سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تاریخ نویسی از جنس نماینده پشیمان شده از استعفا...

تاریخ نویسی از جنس نماینده پشیمان شده از استعفا

چکیده :آقای حسینیان که حتی آرای 13 میلیونی مهندس موسوی - البته بنا به اعلام خود آقایان - را 11 میلیون اعلام می کند حتماً تاریخ خود نوشته اش را نیز با همین روش ها می نگارد، اما بگذار اینان هرچه می خواهند بگویند و بنویسند، بگذار خود را پاک و خالص و حسینی و یار امام عصر(عج) بدانند و فرزندان راستین کشور و ملت را ناخالص و دشمن و ضد اسلام! ولی ایشان فراموش کرده اند که متر و معیار الهی با متر آقایان متفاوت است و بدون هیچ تردیدی وعده های الهی تحقق می یابد آنجا که می فرماید: " جاء الحق و زهق الباطل، إن الباطل کان زهوقا...


کلمه- سعید محمدپور:روح ا… حسینیان نماینده تازه پشیمان شده از استعفا، در برنامه ” رو به فردا” پنج شنبه اول بهمن ماه، پرده دیگری از نمایش استعفای خود از نمایندگی مجلس را برداشت و نشان داد که این هیاهو صرفاً برای در اختیار داشتن تریبون های بیشتر و آزادانه صحبت کردن از رسانه های عمومی کشور بود.

هرچند صدا و سیما تلاش دارد چهره مخدوش خود در اذهان عمومی نسبت به نحوه انعکاس وقایع اخیر را تا حدودی ترمیم نماید اما نشان داده در همچنان بر همان پاشنه می چرخد! که این امر در چینش میهمانان برنامه ی اخیر ” رو به فردا ” مشاهده شد. مجری برنامه در حالی از عدم قبول دعوت برخی از چهره های اصلاح طلب برای حضور در برنامه خبر داد که اعلام لغو حضور علی اکبر ولایتی از صبح پنج شنبه در رسانه های خبری مطرح شده بود و با توجه به زمان آغاز برنامه، انتظار حضور یک چهره منتقد حتی از جناح اصولگرا چندان عجیب نبود اما گویی این برنامه باید تریبونی اختصاصی جهت استفاده ی آقای حسینیان قرار می گرفت تا ایشان با فراغ بال هر چه می خواهد دل تنگش بگوید و گره از عقده های فرو خورده اش باز نماید، چرا که آقای بروجردی که عنوان ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس را یدک می کشند نظاره گری بیش نبودند و حتی در مقام دفاع از عملکرد خویش در رابطه با گزارش کهریزک نیز برنیامدند!

به هر روی برنامه اخیر ” رو به فردا ” به نوعی بهترین برنامه پخش شده تا امروز بود، چرا که عیار و چهره واقعی آنها که دم از پایبند به اصول بودن، انقلاب، قانون اساسی و مردم را می زنند به وضوح مشخص و عیان شد. کینه و عداوتی که در سخنان آقای حسینیان که خود را مورخ هم دانستند گویای همه ی ناگفته هاست.

ولی در این میان ذکر چند نکته می تواند چهره تاریخ نگار دولتی را نمایان تر کند:

آقای حسینیان ضمن اینکه در آغاز سخن نام برنامه را به سوی فردا اعلام کرد و تذکر مجری را نیز به جان خرید به سخنان آقای اطاعت در برنامه قبلی اشاره و ایشان را به دروغ گویی و خدشه دار کردن آبروی نظام اسلامی متهم کردند و رد صلاحیت ایشان و خروج قطار شیراز از ریل را کذب دانستند، اما این مورخ محترم توجه نکرده اند که آقای اطاعت در انتخابات مجلس هفتم رد صلاحیت شدند و نه مجلس هشتم!

از سوی دیگر انکار خروج قطار شیراز از ریل همانند انکار خورشید در روز، مضحک است چرا که تصاویر و حتی فایل صوتی مصاحبه های مرتبط با این جریان موجود است و از ایشان که تاریخ می نگارند این عدم اطلاع و دفاع از امری خلاف واقع غیر قابل پذیرش است مگر آنکه در تاریخ نگاری شان نیز قصد و غرضی داشته باشند که شواهد نشان می دهند گویا همین گونه است!

از اتهاماتی که علاوه بر ایشان این روزها توسط هم سلفان و هم مسلکان آقای حسینیان به اصلاح طلبان به خصوص آقایان خاتمی، موسوی و کروبی و… زده می شود و آنها را معارض و معاند با نظام می دانند که بگذریم- به دلیل بی محتوا و تکراری بودن- این نکته جالب است که آقای حسینیان در سخنان خود ستاد انتخاباتی مهندس موسوی را رسماً پایگاه ” بی بی سی فارسی ” دانست و مدعی شد که حتی کارگردانان این شبکه از این ستاد برنامه هایشان را تهیه می کردند، همچنین اشاره کردند که حتی پلمپ این ستاد توسط نیروهای امنیتی به صورت زنده از این شبکه پخش شد!!

چنین دروغی آنقدر مضحک و چندش آور است که فقط دست پرونده سازان جریانات اخیر را رو می کند، چرا که اولاً با فرض صحت این ادعا دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی ما زیر سؤال خواهد رفت که چگونه از این همه حجم عظیم برنامه تولیدی در ستاد آقای موسوی بی خبر بوده است؟ که چنین امری با توجه به دستگاه های اطلاعاتی ما کاملاً بعید بود.

از سویی حتی خود آقای حسینیان نیز مورد سؤال واقع می شوند، چرا که ایشان در همین برنامه ادعا کردند از همه مباحث جلسات به اصطلاح ایشان، سران فتنه اطلاع دارند و می دانند که چه می گویند و چه در سر دارند! ثانیاً ایشان به این نکته توجه نکرده اند مکانی که پلمپ شد دفتر روزنامه کلمه سبز بود نه ستاد آقای موسوی و حتی اگر منظور ایشان ستاد قیطریه هم باشد باید یاد آور شد که این ستاد در روز قبل از انتخابات مورد هجوم نیروهای خود سر و لباس شخصی ها قرار گرفت و به آتش کشیده شد که سندی بر قانون مدار آقایان است! همچنین باید به ایشان یادآور شد که پلمپ دفتر روزنامه کلمه سبز قبل از ظهر بوده است و اساساً پخش زنده ی این صحنه توسط تلویزیون ” بی بی سی فارسی ” که برنامه های خود را از ساعت 17 آغاز می کند نمی تواند امکان داشته باشد.

این تنها نمونه ای از قلب تاریخ توسط به اصطلاح مورخی است که دم از قانون مداری، شریعت و دینداری می زند اما گویا فراموش کرده دروغ گویی و فریب مردم بزرگترین گناه در دین و بزرگترین بی اعتنایی و توهین به شعور مردم و خود یک نوع جرم و قانون شکنی است چرا که ایشان به عنوان نماینده مجلس قسم یاد کرده اند که پاسدار حقوق مردم باشند.

آقای حسینیان حتی در رابطه با رسیدگی به صحت انتخابات توسط شورای نگهبان نیز نتوانست اطلاعات درستی را ارئه کند ایشان یادآور شد که ” شورای نگهبان برای برطرف کردن شبهات اقدام به باز شماری ده درصد آرا در حضور دوربین های تلویزیونی کرد و بعد حتی 5 روز نیز بیشتر مهلت خواست تا به شکایات رسیدگی کند ولی حتی یک مستند هم آقایان معترض ارائه ندادند!”

به مستندات تخلفات انتخاباتی که توسط کاندیدای معترض ارائه شد و نه یک مورد که دهها مورد نیز بود اشاره ای نمی کنم چرا که هدف اثبات تخلفات روشن و واضح انتخابات نیست، اما آقای حسینیان جای بازشماری آرا و 5 روز وقت بیشتر شورای نگهبان را با یکدیگر عوض کرده اند! ایشان با این حافظه ی تاریخی چگونه ادعای تاریخ نگاری می کنند جای بسی تعجب و البته تأسف است. باز شماری ده درصد صندوق های رأی در همان فرصت 5 روزه انجام شد که آنهم به طور کامل صورت نگرفت و بر خلاف ادعای آقایان، مردم دوربین های رسانه تصویری را که این صحنه ها را به نمایش بگذارد هرگز به چشم ندیدند!

ایشان همچنین در عرایض شان به سردبیر روزنامه اصلاح طلبی اشاره کردند که در لندن نشسته اند و برای روزنامه از آنجا مطلب می نویسند و به نوعی با دشمنان کشور در ارتباط هستند، ولی باز آقای حسینیان فراموش کرده اند که سردبیر توانا و محترم روزنامه آفتاب یزد بیش از ده روز است که از سمت خود استعفا داده اند، و گویا همین دروغ گویی ها را پیش بینی می کردند.

آقای حسینیان همچنین به کشته شدن افراد و آسیب های وارده به اموال شخصی مردم در جریان حوادث اخیر اشاره کردند و از کشته شدن 10 بسجی سخن گفتند و اینکه نمی توان و نباید در مقابل مسببان این خون های ریخته شده کوتاه آمد!

سؤال اینجاست که جدا کردن 10 کشته بسیجی از افراد بیگناه دیگری که در این جریانات جان خود را از دست دادند و تعدادشان به مراتب بیش از این ها بود چه نکته ای را به ذهن متبادر می کند؟ جوانان بی گناهی که در بازداشت گاه کهریزک جان باختند آیا فرزندان این مردم نبودند؟ آنها که در کوچه و خیابان و حتی بالکن منزل خود هدف گلوله و حمله قرار گرفتند و جان دادند فرزندان این کشور نبودند؟ اینها توسط چه کسانی به خون غلتیدند؟ تصاویر تخریب اموال عمومی توسط برخی از افراد نیروی انتظامی چگونه توجیه پذیر است؟ توهین به دختران و نوامیس مردم و کتک زدن آنهم با باتوم و چوب و چماق، توسط نیروی انتظامی – که باید حافظ جان و مال و ناموس مردم باشد – و عده ای لباس شخصی که در برنامه اخیر ” رو به فردا ” مشخص شد از چه آبشخور فکری تغذیه می کنند و رهبرانشان چه کسانی هستند چگونه پاسخ داده می شود؟

ایشان که به عنوان نماینده مردمند حتماً در مجلس نیز با همین استدلال ها از حقوق ملت دفاع می کنند، در غیر این صورت که وضع جامعه اینگونه نبود!

آقای حسینیان که حتی آرای 13 میلیونی مهندس موسوی – البته بنا به اعلام خود آقایان – را 11 میلیون اعلام می کند حتماً تاریخ خود نوشته اش را نیز با همین روش ها می نگارد، اما بگذار اینان هرچه می خواهند بگویند و بنویسند، بگذار خود را پاک و خالص و حسینی و یار امام عصر(عج) بدانند و فرزندان راستین کشور و ملت را ناخالص و دشمن و ضد اسلام! ولی ایشان فراموش کرده اند که متر و معیار الهی با متر آقایان متفاوت است و بدون هیچ تردیدی وعده های الهی تحقق می یابد آنجا که می فرماید: ” جاء الحق و زهق الباطل، إن الباطل کان زهوقا “

واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می کنند

چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند

مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس

توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می کنند

گوئیا باور نمی دارند روز داوری

کاین همه قلب و دغل در کار داور می کنند

یا رب این نو دولتان را با خر خودشان نشان

کاین همه ناز از غلام ترک و استر می کنندDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

9 پاسخ به “تاریخ نویسی از جنس نماینده پشیمان شده از استعفا”

 1. کلری گفت:

  انتظار بیشتر نداشته باشید.من نمیدانم چرا مقام معظم رهبری ومجلسیهای عزیز با استعفای این ادم بیسواد موافقت نکردند.ایشان چند سال قبل نیز از سعید امامی نیز در مطلبی دفاع کرد

 2. ایمان از یزد گفت:

  آقای نویسنده چرا انقدر خودتو آزار میدی تا حرفهای حسینیان و امثال این آقایونو تفسیر کنی اینه حتی ارزش اینا ندارن که آدم به حرفهاشون گوش کنه چه برسه به اینکه به حرفهاشون فکر کنه و براش تفسیر بیاره
  این نوبت از کسان به شما ناکسان رسید/نوبت ز ناکسان شما نیز بگذرد
  آره عزیز بگذرد
  حالی درون پرده بسی فتنه میرود/تا آن زمان که پرده ور افتد چه ها کنند

 3. mohamadreza گفت:

  رسول خدا فرموده:لیاقت هر ملتی به حکومتش است.زحمات اقای حسینیان برای همه ما مسجل است.دیگر لازم نیست به صدا وسیما تشریف بیاورن.من یک سوال دارم فقط اینکه بدانم اقای حسینیان و مدیر کیهان زمان جنگ که همتها و جهاناراها جان خودشان را فدای ملت وامام میکردن در کدام عملیات شرکت کرده اند.ضمنا”خواهش میکنم وقتی استعفا میدهید برای برگشتن دوباره از ملت نظرخواهی کنید نه از رفقای گرمابه و گلستانتان.

 4. سبز گفت:

  خدا میدونه که این غزل حافظ در آخر چقدر زیبا وشیوا وصف حال این آقایون رو بیان میکنه روحش شاد راهش پر رهرو

 5. خدایش حال کردم که نوستر آداموس پیش گو و هرودت مورخ و ما تو کشورمون داریم.ما باید یه بار پیش این روشنفکران بریم تا آیندمونو بگه که بعد این کارای خوب کنیم که اسممون تو تاریخ خوب ثبت بشه. کارای خوب مثل زدن تو کله خودمون بگیم ای وای به کشورمون به نظاممون توهین شد.همه ما باید بسیج شیم.اونم از نوع اصولگرا.تو تظاهرات شرکت کنیم …..

 6. صادق گفت:

  عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.

 7. فدایی ایران گفت:

  روح اله حسینیان فعلی همان خسرو خوبان می باشد که رنگ عوض کرده که ارزش ندارد در مورد این عنصر صحبتی شود …. همیشه سبزو پیروز باشید.

 8. بهار سبز گفت:

  با عرض سلام به شهداي انقلاب سبز (باکري جهان ارا مطهري ….. )وتمام فرزندان افتاب به اميد روزي که پرده بيفتد تا چهره خيلي از اين دست اقايان مشخص گردد . با اين که صداي اعتراض تشبيه به اختشاش و اشوب ميگردد اما ما زنده ايم به اميد .يا صاحب الزمان ما را نجات بده.

 9. حسام گفت:

  یا حسین میر حسین یا مهدی شیخ مهدی