سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تا به حال از سربالایی جماران بالا رفته‌ای؟...

تا به حال از سربالایی جماران بالا رفته‌ای؟

چکیده :آخر اگر كسی فقط یكبار به حسینیه معروف جماران – چه در زمان حیات پربركت حضرت امام و چه پس از آن – رفته باشد كه می‌فهمد این عكس از كوچه‌ دیگر محله جماران گرفته شده و ربطی به آن كوچه و آن حسینیه معروف و تاریخ ساز ندارد. البته حرجی بر نگارنده و یا ارسال كننده خبر نیست كه شاید به اقتضای سن و سال، حضور ذهن کافی از آن تاریخ نداشته ، یا تاكنون از سر بالایی جماران هم بالا نرفته و اگر هم رفته نكند خدایی ناكرده در تاریكی شب عاشورای امسال برای...


کلمه: پایگاه موسوم به جهان‌نیوز ، بدون آن كه توضیح دهد چرا خبر ارسالی در روز 88/10/30 به آدرس http://www.jahannews.com/vdcjv8eh.uqevazsffu.html با عنوان “تكذیب پلمپ حسینیه جماران” را حذف کرده ، در خبری با عنوان ” باز هم یك تكذیبیه دروغ” كه در همین تاریخ و البته ساعتی بعد ارسال كرده، باز هم تلاش کرده تا با سناریوسازی به نقل شاهدان عینی – بخوانید بدون منبع – از ادعاهای موجود در خبری كه 2 روز پیش با عنوان “دیدار سید حسن خمینی با صانعی و پلمپ حسینیه جماران” ارسال كرده بود، به نوعی دفاع كند.

به گزارش کلمه، ارسال كننده این خبر درحالی سعی دارد خود را دارای اطلاعات بسیار دقیق از نحوه جوشكاری درب حسینیه جماران!!!! جا بزند كه از تشخیص عكس در حسینیه معروف جماران عاجز بوده و با استفاده ناشیانه از عكس سردر محلی كه بیشتر در بین اهالی جماران معروف به تكیه است، سعی كرده القا كند كه در حسینیه جماران بسته است.

اما این كار نشانگر چیست؟! غیر از آن كه اساسا حسینیه جماران را نمی شناسد و یا اینكه برای اثبات یك خبر غیر واقع مجبور به استفاده از یك عكس و انتساب غلط آن به حسینیه معروف جماران شده‌است؟!

آخر اگر كسی فقط یكبار به حسینیه معروف جماران – چه در زمان حیات پربركت حضرت امام و چه پس از آن – رفته باشد كه می‌فهمد این عكس از كوچه‌ دیگر محله جماران گرفته شده و ربطی به آن كوچه و آن حسینیه معروف و تاریخ ساز ندارد. البته حرجی بر نگارنده و یا ارسال كننده خبر نیست كه شاید به اقتضای سن و سال، حضور ذهن کافی از آن تاریخ نداشته ، یا تاكنون از سر بالایی جماران هم بالا نرفته و اگر هم رفته نكند خدایی ناكرده در تاریكی شب عاشورای امسال برای بر هم زدن جلسه ي رو ضه ی علی اکبر بوده و در آن گرماگرم متوجه نشده كه اين عكس با دري كه شيشه آن را شكسته اند… خيلي تفاوت دارد و حتي كوچه هم آن كوچه نيست و جلسه هم جلسه عزاداري سالار شهيدان بوده؛ نه جلسه ديگر.

به گزارش پارلمان نیوز،اما آقای زاكانی شما دیگر چرا حاضر می‌شوید آدم را ناخود آگاه یاد قصه « خسن و خسین هر سه دختران مغاویه بودند» بیندازید؟!!

هرچند ناگفته‌های فراوان از این خبرسازی‌ها و دروغ‌سازی‌ها دارد و البته مستندات بیشتر، اما این دوستان را توصیه به رعایت اخلاق، فراگرفتن اصول خبرنگاری و دقت درخبررسانی می‌نماید و به یادشان می‌آوریم که پارلمان‌نیوز که صدای نمایندگان ملت است و به دلیل برخوردهای سلیقه‌ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به فیلتر دچار شده و حتی برخی مقامات قضایی نیز از این امر متعجب هستند، نخستین بار خبر بازگشایی حسینیه جماران بعد از انجام تعمیرات خساراتی که عوامل خودسر به این مکان تاریخ‌ساز آن‌هم در شب عاشورا وارد کرده بودند را منتشر کرد، اما نه 29 دی ماه که 21 دی ماه.

پایگاه اطلاع رسانی جماران نیز امروز از حسینیه به گفته آقایان پلمپ شده، امروز گزارش تصویری نماز جماعت را در این آدرس منتشر کرده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

14 پاسخ به “تا به حال از سربالایی جماران بالا رفته‌ای؟”

 1. شهید گفت:

  اینها به طور کلی از دروغ خوششون میاد

  تحمل کنید دوستان
  اندکی صبر سحر نزدیک است

 2. روح الله گفت:

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ………………………….. خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..

 3. یک شخص غیر مسئول اما خیلی مصون! تصورات و […] خود را در یک نشریه فوق مصون! منتشر می کند! نتیجه آن می شود که یک گروه آدم به صورت کاملاً خودجوش! و اصلاً و ابداً و محالاً سازماندهی نشده در یک شب طی یک اقدام هماهنگ در دو سوی بزرگراه آیت الله مدرس تمام بیلبوردهای تبلیغاتی روزنامه «تهران امروز» را پاره می کنند و با اسپری قرمز روی بقایای آن شعار می نویسند! پیدا کنید هیئت نظارت بر مطبوعات را در ارسال حتی یک «کلمه» تذکرکتبی به آن نشریه محترم و فوق مصون! پاسخ دهی خسارت چند میلیونی شرکت پیمانکار تبلیغات را چه کسی از نظر شرعی و قانونی بر عهده می گیرد؟ آیا شرعاً و قانوناً مسئولیت این اقدام ناجوانمردانه در ایراد خسارت به شرکت پیمانکار تبلیغات محیطی بزرگراه مدرس بر عهده آن نویسنده خیلی مصون! و نشریه فوق مصون! نیست؟ آیا این شرکت حق ندارد از آنان شکایت کند؟ آیا این افراد که ادعای تدین و تشیع آنها گوش عالمیان را کر کرده متوجه اعمال خود در ایراد خسارت مادی به دیگری هستند؟ آیا اگر مسئله ای هم بود راه بهتری برای تذکر و ارشاد و امر به معروف و نهی از منکر در این ام القرای اسلام پیدا نمی شد؟ این دوستان که رقبای سیاسی خود را به عدم تمکین به قانون و هرج و مرج و آشوب طلبی متهم می کنند می توانند توجیهی برای این اقدام غیر شرعی خودشان در ایراد خسارت مادی به شرکت پیمانکار تبلیغات دست و پا کنند؟ آیا این اقدام مصداق بارز حق الناس نیست؟

 4. به حسین وطنی گفت:

  دوست گرامی شما که از حق الناس میدانید حتما از بیت المال هم میدانید بنده قطعا خسارت دیدن این پیمانکار را تأیید نمیکنم چطور خاطر شما از خسارت دیدن این پیمانکار پریشان شده اما نسبت به آشوبهایی که به واسطه یک ادعای دروغ در خیابانها توسط قورباغه هایی که هفتیر کش شده بودند پریشان نشده؟!! آیا کسانی که مردم را به خیابانها و تجمعات میکشاندند به واسطه توهم تقلب و زمینه آشوب و تخریب اموال عمومی را توسط عده ای زالو صفت مهیا میکردند آیا شما آنها را تأیید میکنید آیا شما خاطرتان بواسطه این رفتارها که هنوز هم خواهان ادامه آن هستند پریشان نمی شود؟! گیریم که به گفته آنها تقلب صورت گرفته بود!! و آقایان دستگاههای اجرایی را برای رسیدگی به این موضوع دارای صلاحیت نمی دانستند آیا باید لشکر کشی خیابانی راه میانداختند آیا ادعای این آقایان راه حل قانونی برای حل مشکلات نبود؟!! مگر سید حسن نصرالله نسبت به انتخابات لبنان اعتراض نداشت اما گفت با روحیه ورزشکاری نتیجه را میپذیریم آیا این آقایان با این همه سابقه و ادعا نمی توانستند همین کار را انجام دهند و با آبروی نظام و افکار عمومی و اعصاب مردم بازی نکنند؟! بیایید وجدانمان را قاضی کنیم.

 5. محمد رضا گفت:

  می گویند آرم تهران امروز تصویر یک زن است که دارد می رقصد …

  خدایا به داد ما برس از این ادمهای اعجاب انگیز …

 6. az Australia گفت:

  باور کنید تا حالا هر کسی‌ دیگه به جای اینها انقدر دروغ هاش رو شده بود از خجالت و شرمندگی سرشو بالا نمیکرد،متاسفانه اینها انقدر بی‌غیرت هستند که شرمنده هم نمیشوند،که هیچ ،خودشان را هم به نفهمی میزنند و دوباره با یک دروغ دیگه پیداشون می‌شه ،انگار قربون خدا بشم اینها رو فقط آفریده واسه خراب شدن.واقعاً که!!!!!!!!!!! رو که نیست سنگ پایه قزوینه.

 7. دوست سبز گفت:

  صبر بس است باید حرکتی کرد

 8. حسین گفت:

  درود بر خمینی ،فرزندان ونوادگان نجیبش

 9. قطره گفت:

  در پاسخ به محمد رضا میخوام بگم اینا همه چی رو … میبینند

 10. bandekhoda گفت:

  اندکی صبر سحر نزدیک است…

  یا حسین…….

 11. با سلام بروح پر فتوح حضرت امام خمینی (ره)واهل بیت عزیز و گرانقدرشان
  اینهم از برکت روح ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) است
  اینها حتی از تمامی اشیایی که متعلق به نام ان مرد خدا است
  ارتزاق و زندگی میکنند متاسفانه این نامحرمان بد از
  این خیر و برکت استفاده میکنند و سوء استفاده میکنند
  سزای انرا خواهند چشید این قانون الهی است
  روحشان شاد و راهشان مستدام باد
  حسن/دانمارک

 12. ناشناس گفت:

  افای حسین وطنی می شه راه های قانونی رو ذکر کنید تا متوجه شویم که کدام قانون را بیان می کنید

  ضرب المثل معروفی است که می گوید دیگ به دیگ می گوید روت سیاه کسی دم از قانون می زند که خودش ان را اجرا می کند

  اول قانون اساسی را بخوانید بعد بیایید اظهار نظر کنید

 13. ناشناس گفت:

  ایول عکاس این عکس ها…عکاس از جان گذشته ای که با ترس و لرز می ره جماران …. و بر می گرده … وای می ترسم!!!

 14. ahmad aynolahi گفت:

  به آقای بهمن که به کاندیدا های مخالف ایراد گرفته که “چرا لشگر کشی خیابانی راه انداخته اند”. اولا انشا الله که ایشان به پیروی از رویه آقای رییس جمهور با پیش کشیدن مساله انتخابات قصد فرار از اصل قضیه یعنی انتشار خبر و تصویر دروغ در باب حسینیه جماران را نداشته اند. ثانیا مگر فراموش کرده اند که چه کسی قبل ازتایید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان(که لابد قانونی است) ریاست جمهوریپ را اعلام داشت. و باز لابد فراموش کرده اند که چه کسی (بقول دولت حد اقل ۱۳ میلیون) مردم این کشور را “خس و خاشاک” نامید .
  اما مهم تر از همه اینها چه کسی به امثال شما یاد داده که بر خلاف قانون اساسی ج ا مجاز به استفاده از ادبیات و واژه هایی جنگی در مورد تظاهرات آرام و مسالمت آمیز مردم کشورمیباشد .