سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بیانیه مهم سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی:آیا سی و یکسال پیش ملت ایران برای رسیدن به ...

بیانیه مهم سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی:آیا سی و یکسال پیش ملت ایران برای رسیدن به چنین نقطه ای انقلاب کرد؟

چکیده :به راستی آیا سی و یکسال پیش ملت بزرگ ایران برای رسیدن به چنین نقطه ای انقلاب کرد؟ آیا واقعیات تلخ امروز، حمله به حسینه جماران و بیوت و بستن مساجد متعلق به مراجع عظام و دستگیری فرزندان سران انقلاب و هتک حرمت بیت امام و ... تفسیر استقلال آزادی جمهوری اسلامی است؟ آیا تصویر غمباری که امروز ما مشاهده می کنیم، تأویل وعده های روحبخش معمار انقلاب درباره آینده ایران است که حاضر بود برای تحقق آن ها آبرو و جان خود را تقدیم...


کلمه:سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران در اعتراض به صدور احکام سنگین و غیرقانونی برای فعالان سیاسی، مطبوعاتی و دانشجویی بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش کلمه  در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران

طی هفته های اخیر و در حالی که به سی و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران نزدیک می شویم شاهد برگزاری دادگاه های مدیران، چهره های برجسته انقلاب، فعالان سیاسی و مطبوعاتی کشور هستیم. بهترین و صادق ترین خدمتگزاران و فرزندان شما که خاطره پایمردی ها و رشادت های آنان در دوران مبارزات قبل و بعد از انقلاب و نیز در جبهه های جنگ تحمیلی در تاریخ این کشور ماندگار خواهد بود، در این روزها به اتهامات واهی و در محاکمات غیر قانونی به حبس های طولانی محکوم می شوند.

نیک به خاطر دارید که در نمایش تلویزیونی چند ماه پیش که اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات دستگیر شدگان اغتشاشات بعد از انتخابات نام گرفته بود، در بیانیه سیاسی دادستان، اتهام این افراد به ارتباط با بیگانه، اقدام به انقلاب مخملی، تلاش برای سقوط نظام و …اعلام شد. امروز پس از ماه ها بازجویی از این چهره های مقاوم و پرافتخار در سلول های انفرادی، در کیفرخواست های علیه ایشان هیچ نشانی از آن اتهامات گزاف نیست، تا آنجا که برای محکومیت های از پیش تعیین شده، ناگزیر به تمسک به اتهاماتی نظیر شرکت در راهپیمایی 25 خرداد و اختلال در ترافیک و … شده اند. جالب آن که از یک سو در تبلیغات شبانه روزی و اظهارات کلیشه ای تکراری در صدا و سیما، اعتراضات مردم تا پیش از 16 آذر، از جمله راهپیمایی 25 خرداد را بلااشکال و حق قانونی مردم اعلام می کنند و همزمان افراد به جرم شرکت در این راهپیمایی حداقل به 5 سال زندان محکوم می شوند.

محکومیت به حبس های طولانی به جرم شرکت در یک راهپیمایی که طبق قانون اساسی جزو حقوق شهروندی به شمار میرود بیش از هرچیز نشانه سردرگمی سیاسی و وحشت اقتدارگرایان حاکم است. چنین محکومیت های سنگین و ناعادلانه ای در تاریخ قضای کشور سابقه ندارد. در دوران رژیم شاه تا قبل از سال 54 در دادگاه های نظامی شاه حتی شرکت در گروه های برانداز نیز محکومیت هایی به مراتب کمتر از این در پی داشت. امروز در ایران در حالی یک روزنامه نگار منتقد به ده سال زندان و تبعید و محرومیت از حقوق مدنی محکوم می شود که در کشورهای توسعه نایافته و بیگانه با مردمسالاری نظیر کشور یمن، بنا به گزارش صدا و سیمای اقتدارگرایان، اقدام کنندگان به جنگ مسلحانه علیه دولت به 5 تا ده سال زندان محکوم می شوند.

در سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار گرفتن صادق ترین یاران و شریف ترین چهره ای انقلاب و نظام در پشت میله های زندان و برصدر نشستن کسانی که به زحمت می توان سابقه ای برای آنان حتی در سالهای پس از جنگ تحمیلی سراغ گرفت، بهترین دلیل بر انحراف عظیمی است که از مسیر آرمان های بلند انقلاب صورت گرفته و ظلم آشکاری است که به انقلاب اسلامی رفته است. و مگر واقعیت غیر از این است؟ سی و یک سال پیش ملت بزرگ ایران برای رهایی از خودکامگی و استقرار جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی قیام کرد.

امروز هفته ای نیست که نشریه ای توقیف نشود، دهها نشریه به خاطر درج پیش پا افتاده ترین مطالب اخطار نگیرند و به خاطر عدم رعایت اولویت در انعکاس اخبار و یا حتی به علت انعکاس خبر خبرگزاری رسمی کشور تهدید نشوند، امروز سانسور و تحدید آزادی بیان به حدی رسیده است که به مطبوعات دستور داده می شود چه مطلبی بنویسند و چه تیتری بزنند. امروز به هفته ای نیست که چندین فعال سیاسی، فرهنگی، از دانشجو و روزنامه نگار گرفته تا استاد دانشگاه و هنرمند دستگیر نشوند. امروز برنامه های مناظره در صدا و سیما با شرکت وابستگان و متحدان جریان حاکم که بر سر اعدام یا عدم اعدام منتقدان نظام با یکدیگر اختلاف دارند با میان پرده هایی که انبوهی از اتهام ها و ادعاهای دروغ را نثار منتقدان می کند، سقف آزادی سیاسی و آزادی بیان در کشور را به نمایش می گذارد. و اگر یکی از شرکت کنندگان دلیری کند و سخنی خارج از انتظار بر زبان آورد این آزادی نیز دچار سکته ناقص شده و برای چند شب برنامه مناظره به محاق می رود. به راستی آیا سی و یکسال پیش ملت بزرگ ایران برای رسیدن به چنین نقطه ای انقلاب کرد؟ آیا واقعیات تلخ امروز، حمله به حسینه جماران و بیوت و بستن مساجد متعلق به مراجع عظام و دستگیری فرزندان سران انقلاب و هتک حرمت بیت امام و … تفسیر استقلال آزادی جمهوری اسلامی است؟ آیا تصویر غمباری که امروز ما مشاهده می کنیم، تأویل وعده های روحبخش معمار انقلاب درباره آینده ایران است که حاضر بود برای تحقق آن ها آبرو و جان خود را تقدیم کند؟

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران نسبت به روند پرشتاب انحراف و استحاله که کلیه سطوح قدرت و حاکمیت را در برگرفته است، هشدار می دهد و ضمن محکوم کردن محاکمه غیرقانونی و صدور احکام سنگین علیه منتقدان و معترضان به وضع موجود که بیش از هرچیز ناشی از یک اراده سیاسی است، خواستار آزادی هرچه سریع تر زندانیان سیاسی، توقف روند نامبارک کنونی، باز گشت به قانون و بازگشت به مسیری است که آرمان های راستین انقلاب برای ملت پرافتخار ایران اسلامی رقم زده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

11 پاسخ به “بیانیه مهم سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی:آیا سی و یکسال پیش ملت ایران برای رسیدن به چنین نقطه ای انقلاب کرد؟”

 1. ساقی گفت:

  خیلی سوال تلخ و گزنده ایه….
  “به راستی آیا سی و یکسال پیش ملت بزرگ ایران برای رسیدن به چنین نقطه ای انقلاب کرد؟ ”
  پدرم در جواب سر این سوال فقط سرش را تکان می دهد…..

 2. armin گفت:

  ba salam va dorode bi payan be tamamie azadikhahan in bandeye hagir mikhastam chand kaleme az shoma azizan gele konam ta key mikhahim fagat ba dadane elamieha va entegadha mokhalefate khodemono ba in dolat elam konim dar hali ke na tanha asari nadashte balke har roz tedade bazdasht shodegan bishtar va ahkame zendanhaye sangin be nazaram dige vagte on reside ke ba amal khodemon in dolato vadar be agab neshiny konim ba arezoye an roz va movafagiate shoma azizan

 3. ناشناس گفت:

  مگر شما قانون رو می شناسید؟

 4. Silence4n گفت:

  درود بر سازمان مجاهدین انقلاب و تمامی اصلاح طلبان که واقعیت را می گویند و برایشان مردم مهم است و نه مقام شان

 5. ramin hekmatara گفت:

  ما پيروزيم.فقط بايد با هم بود

 6. حافظ گفت:

  بيانيه بسيار شفاف و خوبی است و البته دردها و رنج‌هایی كه می‌بريم بيشتر است از اينها كه گفته شده با اين حال خوب و شفاف (تا جایی كه می‌توانسته‌اند) نوشته شده.
  اما چرا جزو تيترهای اصلی سايت نيست؟؟؟

  «به راستی آیا سی و یکسال پیش ملت بزرگ ایران برای رسیدن به چنین نقطه ای انقلاب کرد؟ » اين سوال را بايد همه به ويژه مسئولين در «كليه سطوح قدرت و حاكميت» روزِی چند بار از خودشان بپرسند و ببينند آيا برای حفظ نظام؛ ظلم جايز است؟ آيا اسلام اين روند را می‌پسندد؟ آيا از اسلام جز اسمش چيزی مانده؟

 7. کمیل گفت:

  هیچ کس فکرشو هم نمیکرد که این طوری بشه ، یه کسایی مثل من وقتی شایعات مربوط به ظلم به معترضین یا منتقیدن به گوشم می خورد امکان نداشت بتونم قبول کنم ، همیشه فکر میکردم دروغه ، مگه میشه تو جمهوری اسلامی همچین ماجراهایی رخ بده ، هر وقت کسی بهم میگفت که اینا فلان و بهمان ، شدیدن برخورد می کردم که نه ، شاید از عملکردشون راضی نباشم ولی این وصله ها بهشون نمی چسبه ، الان بهم ثابت شده که از اون حرفها هم بدتره ، خودم تو یه خوانواده مذهبی -انقلابی بزرگ شدم وقتی که رفتار پدر و مادرمو میدیدم نمی تونستم باور کنم ولی حالا چی ، من هنوز گیجم ، همون هفته اول بعد از انتخابات پدرم سکته قلبی کرد، پرسیدم چرا حرص میخوری ؟ چرا خودتو آزار میدی ؟ گفت شما نمی فهید شاید اعتراض برای شما و سن و سال شما یه تب هیجانی باشه به قول خودتون میخواید برای حقتون مبارزه کنید ؟ ولی ما که این چیزا رو میبینم از درد به خودمون می پیچیم ، چه زحمتها که واسه این انقلاب نکشیدم چه خون دلها که نخوردیم ، چه جوونایی که ندادیم ، حالا چی به اسم همون زحمتها و خونها و زجر کشیدنا به جوون جوونای این مملکت میوفتن ، هر روز داره ریشه های این انقلاب سست تر میشه ، انقلاب و نظامی که تو گوشت و خون مردم بود شده یه نظام حکومتی که حتی نمیشه از اشکالاتش حرف زد ، بچه هامون میخوان برای نشون دادن اعتراض به نتیجه زحمتهای خودمون بریزن بیرون ، ما ا…اکبر گفتیم که عدالت برقرار بشه الان ا…اکبر میگن که عدالت ما درست بشه ، حق بده که دووم نیارم . چی باید می گفتم حق داشت و داره . خدا هرکسی رو که باعث این بوجود اومدن این روند وحشتناک شده اگه قابل اصلاحه ، اصلاح کنه اگرم نیست نیست و نابودش کنه .

 8. حسین علی گفت:

  در همان سال ۱۳۶۰ که به فریادهای پیران خردمند توجه نشد و کسانی که بانگ می زدند «صدای چکمه های فاشیسم می آید» متهم به مزدوری آمریکا شدند و خیرخواهانی از قبیل بازرگان و دیگر پیران خرد مطرود گشتند نخستین گام برای پیمودن این راه دراز که به امروز رسیده است برداشته شد. کشور به دست مشتی بچه های سخن مشنو افتاد که اکنون بالغ شده اند و متوجه آن همه اشتباههای بزرگ خویش گشته‌اند. آفرین بر آن بچه های دیروز و این مردان بزرگ امروز.

 9. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ………………………….. خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..

 10. nazi گفت:

  aaghayoone mohtaram khedmatetoon arezam 100 sale mardome in ab o khak baraye demokrasi eghdam kardeand ama har bar ba shegerd haye motefavet az mazhabi gerfte ta sekolar enghelaab hayeshan dozdideh shode agar hadaf azadi va demokrsi ast lotfan hamegi etiket ha ra bardarid mardo mardane ba sedaghat bashid

 11. سیاوش گفت:

  کشور ایران احیتاج به یک کوروش دیگری دارد تا نجات یابند