سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مصطفی تاجزاده: عقلا از گفتگوی سران دو جناح استقبال می کنند...

مصطفی تاجزاده: عقلا از گفتگوی سران دو جناح استقبال می کنند

چکیده :تاجزاده در حال حاضر با اقایان امین زاده، میردامادی، عرب سرخی، نبوی و تاجبخش در یک سلول نگه داری می...


کلمه:سیدمصطفی تاجزاده در ملاقات روز سه شنبه با خانواده خود درباره مناظره های تلویزیونی که اخیرا برگزار شده است، گفت: هرچند که افراد خاص به مناظره ها دعوت می شوند، اما با این وجود برگزاری این مناظره ها اقدام مثبتی است و مناسب است که تداوم یابد و به گفتگوی نمایندگان واقعی دوجناح و در همه زمینه ها تبدیل شود.

به گزارش نوروز، عضو ارشد جبهه مشارکت ایران اسلامی همچنین گفت: هفت ماه پیش و در دو هفته اول بازداشت، به صورت مکتوب پیشنهاد کردم که برای ایجاد آرامش، زمینه گفتگو را فراهم کنند و توضیح دادم که صداوسیما می تواند با برگزاری مناظره ها و گفتگوهای آزاد و سازنده و با حضور نمایندگان دو جناح زمینه بازگشت اعتماد به جامعه، آرام شدن فضا و جلوگیری از انجام فعالیتهای خلاف احتمالی را فراهم کند.

این آزاده دربند افزود: بعداً مطلع شدیم که سایرین هم پیشنهادهای مشابهی به آقایان داده اند و بخصوص آقای امین زاده دوبار به تفصیل طرحی برای ایجاد زمینه گفتگوی سالم میان دو جناح را در سلول نوشته و به کارشناسان داده بود. کاش همان زمان به این دلسوزی ها توجه می کردند و به جای تشدید فضای امنیتی، زمینه بحث و نقد سالم را با حضور نمایندگان دو جناح فراهم می کردند.

سیدمصطفی تاجزاده در ملاقات روز سه شنبه با خانواده خود درباره مناظره های تلویزیونی که اخیرا برگزار شده است، گفت: هرچند که افراد خاص به مناظره ها دعوت می شوند، اما با این وجود برگزاری این مناظره ها اقدام مثبتی است و مناسب است که تداوم یابد و به گفتگوی نمایندگان واقعی دوجناح و در همه زمینه ها تبدیل شود.

عضو ارشد جبهه مشارکت ایران اسلامی همچنین گفت: هفت ماه پیش و در دو هفته اول بازداشت، به صورت مکتوب پیشنهاد کردم که برای ایجاد آرامش، زمینه گفتگو را فراهم کنند و توضیح دادم که صداوسیما می تواند با برگزاری مناظره ها و گفتگوهای آزاد و سازنده و با حضور نمایندگان دو جناح زمینه بازگشت اعتماد به جامعه، آرام شدن فضا و جلوگیری از انجام فعالیت های خلاف احتمالی را فراهم کند.

این آزاده دربند افزود: بعداً مطلع شدیم که سایرین هم پیشنهادهای مشابهی به آقایان داده اند و بخصوص آقای امین زاده دوبار به تفصیل طرحی برای ایجاد زمینه گفتگوی سالم میان دو جناح را در سلول نوشته و به کارشناسان داده بود. کاش همان زمان به این دلسوزی ها توجه می کردند و به جای تشدید فضای امنیتی، زمینه بحث و نقد سالم را با حضور نمایندگان دو جناح فراهم می کردند.

معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات درباره موضعگیری حسین شریعتمداری نیز گفت: موضع آقای حسین شریعتمداری و کیهان هم قابل ملاحظه است. او پس از شرکت در مناظره، در موضعی غیراخلاقی پرچمدار مخالفت با مناظره ها شده و همراه با خشونت طلبان تلاش می کند که مانع تداوم این برنامه شود

فخرالسادات محتشمی پور، همسر تاجزاده نیز درباره آخرین وضعیت این فعال سیاسی دربند گفت: ایشان در حال حاضر با اقایان امین زاده، میردامادی، عرب سرخی، نبوی و تاجبخش در یک سلول نگه داری می شوند.

وی همچنین درباره وضعیت سلامت همسرش افزود: به نظر می رسد تداوم حضور ایشان در زندان و عدم دسترسی به امکانات درمانی برای بیماری هایی که داشته اند کم کم در هرحال بروز است و نگرانی از تشدید بیماری ها چون دیسک و آرتروز و نقرس وجود دارد.

محتشمی پور حضور همسرش در زندان را بی معنا دانست و اظهار امیدواری کرد اگر دادگاه احمد جنتی به هر دلیلی تشکیل نمی شود، تاجزاده نیز بیش از این از حقوق انسانی و قانونی خود محروم نماند.

مصطفی تاجزاده حضور خود در دادگاه را منوط به رسیدگی به شکایت وی از احمد جنتی که 10 سال قبل صورت گرفته ، دانسته است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

9 پاسخ به “مصطفی تاجزاده: عقلا از گفتگوی سران دو جناح استقبال می کنند”

 1. کرد سبز گفت:

  یک آموزگار می تواند با رفتار و گفتارش کشوری را دگرگون سازد

 2. رضا گفت:

  درود بر آنکه به نام و صفت مصطفی است.

 3. golden گفت:

  na jana. omidi be edalat nist. antarafiha hame eddeaye masumyyat darand o azad be anjame har kari

 4. ناشناس گفت:

  درود بر سید مصطفی تاجزاده

 5. محمد حسین گفت:

  خوشحالم تو دنیایی زندگی می کنم که تاجزاده توش نفس می کشه
  نفس یه مرد که نفس این همه نامردو گرفته, یه فردوسی میطلبه با یه شاهنامه دیگه

 6. حال ما خوبه ولی تو باور نکن. گفت:

  یادش بخیر اولین بار آقا مصطفی رادر مدرسه علامه طباطبائی دیدم که توسط مدیر مدرسه که از دوستان آقای حجاریان بودند به مدرسه دعوت شده بودند.تا به سوالات بچه ها جواب بدهند سال 79-78 بود وبعد از قضایای 18 تیر . ایشان سوالات مکتوب بچه ها را با شجاعتی خاص وخیلی صریح پاسخ می داد. در پایان جلسه مقداری از سوالات بی پاسخ ماند از جمله سوال من. جمله آخر ایشان هنوز بعد از ده سال در ذهن من است ایشان گفتند: اگر به زندان رفتم این سوالات را با خودم به زندان می برم تا آنجا حوصله ام سر نرود.

 7. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ………………………….. خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..

 8. نیمه کاره مانده خوانِ هفتمش
  مانده ام من با شما، ای مردمش!
  بشنوید از آنچه باید بشنوید
  گوش بسپارید شاید بشنوید
  جنگ من این است و گرز و تیشه ام
  واژه هایم این کلان اندیشه ام

 9. گلپونه گفت:

  درود بر تاجزاده و دیگر همفکران مظلوم دربندش!