سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

عليرضا بهشتي؛ مظلوم تر از پدر

چکیده :هرچند امروز روزگار پررنجي را ميگذرانيم ولي ميدانيم كه اين تاوان رسيدن به فرداهاي روشن پيش روست. پس به اين اميد همه باهم استوار و راست قامت تا به آخر ايستاده ايم و همچنان كه فرياد شهيد بهشتي هنوز شنيده ميشود كه «ما راست قامتان جاودانه تاريخ خواهيم...


کلمه: زهرا مجردی*-امروز وقتي از خيابان شهيد قرني ميگذشتم با ديدن نام مجتمع قضائي شهيد بهشتي بغض سنگيني راه گلويم را بست. به ياد حسناي كوچك عليرضا بهشتي افتادم كه چشمانش به نجابت چشمان پدرش بود؛ و غمگين. به ياد روايت خانواده زندانيان از ورود عليرضا بهشتي به دادگاه انقلاب افتادم كه روايتي دردناك بود. عليرضا بهشتي با لباس زندان و دمپائي از سالنهاي دادگاه انقلاب و از زير عكسهاي شهيد بهشتي عبور ميكرد و مردمان ناظر، متأثر و گريان او را مينگريستند هرچند زماني پيشتر با ياوران ديرين و فرزندان معنوي شهيد بهشتي نيز چنين كرده بودند، اما مثل اينكه امروز اين شهيد بهشتي بود كه جهت قرائت رحماني از دين نبي اعظم محمد بن عبدالله محاكمه و بازپرسي ميشد، او كه امام در موردش فرمود: «بهشتي مظلوم زيست و مظلوم مرد و خار چشم دشمنان اسلام بود».

اما امروز بهشتي در ميان ما نيست تا ببيند فرزندش از خودش مظلومتر است. او نيست تا ببيند چگونه ميراث شهيدان انقلاب و جنگ با قدرتطلبي و دنياخواهي به اسم حفظ ارزشها معاوضه ميشود. امروز بهشتي نيست تا نظاره گر قامت محكم و استوار عليرضايش در سلول 2 x 1.70 انفرادي بند 209 اوين باشد.

امروز ياران همفكر بهشتي نيستند كه از درون مجلس مردمي فرياد دفاع از آرمانهاي به تاراج رفته انقلاب را برآورند. امروز ديگر آن دولتيان همفكر بهشتي كه در راه دفاع از حق و حقيقت در كنار بهشتي در آتش خشم و كينه نفرت و نفاق سوختند وجود ندارند اما اكنون نگاه ما رو به فردا است.

عليرضا بهشتي و ديگر ياران در بند در حقيقت نماينده تفكري هستند كه به دنبال عدالت واقعي، اعتلاي اخلاق و استواري حصائل انساني هستند تفكري كه مردمان را برابر ميبيند و حكومت را موظف به خدمت به آنان ميداند. آنان فريادگر نداي آزاديخواهي و اسلام راستين مردماني هستند كه در سال 57 به اميد بهروزي و اعتلاي جامعه فرياد استقلال آزادي و جمهوري اسلامي سر دادند.

هرچند امروز روزگار پررنجي را ميگذرانيم ولي ميدانيم كه اين تاوان رسيدن به فرداهاي روشن پيش روست. پس به اين اميد همه باهم استوار و راست قامت تا به آخر ايستاده ايم و همچنان كه فرياد شهيد بهشتي هنوز شنيده ميشود كه «ما راست قامتان جاودانه تاريخ خواهيم ماند».

*همسر محسن میردامادی دبیرکل دربند حزب مشارکت اسلامی

منبع: سایت نوروزDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

23 پاسخ به “عليرضا بهشتي؛ مظلوم تر از پدر”

 1. قلم فرانسه گفت:

  یک ضرب المثل کاملا ایرانی : پسر کو ندارد نشان از پدر

 2. ناشناس گفت:

  زنده باد جنبش سبز آزادی

 3. ناشناس گفت:

  بهشتی سنبل مقاومت بود و مطمئناً پسرش هم راه پدر را خواهد رفت

 4. ناشناس گفت:

  پسر نوح با بدان بنشست
  خاندان نبوتش گم شد…

 5. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ………………………….. خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..

 6. az Australia گفت:

  واقعاً تفاوت را ببین،این طرف زنانی را میبینی‌ که همسرانشان در بند هستند اما چنان با همدلی درد یکدیگر را میفهمند و چنان با عشق از دیگر دوستان دربندشان سخن می‌گویند که از زلالی و پاکی‌ آنها اشک در چشمانمان جمع میشود،و آنطرف یک عده را میبینی‌ که ناسزا گویان، کمر به نابودی همه بسته اند،واقعاً شما زنان و مردان اصلاح طلب یک خانواده واحد هستید که هیچ کس توان جدا کردن شما از یکدیگر را ندارد،ما به چنین خانواده یکرنگ و واحدی برای نجات کشور از دست ….نیاز داریم.

 7. ناشناس گفت:

  هزاران سلام و صلوات بر روح پاک بهشتی که چنین پسری از خود به یادگار گذاشته
  اللهم فک کل اسیر

 8. ناشناس گفت:

  اينها كينه بهشتي پدر را بر پسر خالي مي كنند

 9. ایرانی گفت:

  آقای ناشناس که گفتی پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد… بین 114 هزار پیامبر و نماینده خدا یکی هم پسر نوح بود. ولی الان خانواده های شهیدان همت، باکری، حاج امینی، بهشتی، مطهری و … ونیز خانواده امام خمینی و بسیاری از مراجع تقلید مخالف وضع موجود هستند. این چه قیاسی است که بین پسر نوح و علیرضا بهشتی میکنی؟ ضمنا آقای مشایی جون شما فرموده اند حضرت نوح مدیریت نداشت. خوب اگه این مطلب را قبول کنیم (موردقبول ما نیست) دیگه تعجبی نداره که پسرش چی از آب در میاد!!!!!

 10. جواد گفت:

  هر قدر سبزها بیشتر ولی عقلانه هزینه کنند اصلاحات عمیقتر ی….حاصل میگردد

 11. حال ما خوبه ولی تو باور نکن. گفت:

  بهشتی یک ملت بود برای ملت ما.فرزند یک ملت را آزاد کنید.

 12. ناشناس گفت:

  اسم این شهدایی که این جا آوردین و فرمودین مخالف وضع موجود هستن لااقل من یکیشون رو که شهید باکری باشن می دونم که بچه نداشتن!!!
  بقیه را هم که خود بخوان از این محمل..اینقدر دروغ پردازی نکننین.

  • شقایق گفت:

   احسان و آسیه باکری فرزندان که هستن جناب ناشناس؟برای اطلاع شما فرزندان شهید حمید باکری هستند. لطفا قبل از اظهار نظر، خود و اطلاعاتتان را به روز کنید و سپس تهمت زدن را شروع کنید

 13. ناشناس گفت:

  یا علی………..
  مظلومیت تو را امروز درک می کنیم.

  ان الله مع صابرین

 14. داوود گفت:

  چو فردا نومه خونان نومه خونند… ! (نومه= نامه، خونان= خوانان0)

 15. freedom.night گفت:

  تیری که به گلوی علی اصغر خورد تیر جنگ نبود تیر کین بود
  حرمله هم جواب تیر شو گرفت
  غصه ندارم که سرم ببری ای مرد ریشه من هنوز در خاک است

 16. حمید گفت:

  سلام دوستان
  خو.دتون رو ناراحت نکنید اینها که از اول عادت به دروغ گفتن و تهمت زدن داشتن

 17. ناشناس گفت:

  شهید بهشتی : آمریکا عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر .

 18. ناشناس گفت:

  شقایق خانم معمولا وقتی از شهیدباکری صحبت میشه بی اختیار آدم به یاد مهدی باکری فرمانده دلاور لشکر عاشورا میفته.البته نمی خوایم ارزش شهید حمید باکری رو پایین بیاریم یا هر چی که میخواین بگین ماخاک پای همه شهدا هستیم.این شمایین که دارین با اسامی بازی می کنین وگرنه همه می دونیم شهید حمید باکری دلاور 2 تا بچه داره.

 19. ایرانی گفت:

  آقای ناشناس!!! یه کم بیشتر دقت کن!! من کی نوشتم پسر شهید باکری؟ من نوشتم خانواده آن عزیزان شهید. شاید از نظر شما خانواده یعنی مرد و پسر.

 20. مرضیه گفت:

  این نکته یادتون باشه که با خود شهید بهشتی هم تا قبل از شهادتشون رفتار بهتر از این نداشتند. بعد از شهادت ، مظلومیت ایشون تبدیل شد به یه ابزار برای مظلوم نمایی!

 21. مرگ بر ضد ولایت فقیه گفت:

  با سلام و احترام خدمت شما دوستان عزیز
  این مملکت صاحب داره و صاحبش بقیه الاعظم است.
  و حالا هم که امام زمان ما در غیبت هستند اطاعت از نایب برحقشان آیت الله العظمی خامنه ایی واجب است.
  ما این همه شهید ندادیم که یه عده تازه به دوران رسیده بخواهند خرابش کنند.
  شهید مطهری فرموده اند:
  سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست.
  “از خشم خدا بترسید و مقابل رهبرتان نیاستید.”
  با سپاس فراوان

 22. ناصر خان گفت:

  سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست.
  این جمله از شهید مطهریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  شاید سواد من کمه
  خدا بیامرزتت مدرس که دارن حق تو رو هم می خورن.
  خدا همه ما رو به راه راست هدایت کنه