سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اخراج کارگران معترض به عدم پرداخت معوقه های لاستیک البرز/اعتراض را کنار تیرک چراغ ...

اخراج کارگران معترض به عدم پرداخت معوقه های لاستیک البرز/اعتراض را کنار تیرک چراغ برق گردن می زنند

چکیده :خبر اخراج حتی یک کارگر مهم است چون برای او بی کاری بی جانی است. نانش، آبش و همان سقف لرزان بالای سرش در گرو کاری است که چه آسان و بی صدا می گیرند. به ناحق. و آب از آب تکان نمی خورد. خبر اخراج حتی یک کارگر مهم است چون داستان ویرانی زندگی یک انسان دیگر...


کلمه: شماری از کارگران لاستیک البرز که برای اعتراض به وزارت صنایع مراجعه کرده بودند، اخراج شدند.

وب سایت ندای سبز آزادی ،گزارش داده چنین خبری این روزها لابه لای ده ها خبر زندانیان سیاسی و دیدارها و بیانیه ها گم می شود. (باز خدا عزت دهاد بانیان و کوشندگان خبرگزاری کار ایران را که اگر نبودند، همین دو خط هم نبود.) همین دو خط اما داستان ها دارد. داستان شهری که در آن اعتراض حق نیست، گناه است. مدرسه ای که در آن پرسش نعمت نیست، عصیان است. و پرسنده نه ولی نعمت که یاغی است. و کیست که نداند یاغی را چه باید کرد.

خبر اخراج حتی یک کارگر مهم است چون برای او بی کاری بی جانی است. نانش، آبش و همان سقف لرزان بالای سرش در گرو کاری است که چه آسان و بی صدا می گیرند. به ناحق. و آب از آب تکان نمی خورد. خبر اخراج حتی یک کارگر مهم است چون داستان ویرانی زندگی یک انسان دیگر است.

برای امروز ما، اما، خبر اخراج یک کارگر نه فقط این، که فراتر از همه اینها، خبر خفه کردن یک صدای معترض دیگر است. آن کارگر دانشجوست که تعلیق می شود، خانه دار است که کتک می خورد، نویسنده است که زندان می شود، دگراندیش است که تبعید می شود، و نوجوانی است که تحقیر می شود. آن کارگر، قربانی — و دریغ که گاه حامل — فرهنگ سرکوبگر اعتراض است. خبر اخراجش، خبر اخراج ما، تابلوی مدرسه و نشانی شهر ماست.

این جنبش که به راه افتاده فرصت است چون پرده ها را دریده، چون زشتی خشونت را عریان و پلشتی سرکوب را نمایان کرده. و بر ماست که این فرصت را غنیمت شمریم و به خفه کردن هر اعتراض اعتراض کنیم. شاید آن معلم که فریاد می زند سبز نیست. نباشد. شاید آن خانه دار که کتک می خورد به احمدی نژاد رای داده باشد. داده باشد. اینها اعتراض شان غنیمت است. سعی شان مقصود ماست: اعتراض حق شان است. حق همه ماست.

گفتم. خبر ساده بود. خبر ساده است: اینجا اعتراض را کنار تیرک چراغ برق گردن می زنند.

به گزارش ایلنا كافرماي كارخانه لاستيك البرز در 2 هفته گذشته 9 نفر از كارگران اين كارخانه را اخراج كرده است.

يكي از كارگران كارخانه لاستيك البرز افزود: اخراج شدگان كارگران رسمي بودند كه سابقه كار آنها دركارخانه‌لاستيك البرز حتي به20 سال نيز مي‌رسيد.

وي افزود: اين مراجعه به دليل طولاني شدن زمان پرداخت مطالبات معوقه كارگران انجام شد و در پي آن سرانجام معادل نصف يك ماه‌ حقوق به كارگران پرداخت شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “اخراج کارگران معترض به عدم پرداخت معوقه های لاستیک البرز/اعتراض را کنار تیرک چراغ برق گردن می زنند”

  1. طرفداران دولت بشنودن و کیف کنند نکند اینها هم بچه سوسول های بالاشهر تهران بودند

  2. کارگر مفلس گفت:

    این هم از کرامات دولت کریمه است که هنوز یکسال از تحویل گرفتن لاستیک البرز توسط هیئت حمایت از صنایع نگذشته که تولیدشان متوقف شده و معادل 6.5 ماه ممطالبه حقوق دارند و دیگر کسی قادر به کمک کردن به ایشان نیست.که به قول شاعر:
    از دشمنان برند شکایت به دوستان
    چون دوست دشمن است شکایت به کی بریم