سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بي خبري مطلق از بازداشت شدگان نهضت آزادی...

بي خبري مطلق از بازداشت شدگان نهضت آزادی

چکیده :در حالي كه مسئولان زندان اوين از پاسخگويي به خانواده هاي بازداشت شدگان خودداري مي كنند و مدعي هستند كه اسامي بازداشت شدگان نهضت آزادي در ليست زندانيان اوين نيست ، در تماس تلفني برخي از بازداشت شدگان با خانواده هاي خود پيش شماره هاي اين زندان منعكس شده است...


کلمه:هيچ يك از خانواده بازداشت شدگان نهضت آزادي تا به امروز موفق به ملاقات با زندانيان خود نشده اند و در مراجعه به زندان و دادگاه انقلاب با پاسخ منفي مسئولان روبرو مي شوند .

مهدي معتمدي مهر عضو دفتر سياسي نهضت ازادي ايران و دبير كميته آموزش اين تشكل از تاريخ سيزدهم دي ماه سال جاري به دفتر كميته پيگيري وزارت اطلاعات احضار شد و از آن تاريخ هيچگونه اطلاعي از وضعيت وي در دسترس نيست .

اين عضو نهضت آزادي ايران پيش از اين در ارديبهشت ماه سال جاري به مدت 45 روز در انفرادي و بدون بهره مندي از امكانات اوليه يك متهم بازداشت بود .

مهدي معتمدي مهر همزمان با موج جديد بازداشت ها پس از عاشورا به همراه تني چند از اعضاي ديگر نهضت آزادي ايران بازداشت و به مكان نامعلومي منتقل شد .

در حالي كه مسئولان زندان اوين از پاسخگويي به خانواده هاي بازداشت شدگان خودداري مي كنند و مدعي هستند كه اسامي بازداشت شدگان نهضت آزادي در ليست زندانيان اوين نيست ، در تماس تلفني برخي از بازداشت شدگان با خانواده هاي خود پيش شماره هاي اين زندان منعكس شده است .

بنا به گزارش های رسیده محسن محققي ، امير خرم ، مهدي معتمدي مهر از اعضاي نهضت آزادي به همراه كيوان مهرگان ، محمد رضا تاجيك از فعالان عرصه مطبوعات و سارا توسلي روز يكشنبه هفته گذشته به دادگاه انقلاب تهران منتقل و قرار بازداشت براي نامبردگان تمديد گرديده است .

در دي ماه 1388 علاوه بر دكتر ابراهيم يزدي دبير كل نهضت آزادي ايران و وزير امور خارجه دولت موقت ، مهدي قلي زاده ، سلماز عليمرادي از اعضاي شاخه جوانان ، محسن محققي ، امير خرم ، فريد طاهري از اعضاي شوراي مركزي ،‌ مهدي معتمدي مهر عضو دفتر سياسي ، خسرو قشقايي و محمود نعيم پور از اعضاي با سابقه نهضت آزادي ايران واحد تهران و خانم ها ليلا و سارا توسلي فرزندان محمد توسلي رييس دفتر سياسي نهضت آزادي ايران توسط مقامات امنيتي بازداشت شده اند .Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “بي خبري مطلق از بازداشت شدگان نهضت آزادی”

  1. Reza گفت:

    بيانيه‌ی هجدهم ميرحسين، اين سرنوشت‌سازترين بيانيه، كی منتشر خواهد شد، كی؟
    پس از بيانيه‌ی هفدهم موسوی و پيشنهاد راهكارهای پنج‌گانه‌ی او برای خروج از بحران، پس از بيانيه‌ی شيخ شجاع در محكوميت حوادث روز عاشورا، پس از سخنرانی جنجال‌برانگيز خاتمی و پافشاری او بر اصلاحات در چارچوب قانون اساسی كنونی و رد سكولاريسم و پس از سخنرانی صريح رهبر و درخواست وی از خواص برای اعلام شفاف مواضع، از يك سو شاهد جان گرفتن دوباره‌ی احمدی‌نژادی‌ها در رسانه‌ها هستيم كه خواهان محاكمه و حتا جويدن خرخره و پايين كشيدن كركره‌ی سران فتنه‌اند و حتا برنامه‌ی «رو به فردا» هم بر خلاف روند در پيش گرفته‌ی خود با نگاهی «رو به ديروز» فقط از موافقان دعوت كرد تا به جای مناظره معانقه كنند. از سوی ديگر در ميان جنبش نوعی سردرگمی و انتظار به چشم ميخورد: آيا سران جنبش در پشت پرده سرگرم زد و بند شده‌اند؟ آيا خون شهيدان اين جنبش بيخود بر كف خيابان‌ها ريخت؟ آيا بايد همچنان به اصلاحات بدون خشونت در چارچوب همين قانون اساسی اميدوار بود؟ بيست و دو بهمن چه خواهد شد؟
    در گير و دار همين دلواپسی‌هاست كه بيانيه‌ی هجدهم ميرحسين می‌تواند آب پاكی باشد يا جانی تازه.