشور فراتر از اصلاح‌طلب و اصولگراست. اصولگرايان و اصلاح‌طلبان واقعي بايد براي حفظ محتواي واقعي نظام به صحنه بيايند. متاسفم كه اين مطلب را عرض كنم كه امروز اين شاخص‌ها چندان دلگرم كننده نيست.»

شاخص صداقت، امانت و بي‌طرفي در پايين‌ترين سطح خود قرار دارد

اين عضومجمع تشخيص مصلحت نظام گفت:« امروز بر عرصه‌ مطبوعات، رسانه‌ها و گفت‌وگو در كشور ما به‌خصوص در آن بخش كه رسانه‌ها بيشتر به حاكميت برمي‌گردند، شاخص صداقت، امانت و بي‌طرفي در پايين‌ترين سطح خود قرار دارد.»

به راحتي آب خوردن مومناني در تريبون‌هاي رسمي  برانداز، خائن و عنصر بيگانه خطاب مي‌شوند

وي اضافه كرد:« شعار مهرورزي، شعار دولت نهم بود ولي متاسفانه طي چند دهه‌ گذشته در قبل و بعد از انقلاب، كينه و نفرتي كه امروز براساس سياست‌ها و تبليغات نادرست در جامعه به وجود آمده بي‌سابقه است.  امروز به راحتي آب خوردن در برخي سايت‌ها، صداوسيما و حتي در تريبون نماز جمعه آبروي افراد برده مي‌شود و همه ما مي‌بينيم مومناني در تريبون‌هاي رسمي به عنوان برانداز، خائن و عنصر بيگانه خطاب مي‌شوند.»

انصاري با اشاره به اين جمله‌ امام خميني كه «نگذاريد انقلاب پس از من به دست نااهلان بيفتد» اظهار كرد: « ببينيد محرمان و معتمدان امام (ره) چه كساني بودند؟ من نمي‌خواهم بگويم كه امروز انقلاب به دست نااهلان افتاده،ولي ببينيد كه امروز آن اهل‌هاي دوران امام (ره) كجا هستند؟ آيا خانواده‌ شهيد مطهري در اين كشور محترم است؟ آيا دودمان شهيد بهشتي در اين كشور محترم است؟ آيا خانواده‌هاي شهيد همت و شهيد باكري محترم هستند؟ آيا آيت‌الله هاشمي رفسنجاني كه شناسنامه انقلاب اسلامي و يار هميشگي امام (ره) بوده‌اند محترم است؟ آيا اين سقوط اخلاقي نيست كه عده‌اي طلبه در قم سازمان داده شوند كه اگر مرجع تقليدي خلاف شاخص‌هاي مورد تاييد آنها حرفي زد يا فتوايي داد به بيت او حمله كنند؟ حال مي‌خواهد آن فرد حضرت آقاي جوادي آملي باشد يا آقاي صانعي يا منتظري و ديگران. آيا اين سقوط اخلاقي نيست كه روزنامه‌اي به خود حق مي‌دهد به محض آن‌كه آيت‌الله اردبيلي فتوايي صادر كرد، هرچه مي‌خواهد در اين رابطه بگويد و بنويسد؟»

آيا ادبيات گوساله و بزغاله حتي نسبت به دشمنان هم ادبيات قرآني است؟

دبير اجرايي مجمع روحانيون مبارز در ادامه با اشاره به حوادث پس از روز عاشورا اظهار كرد:« من شخصا آن حركات را نديدم ولي فرض مي‌گيريم كه آن حركت انجام شد كه البته بايد محكوم شود. ولي آيا اين درست است كه شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي تريبون در اختيار افراد تند قرار دهد و پلاكاردهايي از پول بيت‌المال عليه شخصيت‌هاي نظام و با آن شعارها و ناسزاها در دست گرفته شود؟ آيا ادبيات گوساله و بزغاله حتي نسبت به دشمنان هم ادبيات قرآني است؟»

انصاري ادامه داد:« خدا شاهد است كه دل ما خون است كه در برخي راهپيمايي‌ها شعارهاي ساختارشكنانه داده شده است، ولي بايد بدانيم كه وقتي گروهي سامان پيدا مي‌كنند كه شبانه در شهر راه بيفتند و بر در و ديوار شعارهايي عليه شخصيت‌هاي بزرگ نظام بنويسند، طبيعي است كه عده‌اي هم تحريك و ناراحت مي‌شوند و آن نام‌ها را پاك كنند و چيز ديگري جاي آن بنويسند.»

براندازي یعنی  اين كه ما كرامت، فضايل اخلاقي و حقوق مردم را ناديده بگيريم

اين عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در ادامه گفت:« چرا برخي كه بيش از ديگران بايد حرمت نگه دارند بيشتر تيشه به ريشه مي‌زنند؟ و اصرار دارند كه مدام يك گروه را بمباران كنند و وقتي هم كه آخ گفتند، بگويند برانداز هستند؟ من اين‌جا عرض مي‌كنم كه براندازي عبارت از اين است كه ما كرامت، فضايل اخلاقي و حقوق مردم را ناديده بگيريم.»

دبير اجرايي مجمع روحانيون مبارز با تاكيد بر لزوم اجراي تمام و كمال قانون اساسي در كشور تصريح كرد:« امروز راهي جز اجراي تمام‌عيار قانون اساسي نداريم.»

انصاري هم‌چنين براهميت نقش مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد و گفت:« درميان قواي سه‌گانه كشور، مسووليت مجلس در پاسداشت نظام و حقوق مردم بي‌بديل است و من به عنوان يك شهروند از مجلس گلايه دارم. متاسفانه در پاره‌اي از موارد مماشات بيش از حد است. تمام شاخص‌هاي رشد و توسعه برخلاف چشم‌انداز است و برنامه‌ چهارم توسعه رو به سقوط است. حق مردم اين نبود كه پس از تدوين برنامه چهارم و آن درآمد بادآورده نفتي، اين‌طور با مشكلات اقتصادي دست و پنجه نرم كنند.»

وي با انتقاد از واردات بي‌رويه‌ كالاهاي مختلف به كشور اظهار كرد:« اين افتخاري براي كشور نيست كه دروازه‌هاي آن به روي كالاهاي بيگانه باز شده است و حتي سنگ قبر هم از چين وارد مي‌شود. امروز در سبد آجيل شب عيد مردم ايران پسته‌ آمريكايي و خارجي هم وارد شده است.»

اين عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام اضافه كرد: « آيا اين كرامت انساني است كه سرمايه‌هاي اجتماعي به تاراج برود و نتيجه‌ تربيت مديران در اين نظام، دور ريخته شود؟ به كار نگرفتن اصلاح‌طلبان و به كار نگرفتن افرادي نظير ناطق نوري و ولايتي، پيشكش؛ در خود همين مديران دولت نهم هم اين مشكل بارز است. در كجاي دنيا طي چهار سال و نيم، چهار وزير كشور، سه وزير اقتصاد، چند رييس كل بانك مركزي عوض مي‌شود؟ آقاي محسني اژه‌اي كه اصلاح‌طلب نبود. آقاي صفارهرندي كه از كيهان بود و آقاي لنكراني هم كه از اصلاح‌طلبان نبوده است!»

انصاري افزود:« به نظر من آقاي پورمحمدي قوي‌ترين وزير دولت نهم بود. ولي ايشان هم بركنار شدند.آيا اين همين روحيه شور، تعامل و مردم‌سالاري است؟»

نمایندگان از حق كساني كه  انتخابات را گرم كردند و مزد خود را در سلول‌ها ‌گرفتند دفاع كنند

اين نماينده پيشين مجلس شوراي اسلامي در ادامه خطاب به نمايندگان مجلس گفت:« من از نمايندگان مجلس خواهش مي‌كنم كه از حقوق مردم دفاع كنيد. خواهش مي‌كنم كه از حق كساني كه تنور انتخابات را گرم كردند و امروز مزد خود را در سلول‌ها مي‌گيرند دفاع كنيد. خدا مي‌داند كه اگر مشكلي براي توقف كار يك روزنامه وجود داشته باشد، آن مربوط به ستون آن روزنامه‌اي است كه هر روز حرف‌هايي را مي‌نويسد كه حتي لات‌هاي مشروب‌خور زمان شاه هم نمي‌گفتند. چرا بايد روزنامه‌هايي اين‌چنين در حاشيه‌ي امن باشند ولي برخي روزنامه‌ها مثل مردم‌سالاري و آفتاب يزد يا برخي ديگر از روزنامه‌ها مدام در معرض تذكر و تعطيلي قرار بگيرند؟»

آيا ما بايد در راهپيمايي كه در آن به ما فحش مي‌دهند شركت مي‌كرديم؟

دبير اجرايي مجمع روحانيون مبارز در ادامه سخنان خود از عدم صدور مجوز براي برپايي راهپيمايي در اعتراض به هتك حرمت به عكس امام خميني (ره) از سوي وزارت كشور به شدت انتقاد كرد و گفت:« مجمع روحانيون مبارز طي سه نامه از وزارت كشور درخواست مجوز كرد و هر بار بهانه‌هايي آوردند و در نهايت هم گفتند چرا خود را خسته مي‌كنيد؟ شما هم بياييد در راهپيمايي كه شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي دعوت كرده است شركت كنيد، يعني همان راهپيمايي كه برگزار شد و در آن به ما فحش و ناسزا دادند. آيا ما بايد در راهپيمايي كه در آن به ما فحش مي‌دهند شركت مي‌كرديم؟»

مسوولان  حداقل حرمت 22 بهمن را حفظ كنند و آن را مصادره به مطلوب نكنند

انصاري با بيان اين‌كه از مسوولان برگزاري مراسم 22 بهمن مي‌خواهيم كه حداقل حرمت 22 بهمن را حفظ كنيد و آن را مصادره به مطلوب نكنيد، گفت:« من در همين جا اعلام مي‌كنم كه شعارهاي اصلاح‌طلبان در 22 بهمن شعارهاي 30 ساله‌ انقلاب نظير استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي است؛ همان‌طور كه در روز قدس هم چنين بود. چرا بيانيه‌ مجمع روحانيون مبارز كه پس از روز قدس صادر شد را منعكس نكردند و صدا و سيما حتي اشاره‌اي هم به آن نكرد؟»

وي هم‌چنين از جلوگيري از برگزاري مراسم مختلف عزاداري از سوي آقاي محتشمي‌پور و برخي مراسم ديگر انتقاد كرد و گفت:« هر سال آقاي خاتمي در خانه‌ هنرمندان به مناسبت روز عاشورا سخنراني مي‌كردند و امسال قرار شد به خاطر برخي محدوديت‌ها در جوار بيت امام (ره) و در حسينيه جماران برگزار كنند و من خودم در آن‌جا حضور داشتم و شهادت مي‌دهم كه مردم عزاداري سيدالشهدا مي‌كردند ولي با چه مجوزي نيرو آوردند و با ميل‌گرد و چوب و چماق به جان مردم افتادند و مردم را كتك زدند؟ شيشه‌هاي حسينيه جماران را شكستند و به بيت امام (ره) اهانت كردند؟

دبير اجرايي مجمع روحانيون مبارز اضافه كرد:« مراسم ما را كه به هم مي‌زنيد، بيانيه‌هاي ما را در صدا و سيما منعكس نمي‌كنيد، روزنامه‌ها هم كه تكليفشان مشخص است و سايت مجمع روحانيون را هم كه فيلتر كرده‌ايد. پس مي‌گوييد چطور با مردم حرف بزنيم؟ ما معتقديم كه VOA و BBC خيرخواه ما نيستند و طبيعي است كه به دنبال منافع خود باشند و هر كشوري به دنبال منافع خود است، ولي بايد ديد كه چه كسي 6 ميليون شنونده و بيننده را براي اين شبكه‌ها درست كرده است؟ و اين آماري است كه خود آقايان اعلام كردند. چرا بايد كار به جايي برسد كه نوبت‌دهي ديش ماهواره در قم 12 روزه بشود؟ و كار به جايي برسد كه سخن مردم ايران در رسانه‌هاي بيگانه شنيده شود؟ آيا مجلس نبايد راجع به صداوسيما و يا عدم كفايت برخي افراد كه دارايي‌هاي مردم را به تاراج بردند و به حراج گذاشته‌اند تحقيق و تفحص كند؟»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

47 پاسخ به “استقلال، آزادي، جمهوري اسلامي؛شعار اصلاح‌طلبان در 22 بهمن”

 1. دل خون گفت:

  خیلی ممنون که با این فشارها هنوز بخشی از حرف مردم را می گویید ولی شما هم ظاهرا دلت هوای انفرادی کرده آقای انصاری. خدا به خانوادهتان صبر دهد. تو رو خدا کمی هم خودتون تقویت کنید خدای نکرده به حال دوستان نیفتید.اوضاع به فضاحتی رفته که این حرف ها از کوبیدن آب در هاون بی ثمرتر است.

 2. سلام

  بابا کروبی که رفت راسی شد خاتمی هم که صدای آمریکا گفت راسی شد یعنی جنبش سبز بای بای

 3. يه خار سبز گفت:

  احسنت شيخ انصاري . حرف دلمان را زدي . بنظر من راه حل خروج از بن بست كنوني . عمل به بيانيه هفدهم مهندس ميرحسين موسوي است .
  امروز بايد تمام تلاش ما اين باشد كه افراطيون جناح سركوبگر را از صحنه به در كنيم .

  بيانيه هفدهم مهندس موسوي مبناي كار و عمل و گفتار ما باشد .

  درود بر ميرحسين . كروبي و خاتمي …….آيت الله صانعي زنده باشد انشاالله …..و روح ملكوتي آيت الله العظمي منتظري قرين رحمت حق

 4. ناشناس گفت:

  هزاران درود بر آزاد مرد اصلاحات . شما را به خدا قسم ببینید چقدر مودب وچقدر زیبا و چه با ادبیات دلنشینی صحبت کرده . به کسی فحش نداده کسی را متهم نکرده . و چقدر با منطق و دلنشین حرف زده به خدا قسم که از خواندن حرفهایش لذت بردم . اما متا سفانه بعضی سایت ها یا روزنامه ها را ببینید که آدم حالش به هم می خوره حتی به طرفشون بره پر شده از دروغ و حمله های بی محابا و تهمت و افترا و… افسوس و هزاران افسوس که این گونه انسانهای واقعی را فقط می توان در سایت ها ی فیلتر شده و روزنامه های توقیف شده و پشت درهای بسته دید . پاینده باشی برادر

 5. احسان گفت:

  مساله اینجاست که مردم ما به نیازهای حداقلی خوذ از استقلال آزادی باید برسند

 6. ناشناس گفت:

  با این تفاصیل باید بگویم که من قبل از انتخابات اصلاح طلب محسوب می شدم. الآن شعار من دیگر اینی که در بالا تیتر زدید نیست.

 7. یاور میر حسین گفت:

  چه کسانی با بلند گو در روز های مختلف (16 آذر، عاشورا و…) شعار جمهوری ایرانی میدادند؟؟؟ آیا تا به حال جنبش سبز با بلند گو شعار داده است؟؟؟ این بلند گو از کجا می آید؟؟ آیا این بلندگو هم از همان بلندگوهای دولتی نیست که در صدد اختلاف افکنی بین مردم و مسئولین است؟؟؟ وای بر تفرقه افکنان… درور بر حامیان عدالت و ظلم ستیزی…

  ما سرباز حسین ایم / یاور میر حسین ایم

 8. ناشناس گفت:

  بله … اینطوری بهتره بیاید شعارهایی رو تنظیم کنیم که اسلامی باشند و به اسلام توجه شده باشه به خدا ما از اونا مسلمان تریم اما ببینید چه راحت با اسم اسلام ما رو متهم به بی دینی می کنند حتی اسلام راستینم به اسم خودشون زدن در حالیکه عقاید ما به اسلام نزدیکتره …!
  بیاید با شعارهایی حول اسلام و مردم و موسوی به صحنه بیایم.
  22 بهمن را سبز و روسیاهان را رسواتر از همیشه خواهیم کرد….
  یا حسین میرحسین
  v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v v

 9. حسین سبزاندیش گفت:

  با سلام خدمت ملت بزرگوار و همیشه سبز اندیش ایران
  حال که به لطف پایداری شما بزرگواران وخون پاک شهیدانمان در راه اعتلای ایران در تاریخ ۲۰۰ساله مبارزه با استعمار واستبداد دیکتاتوری به پیروزی هایی رسیده ایم و{انشاا…به پیروزی های بزرگتری خواهیم رسید}این حقیر از شما بزرگواران درخواست میکند بیاییم شعارهایمان را بر محور مطالبتمان تنظیم کنیم وتا نهادینه شدن انها پایداری کنیم اما بدون خشونت وداشتن صبر
  از جمله:

  آزادی رسانه آزادی انتخابات حق مسلم ماست
  زندانی سیاسی آزاد باید گردد
  تجمع صلح آمیز حق مسلم ماست
  نفی خشونت.نفی لباس شخصی هاو…………
  و {بر محور شعار (رفراندوم)تمرکز کنیم} ونیز {شعارهای اقتصادی هم بدهیم}

  وموارد دیگر که براساس بیانیه های اخیر ومطالبات وایتکارات واقعی ملت سبز اندیش مسلمان ایران میتواند شکل بگیرد.واز این به بعد برای اثر گذاری بهتر ونتیجه گیری بهتر وسریعتر {نا فرمانی (های)مدنی} را یاد بگیریم وانجام دهیم با صبر حوصله و امید
  وبه قولی جنبش سبز رابا صبر و امید زندگی کنیم که
  به امید خدا و همبستگی جنبش سبز ما پیروز خواهیم بود

 10. یک ذره گفت:

  نمیدونم جنبش به کجا میره ولی به وجود آمدن افراطیون در هیچ جناحی خوب نیست و سران مملکتی بازند حرف های توهین در نماز جمعه و صدا سیما نه تنها باعث ارامی جامعه نشدند بلکه باعث افراطی تر شدن مردم شدند و این وضع واقعا بد است .
  میر حسین یکی از ماست / و همه مون یاور همیم

 11. پیرو امام گفت:

  درود بر میرحسین موسوی که به خاطر دفاع از جمهوری اسلامی دشمن جمهوری اسلامی نام گرفته
  واقعا چه کسانی دم از دفاع از امام و انقلاب میزنن؟ کسانی که کوچکترین نقشی در انقلاب نداشتند!
  فرزند امام،نوه ی امام و عروس امام را مخالف امام می دانند وکسانی امثال مشایی را حامی امام!
  ما ولایت فقیه راقبول داریم اما به گفته ی امام خمینی(ره) اگر ولی فقیه یک دروغ بگوید از ولایت عزل است
  انشاالله امام زمان(عج) ما را در این راه خدایی یاری کنند

  راه امام خمینی / راه سبز حسینی

 12. کرد سبز گفت:

  تعلیم به نادان همان قدر بی ثمر است که بخواهیم با صابون ذغال را سفید کنیم.

 13. محمد گفت:

  محاربه با اسلام / کشتن و ظلم و زندان
  ترور، تصادف، پرتاب / دیگر اثر ندارد
  ریختن خون ملت شجاعته یا ذلت
  ملت دیگر هشیار است/هاشمی افتخار است
  هاشمی؛ مصلحت را رها کن ظلمت را کله پا کن
  به گفته ی خمینی ارتش برادر ماست

 14. یا حسین میر حسین گفت:

  شعار های جدید بدون توهین و تو دل برو برای سبز های خشمگین ولی خواهان جمهوری اسلامی ایران
  محاربه با اسلام / کشتن و ظلم و زندان
  ترور، تصادف، پرتاب / دیگر اثر ندارد
  ریختن خون ملت شجاعته یا ذلت
  ملت دیگر هشیار است/هاشمی افتخار است
  هاشمی؛ مصلحت را رها کن ظلمت را کله پا کن
  به گفته ی خمینی ارتش برادر ماست

 15. ناشناس گفت:

  در 22 بهمن همه ملت با پرچم سبز،سفید،سرخ فریاد می زنیم استقلال آزادی جمهوری اسلامی
  چرا سعی می کنید مردم رو از هم جدا کنید . چرا نباید شانه به شانه هم این شعار رو بدیم؟!!

 16. استقلال آزادی جمهوری اسلامی گفت:

  یا هو

  به یاد فرزند شهید بهشتی که در زندان به عارضه ی قلبی دچار شدند

  وکیل، ملاقات ،درمان / اینه حقوق زندان

  با آرزوی آزادی تمام مسلمین مخصوصا مسلمانان ایران

  ایرانی مسلمان و معتقد سبز

 17. استقلال آزادی جمهوری اسلامی گفت:

  به خاطر دور بودن طرح هدفمندی یارانه ها از عدالت و اجرای ضد اسلامی آن

  نبود اهداف ایران / خوشه زدن به ایمان

  خوشه بندی توی ایران / اینم بود توی قران

  محاربه با اسلام / خوشه و عزل و اعدام

  موسوی، کروبی ،خاتمی/ خوشه ی عدل ملی

  هاشمی زنده باد / نهضت پاینده باد

 18. مهم /مهم گفت:

  هشدار به دوستان سبزم!! مهم /لطفا تا انتها منت گذارید مطالعه شود!
  پس از اینکه آقای موسوی به طور تلویحی در بیانیه ژرف هفتدهم خود دولت را پذیرفتند و امروز هم آقای کروبی در موضعی حکیمانه و به احترام آیت الله خامنه ای این دولت را به رسمیت شناختند( البته همچنان بر صحبت اولیه خود مبنی بر تقلب در انتخابات راسخ هستند) بعضی از افراد آگاهانه یا غیر آگاهانه موضعی را گرفتند که قطعا” به ضرر جنبش سبز مردم ایران است . رسانه های معلوم الحال بیگانه سعی کردند به این بهانه چهره ی موسوی و کروبی را مخدوش جلوه دهند تا افراد بی دین و ایمانی چون گنجی را جانشین آنها جا بزنند . جوانان باید هشیار باشند تنها دلسوزان واقعی این جنبش همانا موسوی و خاتمی و کروبی در کنار جوانان سبز ایران هستند و ما نباید به هیچ وجه اجازه دهیم افرادی از خارج با عنوان های دولت در تبعید یا دولت در سایه این جنبش را بربایند و به نام خود مصادره کنند(هر چند نظرات آنها محترم است).
  باید اسلام را احیا کرد .باید دین مهریانی را جاری ساخت …..
  سلام خمینی روح خدا
  و سلام شهدای راه آزادی
  و سلام بر یاران انقلابی

 19. asal گفت:

  من به نظرم نشما همين الانم در خيابان ميتواني شعار استقلال آزادي جمهوري اسلامي رو فرياد بزني نيازي به 22 بهمن نيست.فرض را بر اين ميگيريم اكثريت مردم اين شعار رو قبول دارند ولي در يك راهپيمايي عمومي كه فرصت خاصي براي حضور سبز هاست مرگ بر ديكتاتور ويا مثلا شعار زنداني سياسي آزاد بايد گردد (كه اگر الان اون رو در خيابون زمزمه هم بكوني معلوم نيس چه بلايي سرت مي آد)هم داراي استقبال بيشتريه براي تكرار هم بيان واقعيت تلخ روزگار اكنون كشوره.چرا شما فكر ميكنيد من يا امثال من در سن 24 سالگي در روزي كه مي خواهم با تمام وجود استبداد كشورم رو فرياد بزنم ميام و شعار استقلال….ميدم؟!!اين كه حرف جديدي نيست؟اينكه نشاني از ظلم روا شده بر مردم(نه نظام)رو نداره .بيشتر شبيه اينكه در روز هواي پاك شما شعار دفاع از زنان و كودكان فلسطين بديد.در درستي اين دفاع شكي نيست ولي شعار در اون موقع نتنهاجايي نداره حتي حس خوبي ممكنه به شما دست نده.شايد 22 بهمن امسال شعار هاي “اكثريت”مردم دغدغه هاي عموم مردم رو براي اصلاح طلبانم مشخص كنه.سايت كلمه خواهش ميكنم نظرم رو سانسو ر نكن 

 20. پاسخی به ""مهم / مهم"" و با اهمیت گفت:

  آقای گنجی سخنرانی هایی انجام میدهند که توی ایران به ضرر سبز ها تمام میشود و خوراک 20:30 و کیهان و رجا نیوز میشود یعنی ایشون با مواضع ضد تشیعشان با زبان بی زبانی میگویند اگر مراجع کوتاه بیایند این تفکر است که میخواهد قالب شود به گونه ای سخنان تحریک آمیز ی بیان میکنند
  آقای نوری زاده چنان با غرض میگویند آقای کروبی کمر نظام را شکست که فقط باعث تشدید فشار به این مرد خدا میشود
  حالا اینان چه نسبتی با گروه های فشار داخل ایران دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 21. استقلال آزادی جمهوری اسلامی گفت:

  این شعار ها از اقبال بهتری در این شرایط برخوردارند

  محاربه با اسلام / کشتن و ظلم و زندان

  ریختن خون ملت شجاعته یا ذلت

  با کمی جابجایی:

  کشتن و ظلم و زندان/ محاربه است با اسلام

 22. دانشحوی سبز گفت:

  لطفا نظرم رو بخونید:
  من نیز به این عقیده بوده ام و هستم که ما باید به سران و دلسوزان واقعی جنبش سبز آقایان موسوی، کروبی و خاتمی و دیگر شخصیتهای حامی داخلی اعتماد کنیم و این موضوع رو در نظر داشته باشیم که اگر ما از اونها کمتر نگران جنبش سبز نباشیم بیشتر هم نیستیم. و این نکته رو در نظر داشته باشیم که این آقایان دنبال این نیستند که کسی براشون هورا بکشه و کف بزنه، بلکه واقعا به دنبال بهبود وضعیت مردم هستند و برای این کار از راههای مختلفی ممکنه اقدام کنند، اگر این آقایان میخواستند عقب بکشند، تا به حال این کار را کرده بودند. مهم اینه که ما در صحنه باشیم و به فعالیت ها و حمایتمون ادامه بدهیم.
  در ضمن موافق شعارهای طرفداری هستم و زیاد با شعار “مرگ بر” موافق نیستم. چند شعاری که برادران در بالا اشاره کردند خوب است. شعارهای ما باید حمایتی و انتقادی باشد تا اثر بیشتری داشته باشد….

  راه امام خمینی / راه سبز حسینی
  خوشه بندی تو ایران / اینم بود توی قرآن
  ریختن خون ملت / شجاعته یا ذلت
  راه شهادت باز است/ ملت حماسه ساز است

 23. رضا گفت:

  عادل فردوسی پور به دولت یاد داد که دموکراسی یعنی چه . حتی کاریکاتور توهین امیز و تمام پلاکاردهایی که بر علیه اش در تبریز نوشته شده بودند را در برنامه اش نشان داد .
  و با دلیل و مدرک همه رو قانع کرد که اس ام اسم برنامه هفته قبلش کاملا درست بوده و رای مردم درست بوده و هیچ گونه تقلبی نشده است .
  اقایان یاد بگیرند . به جای اینکه بگویند مردم خس و خاشاک و اشوبگر هستند بیایند بگویند چطور اقای کروبی فقط و فقط 300 هزار رای اورده و مردم رو با دلیل قانع کنند که انتخابات درست بوده است . حتی شعاری هم را با این مضمون ( عادل فردوسی پور … بی شرف بی شعور ) را در برنامه اش نشان داد

 24. ناشناس گفت:

  بسیار ممنون از پیام مهم/مهم. بسیار بجا بود.

 25. رضا گفت:

  عادل فردوسی پور به دولت یاد داد که دموکراسی یعنی چه . حتی کاریکاتور توهین امیز و تمام پلاکاردهایی که بر علیه اش در تبریز نوشته شده بودند را در برنامه اش نشان داد .
  و با دلیل و مدرک همه رو قانع کرد که اس ام اسم برنامه هفته قبلش کاملا درست بوده و رای مردم درست بوده و هیچ گونه تقلبی نشده است .
  اقایان یاد بگیرند . به جای اینکه بگویند مردم خس و خاشاک و اشوبگر هستند بیایند بگویند چطور اقای کروبی فقط و فقط 300 هزار رای اورده و مردم رو با دلیل قانع کنند که انتخابات درست بوده است . حتی شعار هواداران تراکتور را با این مضمون ( عادل فردوسی پور … بی شرف بی شعور ) را در برنامه اش پخش کرد

 26. رکاوند گفت:

  استقلا آزادی جمهوری ایرانی در سایه اسلامی

 27. شعار ما گفت:

  بنظ من بهترین شهار اینه
  مرگ برشاه مرگ بر دیکتاتور
  شاه و دیکتاتور را کنار هم میذاریم

  کسی هم بهش نمیتونه دیگه ایراد بگیره

 28. بنام انکه جان را فکرت اموخت
  اولا بی احترامی به بیت حضرت امام ظلم بزرگیست
  دوما ایا از کسی که اخلاق و معرفت ندارد انتظاری میرود؟
  مسلما نه. اینها خود بخود در جامعه رسوا و کنار زده
  خواهند شد جواب دادن به انهاهم اشتباهیست بزرگ
  فقط باید بسیار هشیار بوداین نوع انسانها چیزی را برای
  از دست دادن ندارند بهمیندلیل دست به هر جنایتی میزنند
  تا شاید بهدف نا مبارکشان برسند نهایتا ما گوش بفرمان کسی
  هستیم که به او رای داده ایم هرچه بگوید برایمان حجت است
  دست حضرت حق یار و یاورتان

 29. ramin گفت:

  آقا کدوم جمهوری اسلامی مد نظر شماست ؟ …
  جمهوری اسلامی که در اون نمیشه مجلس ترحیم شهیدان سبز رو گرفت ؟
  و شما برای خواص شدن ملتو فروختید ……

 30. ناشناس گفت:

  godrat cheshme agle kam zarfyatha ra kur mikonad. behtar ast ogala mottahed bashand ta forsathaye eslah nasuzand

 31. bee nom گفت:

  I totally agree with asal

 32. سازش ناپذیر گفت:

  خواستم بگم هرکی سازش کنه کنار همینایی رفته که تو کهریزک و اوین خدایی میکنند. شکنجه و تجاوز عبادته شونه. همونا که ندا رو کشتن و ملتو تو خیابون زیر ماشین له میکنند. اگر میخواید به این ذلت تن بدید میل خودتونه. بابای، بابای.

 33. صلابت گفت:

  ادب مرد به از دولت اوست/
  ساده ترین و کم عقل ترین آدم دنیا هم اگر سخنرانی اصلاح طلب ها رو با اصول گرا مقایسه کنه می بینه حتی در کلام مشخصه کی از منطق و ادب و شعور اجتماعی و مذهبی به دور و کدوم صلاحیت سبز بودن رو داره / افتخار می کنم که تا حالا یک کلمه حرف ناهنجار از کل سبزها گفته نشده بعد مفسر قرآن کریم ، امام جمعه مشهد براحتی گاو و گوساله و بزغاله نسبت میده به مردم .

 34. ايراني گفت:

  از دوستان عزيزي كه نگران فروخته شدن ملت توسط اصلاح طلبان هستند خواهش مي كنم كه كمي به احوالات اين روزها بنگرند و از خيانت و فروش حرف نزنند، اصلاح طلبان همگي بر بيانيه شماره 17 مهندس موسوي توافق نموده اند، شايد بعضي بگويند كه 5 نكته گفته شده در بيانيه كف خواسته ها مي باشد ولي اين چگونه كفي است كه اقتدار گرايان از اجراي يك بند آن چيزي كه شعارش را هميشه داده اند طفره مي روند؟
  شايد من و شما ايراداتي بر نظام اسلامي موجود و يا حتي آنچه قبل از اين در جريان بوده وارد بدانيم ولي بدانيم كه با اجراي 5 بند بيانيه 17 كه تمام خواسته يك جنبش دموكراسي خواهانه اي مي باشد مي توانيم بدون هزينه و با به رسميت شناختن نظر تمام مردم به هر چه دلمان مي خواهد گذر بكنيم و اگر اشتباهي در عملكرد خود ديديم اصلاح بكنيم. و اگرنه صحبت از جمهوري غير اسلامي نمودن علاوه بر هزينه سربار براي جنبش در بهترين حالتش انقلابي ديگري را سبب مي شود كه هزينه هاي آن به مانند انقلاب 57 براي همه ناشناخته مي باشد و معلوم نيست به بهتر شدن اوضاع بينجامد.
  پس تا اصلاح طلبان و مردم بر سر بيانيه 17 توافق دارند بدانيم كه در مسير درست قدم مي گذاريم.

 35. سبز ایرانی گفت:

  دوستان سبز کلمه التوحید و توحید الکلمه را حفظ کنید.
  آنها به دنبال این هستند که همین توحید و همین کلمه را از ما سبزهای ایرانی بگیرند. پس نگذاریم یکدلیمان را با سخنان تحریف شده و دو دسته اندازیها از ما بگیرند.
  ما سرباز حسین ایم…….یاور میر حسین ایم

 36. درود بر شیر زن ایران...زهرا رهنورد گفت:

  زهرا رهنورد:ما با جنبش سبز نفس می کشیم و زندگی می کنیم و من اطمينان ميدهم هيچ سازشي در كار نيست

  ما با جنبش سبز نفس می کشیم و زندگی می کنیم؛ خود من همیشه از سوی جریان های محافظه کار و واپس گرا سرکوب شده ام اما اندیشه هایم را مطرح کرده ام. متاسفانه فشارهایشان بر زنان آزادیخواه و من متمرکز شده و با اهانت ها و حاشیه سازی هایی که تازگی نیز ندارد و از سالها قبل جریان داشته، سعی در سرکوب ما داشته اند، اما اکنون دیگر حیا را خورده و آبرو را تف کرده اند.بر این نکته تاکید کنم که نه دولت احمدی نژاد را به رسمیت می شناسیم و نه پشت پرده سازش می کنیم.این دستگیری ها هم هیچ گونه تاثیری در خواست و حرکت مردم ندارد؛ مردم به شدت آگاه هستند و با شعور بالای سیاسی، مطالبات خود را پی گیری میکنند. اکنون این مردم هستند که پیشروی روشنفکران هستند، حتی روشنفکران ما به دنبال مردم حرکت می کنند.

  خانم رهنورد تا زمانی که از ملت دفاع می کنی از جانمان برایت مایه خواهیم گذاشت

 37. سبز سبز گفت:

  با سلام و درود بر همه جنبش سبزی ها
  افرادی مثل گنجی و نوری زاده با اظهارات توهین آمیز و تحریک کننده با سبب شدن دو مورد زیر آگاهانه یا ناآگاهانه تیشه به ریشه جنبش سبز میزنند
  1-تفرقه بین جنبش متکثر سبز
  2-تهیه خوراک تبلیغاتی برای برنامه 20:30 صدا و سیمای ضرغامی و رجا نیوز و کیهان
  بنده از میرحسین عزیز تقاضا دارم در بیانیه بعدی خود این افراد بی تدبیر را جدای از جنبش سبز معرفی کند
  از افراد ناآگاه مذکور و امثال آنها هم تقاضا دارم تا بیاموزند که کی باید سکوت کنند و کی باید حرف بزنند
  درست است داشتن هر عقیده ای آزاد است اما نه اینکه سخنی بگوییم که جمع کثیری از جنبش سبزی ها را ناراحت کند و تنها باعث شادی برنامه 20:30 صدا و سیمای ضرغامی و رجا نیوز و کیهان شود
  یادمان باشد که ما باید جمع کثیری از اصولگرایان منصف را با خود همراه سازیم
  اضهار نظرات و شعارهایمان باید حول مواردی چون:
  آزادی رسانه آزادی انتخابات حق مسلم ماست
  زندانی سیاسی آزاد باید گردد
  تجمع صلح آمیز حق مسلم ماست
  نفی خشونت.نفی لباس شخصی هاو…………
  و نیز شعارهای اقتصادی و….
  باشد نه اینکه به اعتقادات اولیه مردم را زیر سوال ببریم
  اظهارات آقای گنجی: آقای گنجی اینکه ريالرآن کلام خداست را زیر سوال بردند و گفتند امامان 12 گانه معصوم نیستند و اصلا امام 12 ام وجود ندارد
  اظهارات آقای نوری زاده: آقای نوری زاده گفتند آقای کروبی کمر نظام را شکستند
  فرض کنیم که آقای کروبی عزیز این کار را کرده باشند آیا باید آقای نوری زاده این را علنا بگوید؟؟!!!؟!؟!؟!…
  به امید هرچه قدرتمند تر و متکثر تر و فراگیتر و عمیق تر شده جنبش سبز

 38. ناشناس گفت:

  شعارهای ما باید جدا کننده ما سبزها باشد باید کثرت خود را نشان دهیم نه اینکه با اقلیت هم صدا شویم تا انها کثرت یابند ما به جمهوری اسلامی معتقدیم
  پس ما استقلال ازادی جمهوری ایرانی هم نمی گوییم
  همچون همیشه
  مرگ بر دیکتاتور
  یا حسین میر حسین
  ریختن خون ملت شجاعته یا ذلت
  و…..

 39. سبزم گفت:

  یکی به گوش آقای گنجی برسونه که الان ما سبزها با دین مشکل نداریم که میاد پای 12معصوم رو وسط میکشه!
  امام دوازدهم وجود داره چون خیلی ها بهش معتقد هستن و این یکی از چیزهاییه که بیشتر جنبش سبزیا هم قبولش دارن اگر هم کسی از ما قبول نداشته باشه مطرحش نمی کنه.چون مشکل ما این نیست!
  آقای گنجی اگر با ما سبزها هستید پس مواردی رو مطرح کنید که باعث سرافکندگی ما و ضعف جنبش نشه اگر هم سبز نیستید صراحتا این رو بگید تا ما ایرادی نگیریم.
  خواسته فعلی ما اجرای قانون اساسی است عمل به اسلام راستین است قانون و اسلامی که ریخته شدن خون بی گناهان را گناه می داند….اسلامی که به نیکی ها هدایت می کند اسلامی که مشتاق خون ریختن نیست اسلامی که به امانت دعوت می کند.
  ما قراره عوام رو هم با خودمون همصدا کنیم پس پا روی عقاید عده کثیری از مردم نگذارید.
  قراره باعث شکست تندروهای خونریز بشیم پس پروژه ی اونها رو تقویت نکنید.

  باز هم فریاد می زنیم موسوی زنده باد کروبی پاینده باد
  و کور شود هرآنکه نتواند دید……..

  یا حسین……………….میرحسین

 40. ما همه یک نداییم. گفت:

  بچه ها یادتون نره.
  حتی اگه موسوی خاتمی کروبی رفسنجانی هم بکشن عقب.
  ما میمونیم.
  میمونیم که حتی اگه مردیم.
  مثل ندا مثل سهراب جاودانه بشیم.

  سبز سبزیم مثل بهار که نزدیکه.اندکی صبر.

 41. ناشناس گفت:

  مدارک آقای فردوسی پور فقط خودش رو قانع کرد..مگه می تونست پخش نکنه؟؟ کل تبریز رو به هم ریخته دیشب هم فقط داشت تلاش می کرد خشم مردم رو بخوابونه..لطفا مسائل رو قاطی نکنین.

 42. ناشناس گفت:

  22 بهمن
  مرگ بر دیکتاتور میگیم همچنان.

  و
  یا حسین میر حسین

 43. ایرانی گفت:

  کار آقای فردوسی پور که عالی بود جناب ناشناس یه عده چندین شهرو به هم می ریزن ولی لااقل یه گوشه ای از اونا رو تو خبراشون نمیگن و هیچ تلاشی هم برای خوابوندن خشم مردم نمی کنن!
  قاطی نمی کنیم مسائلو ولی خوبه یه عده یاد بگیرن از این کارا بکنن لااقل!

 44. انسان آزاد گفت:

  به نظر بنده اصل حضور سبز مردم در روز 22 بهمن است حتی خاموش و بدون شعار و بسیار متین و با یک نماد کاملاً آشکار از سبز بودن . این روز را به روز اتحاد ایرانیان بدل کنیم . جاوید باد مردم نیک خوی ایران .

 45. hagh گفت:

  shoar ha ye delkhahe man baraye rah peimaie 22 bahman

  1. ghanoone asasi — ejra bayad gardad
  2.roozname chi, danshjoo va hezbi — azad bayad gardad
  3. zendanie siasi — azad bayad gardad
  4. doroogh, tohmat eftera — tanbih bayad gardad

 46. ناشناس گفت:

  عدل فقط عدل علی (ع) / با میر حسین موسوی

 47. شعار سبز گفت:

  ما باید شعارهای منتقدین رو با شعارهای تغییر یافته هضم کنیم:

  مثلا در مقابل “مرگ بر منافق” بگوییم “مرگ بر منافق پولکی”
  در مقابل “مرگ بر آمریکا” بگوییم “مرگ بر روسیه” (بعدا که پیروز شدیم خودمون میگیم مرگ بر آمریکا)
  در مقابل “حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست” بگیم “ما سرباز حسینیم / یاور میر حسینیم”
  در مقابل “مرگ بر دیکتاتور مخملی” بگوییم “مرگ بر دیکتاتور کودتا”
  در مقابل شعار “سبز فقط سبز …” بگوییم “سبز فقط سبز حسین / دولتِ سبز ِ میر حسین”